TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 22.10.2001 Karel, Report


DJ's:
22:00 - 23:15 - Klubbheads
23:15 - 00:30 - Scott Bond
00:30 - 02:00 - Judge Jules
02:00 - 03:30 - Mario Piu'
03:30 - 05:00 - Cross
05:00 - 06:30 - Johan Gielen

UKÁZKY:
Scott Bond live at Trance Energy 20.10.2001
Judge Jules live at Trance Energy 20.10.2001
Mario Piu' live at Trance Energy 20.10.2001
Cross live at Trance Energy 20.10.2001
Johan Gielen live at Trance Energy 20.10.2001

Je pondělí 22.10.2001 a já právě začínám psát report z Trance Energy, což je asi největší a nejuznávanější party na světě, mající ve svém názvu ono magické slůvko "TRANCE". No a kvůli tranceu tady všichni jsme, a jestli ne vy, tak já rozhodně ano! Na ruce mi stále jako památka zůstává náramek TRANCE ENERGY VIP, ještě uvidím kdy ho sundám, je nepromokavý a hygienicky nezávadný, možná ho budu nosit do konce života .) OK, zpět k Trance Energy. O tom, že se tato akce uskuteční, jsme vás informovali již někdy v srpnu a už v té době jsem byl odhodlaný zúčastnit se jej, protože na moji předchozí účast na TE v únoru tohoto roku vzpomínám jen v dobrém. S kamarády jsme plánovali cestu a hodně se těšili na jména jako Judge Jules, Johan Gielen a další. Vše bylo tedy zhruba naplánováno a čekalo se pouze na lístky. To se ale ukázal jako zásadní problém, protože slíbené lístky stále nepřicházely a nepřicházely. Asi 14 dní před Trance Energy jsme byli smířeni s tím, že nikam nepojedeme. Já jsem v té době stejně řešil spousty dalších věcí, takže se mi to docela hodilo, že nepojedu na TE.

Stav, že se na TE nepojede, trval do čtvrtečního večera. Přišel jsem k večeru domů z práce a otevřel poštovní schránku. V ní byla obálka z Amsterdamu. Nebyl v ní antrax nebo tak něco, zato v ní byly lístky na Trance Energy. Chvíli jsem na ně nevěřícně koukal a po chvíli ze mě vylezly dvě slova, a sice: "A KURVA.". Pak jsem přemýšlel, jestli si někdo ze mě nedělá srandu, ale lístky vypadaly jako pravé. No, dostat lístky na party v Holandsku dva dny před akcí, docela dobrý vtip, nemyslíte ? Udělal jsem tedy následující věc. Vzal jsem mobil, spustil ICQ a začal zjišťovat, jak moc jsou moji kamarádi "akční", tj. jestli se někdo ukáže dostatečně šílený jako já a pojede se mnou na Trance Energy. Ukázalo se, že "akční" není nikdo, ale vůbec nikdo. Odpovědi typu, "kdybys to řekl dřív", "nemám peníze" nebo "mám něco domluveno s girlfriend" se mi v té chvíli zdály hodně přízemní a v ten moment jsem byl na všechny své známé docela naštvaný. No co, dřív jsem to říct nemohl, peníze jsou od toho aby se utrácely a s přítelkyní jste skoro pořád, takže když ji jednou necháte doma, taky se svět nezboří :)

Bylo páteční dopoledne a já přestával doufat, že na Trance Energy pojedu. Jen tak ze srandy jsem poslal e-mail kolegovi v práci. Napsal jsem toto: "ahoj, nechces ject zitra se mnou na party do Holandska nahodou ?) Mam dva PRESS listky, bohuzel mi prisly az vcera .. )." Neskutečné se stalo skutečností a kolega řekl, že ok, že klidně pojede, dokonce se tvářil docela nadšeně, i když trance moc neposlouchá a o Trance Energy v životě neslyšel. Tomu říkám přístup! Zavolal přítelkyni, že to musí bez něj o víkendu přežít (tomu také říkám přístup .)) a ihned poté jsme začali plánovat cestu na TE. Standartem cestování autem na parties do Holandska je, že se na cestu vyráží vždy o den dříve, takže je-li party v sobotu, jede se již v pátek večer mezi 22-00 hodinou. Nevím, kdo tohle vymyslel, každopádně mě tenhle model nikdy moc nesvědčil, protože skoro nespat dvě noci po sobě, to je na mě příliš. Naštěstí jsme pro tentokrát zvolili jinou variantu a na party tak vyrazili z Prahy přesně v 8:10 v sobotu ráno. Před námi bylo cca. 900 km cesty, ne moc lákavá představa. Na cestování nic zajímavého nebylo a ke konci to již bylo docela únavné. Podívali jsme se ale také k moři, kde jsem si nasbíral pár mušlí na památku .)

Do Heerenveenu jsme dorazili někdy po 20. hodině, tj. skoro dvě hodiny před začátkem akce. Když jsme zaparkovali na parkovišti pro VIP/GUETS/PRESS, security chlapík, který nás předtím navigoval, kde máme naši Felicii zaparkovat, prozradil, že byl v Česku na dovolené a že je u nás hezky, levně a máme tu hezká děvčata :) Dali jsme si v autě 40 minut ticha a pokusu o spánek, poté se převléknuli do "party oblečení" (i když na to, jak se na parties připravují a jak poté vypadají holanďané, asi nikdy mít nebudeme) a v 21:30 vyrazili do haly. Zvenku se mi hala nezdála až zas tak velká, THIALF Stadium je určen zejména pro rychlobruslení (koná se tu MS světa v tomto sportu občas), jak se ale nakonec ukázalo, stadión to byl velký víc než dost. U vstupu jsme museli ukázat obsah svých batohů (v mém případě digitální fotoaparát, náhradní tričko a peníze). Hladce jsme prošli dovnitř stadiónu a na ruku dostali zelený VIP proužek opravňující nás ke vstupu na místa pro normální smrtelníky zapovězená :) Kromě accessu do vyšších levelů Trance Energy jsme také obdrželi zdarma omezený počet konzumací na baru a u stánků s občerstvením. Procházíme stadion a já zjišťuji, že obsahuje dvě stage a ne jednu, jako na minulém Trance Energy. Celkově je ale přeci jen stadión menší, než při minulé Trance Energy, kde bylo 30 000 lidí, nyní "pouze" 20 000. Kolem taneční plochy jsou sedačky pro diváky, jako na hokeji nebo na fotbale třeba. Jedna část těchto sedaček byla pro všechny (a po půlnoci byla neustále plná a moc místa tam nebylo), druhá byla vyhrazena pro VIP a tam místo bylo. Vůbec celá VIP sekce (obsahující bary, WC, house stage, chill-out, postele a další specialitky) byla pečlivě střežena a pokud jste neměli na ruce nějaký ten náramek (kromě zeleného VIP byl ještě žlutý pro crew a dj's a potom byl ještě modrý náramek, ale to jsem nezjistil, k čemu byl), security vás dovnitř jednoduše nepustila. Nemůžu vám tak ani napsat, jaké byly fronty na jídlo, pití a WC pro normální návštěvníky, protože jsem prostě v těch místech nebyl .) Ale vzhledem k tomu, že 20 000 lidí je docela dost, asi byly na těchto místech fronty nemalé.

Přesně ve 22 hodin začali hrát první dj's, Klubbheads. Na můj vkus hráli docela dost skladeb ze svého posledního alba, ale do toho míchali celkem zajímavé a dobré skladby jako Katana - Fancy fair, Cosmic Gate - Firewire nebo Ch.Lownoise - Wonderfull days 2001. Docela dobře nažhavili návštěvníky, přeci jen, Klubbheads jsou zejména v Holandsku stále ještě hodně populární. Využívám svého VIP náramku a přes security se dostávám do backstage, odkud fotím Klubbheads při práci. V té chvíli se ale ještě neodvažuji přímo k dj-pultu, myslel jsem si, že až přímo tam nemohu (mohl jsem, jak jsem později zjistil .)). Klubbheads jsou tři chlapíci a po jejich setu jsem je ještě potkal v backstage, no všichni byli menší než já, to mě potěšilo :)

Po Klubbheads odehrál na protějším pódiu svůj set Scott Bond, resident anglického klubu Gatecrasher. Nikdy jsem ho neslyšel a docela mě jeho set překvapil, čekal jsem nějaký progressive anglický trance, ale slyšel jsem spíše německý hardtrance ala DJ Scot Project, zejména na konci jeho setu. Zazněly skladby jako Kai Tracid - Life is too short (dokonce zahrál oba zatím vydané mixy, tj. Energy mix a Kenji Ogura mix), PPK - Ressurection, Norman DJ - Electronic Technology, Praetorian - Released a další povedené skladby. Jeho set byl výborný, ale jednou se mi zdál dost disko (právě při skladbě od Praetorian). Při Klubbheads a Scott Bondovi nebyli ještě použity lasery a všechny světelné efekty, to se šetřilo až na Judge Julese.

Ten nastoupil za dj pult v 0:30. Jeho set patřil k těm nejlepším na Trance Energy, slyšet v jeho podání skladby jako DJ Tiësto - Suburban train, Green Martian - Industry nebo opet PPK - Ressurection (mimochodem výborná věc) bylo opravdu zážitkem, zvláště když jste stáli asi metr od Judge Julese a mohli si ho vyfotit. Judge Jules se také ukázal jako velký showman a různými gesty neustále povzbuzoval tanečníky. No ale to ho zrovna natáčela holandská hudební TV stanice TMF, takže se možná jenom předváděl. Od setu Judge Julese se docela často objevovaly nádherné a velmi výkonné lasery, perfektně dotvářející výbornou atmosféru, která na Trance Energy panovala. Ještě jsem se nezmínil o zvuku na TE, no není skoro o čem psát, je jasné, že zvuk na TE musel být dokonalý. Jen mě trochu mrzí, že ve VIP zoně ten zvuk zas tak ideální nebyl, nejlépe to určitě znělo uprostřed parketu, ale tam se mi teda při pohledu na ticíce lidí moc ani nechtělo a já tak raději vyměnil nejlepší místo k poslechu za nejlepší místo k sezení a sledování celé party .) Ale je to logické, reproduktory byly namířené na parket, ne na VIP zónu, to už bych asi chtěl moc ... i když ... :) Tancovat se ale samozřejmě dalo i zde, atmosférou TE byla nasáklá celá hala.

Ve dvě hodiny ráno přišla řada na italského dj-je, který si říká Mario Piu'. Na minulém Trance Energy zastupoval Itálii dnes již velmi známý Mauro Picotto, nyní ho tedy vystřídal jeho o něco méně známý kolega. Mario Piu' hrál víceméně tak, jak jsem očekával. Hrál několik skladeb jak z vlastní produkce, tak od Mauro Picotta, Joy Kitikontiho, nebo třeba zahrál Liquid Overdose - Fearsome bass, což bylo docela fajn. Mario Piu' je trochu silnější postavy, takový italský Mark Spoon. V polovině setu se ale nevyhnul jedné velké chybě, která by se mu stávat neměla, asi minutu se mu tloukly docela basy, no ale v tom prostoru velké haly se to mu to povedlo docela dobře skrýt. Mario Piu' sice není tak dobrý dj, přesto jeho angažování na Trance Energy nebylo podle mého názoru chybou, lidi bavil velmi slušně.

Máme 3:30 a na druhé straně stadiónu začíná svůj set DJ Cross, resident populárního holandského klubu Kremlin. Cross hrál asi nejvíc progressive ze všech, přeci jen Mario Piu' se svým singlem "My love" nebo Klubbheads s "Hiphopping" mě moc nebralo. Nikdy jsem Crosse neviděl a neznal ho ani z fotky, no a na Trance Energy jsem ho viděl živě a fotil ho asi ze dvou metrů vzdálenosti. Je to takový trochu starší chlapík, alespoň mě tak přišel, že mu je nad 30 určitě. I při Crossovi se střídal jeden laser za druhým, opravdu bych vám přál vidět tu úchvatnou světelnou show, jaká na TE panovala. Z těch známějších věcí hrál Cross např. Boca - Miami nebo Iio - Rapture, v tu chvíli jsem byl pod jeho pódiem a samozřejmě jsem tancoval :) I Cross hrál PPK - Ressurection. Jestliže oficiální hymnou TE byl nový singl dua Svenson and Gielen - Twisted, tou neoficiální byli určitě PPK.

V 5:00 přišel čas pro residenta Trance Energy, Johana Gielena. Samozřejmě jsem si ho chtěl také vyfotit, ale díky tomu, že se u stages vystřídala security, jsem se tam už podruhé nedostal. Prý, že mi chybí žlutý náramek pro CREW/DJ'S a tudíž nemám v backstage co dělat. Ani moje zuřivé mávání s VIP páskou a ukazování trička TRANCE.CZ nezabíralo hehe :) V té době jsem ale stejně už byl na dně svých sil, protože jsem celou party pil pouze nealko nápoje, takže jsem se asi v 5:30 vytratil z haly a šel spát do auta. Ještě než jsem usnul, slyšel jsem, že Gielen pouští Katana - Fancy Fair. S pocitem, že jsem zas o tolik nepřišel (protože ke Gielenovi jsem se při jeho setu nemohl dostat, přestože předtím stál v backstage vedle mě a taky byl menší než já hehe) a protože produkci / dj'jing Gielena docela sleduji a tudíž mě Gielen neměl až zas tak čím překvapit, jsem šel spát do auta.

ZHODNOCENÍ: Na tohle Trance Energy jsem původně neměl vůbec ject, protože nebyly lístky. To, že přišly dva dny před akcí a mě se povedlo na party dostat, považuji za malý zázrak. Všechno se seběhlo strašně rychle, nebylo to jako v případě minulých akcí, kdy bylo vše dopředu pečlivě naplánováno. Tahle Trance Energy byla lepší než ta minulá, protože jsem si ji dokázal více vychutnat a i když jsem nějak moc netancoval, ale spíše se soustředil na focení a "somrování" v backstage, užil jsem si party, po svém, tak jak jsem chtěl já. 20 000 lidí, super zelený laser & light show (pozor, neplést se zelenými "mikro trapnými" lasery, které se vyskytují u nás na parties), jedinečná music a překrásné NL roštěnky (proč jen nejsem tak hezký a nemohu alespoň jednu nebo dvě získat pro sebe ?:)), celé toto má jeden název, TRANCE ENERGY ? Stojí za to cestovat na tuto party 10 hodin autem ? STOJÍ!

PHOTOS: TRANCE ENERGY, 20.10.2001, THIALF STADIUM @ HEERENVEEN, HOLLAND21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ