TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 18.6.2001 Karel , Report

Sobota, 16.06.2001, Six Flags Holland
Na cestu jsme vyrazili v pátek v 16:30 za slunného a velmi teplého počasí. Bohužel hned na jižní spojce pražské dálnice jsme uvízli ve velké zácpě a tak než jsme se dostali ven z Prahy, bylo 17 hodin. Jeli jsme Felicií 1.6 a hned na počátku cesty toto jaydee okomentoval, že Octavia by byla lepší.
Hraniční přechod Rozvadov jsme přejeli někdy před 19 hodinou a při vjezdu na německou dálnici u Ambergu jsem si s jaydeem prohodil řízení a po 4 měsících neřízení ( od Trance Energy ) jsem se tak opět dostal k volantu. Nutno podotknout, že já mám na řízení tak trochu smůlu, protože na mě skoro vždy vyjde to nejhorší počasí. I při cestě na Mysteryland jsem se záhy dostal do bouřky, navíc byla již tma, takže v součtu nebylo vidět skoro ani na krok. Později jsem se dozvěděl, že se ostatní báli, když jsem řídil hehe. Naštěstí bouřka ustala a tak jsem v pohodě řídil až asi do jedné hodiny ráno. Dojel jsem někam ke Kolínu nad Rýnem, poté opět řídil jaydee. Někde u Gelsenkirchenu blbě odbočil a tak místo cesty na Arnheim jsme asi 25 minut hledali cestu zpět na správnou dálnici. Někdy ve 3 ráno se rozhodlo, že ještě před party pojedeme do Amsterdamu, takže jsme jeli směr Amsterdam a ne Mysteryland. V půl čtvrté jsme zastavili na odpočívadle a pokusili se usnout. Trochu se to i povedlo, i když tedy spánkem bych to moc nenazýval. Ráno v 8 hodin se probouzíme do slunného a teplého dne a před 9 hodinou vyrážíme směr Amsterdam. Protože nemáme mapu Holandska, zase samozřejmě jedeme blbě a místo do Amsterdamu se blížíme k Haagu. Řídím opět já , takže z toho, že opět jedeme špatným směrem, nejsem dvakrát nadšený. Do Amsterdamu přijíždíme někdy v 10 hodin ráno. V centru řídí jaydee, já jsem si na to netroufnul. Daří se nám zaparkovat v samém centru města, což je skvělé, protože se nemusíme nikam kilometry vláčet. Centrum Amsterdamu se mi líbí, je to pěkné město. Na památku si kupuji takový keramický větrný mlýn, kterému se kamarádi smějí, že prý je to kýč. Narozdíl od nich mám z Amsterdamu alespoň něco. I když tedy oni vlastně taky, ale to raději nebudu rozebírat. V Amsterdamu jsme navštívili asi 3 coffee shopy. Zajímavé bylo, že ve všech coffee shopech hrál Bob Marley a v jednom z nich si ten chlapík za pultem myslel, že jsme z Ruska hehe.
Amsterdam jsme opustili před 13 hodinou a do areálu Six Flags jsme přijeli kolem 14 hodiny. K samotnému Holandsku bych rád podotknul, že je takové divné a bydlet bych tam rozhodně nechtěl. Samá rovina a obytné čtvrti v Amsterdamu vypadaly jako by je navrhoval ten, kdo udělal hru Sim City. Třeba když jsme v Amsterdamu jednu takovou čtvrť projížděli a před námi byla taková pravoúhlá zatáčka, opravdu jsem si připadal jako v Sim City. Celé Holandsko je prostě taková Sim City hra. Tady se bydlí, tady máme nákupní centrum, tady máme zábavní park, a tak dále. A i samotní Holanďané jsou takoví Simáci hehe. O tom ale až později.
Ve 14 hodin jsme tedy a areálu Six Flags. Jdeme se kouknout ke vstupu a s radostí zjišťujeme, že se lístky dají koupit i přímo na místě, takže 2 potřebné lístky ( jeli jsme 4 a měli 2 lístky ) ihned kupujeme. Stále je teplé počasí, pouze občas je nějaká ta přeháňka, takže je skoro ideální počasí na party. Vracíme se do auta a snažíme se před party ještě trochu vyspat. No moc to nejde ( vlastně skoro vůbec ) a tak se v 18 hodin převlečeme do party oblečení ( ať nevypadáme jako z Ruska hehe ) a jdeme na Mysteryland konečně.
Já s jaydeem bez problému procházím vstupem pro Press / Guesty. A už jsme v areálu Six Flags, už jsme na Mysteryland. Přímo před námi je Eclipse Hall, která je opravdu hodně velká. Na dalších místech jsou ostatní haly. K těm halám řeknu to, že to byly obří stany , třeba Eclipse hall bylo vlastně několik stanů spojených dohromady. Do stanů nebyl jeden úzký vchod, ale vždy byla odkrytá jedna strana stanu, což bylo dobře, protože se tak netvořily fronty a dalo se bez problému poměrně rychle přecházet z jednoho stanu do druhého. Na jídlo a pití se opět musely koupit žetony, jeden stál 4 guldeny, což byla dost hrůza, protože za 1 žeton jste dostali třeba colu nebo sprite, za 2 žetony takovou housku s masem uvnitř. Takže cola za 60,- Kč a mini bageta za 160,- Kč. Celkém drsné. Já jsem si rozměnil 20 guldenů, dostal jsem 5 žetonů a za celý večer jsem si koupil 1 sprite a ty dvě housky s masem. Kamarádi ale pořád něco jedli a pili, takže mám pocit, že je to stálo podstatně víc peněz.
V 19:30 jdeme do Eclipse hall, kde právě hraje Alex Morph. V Eclipse Hall byl druhý nejlepší zvuk ( nejlepší byl v Colloseu, tam jsem sice nebyl, ale jaydee tak pravil ). Ze začátku zněl ten zvuk dost ostře, ale pak jsme si asi zvykli a už to bylo ok. Alex Morph hrál celkem v pohodě, ke konci si vybavuji Pounds & Penz od Corvina Daleka. Po něm nastoupili Pronti & Kalmani, které jsme si poslechli celé, protože jsme čekali na Push, kteří potom hráli od 21:15. Tak se stalo, že jsme neslyšeli set Johana Gielena na Colloseum pódiu. Pronti a Calmani se střídali, nejprve hrál Pronti a to byl takový disko trance, samé vokály, songy jako Tukan - Light a rainbow a další. To Calmani hrál podstatně tvrději, takže se na to dalo celkem i tancovat. Bohužel to byli spíše pouštěči, než dj's, takže to zas tak úžasné nebylo.
V 21:15 přichází Push a s nimi největší zklamání večera ( pro jaydeeho ). Push totiž zahráli úplně to samé jako na Trance Energy, dokonce i ve stejném pořadí jako na TE. Na konci setu opět hit "Universal nation", což bylo sice super, ale pro nás tak trochu nastavovaná kaše. Takže Push suxx. V 21:45 začal hrát Jaspa Jones z dua Blank & Jones. Začal skladbou Dj's, fans & freaks. Poté jsme Eclipse hall opustili a přesunuli se k Pantheonu, kde měl hrát od 22:30 můj největší favorit, kvůli kterému jsem na Mysteryland vlastně jel a sice DJ Scot Project. Ještě předtím jsme nakoupili nějaké to drahé pití a jídlo a trochu se občerstvili.
Pár postřehů o holandských mladých party lidech. Jak už jsem psal na začátku, jsou to takoví Simáci. Holky jsou tam většinou nádherné, samé vzory ideální ženy. Vyšší, štíhlé, dokonaná postava, dokonale oblečené. Někdy bylo opravdu těžké neotočit se za nimi ). Kluci jsou zase takovým vzorem ideálního muže. Vysocí, svalnatí, celkem by mě zajímalo, jestli mají takhle nabušený i mozek. Při tancování se často stalo, že kolem vás byly fakt nádherné holky a kluci co vypadali jako bodyguardi. Takový holland party kluk kdyby se objevil na party u nás, tak to by české holky asi šílely. Skoro mám pocit, že mladí Holanďané nedělají nic jiného, než že pečují o svůj vzhled a akce typu Mysteryland pak vypadá skoro jako nějaká módní přehlídka. Navíc pro ně bylo Mysteryland asi něco jako diskotéka, prostě se tam šli vyřádit, takže za večer jsme viděli asi 2 rvačky mladých holanďanů, slova o lásce a jednotě z propagačních materiálů k Mysteryland zřejmě každý nedodržoval. Samozřejmě tam byli i normální (nesvalnatí, nemodelky) lidé, ale většinou tam byli právě ti Simáci.
Ve 22:30 jsme v Pantheonu, kde právě zahajuje svůj set DJ Scot Project. No co k tomuto setu říci. Snad to, že to bylo pro mě největší zklamání. To, jak Scot hrál se nedá nazvat dj setem. Prostě celou dobu pouštěl snad všechny svoje remixy a singly jaké kdy udělal, k tomu přidal pár songů v podobném stylu a to bylo celé. Jeho set byl tedy následující: tvrdé beaty, pauza, melodie, dlouhý náběh na beaty, tvrdé beaty, pauza, melodie, dlouhý náběh na beaty, tvrdé beaty, pauza, melodie, dlouhý náběh na beaty a tak dál pořád dokola. Pusťte si několik mixů od Scota ve Winampu a dostanete to, jak hrál Scot na Mysteryland. Žádná snaha o nějaké mixování, navíc i zvuk v Pantheonu byl o poznání horší než v Eclipse Hall, takže to bylo celé maximálně nepovedené. Třešničkou na dortu byl jakýsi Mc, který do Scotova setu pořád něco vyřvával ve stylu "This is DJ Scot, this is DJ Scot". Můj zavěr je tedy takový: "No more DJ Scot".
Znechuceni Scotem jsme se opět přesunuli do Eclipse Hall, kde právě hráli Cosmic Gate. V tuto dobu byla Eclipse Hall doslova narvaná, protože se blížil set Armin Van Buurena. Cosmic Gate hráli také jako lameři, pouštěli hlavně svoje singly jako "Exploration of space" a "Melt to the ocean" a dále skladby jako DJ One Finger - Housefucker nebo DJ Rush - Motherfukcing bass. Prostě pouštěli ( taky moc nemixovali ) průměrný německý trance, někdy to ani trance nebyl. Při setu Cosmic Gate probíhala módní přehlídka, takže bylo alespoň na co koukat.
Po setu Cosmic Gate hrál Armin van Buuren, ale toho jsem již neslyšel, protože jsem byl hodně unavený ( a částečně také znechucený výkony jednotlivých dj's ), takže jsem šel spát do auta. Když se potom v 6 ráno vrátil jaydee a spol., tak říkal, že Buuren byl dobrý ( prostě klasický set od Buurena když si představíte, tak tak nějak to asi bylo )), Rank 1 byl prý taky děsný shit a nejlepší byl prý k ránu Marco V., který hrál v Colloseu. Tam se prý tančilo i v bahně, protože taneční parket byl malý.
ZHODNOCENÍ: Mysteryland je open air a přesně tak to také vypadalo. Prostě hala jako byla na Trance Energy je lepší než nějaký open air. Zvuk byl tedy horší než na TE. Navíc se mi zdálo, že dj's k hraní na Mysteryland přistupovali nějak vlažně a tak trochu jakoby bez zájmu. Asi je rozdíl hrát na akci, kde je dalších 80 dj's, nebo na akci jako Trance Energy, kam se dostane jen několik vyvolených. Přesto všechno nejsem z Mysteryland nějaký otrávený, i když na open air už asi nikdy nepojedu. Viděl jsem např. leták na akci Nature One 2001, která proběhne v srpnu někde v Německu. Tam by mě nikdo nedostal, to bude to samé, nebo horší než Mysteryland.
Kromě zvuku mě na Mysteryland zklamaly i světelné efekty, které byly ve srovnání s TE opravdu slabé. Co říci na závěr ? Jsem rád, že jsem se mohl Mysteryland zúčastnit, protože jsem poznal další holandskou mega-party ( odhadem 30 000 lidí ) a když už nic jiného, alespoň jsem zjistil, že tou nejlepší trance party, jakou lze v současnosti zažít, je jen a pouze Trance Energy.

Fotky z Mysteryland 2001 najdete TADY.21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ