TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 18.11.2004 Ya Ross Love, Report

A je to za námi! A myslím, že bychom to zvládli třeba příští víkend ještě jednou! V sobotu 13.11.2004 resp. půl hodiny po půlnoci se předvedl podruhé českému publiku dnes již trojnásobný vítěz ankety časopisu DJ Mag Tiesto. To ale myslím není třeba připomínat. Většina věcí ohledně akce byla návštěvníkům Trance.cz známa (a těm kdo tam byli obzvlášť), takže toto bych již neopakoval a přešel bych rovnou k reportu. Před Arénou se začaly tvořit hloučky, později menší davy a fronty. Bylo kolem půl osmé a podle informací ze třetí ruky se ke mně dostalo, že by se již mělo otevírat. Ale! Organizátoři a spol. nás trénovali až do půl deváté, kdy se začalo pouštět dovnitř. Ještě než pouštěli dovnitř byl jsem docela otrávený, poněvadž ty fronty a hlavně někteří lidé byli neskuteční!

Stručně k popisu T-Mobile Arény plus pro nás připraveného prostředí. Poté co jsem prošel jako každý "vstupní prohlídkou", odebral jsem se s kamarády k šatně, kde nás čekalo první nemilé překvapení. Placení každý samozřejmě čekal, ale 20Kč za kus, to je docela síla. A obzvlášť kámoška to odnesla, protože neměla batoh, zato dva svetry a bundu! Když se člověk rozhlédl dále, všude byly všelijaké stánky se vším možným. Hlavními sponzory byly Kenvelo, Lipton Ice Tea, Red Bull a také Pilsner Urquell. Nad tímto bych se trošku pozastavil, protože...Kdo z mužů si rád nedá pivko, že? A zvláště Plzeň. Čekal jsem, že cena nebude nijak nízká a říkal jsem si, že čtyři pětky přežiji, ale když po mě za jedno točené chtěli pade, dost jsem koukal! Pivo byl tedy snad jediný prodávaný produkt, na který díky ceně člověka přešla chuť. Ceny ostatních nápojů celkem v poho - ice tea 40Kč, Bonaqua 30Kč, panák smirnoffky 60kč, Redbull 80Kč atd. A kdo se nestačil najíst mohl to dohnat zde. Na chodbách se nacházeli stánky s teplými klobáskami, bagetami či různými sladkostmi. Dále zde bylo možné koupit si starší či nové číslo Xmagu - jeden z mediálních partnerů. Za zmínku stojí ještě stánek s lightsticky a podobnými světélky. V přízemí se nacházely ještě WC. A nyní šupito do "kotle". T-Mobile Aréna neboli bývalá Sportovní hala je vybavena jako každá budova, kde se pořádají především sportovní akce. A to hlavně hledištěm, které i na akci takovéhoto druhu bylo velice dobře využitelné při únavě. Nyní jsme na parketu. Celá levá a pravá strana jsou olemovány asi 100 m barů. Zde byl stejný sortiment, co v předsálí plus restaurant Joe Café. Už od začátku, kdy hrála djka E-Lite byl floor dost zaplněný tancechtivými clubbery. No...i když musím odbočit - co se týče skladby návštěvníků, tak jsem byl překvapen poměrně hojnou účástí tzv. šampónů (v novinářským slangu také metráci) - neboli diskofilů a diskopipinek! Poznávací znamení není třeba říkat - nagelovaná hlava a obvykle těsný triko - vypadali až dost přihřátě:))

A nyní k hudbě a k výkonu umělců. Již bylo zmíněno začalo to všechno blonďatá djka E-Lite. Přiznám se, že jí jsem příliš neslyšel, protože jsem šmejdil všude možně. Ale co jsem zaslechl tak se pěkně ukázala. A navíc už ona jako první dj dostala lidi do prvního varu, a vystupňovala to když připomněla koho dneska uslyšíme, když pustila "Traffic". Po hodinovém setu nastoupila slovenská progressive dvojice Tkáč and Haverlík. Jako většina lidí jsem je neslyšel hrát, tudíž jsem nevěděl s čím na nás vyrukují. Styly, které hráli byly především progressive, trance plus příměsi houseu. Ovšem velice nekomerčního rázu. Osobně jsem nepoznal jediný track. Na Slováky už bylo na parketě víc lidí, nutno však podotknout, že ještě všichni nebyli roztančeni. Je půl jedenácté a nastupuje český dj # 2 Michael Burian (podle Dance music awards). Jeho wet and hard mě ani lidi, se kterými jsem na akci byl prostě nebere. I když tentokrát prý hrál lépe. Píšu prý, jelikož to není moje mínění, protože já ho mockrát neslyšel. Je tedy fakt, že měl slušně narvaný parket! A lidi pařili a pařili. Ovšem já a mí přátelé jsme zůstali už od začátku na tribuně. I kdybychom chtěli, tak k později nastoupivšímu Tiestovi bychom se nedostali. A navíc na flooru zaprvé nebylo místo k hnutí - tudíž se nedalo řádně pařit, a zadruhé tam byl vydýchaný vzduch, že byl až na padnutí (taky, že se to bez kolapsu údajně neobešlo). A už se to blíží…Burian opouští pódium, setmí se... a každý ví, že je již půl jedné a že první tóny, jež hrají nám servíruje mistr Tiesto. Hned po intru do to však Tijs pěkně "kopnul"! A dav pařil a křičel... a Tiesto ho dostával postupně ale jistě do většího a většího varu! V průběhu celého jeho hracího času stále spolupracoval a sledoval bedlivě dav. Jedna z největších extází byla když zahrál svou "Love comes again" a dav začal zpívat!!! Přiznávám, toto jsem ještě neviděl. A bylo to super. Asi v polovině svého setu ovšem překvapil nejednoho trancaře, když nám naservíroval Prodigy - "Smack my bitch up" - a dav opět šílel. Ve svém setu Tijs zařadil dost tracků ze své produkce -"Adagio", "Flight 643", "Just be", "Heroes" a taky pro mě dnes již klasiku "Traffic"! Ano již podruhé za noc "Traffic" (ten první jak jsem psal hrála E-Lite).

Byl jsem po cca třech hodinách neustálého paření dost unavený, ale po zaznění prvních tónů "Trafficu" jsem maximálně ožil. Opravdu bylo vidět, že Tiesto se dostává do povědomí více a více clubberů, protože poděkování Tiestovi za hraní bylo famózní! Asi tak dvacet minut pře koncem setu Tijse, začali lidé nejdříve tleskat do rytmu a pak skandovat "Tiesto,...Tiesto!" A to se později za jeho spolupráce a koordinace davu neslo až do úplného konce hraní hlavní hvězdy. Jak jsem psal byl jsem víceméně celou dobu s přáteli na tribuně, kde se myslím pařilo daleko lépe. Ale proč to ještě jednou opakuji? Měli jsme všechny aktéry a hlavně Tijse krásně na očích, (a že jsme ho z nich nespustili). Svoje vystoupení zakončil tím, že vzal do ruky jednu tu krásnou černou placatou vinylovou desku, kterou právě dohrál...a...hodil ji davu! Dovršil vše tím, když seskočil z pódia a šel přímo k lidem. Nevím tedy, jestli si troufnul až za zábrany. Ono, já jsem slyšel, že je velice přátelský a že rád rozdává podpisy, ale toto jsem osobně nečekal! Za mohutného aplausu Tiesto odchází a nastupuje Čecho-švýcarka Laydee Jane. Na ní už jsem tolik nepařil, protože mě Tijsova hudba dosti fyzicky vyčerpala. Co jsem měl možnost shlédnout, tak jí moc lidí z parketu po mistrovi neuteklo. Určitě si myslím, že hrála dobře. A jako komerce se mi to nezdálo. LJ je velice sympatická a krásná, avšak její spolupráce s publikem není úplně vypracovaná. Ale i přesto po panu Verwestovi udržela vysoký standard. V půl paté pak po LJ nastoupili za mixpult Lucca a Spyro, kteří vše "dojeli" technem. Ovšem to já už jsem byl pryč. Nakonec ještě připomenu, že na akci byla také druhá stage, na které vystupovali např. Funk punx. Zde jsem nebyl, proto jsem to nezmínil. Ale i tato stage prý byla na slušné úrovni.

Celkové zhodnocení: Vezmeme-li v potaz vystoupení všech DJs - tak za dva. Ovšem Tiesto sám - samozřejmě jedna podtržená! Jediná negativní věc pro mě byl slabý zvuk a cena piva:)) Ale jinak - akce roku! Třeba se jednou v anketě nejprodávanějšího časáku o klubové scéně Xmagu trance dostane na první pozici v oblíbenosti stylu v České republice.

Fotky z party na ostatních serverech: Techno.cz, Rave.cz, Tiesto.No-Ip.org, fotky, videa a report na Exstase.cz, Technoarena.net

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ