TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 2.2.2012 Dolvich, News

V den konání Transmission jsme měli možnost setkat se s dvojicí Claus Terhoeven a Stefan "Bossi" Bossems, kteří před 15ti lety založili projekt Cosmic Gate. Tito dobře známí Němečtí DJové a producenti nám ochotně zodpovídali naše otázky v konferenčním salónku hotelu Hilton. Ptali jsme se na jejich label, nové album, hraní na oldschool party, vývoj elektronické hudby či Americkou taneční scénu. Více se dozvíte v rozhovoru.TCZ: Ahoj, jak se máte? Jste připraveni na Transmission?
Claus: Absolutně, právě jsme dorazili do Prahy, osprchovali se, uděláme pár rozhovorů, něco sníme a brzy vyrazíme na párty. Slyšeli jsme mnoho skvělých věcí, proto chceme zjistit, co se tam bude dít.

TCZ: Co od Vás můžeme dnes slyšet?
Claus: To je vždy těžké říci dopředu. Proto také rádi chodíme brzy na párty, abychom viděli, jak lidé reagují, jaká je nálada. Poté, až v okamžiku kdy hrajeme, se rozhodujeme co zahrajeme.

TCZ: Můžete nám také něco říci o Vašem labelu a o soundu, který ho bude reprezentovat.
Bossi: Label se jmenuje WYM - Wake Your Mind.
Claus: Sound bych řekl, že ten bude docela otevřený. Z principu bude na labelu vycházet to, co hrajeme, co se nám líbí, co dobře zapadá do setů. Mělo by to mít dobré vibrace a atmosféru, nebýt moc hutné ale ani moc sladké.
Bossi: Musí se prostě líbit. Hudbu je těžké vyjádřit slovy.

TCZ: Žánrově půjdete jakým směrem? Bude Vaše nadcházející album více trancové?
Bossi: Progressive Trance
Claus: Trance je základní definice naší hudby, ale trance je pro nás také velmi širokým pojmem. Naše skladby budou mít rozhodně trancovou náladu. Na novém albu bude mnoho různých tracků, ale všechny ponesou náš typický rukopis.
Bossi: Příští singl bude velmi pravděpodobně plně vokálový track, zase něco zcela jiného než "So Get Up". Děláme rádi rozdílné věci, nikoliv stále to samé.
Claus: Ale i "So Get Up" je pro nás duel žánrů a tedy rozhodně i trance. Takto to bude pokračovat, tak jak to děláme posledních 10 až 13 let.

TCZ: V jaké fázi je nové album? Pracujete na něm nebo je v podstatě hotové?
Claus: Máme spousty rozpracovaných nápadů, některé ve velmi pokročilé fázi, ale stále jsme uprostřed prací na novém albu.
Bossi: Je potřeba udělat ještě hodně práce, ale většina skladeb je již napsána. Avšak je potřeba udělat produkci a produkce tracku v dnešní době trvá déle než v časech, kdy jsme začínali. Tehdy to byl jeden den. Dnes je potřeba více času. Obzvláště pokud se jedná o vokálovou produkci s více zvukovými stopami a efekty.

TCZ: V minulosti jste pracovali s mnoha tvůrci a vokalisty. S kým pracujete v těchto dnech nebo blízké budoucnosti? Mohli byste nám prozradit jedno nebo dvě jména?
Bossi: Nové album bude taktéž v tomto duchu. Samozřejmě tam budou tracky pouze od nás, ale také i spolupráce s DJs a producenty. Máme zcela nové vokalisty, ale na albu budou i spolupráce s vokalisty, se kterými jsme již dříve spolupracovali. Bude to pestrá směs a představíme nové tváře.
Claus: Ty ale samozřejmě zatím nemůžeme prozradit, protože jsme skutečně teprve uprostřed prací na novém albu.
Bossi: Děláme teď 20 tracků a na album se jich podle nás dostane 12 nebo 13. A kdybychom teď řekli jméno a ten track by na albu nebyl, to by bylo trochu hloupé.

TCZ: A je nějaké jméno, které jste opravdu chtěli mít na albu?
Claus: Udělali jsme dva tracky s někým, s kým jsme chtěli už dlouho spolupracovat a s výsledkem jsme velmi spokojeni. Ale jak už bylo řečeno, na jména si musíte počkat.
Bossi: Jména se dozvíte na jaře 2014, kdy uvolníme s blížícím se datem vydání nějaké tracky z alba.

TCZ: Připravujete také nějakou kompilaci? Bude to pokračování série Back2Back?
Claus: Teď se plně soustředíme na studiové album a případně pak přijde na řadu mixovaná kompilace. V hlavě se nám točí různé nápady. Je možné, že uděláme další Back2Back DJ album a je také možné, že zvolíme nový název. To musíme ještě prodiskutovat.

TCZ: Je také možné, že se vrátíte ke svým starým věcem a uslyšíme Vás v oldschool setu? Měli byste zájem hrát na oldschool párty?
Bossi: Mi vlastně stále hrajeme ve svých setech aktualizované klasiky, ale kompletní sety ze starých časů spíše méně. Radši hledíme směrem dopředu než dozadu.
Claus: Sice nejsme teď velkými příznivci vracení se ke starým věcem, ale jsme otevřeni nabídkám a před pár lety jsme hráli na Remember Night v Holandsku.
Bossi: Když mi ale mluvíme o oldschoolu, tak mluvíme o tom, co jsme dělali v letech 1998, 1999 možná ještě 2000. To je pro nás oldschool.
Claus: Záleželo by na konceptu párty, jestli by byl vhodný. Je možné o tom mluvit s naší agenturou.

TCZ: Dříve jste spolupracovali s kolegou André Weversem. Od té doby co vystoupil z Cosmic Gate o něm nebylo moc slyšet. Dělá ještě hudbu?
Claus: Jak se to tak stává, rozešli jsme se. A od té doby už hudbu nedělá.
Bossi: Stáhnul se z branže a žije nyní zcela jiný život.

TCZ: A jak se Vám vede ve Vašem soukromém životě?
Claus: Máme se dobře. Největší změnou je, že jsme se odstěhovali do Ameriky.
Bossi: Většina z našich vystoupeních je v USA a Kanadě. Líbí se nám v USA, dá se tam dobře žít. Také počasí je tam lepší, je tam trochu tepleji než tady, proto se nám oběma od té doby daří výborně.

TCZ: V jakých městech žijete v Americe?
Claus: Já bydlím v Orange County.
Bossi: A já bydlím v Las Vegas.

TCZ: Není to pro Vás problém pracovat spolu a zároveň žít na takto odlehlých místech?
Claus: Dříve to bylo každopádně jednodušší, to jsme bydleli ve stejné ulici. Ale teď hodně pracujeme, jsme stále spolu na cestách, vídáme se na hotelu. Nebo Bossi přijede na týden a děláme na produkci. Čas se na to vždy najde a nebo, dneska to už občas jinak nejde, si posíláme věci přes internet, telefonujeme přes skype, je mnoho možností.

TCZ: Hodláte se v Americe usadit?
Claus: Tohle za sebe nedokážu zodpovědět. V současnosti jsem tam velmi spokojen, ale co se budoucnosti týče, to nechávám otevřené.
Bossi: Přesně tak, ale v každém případě budeme žít v Americe nadcházející 2 nebo 3 roky.

TCZ: Jak na Vás působí Americká taneční scéna a jaké jsou její odlišnosti oproti Evropské scéně?
Claus: Tamní scéna a elektronická hudba je oproti té Evropské zásadně mladší, proto tam lidé nemají tolik vyhraněný vkus a jsou velmi otevření. Je možné tam během večera hrát různorodě, což je pozitivní. Někdy je to v Evropě vnímáno negativně, že tamní lidé nemají svoje hudební zařazení. Ale nám se to vlastně líbí. Často tam slýcháváme, že se někomu velice líbí house, ale také má velmi rád i trance. Já jsem stejný, mám rád muzikanty ze všech hudebních směrů. Všude nacházím tracky, jenž se mi líbí a poslechl bych si různé DJs, nejenom z jednoho odvětví.
Bossi: V Evropě je to spíše tak, že lidé poslouchají buď house, trance nebo techno a člověk je uzavřený ve své scéně. V USA skutečně jsou lidé, kteří dnes večer půjdou na Skrillex a zítra si poslechnou Armina Van Buurena, což by se v Evropě reálně nestalo. Nevím přesně z jakého důvodu tomu tak je, možná protože jsou tam lidé otevřenější, možná protože jsou zvědavější, těžko říct. Nám se to líbí, když jsou lidé všemu otevřeni a poslechnou si rozdílnou hudbu.

TCZ: Děláte hudbu již 20 let. Můžete nám charakterizovat dosavadní vývoj elektronické hudby?
Bossi: Dělat hudební produkci je zcela jiné oproti začátku 90. let. Dnes už máme vše v jednom notebooku a dříve bylo naše studio třikrát větší než místnost, ve které se právě nacházíme. Plno syntetizátorů, drum computerů a velký mixovací pult. Dnes je vše digitální, což je na jednu stranu jednodušší, ale na druhou stranu už je to jiný pocit tvořit hudbu. Ale stále je to zábavné. Vše je dnes jednodušší, dříve jsme se většinou skládali na vybavení, protože bylo příliš drahé. Dneska je možné pořídit si notebook za 200 Eur a mít tím vše potřebné k tvorbě hudby. Dříve by ta částka musela být minimálně desetkrát vyšší, aby za ní bylo možné pořídit náležité vybavení. Takže dnes je to výrazně jednodušší.

TCZ: Co si myslíte o Českých umělcích, kteří dělají trancovou hudbu, např. Spark7, Thomas Coastline, Ronny K, BluEye nebo Sandeagle? Jak se Vám líbí Česká scéna?
Claus: Ti první jsou zcela trancoví, jejich hudbu můžeme, dělají pěkné melodie a dobrý sound. Zdejší scéna je dobrá. Vždy když tu hrajeme, tak lidé skvěle reagují a užívají si hudbu. To se nám líbí.Napsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ