TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 3.3.2004 Ya Ross Love, Report

Jak všichni víme v pátek 27.2. 2004 vystupoval britský dj, moderátor, producent a publicista v jedné osobě Judge Jules v pražském klubu Radost FX. Těm z Vás, kteří jste tam nebyli bych rád přiblížil tuto klubovou noc, kterou opravdu stálo za to navštívit. Začněme polohou klubu. Radost se nachází v Bělehradské ulici a nejbližší tramvajovou a metro zastávkou je IP Pavlova. Kdybych nevěděl, že Radost FX je klub, tak bych si myslel, že je to obchod nejspíš s nějakou obuví, protože průčelí klubu je "ozdobeno" velkou cedulí jako u krámů s nápisem názvu klubu. Na Judge se čekala velká návštěvnost, proto se klub otevíral již o hodině dříve než obvykle - tedy v 21 hodin. Poté, co jsem zaplatil vstupné 400,- Kč a prošel kontrolou, měl jsem na výběr zabrousit buď do kavárny, kde se hraje reprodukovaná hudba nebo jsme mohli jít přímo do klubu.

Po sejití první části schodů jsem s mohl nechat "odbavit" a svoje ostatky nechat v šatně. Pak už se šlo na to. Uvnitř klubu to mají opravdu krásně zařízené. Gauče, stylové malé stolečky, stropní výzdoba .... Občerstvit jsme se mohli u dvou barů, kde se prodávalo velké množství drinků. "Trojka" "nealkáčů" stála tři pětky, což bylo v pohodě, ale, že bych si někde dal 0,3l piva a ještě lahvového za 35 Kč, tak to jsem ještě nezažil. To bylo poměrně nuchutné. Kuřáci si zde mohli zakoupit cigarety a to hlavně Lucky Strike, protože právě výrobce těchto "klubových" cigaret sponzoroval tuto akci. Co se týče návštěvníků klubu, tak to nebylo ani tak hrozné, jak jsem čekal. Množství "šampónů" zde nebylo, tak veliké jako třeba na Tomcraftovi (to bylo určitě tím vstupným a těma Lázněma). Důkazem toho, že se setkali tranceři budiž výčet návštěvníků Trance.cz, kterými jsou: Trance Rulezz, Jakub, Konva, Balvan, Fox Mulder, Asja atd.

Nyní k samotnému programu. Klub se otevřel o něco déle než bylo hlášeno, řádově o čtvrthodinku. Poté, co jsme se dostali dovnitř klubu a usadili začal akorát hrát resident a promotér Radosti dj Vectif. Jak jsem psal v klubu jsem byl poprvé, a tak jsem nevěděl, že tady to je hlavně o housu a taky, že nic jiného Vectif nehrál. Moc lidí, jestli vůbec někoho, na parket nedostal. Těžko říct, jestli lidi ještě neměli náladu nebo je nějak nebrala houseová hudba. House opravdu nemusím, takže tento dj mě ani trochu neoslovil. Hrál do jedenácti, kdy ho vystřídal vítěz soutěže Slovák Pico. Ten už hrál sympatičtější věci. I když začal nejdříve trochu housem taky, přešlo to později v trance a progressive . Pico už měl na place pěkných pár lidí. Když končil pustil kluberům věc, která myslím se zapsala do trance classixx a bylo jím božští Motorcycle - As the rush comes - a ruce byly nahoře. Blížila první hodina ranní a už dobrou čtvrthodinku sledovala z povzdálí hlavní hvězda večera Judge Jules.

V 1 h za velkých ovací mistr nastoupil! A už od začátku na to Judge Jules šlápnul. Vybíral opravdu křišťálově vybroušený trance, který bylo radost poslouchat a pařit na něj. Jmenoval bych např. Airscape - Sosei, Tiesto - Traffic, OceanLab - Satellite či v tanečních mixech Junior Jack - E Samba, Michael Jackson - Billie Jean, ale hlavně a to mi řekněte, kdo tenhle remix má na svědomí - Underworld a jejich nestárnoucí klasiku Born slippy. Judge se ukázal jako velký šoumen a bavič. I ochotný rozdávat podpisy (taky mám) byl. A tak lidi chodili a chodili. A protože jsem byl na okraji stage, tak jsem viděl Julesovi přímo pod ruce. Proč to píšu? Protože mě ale opravdu hodně překvapilo, že hrál převážně s CD. Trochu mě to zklamalo - z vinylů to má větší kouzlo. A taky ně dostal, že si svých pár vinylů přivezl v obyčejném cestovním batohu. No ale to jsou maličkosti, které rozhodně nepřebijí kvalitu Judgeova hraní. Jediné, co se mi do tranceu na rozdíl od houseu nehodí byl neustále mluvící černý MC. A hlavně používal, tak "oschlé" fráze, jak kdyby tam hrál třeba diskant Jan Wayne (hehe) - prostě "Make some noise!", "Are you ready for this house?" - což jsem opravdu nepobral, když vzduchem proudil trance. Poté co zahrál své zaplacené dvě a půl hoďky, tak za velkého křiku odešel, poněvadž následující den hrál doma v Anglii. Nastoupil Prochy, který opět pouštěl ten utahaný house. Jediné čím právě tento dj překvapil bylo puštěn Energy 52 - Café del mar - ovšem nepřekvapil tím, že jako většinu věci, co hrál nechutně zprznil! Nejsem z Prahy, takže jsem čekal na vlak, a tak jsem ještě chvíli v klubu kecal s Balvanem a Foxem. Co říci závěrem? Akce jako taková bych řekl úplně průměrná, ale vystoupení Judge Julese bylo velkolepé!!! Nebýt jeho nepřijde tam ani pětina lidí, co tam byla. Ale ani tak nebylo úplně narváno. Kolik lidí tam bylo mi ovšem nechtěli říci, ale oficiální kapacita klubu je 800 lidí. No a že tu bylo jen tak těch 600 lidí nebylo na škodu, protože se tam dalo dýchat a pohybovat i při hraní hlavní hvězdy. Kdo nebyl prohloupil!

První report + fotografie jsou TADY

Napsat názor do DISKUSE


16.1. 14:41
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ