TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 28.4.2005 Ya Ross Love, Report

Jak všichni návštěvníci tohoto serveru vědí, v pátek 22.4.05 se v Pardubické Malé Duhové aréně konala akce Sunshine Live, na které jakožto headlineři vystupovali Tiestovi nejbližší spolupracovníci z jeho labelu Black Hole recordings. Na úvod tohoto reportu bych popsal prostory arény. A začal bych hned u vchodu, kde na nás čekala ochranka, která měla za úkol nepustit dovnitř člověka, jenž by měl u sebe cokoliv co na party nepatří, tzn. nebezpečné předměty, jídlo a pití nebo drogy. Nevím jak pečliví byli s hledáním nějakých těch nebezpečných předmětů či drog, ale téměř jakoukoliv potravinu šlo krásně pronést (teda kromě uheráku koukajícího z batohu:)). Pak jsme postoupili od vchodu přímo do místa konání. Na první pohled mě prostory nijak nezaujaly, to musím podotknout. Taky se to ale dalo očekávat - hokejová aréna, tudíž prostory na paření tvořila vypuštěná ledová plocha. To byl ale jen první pohled. Později jsem zjistil, že prostor měl víc kladů než záporů a to hlavně v jeho velikosti. Pojme až 2500 lidí.

Po okrajích plochy se nacházely stánky, kde se prodávaly nápoje, ale nikoliv jídlo, takže kdo měl hlad a nic nepropašoval, měl smůlu. Pití bylo za dost solidní ceny. No posuďte: půllitr gambáče za 20, ice tea za 25, Bonaqua za 25 nebo Frisco za 35. Jediné co jsme zde opravdu postrádali byla absence šaten. Ze začátku se mi tomu nechtělo věřit a párkrát jsem se zeptal personálu, ale prostě nebyly. Věci si tudíž lidi odkládali kde mohli. Na pařplace na batoh, do hlediště nebo jako my na zábrany u stánku. Menší mínus pro někoho možná bylo, že v MDA nebyly záchody, tudíž se muselo chodit do druhé haly. Pro mě to není v žádném případě mínus, alespoň se člověk trochu probral:))

Nyní bych se zaměřil nato, za čím tam přišel každý - na hudbu. Akci otevíral dj Martin Gredner, kterého můžeme znát např. z Karlových Lázní. Jeho set jsem neslyšel celý, protože jsme se dostavili až mezi devátou až půl desátou. Avšak i jakožto první vystupující si získal velkou část pařmanů, kteří byli přítomni v tuhle dobu. Jeho set byl různorodý - v jeho setu zazněly skladby převážně progresivní a hardtranceové. V deset se měl podle line upu za aparaturu postavit pardubický rodák a moderátor stejnojmenné show na východočeském rádiu Life, dj Michael C. Za mixpulty ale přišel až před půl jedenáctou. Hned poté, co dopadla jehla na první desku, kterou položil na gramec Michael C publikum se rozvášnilo. Bylo hodně znát, že se akce koná v Pardubicích, protože podle ohlasu tam místních bylo fakt hafo. Ale i kdyby tam nebylo tolik Pardubičáků zasloužil si Michal obdiv. Hrál hodně kvalitní tranceové tracky a bylo vidět, že lidi věděli na jakou akci šli. Set byl správně gradující, čímž dostával publikum do varu. Tento český dj jak se ukázalo je nejen nadšený dj, ale také skvělý bavič, který uměl dobře spolupracovat s publikem. V jeho setu zazněly věci např. od Interstate - "I found you" v jeho vlastním Michael C editu, Oceanlab ("Satellite"), Cosmic gate ("Ultra curve") nebo klasika "Born slippy". Věc, která mě hodně překvapila byli Blur a jejich "Song 2" ve velmi povedeném remixu.

Blížila se půlnoc a každý čekal pravděpodobně na nejočekávanějšího vystupujícího akce dj Cora Fijnemana. Ale kvůli pozdějšímu nástupu Michaela C (kvůli neustálým stížnostem okolo bydlících ohledně hluku), začal i Cor hrát o nějakou čtvrthodinku později. Poslední skladbu, kterou Michal pustil bylo "Just be" od nikoho jiného než Tiesta v nejpovedenějším Antillas remixu.ho cca půlhodinku nemůžu příliš zhodnotit, pač jsem byl unavený a dal si pauzu. Set Cora F. pro mě nezačínal nijak zajímavě, o to víc si publikum získal později. V jeho setu zazněly věci hlavně upliftingové, ale pustil také electro v podání Bennyho Benassiho ("Love is gonna save us"), který zazněl hned ze začátku jeho setu. Pustil také jeho vlastní produkci "Tears from the moon". Jeden z absolutních vrcholů cwelé party byl, když zaznělo halou Tiestem přepracované "Adagio for strings". Cor pařmenům naservíroval také hodně klasik taneční hudby, nejen tranceových, z kterých bych jmenoval např. Eurythmics - "Sweet dreams", System F - "Out of blue", Members of Mayday - "10in01" v bootlegu s housy vokály. Kromě Eurythmics mě dost překvapilo, co pustil dvě skladby po 10in01. Byli jimi Red Hot Chilli Peppers - "By the way" samozřejmě v tanečním mixu. Na závěr ke Corovi musím říct, že tento neplnoštíhlý dj je fakt výborný šouman a smíšek.

Dvě hodiny po půlnoci měli nastoupit Mark Norman, ale ono asi do půl třetí nic. Pak se ale střídali. Docela mě udivilo, že za gramce přišel pouze jeden človíček - resp. Norman Lenden. Z mně neznámých důvodů přijel právě jen tato půlka tohoto dua Mark Norman. Sám hrál zhruba dvacet minut a už jsem opět viděli Cora F. Myslím, že nejeden člověk nechápal, ale toto bylo nejspíš naplánováno. Na projektoru, který byl po celou dobu trvání akce nad vystupujícím byl nápis Cor Fijneman, Mark Norman - Back 2 back in stage. To co dělali kluci na stagei byla fakt zábava. A lidi podle toho také reagovali. Show B2BiS trvala asi hodinu. Před čtvrtou Cor odešel z jeviště a s lidmi si hrál jen sám Lenden. Jeho set na mě působil velice uceleně, ale scházela mi trošku gradace setu. ML hrál věci o poznání rychlejší. S publikem si uměl také dobře pohrávat. Nejvíc partypeople asi oddělalo "Love comes again" - samo od Tiesta. Přišel refrén a lidí zpomalili v tanci a začala krásná melodie, při nichž dav zpíval onen text, který má na svědomí BT. Tohle bych nazval nejlepším okamžikem celé párty. Bylo asi půl páté a blížil se čas poslední vystupujícího Petra Holmana. Jeho setu jsem slyšel jen část, protože jsme byli unaveni a nejdříve se odebrali odpočinout si na tribunu a později jsme šli na vlak domů.

Shrnutí: Tuto akci považuji za jednu z nejlepších akcí, kterou jsem navštívil. Skvělé obsazení, organizace a přátelská atmosféra, která panovala mezi pařmeny (i pařmenkami). Zvuk, světla - neshledal jsem nedostatky. Jediné, co akci narušovalo a co ne možná každý věděl, bylo to, že někdo si neustále stěžoval na hluk slyšitelný v okolí arény. A co hokejové zápasy, to těm práskačům nevadí?!!!! Akci kvůli tomu dokonce navštivili i policajti. Také se zhruba po půlnoci musela hlasitost zvukové aparatury L'Acoustics zeslabit cca na polovinu. Akci to nijak zvlášť neovlivnilo - alespoň tedy očima návštěvníka, kterých bylo něco kolem 700.

Napsat názor do DISKUSE


12.12. 18:02
Video-recenze novinek (Freezer)
12.12. 16:16
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
6.12. 21:40
AZiL - trance DJ
4.12. 20:33
Golden Age @ Tresor Club, Praha w/ The Thrillseekers, Scot Project, Jes, Matt Darey, Ronski Speed, Andrea Ribeca (01-12-2018)
30.11. 21:46
Transmission 2018

14.11. 22:26
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky
5.11. 13:05
Off topic

12.12. 13:38
RAM, Alex MORPH & Alex Di Stefano - Grotesque 350
12.12. 13:29
John O'Callaghan & Cold Blue 'Symmetric'
12.12. 13:16
Pavel Khvaleev - The New Album - 'Sonder'
10.12. 12:03
Markus Schulz Wins Third America's Best DJ Title
10.12. 11:50
Giuseppe Ottaviani featuring Clara Yates - Why

5.11. 23:22
Ronski Speed & Ciaran McAuley - Corellia (Official Video)
5.11. 23:21
Markus Schulz feat. Nikki Flores - We Are The Light (Official Video)
12.10. 22:39
Michael Rehulka - Exposure (Music Video)
30.9. 20:37
Alex M.O.R.P.H. - Running For Peace (Official Video)
22.9. 19:27
Paul van Dyk ft. Plumb - Music Rescues Me (Official Video)

1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
21.3. 23:37
Náramky a Torques
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2018 TRANCE.CZ