TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 20.4.2008 Binary, Report

19. duben byl dnem, kdy se konal warm-up k nadcházející party Electronic Connection. V pražském klubu Mecca se na akci s názvem Musica představili švédský dj a producent Marcus Schössow a slovenská djane Nifra. Byla to velmi zdařilá akce a ti, kdo zůstali doma, mohou jen litovat. Pojďme si shrnout, co se dělo v noci z 19. na 20. dubna v prostorách nejznámějšího holešovického klubu. Do téměř prázdné Meccy jsem dorazil krátce před 23. hodinou, kdy za mixpultem stál Jet Fever, který na rozjezd zvolil spíše oddechový progresivní set. Co mě vyburcovalo vstát ze sedačky a jít skákat na parket spolu s další hrstkou odvážlivců byl megahit od Deadmau5 - Not Exactly. Vzhledem k tomu, že se příliš neorientuji na poli proghousu, identifikovat další tracky z Jet Feverova setu se mi nepodařilo. S úderem půlnoci přišlo střídání a byl to právě rezident Meccy Bon Finix, na kom byla nyní řada. Více méně pokračoval ve stylu svého předchůdce, lehce zvýšil bpm a nechyběly ani tradiční hity jako Eric Prydz - Pjanoo nebo Sander van Doorn - The Bass (Wardt Remix). Během hodiny a půl Bonova setu se parket začal postupně zaplňovat, i když už bylo zřejmé, že příliš hojná účast nebude. Osobně to vnímám jako pozitivum, neboť bylo hodně místa k tanci i komornější atmosféra.

Blížila se půl druhá, a to už se zjevila všemi očekáváná hvězda večera - nejvýraznější talent na poli EDM ze severní Evropy - Marcus Schössow ze stáje labelu Spinnin' Records. Tento rusovlasý sympaťák zahájil svůj set vskutku monstrózně - svým remixem k tracku Umbrella od Steve Angela a Sebastiana Ingrossa. A to už byl dav ve varu. Zahrál i několik dalších vlastních produkcí - např. remixy k Miko - Muzaik, Horny a nechyběly ani tracky jako Swedish Beatballs nebo Mr. White, což byl pomyslný vrchol Marcusova setu, kdy atmosféra v klubu vrcholila. Poté plynule přešel k upliftingu v podobě megahitu od Onova - Platitude a následně dokonce k techtrancu, když zahrál Pattersonův Smack. Čas je neúprosný, a tak krátce po půl čtvrté Marcus uvolnil místo vedle něj už nějakou dobu stojící Nifře. Neutekl hned poté na hotel, jak je u mnohých djs zvykem, ale zůstal až do konce party a ochotně podepisoval plakáty, fotil se a diskutoval se svými fans. Prostě profík se vším všudy, ze kterého navíc srší optimismus, pohoda a dobrá nálada. Stačilo mi pár minut hovoru, abych poznal, že je to osobnost a má můj velký obdiv a respekt.

Půvabná Nifra perfektně navázala na předchozí vystoupení a rozhodně neměla v záměru nechat partypeople odpočinout. Svůj převážně upliftingový set zahájila symbolicky monstrózním trackem z Marcusovy dílny - Progresia - Tears Behind Sunglasses a pokračovala libovkami jako Maor Levi - Lital (Daniel Kandi Remix), Gareth Emery - This Is That (zažil jsem nefalšovanou extázi), Mungo - Summer Blush (Aly & Fila Remix), Tyas vs. Talla - Heart To Heart a rozloučila se Anjuna smažbou od Nitrous Oxide - Waves. Dokonalý set, jenž byl na úrovni samotné hvězdy večera. Tato djane se stává mojí velkou oblíbenkyní a předpovídám jí velkou budoucnost. Jen je škoda, že většina lidí odešla po skončení Marcusova setu a na parketu tak zůstalo jen několik nezničitelných pařmenů převážně z trance.cz, kteří vydrželi až do konce.

Přesně v 5:00 party Musica skončila a mně nezbývá než konstatovat, že to byla za poslední dobu jedna z nejlepších akcí. Moje očekávání nebylo příliš velké - netušil jsem co očekávat od "Mr. White" - jeho žánrový rozsah je poměrně značný, ale nezklamal a žádné electro/house experimenty se nekonaly. Byl to převážně trancový set pestrý na různé odnože - od progressive až k techtrancu. Troufám si tvrdit, že tento warm-up možná předčí i samotnou Electronic Connection, ale nepředbíhejme a nechme se překvapit.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ