TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music
 16.5.2006 Johnny D., Report

Je to neuvěřitelné, ale v noci, ze 13. na 14. května proběhla v klubu Fabric oslava jeho 6. narozenin. O narozeninách se říká, že je to ten největší mejdan a tak sem byl zvědavý, jestli tomu tak opravdu je. Musím po hříchu přiznat, že ačkoliv patřím mezi pravidelné návštěvníky Fabricu, tak to byly mé první narozeniny. Po dlouhé době byly otevřeny všechny 3 stage a samotný lineup sliboval, že si na své mohl přijít opravdu každý. A tak se pojďme podívat jak to všechno probíhalo.

Sobota 13.5.2006
:
10:00: Po včerejší odpolední šichtě se konečně probouzím a vítá mě krásné sluncem zalité dopoledne. Pouštím si nějakou muziku a relaxuji. Jelikož dneska bude večer ve znamení taneční muziky, tak si dávám nějaký Jazz, abych se před večerem nepřehltil...
14:00: Jde se na fotbal. Právě stojím s kamarády před stadionem Bazaly a těším se na poslední ligový zápas mého milovaného Baníku. Krásně se na nás usmívá sluníčko, po dlouhé zimě je to opravdu příjemné.
17:00: Po dobrém výkonu vítězí Baník nad Olomoucí 4:1. Do začátku narozeninové párty ještě 3 hodiny a tak se de na pivo. Slunce zmizlo a oblohu zahalil obrovský mrak, bude pršet, tak rychle do hospůdky.
18:00: Přestalo pršet, déšť byl velice silný, naštěstí je už po něm . Ještě 2 hodiny a pak to propukne. Po výborném pivku sem opět doma, pustím si nějakou muziku a pomalu se začínám připravovat na večer.
20:05: Na své cestě do Fabricu již potkávám několik clubberů. Venku je vlhko po dešti, ptáci si zpívají.
20:10: Stojím před Fabricem. Vstup je tentokrát přes vedlejší bránu vedoucí k zahrádce. Nepochybně je to kvůli bezpečnosti a taky kvůli lepšímu odbavení návštěvníků. Ještě není otevřeno, ale to se za pár minutek změní. Venku postává asi 30 lidí, což je opravdu dost na tak brzkou hodinu. Z Fabricu se linou příjemné house melodie vůbec prvního dnešního účinkujícího Adama N!
20:20: Už se otvírá. Za chvilku jsem uvnitř a tak si můžu prohlédnout interiér. Na main stage, který se nachází v hlavním sále Fabricu je patrný malý seriál změn. Stoly byly předělány tak, aby vytvořili prostor pro zvukové a osvětlovací techniky a taky hlavně proto, aby se uvolnilo více místa pro tančící návštěvníky. Věc, které si všimne každý přicházející, je posílená zvuková aparatura. Přidáno bylo i projekční plátno, na které byly promítány speciální video koláže. Některé z nich byly opravdu zajímavé. Také jsem si všimnul speciální dekorace made in Fabric, ze které bylo jasně vidět o co dneska jde. Adam N! zatím hraje pohodový progressive house/trance, některé kousky poznávám, ale nevzpomenu si na název. Počet lidí v klubu pomalu stoupá, ale nejvíce lidí se dá očekávat mnohem později. V Adamově setu se prolínají melodické prvky s prvky deep progressive a tribal. Mixuje celkem čistě, akorát se mi zdá, že trošku kolísá hlasitost mezi jednotlivými tracky, nejspíše to bude tím, že zvukař zkouší různé nastavení.

20:36: Klub se plní velice pomalu, zatím ještě nikdo netančí. Šel jsem se juknout na zahrádku. Po dešti zatím zeje prázdnotou, dokonce i zastřešená část, ale to se jistě brzy změní. Ono totiž při pařbě přijde sem tam vhod, když si člověk může skočit posedět na čerstvý vzduch . Na zahrádku se dalo dostat přes bránu, ale i z hlavní i techno stage, které byly vůči sobě situovány pod úhlem 90° . Techno stage se nacházela v jakési bývalé garáži vedle hlavní budovy.Ve spojovací chodbě mezi techno stage a main stage (na opačné straně než je zahrádka) se nachází přídavný bar. Ze spojovací chodby není přístup jen do hlavní a techno stage, ale i na toalety a samozřejmě na schodiště vedoucí do prvního patra, kde byla situována chillout stage. Vrátil sem se do hlavního sálu, kde Adam N! pouštěl kapku Wet and Hard. Podíval jsem se co nabízejí za občerstvení. Na každém pultíku bylo několik ovocných košů a také talíře s nejrůznějšími druhy oříšků, každému dle chuti. Mezitím Adam pustil jeden z mých oblíbených tracků, konkrétně New Order - Crystal (Lee Coombs dub).
20:55: Adamův set je na začátek fakt parádní. Klub se již slušně plní. Fakt parádní skladba na závěr Coldplay - Cloks (remix neznám).
21:00: Na hlavní stage nastupuje duo DJ Peet a Tommy Rogers. Začátek jejich setu je parádní funky vocal house.
21:00: Otevírá se techno stage. Prvním vystupujícím je Wein. Na techno stage vytváří světla mnohem lepší atmosféru než na hlavní stage, celý prostor je mnohem méně prosvětlen bílým světlem a tak barevné světla mohou lépe prozářit celý prostor. Oproti poslednímu vystoupení ve Fabricu hraje Wein mnohem zajímavěji. Nejsem zrovna techno fanda, ale zatím je jeho set pro mě snesitelný.
21:10: Vracím se na main stage, kde se již začínají objevovat první odvážlivci na parketu. Musím uznat, že za tak krátkou chvíli se klub zaplnil velkým množstvím půvabných dívek. Juknul jsem se ke vchodu, je tady malá fronta, ale vstup je bez problémů. Venku lze poslouchat zajímavou kombinaci zvuků linoucí se z obou stageí najednou.
21:20: Zůstávám častěji na main stage, přeci jen luxusní house v podání dua DJ Peet a Tommy Rogers je pro mě daleko zajímavější než Weinovo techno. Zvuk na hlavním stage je opravdu silnější něž obvykle, úplně cítím jak mi pulsuje celé tělo, když procházím kolem aparatury.

21:30: Klub je již velice slušně zaplněn, už si skoro není kam sednout. Doprovodný saxofonista opravdu skvěle doplňuje DJ'skou dvojici. Jinak na main stage se trošku ztlumilo bílé světlo a hned to bylo poznat. Barevné osvětlení již vytváří mnohem lepší atmosféru. Mezitím na techno stage pouští Wein Marco V - Godd. Dokonce sem si tu i na chvilku celkem slušně zapařil. Byl sem jedním z mála, i když tu jedna odvážná borka celkem hustě paří už asi dobrých 20 minut. Back na main stage. Opravdu luxusní hauzík, tohle se mi fakt líbí, další z tracků které poznávám je skvělá songa Dannii Minogue & The Soul Seekerz - Perfection (Haji & Emanuel Remix). Krátce pře 22 hodinou se otvírá i Chillout stage. Na chvíli sem tu nakoukl, zatím těžká pohoda. Elvis pouští staré hitovky jako The Beloved - Sweet Hormony nebo Frankie goes to Hollywood - Relax. Jsem tu vůbec poprvé a musím uznat, že to tady mají pěkně zařízené. Jsou tady pohodlná křesla, židle a gauče je tady velký bar s příjemnou obsluhou, prostě chillout jak má být. Vracím se na main stage, kde je již opravdu velké množství lidí. Dal sem se s některýma z nich do řeči a oni se mi svěřili s tím, co od dnešní párty očekávají. Většina z nich tu hledá prostě jen dobrou muziku, pohodu, skvělou atmosféru mezi lidmi, relaxaci, zábavu uvolnění od stereotypního života a tak dále. Někteří z nich sem však přišli i s úmyslem poznat nové lidi, navázat nová přátelství, či najít novou lásku. Mezitím došlo i na laser, tedy vlastně 2 lasery. Vypadá to tu hned o třídu lépe. Set dua se pomalu chýlí ke konci a všichni se již těší na Martina Grednera. Jej asi sem se zamiloval...krásnější dívku sem ještě neviděl, krásné dlouhé černé vlasy, úžasné smaragdové oči, vysoká asi 165 cm a ty křivky, radost pohledět aspoň tak 110 - 60 - 90 (kecám ...o))) Pokusím se s tím něco udělat, fakt se mi líbí. Hmm tak asi se rychle odmiluji, ten borec se kterým teď paří a co vypadá jako její starý má pracky větší něž já hlavu. Akce tohohle kalibru by mi zaručila tekutou stravu až do konce života.

22:30
: Následuje blahopřání k narozeninám Fabricu, předávání dortu apod.. nyní můžeme považovat oslavu za opravdu zahájenou. Za mixpult nastupuje Martin Gredner. Martin začíná vcelku klasicky Armin van Buuren - Who's watching (Tonedepth remix). Mezitím na techno stage nastupuje Raao. Back na main stage a to v pravou chvíli na Gabriel and Dresden Feat Molly Bancroft -Tracking treasure down. Na parketu mezi tolika lidmi již začíná být pěkné horko, ale najde se tu i týpek co paří v kožené bundě heh.. Na techno stage pro mě nic zajímavého Raa.o buší do lidí a lidí paří.. to co teď slyším mi silně připomíná rychle se řítící vlak. Juknul sem ven a ono zase prší. Skočil sem na chillout na chvilku sednout a něco popít, i tady je celkem dost lidí. Zpět na main stage a opět v tu pravou chvíli Perry O'Neil - Numb, tohohle tracku se fakt nemůžu nabažit. A máme tady další super kousek Leama and Moor - Everything matters (Matthew Dekay club mix).
23:40: Na techno stage nic nového pod sluncem, hudba hraje, lidi se baví, prostě klasika. Venku přestalo pršet a Martin Gredner hraje jednu úžasnou skladbu, kterou také často hraje Tomáš Haverlík, jejíž název nemůžu ani za boha zjistit.
Neděle 14.5.2006 00:00: Je tady půlnoc, starý den končí, ten nový začíná a na hlavním i techno stage nastává výměna stráží. Na hlavním podiu se objevuje hlavní hvězda dnešního večera Holandský DJ Le Blanc. Začátek je velice zajímavý, zvukově velice pestré proggy electro break něco. Druhou výměnu stráží, tentokráte na techno stage má na svědomí další domácí DJ - Roman Hyde. Romanův set je energický a v celku zajímavý, ale i tak se přesouvám zpět do hlavní místnosti.
00:15: Je to k nevíře, klub je plný jako nikdy a stále přicházejí noví a noví lidé. Po zajímavém začátku začal hrát Le Blanc techhouse kombinovaný s electrem, některé songy se mi líbí, jiné už méně. A konečně něco co znám - Filterheadz a jejich Yimania . V posledních minutách Le Blanc velice často střídá styly. Zatím na techno stage paří pár desítek lidí, ale nic pro mě. Potkal sem tu snad 200 kilového týpka, který pařil jak o život, nicméně byl asi ve vatě, neboť se to kolem něj hemžilo samými krasavicemi. Opět na chilloutu, prostě pohoda, je tu tak cca 30 lidí, kteří se opravdu dobře baví. Main stage pěkně z vrchu, zapomněl jsem dodat, že je tady šatna. Šatna je na vyvýšeném bodu blízko hlavního vchodu a z její blízkosti je skvěle vidět na pařící lidi kolem., mám je jako na dlani. Le Blanc a Mojado - El Matador. Na chilloutu zatím Paul van Dyk feat. Wayne Jackson - The other side a hned na to Deep Dish - Say Hello (PVD remix). Na main stage to Le Blanc opravdu rozjel Tiesto - Breda 4PM. Publikum si jeho set opravdu užívá. Upřímně řečeno sám sem byl na jeho výkon velice zvědavý, neboť po loňském vystoupení v T-Mobile aréně ( na kterém sem nebyl) se na něj nenesly nijak dobré kritiky. Avšak byl sem jeho vystoupením opravdu mile překvapen, prostě paráda. Další bonbónek Lucca - Mirage (Umek remix). Člověk když se tak prochází po klubu narazí na různé věci, mohl sem si v klídku zahrát fotbálek v jablkem. Jinak Le Blanc pouští další lahůdkový track s opravdu masivní Bassovou, tenhle sound musel vymést všechny pavučiny. Na Techno stage pomalu ale jistě končí Roman Hyde. Míchá teď velice zajímavě, chvilku tu zůstanu a omrknu to. Je vidět, že si Roman hraní opravdu užívá a taky že si umí pěkně vyhrát. Uvidíme co předvede Diana.

02:00: Nastupuje headliner (spíš headlinerka) techno stage Dokonce i když používá jako umělecké jméno Diana, nejmenuje se tak; její pravé jméno je Katarzyna Kretek. Je nejen krásná, ale také hodně talentovaná. Musím uznat, že je to opravdu kus.....talentu. Oproti Romanovi hraje pomaleji, ale střídá více stylů, není to jen čisté techno. Mezitím na main stage je v plném proudu 3. hodina Le Blancova setu.
02:20: Main stage - Le Blanc a výborný kousek Mr. Sam - Lyteo (Rank 1 remix) za pár minut následovaný skvělým trackem Scott Mac - Damager 02 (Mac Zimms remix). Musím uznat, že některé slečny mají opravdu silné plíce, vydržet přes minutu kvičet, to je opravdu síla. Na techno stage je na Dianu opravdu narváno, ono se není čemu divit, bezva děvče, bezva muzika, bezva atmosféra., co dodat. Během Le Brancova setu se na hlavní pódium dostalo pár slečen, které začali předtancovávat celému klubu. Le Blanc byl dokonce takový kavalír, že jim sem tam připálil i cigáro. Dá se říct, že se celkem nic zajímavého neděje a tak si tady v pohodě pařím mezi bandou lidí.

02:52: Na chilloutu prostě těžká pohoda, good muzika, pohodoví lidé, prostě super. Blíží se konec Le Blancova setu. Sem zvědavý co dnes předvede Míša Burian. Na chilloutu se odehrává také zajímavá nožní gymnastika jednoho páru.o)) Bys slyšeli jste někdy někdo melodické techno ?? Já tedy ano, Diana nám něco takového zahrála.
03:00: U kormidla Michael Burian. Le Blancovo vystoupení se opravdu líbilo, získal opravdu zasloužené ovace. Jinak Michael začal předělávkou jednoho starého hitu od Pink Floyd, na jehož název si teď nevzpomenu. Mezitím na techno stage řádí Diana. Její projev za gramcema je opravdu roztomilý a sexy. Michaelův set těžce do pohody, střídají se v něm melodické pasáže se pořádnou dávkou beatů. Další kousek který dneska poznávám je Kuffdam and Plant - Summerdream (Paul van Dyk remix). Závěr Dianina setu je opravdu super, techno kombinované s Brazilskými rytmy, sem tam nějaká electro věc a dokonce i trancík.
04:05: Krásná Diana se za obrovských ovací publika loučí a předává žezlo Spyrovi. Michael Burian mezitím hraje hodně electro a chillout pomalu zavírá. Jinak další prima kousek Gabriel and Dresden - Portobello. Zatím se mi zdá, že Gabriel a Dresden společně s Paulem van Dykem jsou nejhranějšími producenty dneska.
04:20: Zrovna jsem si vzpomněl na tu černovlásku, nic zajímavého se však nestalo. Venku pomalu svítá. Juknul jsem na techno, Spyro jede dost rychle, ale pro mě opět nic zajímavého. Na hlavním stage zatím hraje Michael Burian - Praha následovaný skvělým Kyau vs. Albert - Walk down (thanxx to Palci) . Samozřejmě taky nemohl chybět podle mě nejlepší Michaelův singl Blow me.
04:37: Venku skoro světlo, na techno stage nic nového. Na mainu hraje bezva track Markus Schulz feat. Departure - Without you near (Coldharbour mix). Na lidech je již vidět únava, paří však vesele dál. Další super hitovka Dogzilla - Without You. Michael Burian si nyní dává opravdu luxusní přídavek. Coldplay - Talk (Thin White Duke remix).
05:08: Nastupuje Ian Blond. Mezitím kotelník Spyro stále přikládá pod kotel a stále velké množství lidí paří a paří.
05:15: Ian zatím hraje celkem pohodové proggy electro. Už i na mě se začíná projevovat únava, ale zatím je to v klídku. Heh tenhle dědula v trenýrkách, košili a koženém kabátě je fakt exot. Časem Ian trošku zrychluje. Další Ianova pecka Second Sun - Playground. Ian teď sází jednu pecku za druhou Armin van Buuren - Shivers ( nejspíš Alex M.O.R.P.H. dub). Klubík se nám již pomalu vyprazdňuje. Slunce zase nesvítí, na obzoru mnoho mraků asi bude zase pršet. Juknul jsem na techno stage, opět nic zajímavého. Na main stage opět mazec, Armin van Buuren pres. Eye Wall - Bad deal (Remy and Roland Klinkenberg remix) . Dále pak Mike Foyle vs Signalrunners - Love Theme Dusk_( že by Airbase pr. Parc Mix ??). Ianův velice barevný set se nám pomalu chýlí ke konci za zvuků Paul van Dyk with Hemstock & Jennings - Nothing but you. Náš slavný dědula má parádní modré číro a paří jak vzteklý. Ian přidává jeden bezva hauzík na konec.
06:20: Nastupuje Ringo. Začíná nesmrtelnou klasikou Underworld - Born slippy. Nicméně vzhledem k velké únavě jsem byl nucen po pár minutách Ringova setu Fabric opustit a jít domů.

14:00: Tak sem se již vzbudil, dám si obídek a začnu psát report. S odstupem určitého času se dívám zpět na narozeninovou oslavu a musím uznat, že párty předčila moje očekávání. Noc byla velice barevná a tak si každý návštěvník mohl přijít na své. Všichni vystupující předvedli opravdu parádní věci a i když po hudební stránce se mi některé věci nelíbily ( holt každému se líbí něco jiného ), musím opravdu pogratulovat každému. Těžko říci, kdo byl ten večer nejlepší a pod, neboť to bylo každému úplně jedno, lidi se maximálně bavili po celou akci. Jediná věc, která mě po stránce vystupujících opravdu překvapila, byl set Diany D'Rouz. Rozhodně to nebylo pro to, že je půvabná a má opravdu roztomilý projev za mixpultem, ale bylo to hlavně tím jak hrála. Jak už jsem psal výše, nepatřím mezi lidi, kteří by byly fanoušky techna, tento styl plně respektuji jako součást EDM, ale nijak zvlášť jej nevyhledávám (až na pár vyjímek). Jednoduše řečeno, Dianin set byl pro mě velice milým překvapením, hrála samozřejmě techno, ale prokládala ho dalšími styly, mezi nimiž samozřejmě nechyběl ani trance. Celému setu to dodávalo velice zajímavou myšlenku, určitou hloubku a v jistých případech i působivou melodii. Jinak já osobně jsem si nejvíce užil vystoupení dua DJ Peet a Tommy Rogers doprovázené saxofonistou Milanem Strnadlem, prostě maximálně luxusní hauzík.

Závěrem bych chtěl poděkovat Fabricu a lidem kolem něj, za skvělou práci, popřát jim vše nejlepší k 6. narozeninám a hlavně mnoho úspěchů s dalšími akcemi. A všem ostatním bych chtěl poděkovat za to, že se prokousali reportem až sem, mějte se hezky a na příští párty, ať už kdekoliv naviděnou.

Main Stage:
20:00-21:00 Adam N!
21:00-22:30 Dj Peet & Tommy Rogers
22:30-00:00 Martin Gredner
00:00-03:00 Le Blanc
03:00-05:00 Michael Burian
05:00-06:15 Ian Blond
06:15-07:30 Ringo

Techno Stage:
21:00-22:30 Wein
22:30-00:00 Raao
00:00-02:00 Roman Hyde
02:00-04:00 Diana D´Rouz
04:00-06:00 Spyro

Chill out Stage:
22:00 - 04:00 Elvis + Piri

Napsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ