TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music
 6.6.2006 Paya, Report

Praha, holešovické výstaviště. 26. května 2006. Během pouhých 14 dní už potřetí. To bylo to první, na co jsme při příjezdu před T-Mobile Arenu pomysleli. Po skvěle zorganizovaných akcích společnosti United Music bylo nyní na českých agenturách Pink Dot a G Productions, aby předvedly, co umí. S dojmy z velkoryse pojaté reklamní akce MXTronica, na které z tranceových DJs vystoupil pouze Holanďan (ale v podstatě v Čechách rezidentní DJ) San, a druhého dílu ambiciózní série Transmission, na kterém naopak vystoupil zcela tranceově laděný line-up sestávající z hvězd velikosti Markuse Schulze či Armina van Buurena, jsme se nemohli dočkat nejmonstróznější verze party s názvem Michael Burian & Friends. Nešlo totiž o první event tohoto jména, akce Michael Burian & Friends proběhla již např. v loňském roce ve sportovní hale v Roudnici nad Labem, kde Michaela Buriana stejně jako nyní doplnila domácí deejayská královna, technodeejane Lucca. Line-up pražské verze této party nabízel velmi zajímavou, i když oproti Transmission žánrově různorodější podívanou. Kromě rezidenta Michaela Buriana se v line-upu objevila již zmíněna Lucca, dále Milo Moretti, Steve Angello, Joseph Armani a k tomu navíc celá druhá stage, zaměřená na trance. Na ní se předvedlo několik domácích DJských nadějí typu Thomas Coastline, DJ Drastics či Crash DJ Team. Jejich výkon byl mnoha návštěvníky akce posléze pochválen a zaznělo mnoho zajímavých skladeb (minimálně pro mě např. Kuffdam & Plant - Summer Dream od DJ Sallyho J), takže výkony DJs ještě umocnily zmíněný příslib do budoucna, ale vzhledem ke jménu headlinera se budeme věnovat hlavní stagei, na které většina návštěvníků strávila většinu času.

Headlinerem celé akce Michael Burian & Friends onu květnovou sobotu v T-Mobile Areně nebyl nikdo menší než světová jednička, tranceový král, německá legenda DJ Paul van Dyk. Když před dvěma lety po delší době vystoupil opět na území České republiky, předvedl fantastický výkon a vytřel zrak všem pochybovačům. Jeho výkon byl tehdy skutečně absolutně úžasný, zazněl špičkový a vyvážený set, ve kterém zazněly megahity jako Agnelli & Nelson - Holding Onto Nothing, Randy Katana - In Silence nebo Oceanlab - Satellite. Svůj set z roku 2004 Paul van Dyk zakončil svojí písní Time Of Our Lives a jako bonus přidal snovou skladbu Schiller mit Heppner - Leben (I Feel You). Dyk se poté do Česka opět po roce vrátil, byl hlavní hvězdou loňského festivalu Mácháč, když na plážové stagei předvedl opět skvělý výkon a zcela si získal publikum špičkovým setem s hity typu Ernesto vs. Bastian - Dark Side Of The Moon, Markus Schulz - Without You Near nebo Marco V - False Light. Překvapivě tehdy začal písní Chemical Brothers - Galvanize a svůj set zakončil tím nejlepším přídavkem, svou nejlegendárnější skladbou For An Angel. Vzhledem k tomu, že čeští fanoušci vyrážejí na jeho vystoupení po celé Evropě (když nemůže Mohamed k hoře, přijde hora k Mohamedovi), je jeho návrat zpět do České republiky vždy obrovskou událostí a budí velká očekávání. Na Paulovi tedy tentokrát bylo, aby i potřetí za sebou na tuzemské půdě dokázal, kdo že je tady králem.

Před holešovickou sportovní halu jsme dorazili zhruba v deset hodin večer a po krátkém zdržení u akreditací jsme vstoupili do chodby T-Mobile Areny. Hned u vstupu nás jako již tradičně přivítal krámek se svítícími předměty, dále nás rozesmál stánek nejmenované politické strany, jejíž představitelé údajně zavítali přímo do kotle, překvapila absence jakéhokoliv merchandisingu (což nám bylo trochu líto) a asi na hodinu nás upoutala American Audio Stage. Přímo do haly jsme zavítali přesně v polovině setu domácí deejayské dvojky Michaela Buriana. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že hala je prakticky plná, a to včetně všech otevřených tribun na obou stranách haly. Návštěvnost akce Michael Burian & Friends tedy nepochybně Transmission 2 překonala. Michael si v tu chvíli s davem dělal co chtěl, přičemž jeho hraní doprovázel živý zpěv přítomné vokalistky Nicol. Stage byla velmi pěkně nasvětlena, laserový park byl impozantní, u stropu čekaly sítě plné balonků na příchod Paula van Dyka a projekce běžela i na středové videokostce. Bary byly umístěny po obou stranách "ledové plochy", takže člověk z davu nemusel nijak daleko. Až potud vše relativně srovnatelné s Transmission 2. Rozdíl však byl ve zvuku. I na tribuně vypadal velmi dobře a až do třetí třetiny Dykova setu byl v pořádku i přímo v davu před DJem. Další změnou byla absence obrovského mola bránícího bezprostřednímu kontaktu mezi deejayem a jeho fanoušky, tentokrát "překážela" mola dvě, ale naštěstí byla alespoň malá. Přesto jsem se neubránil dojmu, že jsou opět značně zbytečná a brání mnoha lidem ve výhledu (stejně jako množství kamer, resp. kameramanů). Celkově, co se týče organizace, se party povedla. Nezaznamenal jsem žádný významnější problém - ovšem s výjimkou začátku setu hlavní hvězdy večera. Ale popořádku. Michael Burian po živé zpívaném tracku postupně zařadil vlastní song Praha, který hrál i loni na Mácháči, a dále aktuální hitovky typu Kyau vs. Albert - Walk Down (kterou zahrál před týdnem Armin van Buuren), Gabriel & Dresden - Tracking Treasure Down nebo Dogzilla - Without You (kterou zahrál před týdnem pro změnu Markus Schulz). Na konci jeho vystoupení se konala fashion show firmy Adidas a to byl pro nás signál k zaujmutí nejlepších míst před vystoupením samotného headlinera. Co se týče předcházejících DJs, tedy Mila Morettiho a Steve Angella, tyto jsme bohužel nezastihli, nicméně na jejich adresu po akci zazněly nejčastěji pochvalné reakce.

Co si pochvalu nezasloužilo, byl nástup Paula van Dyka. Podobně jako minulý týden se vyskytly jisté technické potíže, které se stále nedařilo vyřešit, takže nástup hlavní hvězdy se opět významně zpozdil. Škoda, Paul tím přišel o efektní nástup, jaký by si megastar jeho velikosti nepochybně zasloužila. Což ovšem davu nevadilo, protože se to pokusil svým chováním vynahradit. Bouřil po celou dobu zdržení a vydržel i slušnou dobu po začátku Dykova setu. A Dyk mu dal to, co si žádal. V energickém, nikoliv pouze tranceovém setu zazněly očekávané skladby, ale i absolutní novinky či naopak dnes již klasické písně. Pro mě osobně vrchol Paulova setu přišel velmi brzy. Tvořila ho trojkombinace skvělých songů Dallas Superstars - Higher (Paul van Dyk Remix), Armin van Buuren feat. Nadia Ali - Who's Watching (Remy & Roland Klinkenberg Remix) - mimochodem, koho tato skladba nepřekvapila? - a supercombo doplnila Paulova vlastní (ve spolupráci se Second Sun) skladba Crush. Když zaznělo "I Know You Want Me", křičeli snad všichni přítomní. Set pokračoval zajímavými skladbami, např. s vokály Jan Johnston, pro mne osobně úžasnou kombinací Lucca - Mirage 01 (Umek Remix) vs. CJ Stone - Shine (Heart Of Stone Remix), naprostou klasikou Oceanlab - Satellite (v Alx Odden's Flipside Vocal Mixu), kterou dal Paul vzpomenout na své předloňské pražské vystoupení, Paulovou vlastní produkcí The Other Side (v Deep Dish Other Than This Side Remixu), kterou dal zase vzpomenout na své loňské plážové vystoupení, a postupně se blížil ke konci. Po více než třech hodinách zaznělo Time Of Our Lives (v modifikovaném UK Club Mixu) a Dyk svým famózním hraním z laptopů dav dorazil. Chyběl už jen přídavek. Skvělá atmosféra si žádala skvělou odměnu a tou byl samozřejmě For An Angel v Marc van Linden Remixu. Návrat krále. Dokonáno jest.

Na Dykovo vystoupení navázala domácí Lucca, která do svého setu samozřejmě zařadila Mirage 01, a celou party uzavřel DJ Joseph Armani, který mne velmi potěšil už začátkem svého setu, tedy skladbou Remy & Roland Klinkenberg - Till Ya Drop, a zejména tím, že nám na odchodnou zahrál Wings, tedy téma z filmu Zkrocená hora od Gustava Santaolally v Gabriel & Dresden's Organized Nature Mixu, tj. songem, kterým už pár hodin předtím výrazně překvapil (a moc potěšil) Paul van Dyk. Paul opět jednou dokázal, kdože je tu světový deejayský vládce (můj dojem z jeho vystoupení se s odstupem času stále zlepšuje, tím spíš při zpětném pohledu na playlist). Splnil má očekávání a potvrdil, že i kdyby přijel podesáté, přesto by stálo za to jeho vystoupení zažít. Celá akce, ačkoliv rozhodně nebyla kompletně tranceová, zase potvrdila, že Češi dokáží zorganizovat dobrou party i pro trancery. Organizačně i hudebně se vydařila, což je nejlepší pozvánkou na další akce společností Pink Dot a G Productions, tedy například na v závěru Michael Burian & Friends inzerovaný festival Mácháč 2006. Závěrem ještě drobnou poznámku k tendenci srovnávat TM2 a MB&F - obě akce byly podle mého názoru dobře zorganizované s tím, že výtku si zaslouží zvuk na TM2, ale částečně i zvuk na MB&F zhruba od skladby Satellite (nebo už mám příliš citlivé uši, takže je to možná jen můj problém). Hudebně byly obě akce velmi zajímavé a já jsem se skvěle bavil na obou, takže jejich návštěvy rozhodně nelituji. Tímto také zdravím všechny své známé a přátele, které tentokrát vyjmenovávat nebudu, protože by to vydalo na slušně dlouhý seznam. A jako již (v poslední době) tradičně, vyhlašuji minutu ticha za všechny maturující či studující na závěrečné vysokoškolské zkoušky, protože hned několik mých známých se party nemohlo zúčastnit. Poslední věta bude patřit srovnání obou headlinerů, tedy Paula van Dyka a Armina van Buurena: je to prosté - srovnávat je nelze; oba jsou jiní a oba jsou prostě úžasní ;o) Trance Ruleeezzz! Meet you @ the Loveparade!


FOTOGRAFIE viz www.trance-foto.com, www.alexxij.com, www.fotodance.cz

Paul van Dyk Live @ T-Mobile Arena Prague 26-05-2006
01. Space Cowboys - I Know What Girls Like (Santos Remix)
02. Giuseppe Ottaviani & Marc van Linden - Until Monday
03. Beam - On Your Mind (Sean Tyas Hard Dub)
04. ID
05. Abel Ramos - Electro Fun
06. Emjay - Real High
07. Emjay - Make Some Noise (Remix)
08. Coast 2 Coast - Cut Me
09. Re:Locate - Rogue
10. Marcos - Just For A Day (Marc van Linden Remix)
11. Karen Overtone - Your Loving Arms (Club Mix)
12. Luminary - Amsterdam
13. Dallas Superstars - Higher (Paul van Dyk Remix)
14. Armin van Buuren feat. Nadia Ali - Who's Watching (Remy & Roland Klinkenberg Remix)
15. Paul van Dyk feat. Second Sun - Crush (Vandit Club Mix)
16. Nautical Imagery - Distant Dreams
17. Resistance D - You Were There (Thomas P Heckmann Remix) [PvD Re-Edit]
18. Marco V - Red Blue Purple
19. Azzido Da Bass - Dooms Night (Timo Maas Remix)
20. Krzysztof Chochlow - Release vs. Jan Johnston - Skydive
21. Lucca - Mirage 01 (Umek Remix)
22. CJ Stone - Shine (Heart Of Stone Remix) [PvD Rework]
23. Nu-NRG - Casino vs. Mac & Mac - Listen (Mac Zimms Dub)
24. The Drill - The Drill (Caesar's Scissors Edit)
25. Simon & Shaker - Make It (Dub Mix)
26. Santiago Nino - Believe (Max Graham's Sidechain Remix)
27. Oceanlab - Satellite (Alx Odden's Flipside Vocal Mix)
28. Paul van Dyk feat. Ashley - Complicated
29. ID
30. Gustavo Santaolalla - The Wings (Gabriel & Dresden's Organized Nature Mix)
31. The Freak - Rising Angel (Club Mix)
32. Austin Leeds & Terra Nova - Shake Me
33. Paul van Dyk feat. Wayne Jackson - The Other Side (Deep Dish Other Than This Side Remix)
34. John Dahlbäck feat. Erika Gellermark - Nothing Is For Real (Mark Knight Remix)
35. Da Hool - Street Life (Azzido Da Bass Remix)
36. The Egg - Walking Away (Tocadisco Remix)
37. Signalrunners pres. Syndica - Orange Sky
38. Paul van Dyk feat. Vega 4 - Time Of Our Lives (UK Club Mix)
39. Paul van Dyk - For An Angel (Marc van Linden Remix)

Michael Burian Live @ T-Mobile Arena Prague 26-05-2006
01. Intro
02. Filterheadz - Endless Summer (Max Graham Club Mix)
03. Terranova & Austin Leeds - Rock Me (Da Sleaz Remix)
04. ID
05. ID
06. Marco V - The Funk Battery (Original Mix)
07. ID
08. Franke and Neumann - Titan (Criss Source Remix)
09. Kuffdam & Plant - Summer Dream (Paul van Dyk Remix)
10. Ballroom - Remember Me (Original Mix)
11. Michael Burian - Blow Me
12. ID [Performed Live by Nicol]
13. Michael Burian - Praha
14. ID
15. Mojado feat. Mr. Sam - Naranja ( Mr. Sam Vision)
16. Kyau vs. Albert - Walk Down (KvA Club Mix)
17. Gabriel & Dresden - Arcadia
18. Gabriel & Dresden feat. Molly - Tracking Treasure Down
19. Dogzilla - Without You
20. Krzysztof Chochlow - Release

P.S. Děkujeme Martinovi aka MHD from FotoDance.cz za doprovodné fotografie!

Napsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ