TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 20.2.2006 Paya, Report

Holandsko. Země tranceu zaslíbená. Trance Energy. Mekka těch, kteří mu propadli. Jak bylo na trance.cz řečeno, každý správný trancer by tuto akci měl alespoň jednou za život navštívit. K tomu přidejte Armina van Buurena, korunního prince světového DJingu, přirozenou zvědavost, jestli ID&T opravdu umí organizovat party tak, jak se o ní traduje, a skrytou touhu po dobrodružství, která je všem lidem vlastní. Pak získáte vysvětlení, proč jsem se v polovině února s pěti ze svých nejlepších přátel vydal na tisícikilometrovou cestu do země tulipánů. Pokud do Nizozemí neletíte, nýbrž se jako nás několik bláznů dopravujete po matičce zemi, tu změnu poznáte hned, když přejedete hranice. Nejen ale ta krajina, později zjistíte, že i ti lidé jsou jiní. Takoví přátelští. Navíc jich obrovské davy milují tutéž hudbu, co my. To člověku dodává odvahu, nemusí si po téhle zkušenosti myslet, že není normální, když neposlouchá tu hrůzu, co se line z našeho éteru. Zkrátka by se dalo vyjmenovat mnoho důvodů, proč bych se tam klidně zítra přestěhoval. Například tu neméně skvělou věc, že mají kromě McDonalda a KFC také Burger Kinga, který se ráno po akci hodil jako chill-out :o)))Po příjezdu do Utrechtu následovala hromadná fotka všech těch, kteří do něj autobusem přicestovali, u vstupní brány do královského výstaviště. V jeho areálu se Trance Energy konala již pošesté (celkově šlo o třináctý díl této party). Své dveře otevíralo ve 21 hodin a na tento čas jsme se k příslušným vratům dostavili i my. Dav mohl být zhruba tisícihlavý. Panovala však skvělá nálada - Poláci předváděli vlajku, Francouzi zpívali Marseillaisu a my jsme se nemohli dočkat. S mírným zpožděním se obrovská brána otevřela a my jsme se ocitli v jasně osvětlené hale. Dav nás poklidným tempem bez jakéhokoliv strkání vedl ke kontrole vstupenek - první geniální nápad: čtečky čárových kódů. Z toho vyplývá, že se nemohly tvořit žádné fronty. Dalším bodem bylo získání skříňky na oblečení - za 5 EUR a dalších 5 EUR zálohy byla ta s číslem 12763 naše. Pohodlně stačila pro dva lidi. Chyběla už jen osobní prohlídka. Ani ta nezpůsobovala fronty delší než pár desítek sekund. A to je navíc potřeba uznat, že byla dost kvalitní, rozhodně přísnější, než na českých akcích. Protestovat by byl nesmysl, člověk je spíš rád, že se nemusí obávat jakéhokoliv nebezpečí. K tomu je potřeba dodat, že na střeše haly žádný sníh nebyl :o)

Party probíhala ve třech halách na čtyřech scénách. Od vstupu nejbližší byla MADHOUSE stage, na které se chystali vystoupit DJ Jean, Spider, 4 Strings, Randy Katana a Tiddey. Hned vedle se nacházela další aréna pro pět tisíc lidí, ARMADA stage, připravená pro Perryho O'Neila, Matthewa Dekaye, Judge Julese, Markuse Schulze, Armina, Remyho a Ronalda Klinkenberga live a M.I.K.E.a. Pět minut chůze chodbou daleko pak byla hala největší, MAIN stage, v rámci areálu Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs zvaná Prins van Oranjehal. Její line-up čítal hvězdy jako jsou Ronald van Gelderen, Cor Fijneman & Mark Norman, Above & Beyond, Ernesto vs. Bastian live, Armin van Buuren, Johan Gielen live, Push! live, Marcel Woods a Scot Project. Hala s kapacitou 20 tisíc lidí byla zajímavě zařízena - na obou koncích stály pódia, na kterých jednotliví umělci vystupovali střídavě - v čele haly Gelderen, na jejím konci Cor s Normanem Lendenem, v čele Above & Beyond, na druhé straně Ernesto vs. Bastian - a tak dále. Řešení moc zajímavé, první řada davu před DJem se po každém vystoupení najednou stala úplným koncem davu před DJem na druhém konci haly. Takhle na střídačku člověk mohl sledovat DJ sety na jedné straně haly a live acty na straně druhé. Negativní stránka věci spočívala v tom, že pokud někdo chtěl být u všeho, musel se pokaždé prodírat sem a potom zase tam. Pozitivní byl fakt, že se nikdo nikam netlačil a do nikoho nestrkal, protože většina návštěvníků neměla potřebu se někam hnát - kdo přišel pozdě, za pár minut měl neprominentnější místo. Organizátorům se také takhle podařilo zlikvidovat prodlení způsobené tím, že se live acty před svým vystoupením musí připravit, jejich aparatura rozestavět a polovina scény přebudovat.


Nabitý line-up a vzdálenost mezi hlavní stageí a těmi menšími nedávala člověku na vybranou - všechno se skutečně stíhat nedalo, velké hvězdy se navíc v časech svých setů často kryly (jako například Armin van Buuren a Judge Jules nebo Johan Gielen a Markus Schulz). To znamenalo jediné - opustit všechny plány, které si člověk doma na papír namaloval, a nechat se unášet tou hudbou, která se mu nejvíc líbí. Nějaká část z mých přátel se pokaždé pohybovala se mnou a já jsem většinu času strávil na hlavní stagei. Což ovšem neznamená, že by ty zbylé byly špatné - určitě se mnoha lidem mohly líbit víc, jejich vyzdobení bylo mimochodem také zajímavé - Madhouse byla kromě obrovských písmen MAD osazena velkým množstvím reflektorů v jedné stěně, Armada byla vybavena projekcí 360 stupňů, což představovalo plátno pověšené od stropu arény kolem dokola pár centimetrů nad hlavami tančícího davu. A pokud připočteme vystupující stars, nebylo možné je alespoň několikrát nenavštívit.

V deset hodin tranceový cirkus začal a kolotoč vystoupení postupně nabral neuvěřitelné obrátky. Na hlavní stage špičkové projekce, světelné efekty a elektronický hlas fantastickým způsobem uvedly prvního vystupujícího - DJe Ronalda van Gelderena. Ten začal pěkně od podlahy. Without You Near rozhodě velmi potěšila hned zkraje. Rychlý přesun na Perryho O'Neila na Armadě se také vyplatil - právě znělo Tracking Treasure Down. Madhouse zprvu nezaujala. Na 23 hodin jsem se těšil už několik týdnů - tento čas sliboval opakování úžasného loňského Back2Back na SunShine! v Pardubicích. Cor Fijneman a Norman Lenden se s tím ale nepárali a pálili to do lidí hlava nehlava. Zvolili úplně jiný přístup než při svém českém vystoupení. Až název party, Trance Energy, mi vysvětlil důvod. Jejich set byl maximálně energický a špičkově jsem si ho užil - nedalo se netancovat. Monologue a v zápětí Touchdown moje očekávání bohatě předčily. Oba DJové si hraní také evidentně užívali, příkladně komunikovali s davem a nepokrytě se bavili. Škoda, že jen hodinu. Pak totiž opět computerový hlas odlákal pozornost tisíců trancerů na druhou stranu hlavní haly. Doprovázely ho krásné světelné efekty, tlukot srdce a v jeho rytmu se rozsvěcející zářivky na konstrukci, která visela ze stropu arény a evokovala představu hrudního koše pohybujícího se v rytmu srdečního tepu. Nastoupili Above & Beyond, všichni tři. Spustili trošku jiný trance, než který na party převažoval, ale i tak byl jejich set krásný - namátkově Air For Life, Alone Tonight či na konci Satellite. Mezitím jsem se zašel mrknout na 4 Strings, kteří mě ale přes hrající samply Bladea nijak nezaujali.


Ernesto vs. Bastian, to byla jiná káva. Přes problematické vyladění zvuku, kdy se zpěvaččin mikrofon zdál být příliš nahlas, bylo jejich živé vystoupení velmi zajímavé a všichni moji přátelé ho rozhodně oceňovali. Dark Side Of The Moon nemohl chybět. Pak jsem ale většině kamarádů utekl, protože Armina van Buurena jsem si chtěl vysloveně užít, což v mém případě znamená: z maximální blízkosti. Po probojování se davem jsem se ocitl ve třetí řadě téměř přesně veprostřed davu. Armin jako na dlani. A opravdu nezklamal. Jeho set byl opravdu skvělý. Ačkoliv se musím přiznat, že jsem velkou část songů nepoznal, jeho energický set se mi moc líbil. Control Freak zkraje, Communication ke konci a hlavně hymna Trance Energy Advanced uprostřed, kdy se dav mohl zbláznit, to byla nádhera. Armin neustále komunikoval s lidmi a bylo cítit, že ti ho milují - Holanďani na něj zkrátka nedají dopustit. V tu chvíli bylo znát, že je na party opravdu vyprodáno (návštěva zhruba 30 000 podle ID&T), dav nabyl maximálních rozměrů. Lasery společně se světly rozehrály svou show a Armin nakonec neodolal a vylezl na DJský pult.

Hned poté jsme si nechali ujít Johana Gielena live, protože setkání s Mistrem bylo větší lákadlo. Podařilo se, o čem jsem ani nesnil - podpisy, fotky a popovídání s hlavní hvězdou. O Gielena jsme ale nepřišli - ihned po skončení svého 20 minutového live actu Johan přeběhl z jednoho konce haly na druhý, kde jsme ho měli jako na dlani, a rozjel svůj DJ set. Ten rozhodně stál za to: False Light, Incognition nebo Advanced zanechaly výborný dojem. Markus Schulz také předvedl megahity - Without You Near, Without You a False Light. Pro mě osobně (po Back2Back a Arminovi) třetí vrchol akce měl ale teprve přijít - Push! live. Živé vystoupení M.I.K.E.a a zhruba patnáctiminutový Universal Nation byla prostě bomba. Úroveň mého dojmu z party se dostala až do nadpozemských výšin. Síly ale bohužel docházely. Podepsala se na nich zejména sedmnáctihodinová cesta autobusem a fakt, že jsme toho při ní opravdu moc nenaspali.

Po začátku setu Marcela Woodse, který se uvedl rovnou svou Cherry Blossom, jsme si museli jít odpočinout. Mezitím jsem ještě stačil zjistit, že Randy Katana a M.I.K.E. existují a jsou živí a zdraví, pak už ale nohy hlásily stav nejvyššího ohrožení. Chill-out hala ale byla super - plná laviček, křesílek, sedaček, barů, toalet, videoher a krámků se svítícími předměty, klobouky a další nezbytnou výbavou na party tohoto typu. ID&T měla všechno zkrátka vymyšlené. Fronty absolutně nikde. Sednuli jsme si prakticky okamžitě, na baru jsem nečekal nikdy více než dvě minuty, na WC jakbysmet. Končetiny si odpočinuly a tak jsem nepřišel o False Light na konci setu Marcela Woodse a Advanced na konci setu Scot Projectu. Ten také uzavřel celou party a po countdownu se ve čtvrt na osm v Jaarbeurs Utrecht rozhostilo ticho. Po mohutném potlesku se davy v naprostém poklidu začaly rozcházet.

Pokud celý večer shrnu, přišel jsem jen o Judge Julese (toho jsem obětoval kvůli Arminovi) a trojici Armin-Remy-Ronald (jejich vystoupení proběhlo bohužel v době Push! live), všechny ostatní DJe jsem alespoň krátce poslechnul (o zbylé dva, Spidera a Tiddeyho, jsem od počátku zájem neměl). Ze setů ostatních DJs jsem přišel o Advanced od jeho autora, Without You Near od jeho autora, Till Ya Drop od jeho autorů, S.O.S. zahrané 4 Strings a Flight 643, který zařadil Katana. Nic víc mě nemrzí. To, co jsem ale zažil, všechny tyto maličké minusy bohatě vyvažuje a co víc, dalece přesahuje. Z mého pohledu byla party prostě absolutně super. Jak hudebně, tak i organizačně, počínaje rozdáváním pěkných barevných programů a světelným parkem konče. Organizační minus pro mě byla zřejmě jen absence ID&T shopu - něco s jejich logem bych si býval rád koupil.

Velká většina návštěvníků byla s party spokojena, velká část dokonce nadšena (jak vyplývá diskusí na různých tranceových serverech). DJs dav potěšili mimo jiné také tím, že hráli pro něj. Například Back2Back se lidem líbila určitě, což není divu, protože už i van Gelderen jim dal to, co chtěli, hned od začátku. Above & Beyond zahráli vysloveně očekávané. Armin byla kapitola sama pro sebe. A tak by se dalo pokračovat.

Jaarbeurs Utrecht je skvělé místo na pořádání monstrakcí. Zvuk byl perfektní (jak někdo poznamenal na trance.nu, zřejmě kromě Armady, která v tomto smyslu trpěla svým kruhovým pojetím). Výzdoba se mi líbila, k tomu chci jen poznamenat, že na minulých ročnících jsem nebyl, takže nemůžu srovnávat. Světla a lasery nadstandard. Ohňostroji pořadatelé nešetřili. Visuals (speciálně třeba při Back2Back nebo na začátku každého vystoupení na hlavní stagei) taky moc hezké. Nabídka jídla a pití adekvátní, za stejně adekvátní ceny (cola za 2 EUR, redbull za čtyři - na party se ale neplatilo penězi, nýbrž kupóny, které se za cash daly vyměnit bez front na každém rohu v celém objektu). Line-up tak luxusní, že člověk nevěděl, co dřív. Neuvěřitelná atmosféra. Za vstupné, které činilo v tomto kontextu směšných 37 EUR, zkrátka fantazie.

Teď, s odstupem, mám opravdu špičkový dojem. Každému akci vřele doporučuji. V žádném případě nelituji, že jsem se do Holandska vydal, ID&T je opravdu třída a zúčastnění DJs mistři svého oboru. Osobně bych za vstup dal klidně dvojnásobek, i za ten by mi to stálo. Chápu, že tahle slohová práce vyznívá jako téměř nekritický chvalozpěv, ale já jsem se tomu prostě nedokázal ubránit - takový je můj názor a absolutně respektuji názory odlišné. V úvahu jsem bral také to, že všem mým kamarádům se akce moc líbila, a možná jsem až příliš ovlivněný osobním setkáním s Arminem, ale na druhou stranu si zase myslím, že jsem nenavštívil až zase tak málo akcí (těch velkých bylo nejméně deset), abych každou zbytečně a nezaslouženě chválil.

Na závěr chci poděkovat všem, kteří se ke mně na cestě přidali, tedy Lwice, Honzin, Scandy, Blazha a Alesh - díky Vám všem za skvělý zážitek - a pozdravit ty, které jsme na party potkali - např. Pulpi, P@lci, Vydra a další a další. Udělám všechno pro to, abych se do svaté země tranceu brzy na nějakou party vrátil.

P.S. Za fotografie díky Honzinovi! A ještě jedna zajímavá věc - ačkoliv šlo o Holandsko, za celou party se mi nestalo, aby mi někdo nabízel drogy (což je naopak špatným zvykem na českých akcích). A mimochodem, Utrecht je krásné město, stojí za procházku!

PAYA aka PATRIK von ROUDNICE, van.dyk@centrum.cz, http://paya.czweb.org

Některé playlisty (zbytek, často zatím bez určení pořadí tracků, viz tranceaddict.com):

Cor Fijneman vs. Mark Norman
01. Cor Fijneman feat. Mark Norman - 80 Days
02. Solid Haze vs. Milez - Reduxed
03. Galen Behr & Robert Burns - Till We Meet Again
04. Tom Porcell - Not Tonite
05. Cor Fijneman - Monologue
06. Astralis - Solar Flare
07. Mark Norman - Brasilia
08. Mark Norman - Touch Down
09. Riley & Durrant - Neon Eyes
10. Mark Norman - Ass Up
11. Miller & Fijneman - Mono Dura

Ernesto vs. Bastian Live
01. Ernesto vs. Bastian - A Few Seconds After Trancefer
02. Ernesto vs. Bastian feat. Suzanne - Darkside Of The Moon
03. Ernesto vs. Bastian - Who's The Starter

Armin van Buuren
01. Arctic Quest - Renaissance
02. Nico Parisi vs. Erik Hubo - Metro
03. Armin van Buuren - Control Freak (Sander van Doorn Remix)
04. Armin van Buuren - Sail
05. Airbase - Escape
06. Deep Voices - Imagenetic (Mac Zimms Remix)
07. Simon Patterson - F16
08. Thomas Bronzwaer - Shadow World
09. Racoon - Love You More (Armin van Buuren Remix)
10. Marcel Woods - Advanced
11. Richard Durand - Make Me Scream
12. Peetu S - Bigger Palace
13. Jonas Steur pres. Propylon - Above
14. Armin van Buuren - Communication Part 4
15. Veracocha - Carte Blanche
16. John O'Callaghan - Vendetta

Johan Gielen Live
01. Johan Gielen - Show Me What You Got
02. Johan Gielen pres. Ijojs - Physical Overdrive

Johan Gielen
01. Midway - Cobra (Outback Remix)
02. Sandra Flynn - Rockin
03. Marco V - False Light (Ton T.B. Remix)
04. Substate - Horizon
05. Second Sun - Playground
06. Ronski Speed feat. Stoneface & Terminal - Incognition
07. Marcel Woods - Advanced (Woods Re-Visited Mix)
08. Lost Tribe - Gamemaster (Mark Sherry 2006 Remix)
09. Tiesto pres. Allure - The Loves We Lost
10. Randy Katana - Play It Louder (Dave 202 Mix)
11. Johan Gielen - Magnitude

Push! Live
01. Push! - The Legacy
02. Push! - Strange World
03. Push! - Universal Nation

Marcel Woods
01. Marcel Woods - Cherry Blossom
02. Joachim Garraud - Rock The Choise (David Guetta Remix)
03. Marcel Woods - Advanced (Fabio Stein Remix)
04. Kobbe vs. Balthazar - Moonshine
05. Pascal Feliz - Interference
06. Ohm Boyz - Down Under (Stoneface & Terminal Mix)
07. Marcel Woods - Advanced (Trance Energy Version)
08. U2 - Vertigo (Marcel Woods Bootleg)
09. Marco V - False Light
10. DJ Misjah - Hollow
11. Walt - Ctrl Del
12. Marcel Woods - Monotone

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ