TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 14.11.2004 Karel, Report

Tiësto v Praze a rovnou ve velké sportovní aréně! Před pár lety utopie a bláznovství pár nadšených fanoušků trancu. Dnes realita, tak takový je vývoj taneční hudby u nás. To, o čem jsme kdysi jen snili, případně za svými sny podnikali dlouhé a náročné cesty do Holandska, to najednou dorazilo i k nám. Tiësto se zde již představil před rokem na Creamfields, kde zanechal kladné ohlasy. I letos se mu mimořádně dařilo (viz. hraní na olympiádě, album, kompilace, nové skladby, opět nejpopulárnější dj světa, atd.), takže přivézt ho do Prahy na velkou halovku byl vlastně logický krok, kdo jiný by měl přitáhnout tisícovky lidí do Tmobile arény, když už ne Tiësto? Mr. Magic Muzik byl samozřejmě hlavním tahákem večera, proto byli (alespoň podle jmen) ostatní djs tak trochu do počtu, ale jak se dozvíte z následujících řádek reportu, nakonec do počtu až zas tak moc nebyli. V Tmobile aréně jsem byl poprvé (PVD na jaře jsem se nezúčastnil), takže jsem byl zvědavý, jaké to tam bude, jaké bude prostředí, zvuk, světla, lidé, no a zejména jaké budou výkony djs a celkový pocit z party. Pojďme se tedy podívat, jak to vše z mého pohledu vypadalo.

K Tmobile aréně jsem přijel hodně brzy, již v půl deváté. Překvapilo mě, že už v tuto brzkou dobu byla před vstupem velká fronta, tohle jsem naposledy zažil na velkých halovkách v Holandsku. Po akreditaci a vstupu dovnitř jsem si v šatně odložil věci a byl jsem rád za tento brzký příchod, v půl deváté se šatnou problémy nebyly žádné. Protože jsem (jak už jsem psal) byl v této hale poprvé, využil jsem prvních minut pobytu k prozkoumání, co kde je, tj. občerstvení, toalety, kudy na tribuny, atd. Na hlavním pódiu (i když ten vedlejší jsem za celý večer nenašel, no ale to mě opravdu netrápilo) v té době hrála djka Elite, zřejmě nastupující djská generace, zdálky bylo vidět, že je to mladá holčina. Nehrála špatně, nenudila, o čemž svědčil slušně zaplněný parket. Už v té době kolem deváté hodiny byl totiž parket plný asi tak z poloviny, takže jsem si představoval, jak to asi bude vypadat na Tijsovi :) Jeden z posledních tracků od Elite byli tuším Faithless - I Want More a jako úplně poslední nějaký song od Tiësta. Asi pět minut po deváté hodině se za gramce postavili pánové Tkáč / Haverlík. Tito mladí Slováci vydali pár skladeb a remixů u zahraničního labelu, ve stylu progressive trance / house, takže se dal i jejich liveset čekat v podobném rytmu. Musím se přiznat, že mě oba velice příjemně překvapili. Až na pár hluchých míst v polovině setu hráli totiž opravdu skvěle, bylo to jako kdybych si pustil nějaký liveset od djs jako Markus Schulz, Matthew Dekay, Orkidea, atd, což je moje krevní skupina číslo jedna! Zazněly songy jako Rio Addicts - Crossroads, něco od Gabriel & Dresden. A když zahráli Tilt - World Doesnt Know, tak jsem byl docela i v extázi :) Znal jsem většinu skladeb, ale názvy si teď nevybavím z hlavy, ale jistě se tracklist objeví. Hudba se líbila i ostatním kluberům, nejen mně, na konci jejich setu by taneční floor zcela plný a T+H si zaslouženě užívali své velmi vydařené hraní.

V této době kolem desáté hodiny se ještě dalo bez problémů chodit po celé hale, takže jsem korzoval mezi tribunami, parketem a bary. Ty tribuny byla opravdu fajn věc, bylo to parádní stát pod stropem Tmobile arény a kochat se pohledem na tancující masu lidí pode mnou. Případně jste si mohli sednout a odpočinout si, prostě tribuny báječná a pozitivní věc, naposledy jsem tohle zažil na Mayday v Dortmundu, ale to už je hodně dávno. Bary byly taky v pohodě, pivko za 30,- (i když tedy jen třetinka), párek s chlebem a hořčicí za stejnou cenu. Toalety také naprosto bez problémů, jen to chtělo najít toaletu jinou než tu, kam chodila většina kluberů. Tmobile aréna je dost členitá, takže kdo se trochu prošel, našel i o půlnoci poloprázdné bary a toalety, tohle podle mě fungovalo bezchybně. Je jasné, že bar vepředu na tanečním parketu bude asi stále plný, když kolem něj tancuje 10 000 lidí :) V 22:30 začíná hrát Michal Burian, což je nám ohlášeno hlasem, který říká něco ve smyslu "Dámy a pánové, za gramofony je Michael Burian". Proč ne, aspoň každý ví, kdo teď hraje. Michael začal hodně dobrou a energickou skladbou, která lidi po přeci jen pomalejším bpm setu Tkáče / Haverlíka opět pořádně nakopla. Myslím, že Michael zahrál slušný a nadstandardní liveset, lidé se bavili, častokrát byly vidět ruce nad hlavou, co více si může dj přát? Zahrál i pár trancovek typu Filterheadz - Yimania, atd. Já jsem se tedy nenudil. Při Burianově setu se na pódiu objevily poprvé i gogo tanečnice, ale moc sexy se mi nezdály, ale aspoň jsem se mohl soustředit jen na hudbu :)

Čas letí, máme tady půl jedné ráno, Tmobile aréna je narvaná k prasknutí, parket i tribuny a za gramofony se staví DJ Tiësto. Začíná klasicky intrem, které je doplněno setměním dj pódia a krátkým ohňostrojem. Na lidi dopadají ze stropu nebo odkud balónky, odkud přesně jsem si nevšiml, protože jsem koukal na pódium a pak když jsem se podíval na lidi, měli nad sebou spoustu balónků :) Při Tiëstovi jsem stál na tribuně po jeho levé straně (z jeho pohledu), úplně vepředu, kam až nás ochranka pustila. Na téhle tribuně jste se dostali k Tijsovi blíže, než na té protější tribuně. Tohle místo mělo svá pro, ale i proti. Plusem bylo, že bylo krásně zezhora a relativně zblízka vidět na Tiësta, nebylo tam horko vůbec a místa na tancování bylo také dost, nikdo do vás nestrkal. Mínusem bylo, že když jste chtěli na toaletu nebo na bar, museli jste se prodírat celým davem. Hlavním záporem byl ale zvuk. Při setu T+H se mi zdál super, ale to jsem taky pařil v kotli na parketu. Při Burianovi, kdy jsem se pohyboval na konci parketu, či na tribunách na konci, už mi moc super nepřišel. Bylo to takové nevýrazné, skoro až tiché a dokonce při jedné skladbě reproduktory pěkně chrchlaly. No a při Tiëstovi to také na tom místě, kde jsem stál, nebyly žádné HI-FI orgie. O tom, že zvuk mohl být více vypilovaný a snad i hlasitější, svědčí to, že mě nyní vůbec nehučí v uších a to jsem byl na party přes 6 hodin. No, alespoň nebudu ve stáří hluchý :) Tiësto hrál tak, jak nyní hraje. Tvrdě, dynamicky, energicky. Moc se mi líbily skladby jako Oliver Moldan - Beauty in LA, naopak vůbec mi nesedly songy jako Prodigy - Smack My Bitch Up, to by se mi líbilo, možná kdybych si dal nějaký éčko, takhle jsem si řekl jen "ježíš, proč hraje takovou starou srač.ku :) Tiësto lidi určitě bavil, ale tak nějak mi přislo, že lidé od něj čekali něco trochu víc, něco nadpozemského. A když zjistili, že i ten slavný Tiësto je jen člověk z masa a kostí a i on může mít ve svém setu pasáže, které nejsou až tak super, pak byl možná někdo z nich lehce zklamán. Mně se Tiësto líbil, ale díku tomu nepovedenému zvuku jsem si ho nemohl užít a v 26letech se nebudu cpát někam do kotle, z toho už jsem vyrostl, z takových těch věcí jako "zasmažit v kotli / vyfotit si djje / vyfotit se s djjem / vyfotit nejhezčí slečnu". Ten zvuk byl nejslabší, když hrál Tiësto vokálové skladby, které po tvrdším začátku v průbehu setu začal zařazovat. Konec setu Tiësta už jsem nebyl na tribuně, ale v prostoru u východu a pomalu jsem se chystal domů, neb po více než 6ti hodinách jsem byl unaven a navíc jsem byl nachlazený, no ale to sem psát nebudu, to nikoho nezajímá, kromě těch, které jsem svým pokašláváním možná nakazil. Omlouvám se :) Takže LaydeeJane jsem už neslyšel, ale to jsem stejně ani neměl v plánu.

ZHODNOCENÍ
: Když jsem viděl, jak je Tmobile aréna narvaná k prasknutí (můj odhad 10000-12000 lidí, možná i těch 15), říkal jsem si, tohle bude party roku, možná nejlepší party vůbec. Věřím, že pro hodně lidí tou nej party dnešní noc skutečně byla. Není moc co vytýkat, organizace byla z mého pohledu zcela bez problémů, Tiësto se dostavil, odehrál svůj vysoký a uznávaný standard, všechno vlastně bylo jak má být. Jak má být, ale až na ten zvuk, který na dost místech byl prostě blbý a mně třeba občas dost kazil dojem z Tiësta, proto ani teď nevím, jestli se mi ten Tijs vlastně líbil, nebo až tak moc ne. Občas ano, občas ne, celkově "asi" ano. Nicméně, mé pořadí djs je takovéto a možná to bude pro pár lidí překvapení: 1. Tkáč / Haverlík, 2. Tiësto, 3. Michael Burian, 4. Elite. LaydeeJane musí být lepší djka, aby se dostala příště do lepšího času a já ji mohl zhodnotit. Ale takže jo, party se povedla a my si můžeme jenom přát, aby JPA i v roce 2005 přivezla nějakého dobrého djje, na kterého se dá jít a zapařit. Po dnešku už nemusíme závidět našim zahraničním vrstevníkům velké halové trance parties, máme je i u nás a to je velmi pozitivní zjištění.
P.S. Dík za fotky patří Ianovi z Rave.cz


Fotky z party na ostatních serverech: Techno.cz, Rave.cz, Tiesto.No-Ip.org, fotky, videa a report na Exstase.cz, Technoarena.net

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ