TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 29.9.2003 Ya Ross Love, Report

Ve čtvrtek 25. září vystoupila německá raveová skupina Scooter na pražském Výstavišti v Malé sportovní hale. Samotný koncert začínal ve 20h, nejprve ale měly publikum před hlavní hvězdou rozpumpovat předkapely. Tou první bylo české dívčí duo Roxy. Jejich muziku nehodnotím pozitivně, je to klasická komerční diskofilárna, podpořená hezkými slečnami. Po dvaceti minutách nastoupili Petr a Markéta aka Verona, neboli první český vocal-trancík. Od nich zaznělo asi 7 skladeb, včetně všech jejich čtyř singlovek, jedné instrumentálky a jedné skladby z připravovaného alba. Po 20:50, kdy skončila i druhá předkapela, byla puštěna reprodukovaná hudba. Pak se začalo přestavovat pódium pro Scooter.

Co ale nikdo netušil, bylo to, že pánové se uráčejí přijít na pódium až před desátou. Měl jsem tedy zhruba hodinku, abych omrknul ceny prodávaných nápojů. Jedním z partnerů akce byl Pilsner Urquell a půllitr dvanáctky stál třicet korun. To byla ještě poměrně solidní cena. Jenže potom už tam opravdu neměli co nabídnout. Druhým partnerem bylo Campari Mixx. Tyto stánky byly jediné, u kterých bylo si možno koupit nějaké nealko. Kdo si ale chtěl koupit půllitrovku obyčejné vody, musel hodně hluboko sáhnout do kapsy, neboť stála 40 Kč. Nahoře na balkóncích bylo ještě možno koupit nějaké to jídlo, jak jsem si letmo všimnul. Za tu hodinu, co nás Scooteři provokovali, tím že stále a stále nepřicházeli, jsem stačil zjistit i skladbu lidí. A bylo to opravdu zajímavé. Řekl bych spíš v negativním slova smyslu. Největší část sice byla tvořena lidmi od sedmnácti do pětadvaceti, ale našly se tam i hloučky deseti až dvanáctiletých prcků. Výjimky netvořili ani fanoušci kapely, kteří dosahovali věku našich rodičů. Další skupinkou nejapně pohlížejících lidí byli pijani, kteří nevydrželi pět minut bez piva v jedné ruce a s cigaretou v druhé. Nejprotivnější ale byli ti malí prckové, kteří vyřvávali jméno kapely sami a mysleli si, jak jsou zajímaví. Příště bych pouštěl dovnitř od šestnácti.

Tak a nyní přejděme k vlastnímu koncertu. Bylo něco před desátou, halu zahalila tma a všichni ztichnuli a čekali. Začalo vstupní koncertní intro. Následovala první skladba, kterou byla aktuální "Maria (I like it loud) " a kterou publikum celou dobu vyřvávalo. Hned při této skladbě dokázal frontman H.P. Baxxter celou halu rozpumpovat. Když začal refrén skladby, nebylo hlásku, který by nebyl slyšet, jak dělá známé "t-t-t-td-t-t-t--td-t-t-td-t-t-t" . Poté, co nechali publikum čekáním na koncert takřka hodinu vychladnout, začali opravdu velkolepě. Následovala skladba z předposledního řadového alba, kterou byla "Posse (I need you on the floor)". Díky tomu, že následovala po Marii, neměla lehkou úlohu, ale lidi měli stále víc než dost energie, takže pařili o stošest. Třetí skladba opět publiku rozproudila krev v těle. A to když spustili "Faster Harder Scooter". Při této energické skladbě s vysokým BPM začalo první milé překvapení, a to když H.P. zařval Faster harder Scooter, po obou stranách pódia vypukla krátká fireshow, která trvala vždy po zpívaní refrénu. Po útočné skladbě FHS zpomalili a pan Baxxter začal nejdřív do ticha zpívat začátek skladby "I'm raving". A pak rozjeli skladbu celou. Po pohodové skladbě se opět výrazně zvýšilo BPM skladby a to když na nás narukovali s "The Night". Už to byla druhá vokodérovka, takže mě moc neuchvátila. Po noční skladbě, přišla jediná nesinglová nahrávka koncertu, kterou byla velmi povedená skladba z posledního alba "Roll baby roll". Lidé si opět krásně zapěli s frontmanem minimálně refrén.

Sedmou skladbou, kterou nám předvedli LIVE byla "No fate". Po skončení této skladby bylo chviličku ticho, to proto aby H.P. mohl začít "Eyes without a face". Píšu začít, protože úryvkem této skladby nás chtěli kluci připravit na výbušnou skladbu "Call Me Manana". A znova progresivnější skladba, a tak nezapomněli na výbuchy a fireshow, která vypukla vždy po prvních pár tónech vysamplovaného "James Brown is dead". U této písničky zase nebyla jediná noha, která by zůstala pořád na zemi. Jedno z vyvrcholení celého koncertu. Mananu vystřídala věc "We are the Greatest", to aby měl H.P. chvíli na odpočinek, protože nejenom že ze sebe vydával energii formou řvaní do mikrofonu, ale i stálým pařením. Avšak ani u této skladby nebyl H.P. zticha a komunikoval s publikem. A teď se rozjela věcička, na kterou jsem se hodně těšil. H.P. zařval: "The chase is better than a catch" a začala "How much is the fish?", při které si nezazpíval jenom H.P., ale také ho doplňoval Rick. Tato skladba je jak dělaná na karaoke, takže všichni zase spustili. Druhou desítku skladeb začala hodně úspěšná "Nessaja", která ale opět obsahovala už docela ohraný vokodér. Po doznění této skladby a při nastoupení refrénu následující bylo možné slyšet, jak celé publikum řve, jak sere na budoucnost, samozřejmě v angličtině, a to neboť zněla "Fuck the Millenium". I koncertní verze této skladby obsahovala tu krásnou hru xylofonu, kterou již dříve, ještě za dob Axela Coona, zpestřili rádiovku. A teď nás opět kluci překvapili. Klávesáci Jay Frog a Rick J. Jordan, kteří nejen že mlátili do keyboardů, ale také pomáhali H.P. a dvěma pěkným tanečnicím s publikem, museli svým tělům dopřát také chvíli odpočinku.

H.P. tedy spustil jakési popěvky, které buď signalizovaly novou věc, která není ani na jejich posledním albu nebo si chvíli hrál na Elvise, neboť to tak trochu znělo. Po chvilce bez hudby přišla na řadu skladba "Ramp ( The logical song)", která za pomocí H.P.ho "Pump it up" rozdováděla publikum. To aby nevědělo, co je čeká po skončení skladby. H.P. nám řekl " Děkujeme Praha" a všichni se ztratili jako kdyby skončili. Už to tak vypadalo, ale nic netušící publikum kluci překvapili když vlítnuli na pódium. H.P. s kytarou v ruce a začal odříkávat "Switch off the light and close your eyes…." a odstartovala maximálně energická "Fire". Publikum ale i členové Scooteru pařili, až z nich lilo. A přišla zase rána v podobě výbuchů a opětné fireshow. V této skladbě dal H.P. zase prostor Rickovi, to by mu vypomohl se řvaním a to rovnou do megafonu, kterého nepoužil jen při této skladbě, ale i v mnoha prodlevách mezi jednotlivými písničkami. Předtím, než na nás pustili další věc, si H.P. chvilku hrál s publikem. Dal si mikrofon do pusy a střídavě vzdychal a chvílemi mručel a lidi to měli opakovat. Samozřejmě, že nás dostal a tedy mohl následovat "Weekend". Nijak zvláště zajímavá se mi tato skladba nezdála, lidi uměla dobře rozpumpovat, ale plno jich už "umíralo". Po Weekendu už to vypadalo, že začne jejich první skladba Hyper hyper, kde H.P. vyjmenovává 30 jejich nejoblíbenějších djů tehdejší doby. Píšu vypadalo, protože se z toho nakonec vyklubala jiná věc z jejich prvního alba, kterou byla "Endless summer". A publikum zase zářilo a tvořilo úchvatný karaoke. Bylo asi jedenáct hodin a nikdo netušil, že po skončení této skladby začne představovačka. H.P. představil nejřív Jaye Froga, pak Ricka J. Jordana a potom taky tanečnice Mishu a Yvette. No a nakonec Rick představil H.P.ho Baxxtera. Teď už jenom česky poděkovali a zdýchnuli se do zákulisí. Publiku řvalo, co to šlo, ale Scooteři se už nevrátili. Byla to jedna z mála akcí, kde hlavní účinkující nezahráli přídavek. Celá show tedy trvala suma sumárum hodinu a deset minut.

Zhodnocení celé akce:
Tento koncert bych ohodnotil jako průměrný. Po slabších předkapelách, po nehorázně dlouhé - hodinové pomlce před nastoupením hlavní hvězdy večera sem čekal, že show Scooterů bude trvat o něco déle než jen hodinu a nějaké drobné. Naštvalo mě i to, že neuspokojili rozpálené publikum ve formě přídavku. Pánové buď nemají české publikum moc v lásce, nebo byli neodpočatí. Když jsem se v osm hodin zeptal jednoho z pořadatelů, jestli bych s nimi mohl udělat miniinterview, řekl, že jsou ještě na hotelu. Další minus patří všem, ale hlavně H.P.mu, který kdovíjak nekomunikoval s publikem. Mluvil s ním jenom formou hlášek, které jsou obsaženy v jednotlivých skladbách (např. "Alright cruel! "). Ale i tak se mi koncert velmi líbil, protože jsem slyšel skorolegendu taneční hudby naživo. Jako všichni, tak i já sem si řádně zapařil. 570 Kč za vstupenku bylo podle mého názoru až dost, ale nelituji toho. Podle informací, které sem dostal před osmou hodinou, bylo prodáno 2500 lístků, takže do desíti jich mohli prodat těch 3500 max. 4000, což je dost málo. Bylo to určitě způsobeno malou ba skoro žádnou propagací a reklamou. Poprvé jsem o koncertu slyšel před dvěma týdny na dvou pražských rádiích. Ale i ta menší návštěvnost měla svoje plus a to takové, že se dalo lepší pohybovat a dýchat na place. I když ani tato akce se neobešla bez kolapsu jedné slečny, jak jsem si povšimnul.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ