TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 12.7.2002 SmallMagus, Report

Letos jeden z hlavních letních festivalů v Česku pořádaný agenturou Josefa Sedloně Lighthouse, Open Air Field 2002, proběhl dne 4.7. na obvyklém místě u Proboštských jezer blízko Staré Boleslavi. Line-up byl vskutku hvězdný, krom dvou hlavních leaderů Dje Sashy a Chemical Brothers, vystoupil ještě například nový objev Stanton Warriors Dj's, Dave Angel, houseový Felix Da Housecat a několik dj's z tuzemska. Pořadatelé měli vše dobře nachystané, ať už se to týká uspořádání různých stánků s občerstvením pro znavené klubery, stánků s hudbou, WC a nebo cisternami s pitnou vodou. Jediná věc, na kterou se připravit nemohli, bylo počasí. Plocha celého areálu byla podmáčená předchozími dešti, takže je jasné, v co se musela zákonitě proměnit, viz. fotky. Naštěstí se počasí během akce drželo a tak nedošlo na déšť. Doprava byla možná ze stanice metra Černý Most a po vystoupení z autobusu to už bylo jen pár kroků k vlastnímu areálu.

Při vstupu do areálu se mi naskytl zajímavý pohled, viz první fotky. K hlavní scéně jsem se dostal když měla svůj set rozjetý La Di Da. Její vystoupení nebylo vůbec špatné, ale při střídání s nastupujícím Sashou byla vidět menší nejistota a zaváhání. Přece jen předávat gramce a dav takové hvězdě první třídy není jen tak. Sasha dýdžejce zatleskal (i to je přístup profesionála) a začal svůj set působivým intrem, které přešlo do podoby vokálové tranceové skladby. Celkově se mi jeho vystoupení líbilo tak o padesát procent víc, než když jsem ho slyšel hrát poprvé v Roxy v Praze. Hrál jak melodické vokálové věci, tak tvrdší skladby a i věci říznuté breakbeatem (možná dokonce z jeho nového alba, jako menší ochutnávka). Díky tomu si mohl v jeho setu vybrat snad úplně každý. Jeho komunikace s davem byla také parádní, tleskal a poskakoval do rytmu a právě proto si myslím, že mu možná víc vyhovuje hrát na větších open air festivalech, než v malém narvaném klubu. Jeho set byl super, dokonce jsem si všimnul Josefa Sedloně během jeho setu vzadu na podiu, který pravděpodobně přišel zkontrolovat spokojenost kluberů. Byl to zkrátka parádní úvod pro nadcházející hlavní hvězdu Toma Rowlandse (30 let.) a Eda Simonse (31 let.) neboli The Chemical Brothers.

Chems si dali pěkně načas, nejdříve bylo podium dokonale zahaleno pomocí umělého kouře, který líně pročesávalo několik světlometů. Táhlý dlouhý podkres bylo dlouho to jediné před objevením "chemiků" na place. Dav párty people se ještě více zhustil a každý se snažil urvat to nejlepší místo aspoň s trochu slušným výhledem dopředu. Scéna se mezitím změnila přidáním několika kláves a různých mašinek, které "chemáči" na svých live vystoupení používají, dále přibylo velké kulaté promítací plátno a několik menších kolem hlavního pultu. Pokud jsem měl během setu Dje Sashy občas problém s místem, tak při začátku hraní Chemical Brothers jsem si tanec ani představit nedovedl, prostě všude kolem tělo na tělo.
Chemický bratři začali kotel lidí před sebou rozpalovat postupně skladbami z jejich posledního alba Come With Us, ať už to byla skladba It Began In Afrika a další, tak zaznamenaly slušný ohlas. Dav skákal jako jeden člověk, jinak to totiž ani nešlo, protože stát uprostřed skákajícího davu vás stejně po chvíli přinutí se přidat. Dále následovala starší podařená hitovka Block Rockin Beats, která řádně rozpumpovala lidi. Díky její agresivní rytmice a energii se prostě odolat nedalo a nenašel se v předních řadách snad nikdo, kdo by si to s "chems" pěkně nedával společně. Asi tak v polovině jejich vystoupení přišly ty pravé chemické experimenty, jeden si stoupnul za kouzelné mašinky díky nimž ovládal různé kosmo-zvuky a efekty, druhý se postaral o gramec a mixák. Vše tak bylo připraveno na výlet do vzdálených galaxii vesmíru s opravdu neotřelými zvuky a postupy. Některé lidi to trochu odradilo, ale většina se na jejich výlet do neprozkoumaných koutů galaxií vydala společně se svými piloty.

Dále si "chems" dali menší pauzu, což se samozřejmě shledalo s nepochopením u rozdováděných lidiček, ti to dávali jasně najevo výkřiky a pískotem. Copak se dělá odcházet od rozdělané práce ? Ale kdepak, konec ještě nebyl, to jen "chemáči" nabrali síly ke skvostnému finále, které se neslo na skladbách - hitech jako Hey Boy Hey Girl a nebo Star Guitar. U prvně jmenované bylo ze všech stran slyšet sborové "Hey boy hey girl, superstars dj's here we go" a co dělali lidé, tak to se dá popsat snad jen jako skákání, mávání rukama nad hlavou, tleskaní, pískání, řvaní prostě totální smažba, neboli maximální hukot. Chemical Brothers měli všechny "na háku" a dělali si co chtěli. Jejich živé podání skladeb, střídavé povzbuzování různými gesty na všechny strany směrem do publika, bylo u nich samozřejmostí. Lidé byli se skvělé směsice hudby evidentně nadšeni, některé kluberky vylezly za krk svým partnerům pro lepší výhled a tak jsem společně s nimi a se svým okolím v jednu chvíli utvořili parádní vlny z rukou.
Chemičtí bráchové své vystoupení ke konci rozjeli takovým způsobem, že různé hrátky s publikem v podobě oddalování hlavní části skladby a nebo ztišováním a zhlasitěním bylo vždy provázeno hlasitým aplausem. Dobře měli též udělány animace na projekčních plátnech. Robůtek na klíček se náramně dobře hodil k jedné skladbě s elektro nádechem a několik velkých mrkajících očí zase působily skoro magickým dojmem. Jejich vystoupení bylo stoprocentně bombový zážitek, ke kterému se jejich hudba puštěná v klubu a nebo doma s cd nedá vůbec srovnávat a tak byl při konci vystoupení jejich výkon odměněn bouřlivým potleskem a pískotem. Oni také poděkovali, uklonili se a zmizeli ze scény.

Poté jsem se vydal do Freestyle Club stanu, kde měli už v tu chvíli hrát Stanton Warriors (Mark Yardley a Dominic B.). Jaké bylo mé překvapení když jsem shledal, že je stan celkem volný a je tam plno místa na tanec hned pod pultem dj's. Hudebně to byl hodně zajímavý mix skladeb s různým záběrem, kde se mísilo hned několik věcí z různých stylů. Celé to bylo velmi energické a vybízelo to k tanci, čehož jsem samozřejmě po velmi stísněném prostoru pří výstupu Chemical Brothers využil a řádně zapařil. Asi tak po hodince už přece jen přišla únava a tak jsem se zašel podívat do stanu zcela vpravo, kde byl Chillout stan. Opravdu vkusně provedený stan se super oddechovou hudbou, velkým barem, pohodlnými křesly se stolky, nevtíravými světly a pěknou výzdobou z pestrobarevných kulatých sklíček se stal mým vzorem, dle kterého bych hodnotil podobné prostory i na dalších open air akcích. Není nic lepšího, než si dát po pořádném tanci vychlazený Ice Tea nápoj v klidu usazený v pohodlném křesle.

Jak tedy hodnotit celou akci ? Samozřejmě velice kladně, až nato, že si krom parádních vzpomínek z párty po hudební složce, většina odnesla i pěkně zablácenou obuv a někteří i nohavice kalhot. Ještě že jsem na to vyzrál a vzal si kraťasy, dokonce jsem viděl i jednu slečnu v gumových holínkách, nechtěl bych pak být u toho jak si svojí obuv sundává … I Když vlastně, u něžných stvoření přece jen k zapaření a následnému zápachu nedochází a nebo že by ano ?

Diskografie The Chemical Brothers:
Chemical Brothers se dali dohromady už v roce 1989 v Manchesteru, původně se však jmenovali Dust Brothers. Toto jméno si vypůjčili od producentů skupiny Beastie Boys, později se však museli přejmenovat. V roce 1992 nahráli první skladbu s názvem Song To The Siren a v roce 1995 měli albový debut jménem Exit Planet Dust. Skladba Leave Home z tohoto alba se umístila v britské hitparádě. V roce 1997 jim vychází album Dig Your Own Hole se skladbami Setting Sun a Block Rockin Beats, druhá z nich dostala cenu Grammy. Třetí deska a předposlední deska Surrender obsahovala mega clubový hit Hey Boy Hey Girl a byla vydána v roce 1999. Zatím poslední deska z tohoto roku má hity jako Star Guitar a nebo It Beran In Afrika.

Fotografie: Open Air Field 2002

Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ