TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 24.4.2005 Bartoldy, Report

Je celkem neuvěřitelné, že jsem se na tuto akci dostal i přes hromady osobních problémů, které ji z mé strany provázely. Do Pardubic jsem se musel vydat až ze střední Moravy úplně sám, neboť mi na poslední chvíli kamarád odřekl účast. Tak jsem se na cestu řádně připravil a do uší si ihned v Olomouci pustil nový Asot, kde údajně měla být novinka od Mark Norman na kterou jsem se už dlouho těšil. Sice byla zahrána až na konci, ale díky tomu jsem si navodil pocity jež mě doprovázely celým večerem. Před Duhovou arénu jsem dorazil něco po sedmé hodině a hned jsem prožil neuvěřitelný šok. V malém hloučku stálo maximálně deset lidí plus šest vyhazovačů. Pro jistotu jsem se raději zeptal a sám sebe ujistil, zda se v tomto místě koná trance událost tohoto jara se světovými ikonami trance music. Vtom jsem byl opět zděšen, když se mi dostalo odpovědi Ano. Pomyslil jsem si - to bude hodně velký průšvih, zda u této návštěvnosti zůstane. Do prostor haly jsme měly být podle mých informací pouštěni již v sedm hodin avšak z neznámých důvodů jsem byl vpuštěn až těsně před osmou hodinou. A to jsem si musel vyslechnout kázání pana otce sekuriťáka, že dovnitř žádné pití a jídlo (ani maminčiny řízečky s chlebem) nesmí. Přičemž z nepochopitelných důvodů mi nic z baťohu nevyhodil a vše jsem v klidu pronesl.

Záchody a šatna, jak jsem ke svému úžasu zjistil, nebyly a na toaletu se šlo přes sedmero hor a sedmero řek do vedlejší budovy. Po skončení akce jsem si uvědomil, jaký mohl mít pořadatel problém, kdyby mu přišlo na akci přes tisíc návštěvníků a každý z nich by si chtěl zajít na záchod a odložit si svůj batoh jako já. Měli prostě štěstí v neštěstí - akce si zasloužila přinejmenším třikrát větší účast, ale kapacity toalet by na sto procent nestačily a z tanečního parketu by se stala jedna velká šatna odložených svršků a batohů. Co se týče zvuku, osvětlení, dekorací a občerstvení, tak pouze poslední položka mnou uváděná má obrovské plus. Ceny na barech byly více jak příjemné a rodinná cena pivního moku udělala nejednomu návštěvníkovi radost. Zvuk byla kapitola sama pro sebe a nemíním ji zde rozvádět, neboť nejsem ještě takový znalec, abych mohl tohle posuzovat. A také jsem si všiml, že ve fórech již probíhá pěkná diskuse na toto téma - s většinou názorů souhlasím, že zvuk hodně pokulhával. Opomenout také nesmím informaci, kterou jsem před malou chvíli dostal, že zvuk byl v polovině párty ztišen díky námi milovaným strážcům zákona. Slibované osvětlení v podobě rotačních hlav rozložených po celém obvodu arény, videoprojekce (podobná té, co byla na PvD v Praze), laser show (pokud tím teda nebyl myšlen malý green laser namířený na zrcadlovou kouli) a překvapení se nekonala.

Také nerad hodnotím výkony djů, neboť názory budou mnohdy individuální a každý, kdo se zúčastnil, je držitelem jiného názoru. Tak mě prosím nekamenujte na fórech za můj názor. Jako první, koho jsme mohli slyšet, byl Martin Gredner. Martin předvedl slušný set až na pár kopanců v samém začátku. Pěkně si jej rozložil na tři fáze, přičemž v první se věnoval pomalému hutnému progressive. Následovala melodická progressive-trance pasáž a konec pěkně rozjel našláplými trance tracky. Přibližně kolem 22:45 se za mixpult postavil domácí miláček Michael C. Bylo hodně znát, že je před svým publikem a také si to pořádně užíval. Jeho set mi v první hodině připomínal rádiové písničky na přáni, kde jedna hitovka střídala druhou (Perasma, Interstate atd…) Druhá polovina byla však více promyšlená a také se mi více líbila, hlavně závěr s Motorcycle - Around you a M.I.K.E. - Massive motion. Asi v 0:45 rozjel svoji parádní show Cor Fijneman. První track z jeho setu je pro mě velkou neznámou, tak proto bych chtěl apelovat na ty, co jej rozpoznali, ať mi dají co nejdříve vědět. Tuhletu pecku musím prostě mít. Následovala hitovka od Fred Baker vs. Nyram - Confirmation a skromný dav, dle mého odhadu 450 tanečníků, se zcela Fijnemanovi oddal. Set byl velmi inteligentně postaven a Cor potvrdil svoje silné zkušenosti. Pak ale nastalo jedno velké peklo v podobě překvapení večera, Cor s Mark-Normen si dali Back 2 Back Show. Něco podobného jsem ještě neviděl a tohleto se mi opravdu líbilo. Ti dva se předháněli, kdo více rozparádí tančící partypeople staršími tracky, jako je například - Tiesto - Lethal Industry. Opravdu lahoda pro trance ucho. Pro mne byla akce ukončena přesným, promyšleným setem od Mark-Norman. Lepší set jsem v poslední době neslyšel. A před pánem Normanem Lendenem smekám. Akci zakončil taťka Holman. Vystoupení jsem neměl možnost slyšet celé. Musel jsem se odebrat na vlak a odjet zpět na Hanou.

Celkově tato akce byla trance žněmi a kdo nepřišel, udělal velikou chybu, kterou by si neměl nikdy odpustit. Ano, měl jsem hodně výtek na tuto akci, co se týče slibovaných věcí, ale to jsou malé rybky ve velkém rybníku, který představovala tato hudebně luxusní párty. Závěrem bych chtěl popřát mnoho síly pořádající agentuře, ať se z pravděpodobně nevyhnutelných problémů díky malé návštěvnosti co nejdříve uzdraví a připraví nám další parádní akci jako byla tato.

Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ