TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 3.7.2003 Majklhauske, Report

Jednoho dne jsem při prohlížení fóra na tomto webu spatřil nabídku ke spolucestování na akci, která v Německu patří k těm lepším. Už jen proto, že ji má na svých bedrech rádio Eins Live, které vydělá na příjmech z reklam více než obyčejný promotér. Akcička se koná v létě a v zimě, ta letní dostala název Eins Live Mittsommernachtsrave 2003 a konala se 21.6.2003 v Ratingenu na zimním stadionu. Line up byl velmi zajímavý, posuďte sami: Moguai, Tomcraft, Lexy, Piet Blank, Junkie XL, Kyau Vs. Albert, Andry Nalin, Dance Nation, Mike Litt.

Do města, které leží nad Düsseldorfem přijíždíme okolo třetí odpoledne a halu bez problémů nacházíme. Zaparkujeme přímo u ní. Já potřebuji film do foťáku a tak jdu nakupovat, no hned jsem o 12 euro chudší :( V době odpočinku u auta probíhají v hale zkoušky a dle toho, že se třese v základech, soudím, že to bude hukot. Začátek byl v 18:00 a pouštet se mělo od 17:30, pravda však byla úplně jiná. Když se lid nahrnul o 17:30 před dveře, dostalo se dovnitř jen několik osob, zbytek byl zadržen u vchodu. Důvodem byla nepřítomnost ochranky. V 17:45 už spustil Moquai a bylo znát, že tam ješte mnoho lidí nebylo, hrál si jak chtěl, techno, electro, hausík, apod ... Teprve když se hala začala naplňovat začal electro. Hrál takové mírnější narozdíl od Dj Tomcrafta který končil naprostým electro rámusem. Tomcraft stejně jako většina účinkujících začal vlastní věcí a to Loneliness. Po jeho gradujícím setu nastoupil DJ Lexy. Jeho set byl takový nijaký celkem mě nezaujal a proto jsme se poprvé vyšli podívat na parkoviště před halou. Zde si človek mohl sednout, protože těch pár laviček v hale kapacitně ani náhodou stačit nemohlo. Občerstvit se, (klobásy nápoje) prostě takový chill out. Nicméně tu z jednoho repráku zněla hudba z haly. Zde jsem slyšel věc, kterou mě Lexy dostal. Nevím zda-li to byl remix nebo dobře vmixnutý originál ale jednalo se o Blur- Song2 (pařani znají z FIFA 98). To už se ale blíží 23:30 a to znamená jediné, přesun pod pódium. Blíží se jeden z vrcholů večera, hrát bude Piet Blank, spíkr tohoto večera a resident Partyservice na Einslive. Při jeho setu začaly probleskovat lasery a tak se pozastavme nad technickými náležitostmi této akce.

Světla: Na to že to byla party poněkud většího kalibru, tak nic moc, celkem dost odfláklé. Dvě řady světel vedoucí po stranách haly. U Djje bylo různě rozmístěno asi cca 20 světel. Naštěstí tam kromě nich byly umíštěny i 3 lasery. Nejvíc se Vj vyřádil právě u Blanka a chvílemi tak dal zapomenout na tu světelnou bídu. Instalováno bylo plátno, nicméně tady se povětšinou promítal Dj co zorvna hrál. Žetony: Systém který je u větších parties téměř povinný. Tady na to šli od lesa a místo žetonů nasadily něco jako stravenky ze školní jídelny a jedna stála 1,9 eur, pričemž za jednu stravenku jste pořídili pivka a nealko. Zbytek za dvě stravenky. Přímo v hale byli i nějací Turci, kteří připravovali speciality východní kuchyně. Dal jsem si kebab za dvě stravenky. Dokonce tu byla restaurace, kde se dali koupit hranolky hamburgery aj. "americké speciality".

Běhěm kebabu jsem sledoval světelnou šou a poslouchal hudbu pana Blanka. Zahrál několik skladeb ze společného projektu s Jaspa Jonesem a jak se dalo čekat hlavně tyhle skladby vzbudily velký ohlas u davu. Po tomto "sweet" trancu nastala změna. Na podiu se objevil stolek s "nadobíčkem" Toma Holkenborga alias Junkie XL. Ten začal vypalovačkou Little Less Conversation na kterou poblikum reagovalo překvapivě dobře. Během live vystoupení, které bylo z větší části progresivního charakteru, parkrát šel i mimo stolek, aby jakoby zahral na housličky. Jinak samozřejmě zazněly Beauty Never Fades nebo Breezer. Po něm přišel Andry Nalin k tomu pouze mohu napsat: Nuda. Možná až moc progressive, ale i publikum čekalo asi něco jiného, přeci jen už byla pokročilejší doba, kdo by o půl jedné chtěl usínat při pomalém soundu. Možná to byl záměr pořadatelů po Blankovi zklidnit a pomalu nastartovat k finále ale ... no nevím. Kolega co řídil potom v Praze pronesl větu která to asi vystihuje nejlíp ... "Andry to tam celý zabil".

Následovala dvojice Kyau vs Albert jako takový actdj. Zahráli všechny svoje hity včetně posledního Velvet Morning. Celkem předvedli zajímavou show, ale ten sound byl ještě takový pomalejší, takže mě chvílemi uspával, ale oba si to hraní do sytosti užili. Dance Nation Dj Team, čili ti jenž stojí v pozadí projektu. 2 týpci podobní našim Maxim Turbulence. Rozjíždí to Sunshine a už tak z poloviny plná hala aplauduje. A to vydrží až do konce jejich setu. Sází jednu hitovku za druhou a když dojde na hardstyle, tak si po třičtvrtě roku skočím taky. Hard jim vydržel asi cca půl hodiny, pak zase polevili, až nadobro skončili. Během poslední desky kterou pustili, jak jinak přímo od Dance Nation a jejich poslední singl (You Take me Away remixové vydaní), rozjeli promo akce jako házení samolepek s www adresou, podpis karet (ale bez podpisu) a taky házení onoho vinylu, který stáhli z gramce. Měl jsem celkem výhodu, že jsem stál hned u zábradlí a tak jsem to jen tak zkusil a co se nestalo, vinyl skončil v mých rukou :). Jejich vystoupení se dočkalo asi největšího ohlasu. Co jsem měl možnost poté slyšet i jejich záznam ze Silvestra, tak si tenhle dj team nenechám zase někde ujít. Mezitím odešel i spíkr Blank a tak se DJ Mike Litt musel představit sám. Neměl lehkou úlohu jako takový progressive dj. Jak se s ní vypořádal už ale nevím, protože jsem nabrali kurz nejbližší benzínka, kde jsme se uložili ke krátkému spánku.
P.S. Fotky poskytl Martin

Fotografie: Eins Live Mittsommernachtsrave 2003

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ