TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 7.10.2002 SmallMagus, Report

Na sobotní večer byla ve Veletržním paláci přichystána pravidelná klubová noc Reason. Akce jak dobře víte se nemohla konat v Roxy, která se opravuje z důvodů nedávných povodní. Díky tomu bylo možno připravit celkem tři stage a to hlavní Reason Main Stage, Roxy Tech-house Stage a Chill Out Zone. Celá akce měla být jedna z nejzajímavějších letošního podzimu a jestli tomu tak opravdu bylo se dočtete v mém reportu. Na místo jsem dorazil něco málo po deváté hodině (začínalo se od osmi) a celkem mě překvapilo, že před vchodem bylo jen pár lidiček. Když si vzpomenu na akci z Darrenem Emersonem z minulého roku a mohutnou frontu u vchodu, ale nedal jsem se však odradit a vstoupil jsem dovnitř. Šatny byly dostatečně velké, aby se do nich vešlo oblečení všech návštěvníků. Hlavní stage bylo co se zvuku, světel i dekorací zvládnuta na výbornou, u tech-house stage měli pořadatelé daleko méně starostí, protože Dj hrál z horního balkónu a tak stačilo jen pár světel bez nutnosti dalších dekorací. Chilloutu vévodil po levé straně od vstupu poměrně velký bar, zatímco po pravé straně byl stánek pro tetování a malý kadeřnický salónek. Vzadu hral Dj pohodové skladby, které se daly poslouchat v několika křeslech a pohovkách.

U baru jsem si zakoupil drink a šel jsem znovu na hlavní stage kde právě dohrával Rai z Roxy. Lidiček nebylo zatím moc a tak by se malé skupinky daly snadno spočítat na prstech ruky. Jak se blížila dvaadvacátá hodina tak počet pomalu sílil a já jsem poslouchal vcelku dobré skladby, občas i nějaká ta tišší "zasněná" pasáž. Další na řadě byl Michael Burian (flesh/jpa), k němu jsem přistupoval trošku s rezervou, protože v poslední době mě jeho styl (naposled jsem ho viděl na Creamfields) moc nebral. Byl jsem však hodně příjemně překvapen celým jeho setem, to co předváděl a hlavně jak hrál se mi dost líbilo. Nejdříve jsem si to nechtěl připustit, v duchu jsem si říkal, že už jsem hodně dlouho na nějaké párty nebyl a že jsem úplně vyřízený z toho jak Elektromajk, tedy Burian hraje jen kvuli tomu, že jsem zase uprostřed pařících lidiček a s chutí tancuju. Časem jsem si však začal opravdu užívat a podmanil jsem se jeho stylu. Naprosto vedle jsem byl když pustil novou pecku od Underworld - Two Months z jejich nového alba A 100 Days Off, které právě vychází (určitě jste si všimli žluto-černých plakátů v centru Prahy). Hned jak skladbu začínal vmixovávat do svého setu, tak jsem si vzpomněl na letošní Creamfields a na neuvěřitelnou mačkanici před hlavním pódiem a hlavně na nekonečné čekání na hlavní hvězdu večera. Vyždímal jsem ze sebe další porci energie a tancoval ještě procítěněji než před tím, naštěstí byla skladba ponechána k mé naprosté spokojenosti v mixu dost dlouhou dobu. Právě tady někde to byl asi můj vrchol Burianova setu, dále bylo několik dalších skladeb, v paměti už mi uvázl jen jeho vlastní track s vybízivým samplem "kiss me, kill me ...".

Pro mě překvapivě se jako další za gramofony objevil opět zástupce pořádající Roxy Joel Einhorn, původně jsem čekal Jamese Zabielu, ten víceméně pravidelně na Reasonu vystupuje a docela rád bych si ho poslechl, ale asi měl jiný program za hranicemi našeho státu. Einhorna jsem nikdy moc nemusel a ani tady se to nezměnilo, občas jsem měl pocit, že se to dostává do zajímavých vod, ale on ten náznak vždy po chvilce utnul a jel si to svoje. Občas se dalo najít něco na co bych s chutí tancoval a poslouchal, ale byly to spíše výjimky. Bohužel jen náznaky mne opravdu nestačí a tak jsem se spakoval z už dost nahuštěnéhé hlavní stage a chtěl jsem na nějaký čásek zamířit do Chillout místnosti. Jaké to bylo překvapení, když při přechodu do Chillout jsem v Tech-house místnosti uslyšel známou pecku od Underworld ještě jednou tentokrát v podání od Josefa Sedloně (lighthouse). Veselý náboj skladby a její energie mě chytla a já jsem si to neodpustil a znovu s chutí trsnul co nejblíže u repráků. V houfu lidí kteří paří stejně s chutí jako vy, je všude kolem cítit energie, radost a štěstí a to mě víc než baví. Po skončení skladby jsem ještě chvíli zůstal na place, ale díky únavě a žízni a taky přitvrdění stylu hraní jsem to po chvíli vzdal a šel do Chilloutu. Ani nevím jak, ale strávil jsem tam celkem skoro půlhodinku. Moc se mi nechtělo zvedat z příjemného rozpoložení, ale John Digweed (bedrock - uk) měl začínat přesně v půl druhé a tak jsem se nakonec přemohl a vrátil se do hlavní stage. Joel tam pořád "úřadoval" a prostranství před ním bylo už slušně zaplněné. Podle všeho jsem o nic zajímavého nepřišel, protože se to drželo ve stejných kolejích. Čas utíkal, ale hlavní hvězda stále nikde, člověk vedle se mě ptal jestli už hraje ten Digwejd, tak mu odpovídám něco v tom smyslu, že ještě ne a že už má celkem velký zpoždění. Joel už byl evidentně se svejma nápadama v koncích a já jako i pár ostatních jsme se jen tak občasně pohupovali do rytmu. Tancovat se mi už nechtělo a odcházet taky ne, protože jsem čekal, že se Digweed objeví snad každou chvilku.

Nakonec přece jen přišel s asi půlhodinovým zpožděním, připravil si desky a pak začal hrát. Nevím jestli to bylo mou únavou a nebo jsem prostě jen nepřišel na chuť jeho stylu, ale zkrátka jsem od něj čekal něco víc. Vůbec nemůžu říct, že hrál nezajímavě a nebo jednotvárně, měl několik pasáží od rychlejších věcí přes věci s melodickými pasážemi a vokály až skoro k breakbeatovým vodám. Dost se mi například líbil remix skladby od Depeche Mode. Digweed sledoval dav, jak reaguje a jeho mix byl zcela profesionální, ale jak už jsem napsal moc mne jeho záběr skladeb a styl nenadchl. To se však nedalo říci o dvou vyjetých Angličankách, které akorát dělali "bordel" těsně u plotu oddělující lidi od Dj's.
Jejich hulákání a klepání popele s cigaret všude kolem sebe byla celkem hrůza. Moje únava byla po dvou hodinách od začátku hraní Digweeda dost značná a tak jsem ještě obešel pódium s obou stran a udělal pár fotek a pak se vydal kolem čtvrté hodiny ranní díky noční tramvaji směr Anděl domů. Když budu hodnotit vše, tak jsem byl celkem spokojen a až na menší zklamání z hlavní hvězdy, přece jen při poslechu kompilace Sashy a Digweeda - Communicate jsem měl trošku jinou představu. Vcelku jsem byl víc než rád, že jsem byl na této párty a ne třeba u televize v moci estrád na Nově a nebo přenosu koncertu našich předních umělců populární hudby na Vltavě.

Fotografie: Reason Speciál - John Digweed

   
Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ