TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 24.10.2005 Keri, Report

Tento report není vlastně ani reportem. Je to spíš jakýsi hybrid fejetonu, polechtání obludky na bříšku, tiráda za ztracené kouzlo naivity mládí. Co budu komu namlouvat - jednoduše psaní klasických reportů se po čase stává nudným a je to jen taková recyklace psaní - mění se jen název párty Djové a předměty kritiky, které se stejně opakují dokolečka, je prakticky nemožné přijít s něčím, co nebude suché jako hromady reportů předcházejících. Nejspíš ani jejich čtení není právě vytoužená činnost, kterou bychom si přáli zabíjet drahocenný čas. To je varování těm, kteří čekají klasický report s podrobným rozborem setů, poloodborným rozborem komu to ten večer nejvíc dunělo, kdo jak zasadil dobře či špatně desky do sebe, kdo měl ten večer obě ruce levé, kdo začal tíhnout k jinému stylu ... a tak vůbec, však to znáte. Pokud čekáte právě něco takového, zanechte čtení a věnujte se radši něčemu užitečnému.

TDK Timewarp. Když poprvé spatřila světlo denní zpráva o české verzi této párty, každý do partykultury jakkoli zainteresovaný občan se zákonitě musel začít těšit na datum 22.10.2005. Mnozí možná nemají takový přehled o zahraniční scéně, aby si dokázali představit o co vlastně kráčí. Timewarp, Sensation, I love techno, Mayday... Každým rokem si přeji mít nějakou tu kačku navíc, navštívit konečně párty, která by ukojila můj hlad po kvalitě... a bingo. Když Mohamed nepřišel k hoře, přišla hora k Mohamedovi. Myslím, že někdy loni byl rozruch ohledně nakonec neuskutečněné české Mayday party. Co na tom bylo pravdy už si nějak nevybavuji, každopádně uspořádat velkou párty se zahraničním zázemím se podařilo až nyní. Nakolik se Unitedmusic zdařilo uspořádat mejdan na úrovni jeho zahraniční verze posoudit však nemohu, bohužel nemám dostatečný materiál na to, abych si troufla srovnávat. Můžu pouze sdělit své dojmy a nějaké ty pojmy, zhodnotit, pochválit či zkritizovat. Tak tedy vzhůru do toho, omáčky okolo už je právě tak akorát, abych mohla zlehka přejít k podstatě věci, tedy samotnému rádoby reportu.

Začneme tedy začátkem, jak jinak. Brány pavilonů se otevřely již v 19:00 a vsadím se, že pár nedočkavců se vesele nahrnulo do prázdných sálů a dychtivě čekalo na první zadunění basů. Já osobně raději načasuji příchod na okamžik, kdy už je akce hezky rozjetá, abych si nekazila celkový dojem počáteční nudou a čekáním až večer nabere optimální množství nepostradatelné atmosféry, až jednoduše propukne ta pravá zábava, při níž hodiny letí přímo "nadzvukovou" rychlostí. Pro sobotní hudební vyžití jsem si vytipovala desátou hodinu večerní, kdy jsem hodlala stanout tváří v kamennou tvář budově, která se dá označit výstižně přívlastkem rozlehlá. Cca po desáté hodině jsem přijela k areálu pražského Výstaviště a po tradičním vypořádáním se se zmatky okolo akreditací, které mě ovšem v případě Unitedmusic vůbec nepřekvapily, jsem po několika letech vyplněných jen výstavami a podobnou aktivitou vstoupila do Průmyslového paláce, jehož úkolem bylo pro ten večer pohostit několik tisíc partypeople. S nepořádkem v guestlistech jsem se měla čest seznámit už na předchozích akcích, viz. například Armin van Buuren (kde jsem po půlhodině dohadování místo VIP vstupu dostala dva "běžné" vstupy, což mi přijde postavené na hlavu už jen pro fakt, že tím vlastně vyhodili jednu vstupenku nezanedbatelné hodnoty zbůhdarma příslovečným oknem) a zaslechla jsem něco i o podobných lajdáctvích u Máchova jezera, které mělo tu příležitost hostit světového to DJe Paula van Dyka. Ale když se člověk po takových sporech vznikajících vinou nepořádku v jejich organizaci otrká, příště už ho to ani v nejmenším nevyvede z míry. Chybovat je lidské, ale opakovaně chybovat je ignorantské vůči všem, kteří na to posléze doplácí. Tentokrát se ta záležitost obešla bez delšího dohadování, nejspíš se alespoň v něčem poučili z předchozích nezdarů a rozhodli se ušetřit si energii na něco jiného než hádky.

Úvodní epizoda večera skončila happyendem, několik minut poté jsem již hledala šatnu pro odložení svých přebytečných svršků. Co se týče organizace šaten, nemůžu podat přesné informace, využila jsem příležitosti méně rušné šatny, na vlastní kůži jsem tudíž nepoznala strasti a slasti šaten v přízemí. Ale všude ticho po pěšině u ostatních návštěvníků, soudím tedy, že problémy (neodpustím si zavzpomínat na katastrofální šatny v sousední T-mobile aréně) pokud nějaké byly, zůstaly v hranicích únosné míry. Prostory Průmyslového paláce v hudebním kabátě jsem jakožto znalec z dob minulých okoukla zběžně, bez důsledku jakéhokoliv překvapení. Starý dobrý Průmyslový palác ožil pomocí různého vylepšení pro vytvoření atmosféry jako za starých časů. Klenuté ozdobné stropy vytvářely jakýsi nádech vznešenosti, který jen tak někde nemáme možnost pocítit. Spolu se světelnými efekty, projekcemi, lasery, go-go dancers a jinými vylepšováky a dokreslovači nálady, ruku v ruce s výkonným kvalitním ozvučením, konečný výsledek budil právem dojem, že lepší místo pro tuhle párty by se asi nejspíš nenašlo. Celková organizace šlapala jak hodinky, u barů se nestály kilometrové fronty mající za následek pomalu kolaps z nedostatku tekutin, toalety měly dostačující kapacitu pro všechny potřebné. Při procházení vně jednotlivých stageí i mezi nimi nebylo ani těsno a ani nedocházelo k nepříjemnostem spojených s velkým počtem lidí namačkaných v uzavřeném prostoru. Celkem vzato, nenašla jsem prakticky nic, co by jakkoli narušovalo všeobecné radovánky. Až později, když mé nohy začaly bolestivě hlásit únavu, jsem zaregistrovala nedostatek v podobě nedostačujícího vybavení pro odpočinek. Narážím tím na ubohý počet míst, kde by se člověk mohl usadit a odpočinout si se zakoupeným drinkem. Nějaké ty lavice a stoly navíc by rozhodně neuškodily, místo by se pro ně stoprocentně našlo.

Ale náladu návštěvníků to nijak citelně neovlivnilo, většina se asi smířila s faktem, že tu noc holt převážně protancují, což zas nebylo vzhledem ke kvalitě hudební produkce a obsazení večera žádný problém. Hudba po celý večer hrála fortissimo, tedy řádně hlasitě, v podání jmen znamenajících v tomhle byznysu hudební modly můžeme připojit i zcela dostačující kvalitu pro párty takového formátu jako právě Timewarp. Pro neustálé pobíhání mezi známými tvářemi, které jsem viděla zas po nějakém čase, jsem tentokrát nesledovala s nasazením a s rozpisem na line-upech výkony jednotlivých umělců. Zábava byla v plném proudu a hodnotící a kritizující stránka mé osobnosti byla ten večer přehádaná skvělou příležitostí užít si konečně dobrou akci. Tenhle jev se projevuje u mě v nepočetných případech, kdy mě pohltí atmosféra a nechám se strhnout hudbou bez jakékoli starosti o to kdo kdy hraje, hlavně když hraje dobře.Větší část času vyměřeném pro tento pro mne skvělý večer jsem strávila v hudebním prostoru Krafty stage, přece jen mám svá nejaktivnější pártyléta za sebou a tak jsem vše pozorovala z balkonu nad stagí, kde jsem měla vše jako na dlani a zaroveň jsem mohla provozovat konverzaci bez velkého rizika přetížení hlasivek a nutnosti se ptát na jednu věc třikrát, abych vůbec věděla, co mi protějšek vlastně chce sdělit. Zbylý čas byl vyhrazen pro hvězdy hlavní TDK Timewarp stage. Mé představy o tom, ke komu patřil který výkon, jsou, jak už jsem se přiznala předtím, mlhavé. Každý hledá v reportech ty své žádoucí informace, priority a požadavky jsou individuální. Tentokrát si přijdou na své prozměnu ti, kteří ocení květnatost českých výrazů a nevadí jim více subjektivní pohled a delší počtení. Zbytku patří má omluva a slib, že pro příště, až budu mít v úmyslu psát report z nějaké párty, vynasnažím se být pozornější k výkonům interpretů.

Každopádně já si tuhle párty užila. Jakými prostředky tomu bylo docíleno, je otázka sama pro sebe a vůbec ne pro pár vět ke konci reportu. Můžu hádat, že v tom bylo nejspíš delší období bez párty, nebo možná malinko nostalgie navozené místem konání, svůj podíl na tom má určitě i hladký, níčím neotrávený průběh večera, samozřejmě i sety DJs, setkání se starými známými, poznání nových milých tváří, aspoň částečné odvrácení pochybností o správném vývoji taneční scěny a úpadku kvality parties, kdy kvantita vítězí nad kvalitou, kdy párty jsou jen prostředky pro vydělání slušných peněz a místo kolektivního braní drog mladými lidmi, kteří ani nehodnotí výkony Djů podle kvality jeho setu, ale podle zvučnosti jména a míry "rozsekání" jejich drogami nadopovaných mozků. Museli bychom být slepí, kdybychom si chtěli namlouvat, že to vlastně tak není. Smutně velká část lidí jednoduše nechce vidět, jak je to doopravdy, snadno se na to zapomíná a ještě snadnějí prostě přehlíží jak širé lány. Prostě potřebujeme svou dávku vzrušení a zábavy a takové myšlenky jsou pak protivné jak mraky na jinak slunečném nebi. Nedělá nám to starosti, protože víkendové uvonění od stereotypu si nenecháme jen tak pokazit přemítáním o zkaženosti světa. Ne, není to sobectví. Všichni mají právo na odreagování. Nad tímhle nepřemýšlím díkybohu pořád, pokaždé co jdu někam na párty. Například na Timewarpu se ani jediná mozková buňka nezamyslela nad tím, že je to vlastně celé smutné, ať už to na první pohled vypadá jak chce fantasticky. No, i krásný urostlý hřib může být vevnitř prolezlý červy. Ale ono celkově vzato není skoro nic tak, jak se na první pohled může zdát. Tady už mi nekráčí o hodnocení jedné celkově podařené akce, u které nebyl úspěch žádným překvapením. Nechci lámat hůl nad českou taneční scénou, nemění se jen ona, ale i my. V raném věku začínají adolescenti chodit na párty, berou drogy, a pokud to není hudba jejich srdce, ale jen cosi, co jim dává pocit že jsou IN, časem dospějí a bez jakéhokoli smutku nebo pouhé nostalgie nechají to období upadnout v zapomnění. Ti, kteří se s touto hudbou ztotožní, ve chvíli, kdy lidově řečeno dostanou rozum, začnou na to pohlížet z více úhlů a zjištění pro ně nebudou zrovna dvakrát příjemná. Zůstanou dál věrnými návštěvníky, ale už je "clubbing" nebude těšit tolik jako dříve.

Začnou se poohlížet po o pár let mladší generaci partypeople a budou se na ně dívat skrz prsty, zapomínajíc, že možná oni sami se chovali stejně, ne-li hůř. Hodně často slýchávám říkat jedince z řad starších, že "už to prostě není takové, jako to bývávalo". Můžeme mít pocit, že jsme vydáni na milost i nemilost zištným, po zisku prahnoucím agenturám, které pomalu ale jistě vytlačili veškerou radost, natěšení, vyjímečnost ... vždyť proč lidé chodí na párty? Ano, našlo by se spousta názorů, ale obecně je to hlavně pro tu potřebnou úlevu od stereotypu. Zapřísáhlí pařmeni neodolají všemožným lákadlům v podobě notoricky známých jmen DJs, které jsou v mnoha případech zvučná jen proto, že na nás číhají na každé internetové stránce, vidíme je několik týdnů dopředu blikat na flyerech, a pokud třeba svěříte nějakému serveru svou emailovou adresu, nedají vám pokoj ani při vyřizování pošty, dokonce se jim nevyhnete ani při pohledu na psími miláčky označkované pouliční lampy, a pokud jdete na nějakou party, u vchodu využíjí vaší nerozkoukanosti a šup - už máte deset letáčků pomalu až v kapse ... Proto si říkám - díkybohu za každou vydařenou párty - chvíli mě opustí nutkání dívat se na to kriticky a užít si to "jako za starých časů". Timewarp nebyla párty zas až tak mimořádná, každý si jí užil buď stejně, více nebo méně než já. Nepatřím k lidem, kteří se dokáží bavit uplně všude, se stejným nadšením, s postupem času každému narůstá míra náročnosti a nakonec jsme schopni si zkazit dojem kvůli pár nepovedeným detailům. Po propařeném Timewarpu jsem došla k názoru, že tu pomyslnou hůl nějaký čas ještě lámat nebudu. Pokud budeme optimisti, nemusíme mít strach , že pro špatnou stranu mince opustíme svět, který mnohdy připomíná scény z Human Traffic.

Poděkování za poskytnutí fotek patří Alexxovi, fotoreport najdete na Rave.cz

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ