TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 3.3.2003 SmallMagus, Report

Za mlhou hustší než nad rybníčkem Brčálníkem, ve vedru podobném vystoupení Sashy v Roxy, odehrála dne 28.2.2003 hvězda Dj Taucher svoje první vystoupení u nás. Klub Karlovy Lázně asi není třeba vůbec představovat a právě v jeho třetím patře bylo na jednu hodinu po půlnoci naplánováno jeho vystoupení. Opravdu nedovedu pochopit naprosto neuvěřitelné podmínky ve třetím patře. Jsou zimní měsíce a v klubu je tak neuvěřitelné dusno, že se opakuje stejný zážitek mokré klouzající podlahy, upocených návštěvníků a všudypřítomného vedra. Sice to nebylo tak hrozné jako v Roxy, ale tenkrát bylo léto a v té době tam bylo minimum ventilace. Přitom v Paradogsu byly větráky u obou vchodů a další u Dje a potom i v zadní části, doufám aspoň, že díky těmto podmínkám vzrostl prodej u barů.

Díky větším intervalům mezi spoji nočních linek tramvají jsem musel cestovat do klubu pěšmo. Jednak jsem tam chtěl být před 23 hodinou, protože je vstupné levnější a jednak jsem si říkal, že noční procházka Prahou může být celkem zajímavá. Sice jsem cestou neviděl žádné lehké děvy a ani šmelící zlodějíčky u takzvaných bazarů, ale cesta celkem slušně utekla a tak jsem se zastavil až u klubu. Čekal jsem aspoň menší frontu, ale kde nic tu nic a tak jsem udělal první foto a hurá dovnitř. Bylo přesně za pět minut celá a já po nezbytné prohlídce a optání zdali nemám zbraně, boxer a nebo sprej se dostal k placení vstupného. Docela vtipně mě napadala scéna z filmu Matrix, kde Neo po podobném dotazu rozepíná svůj plášť a vytahuje na ty obtloustlý a nemilý policisty svoje nádobíčko. Každopádně vyhazovači u vstupu pro tentokrát byli v pohodě a tak jsem nechal ruce v klidu rozpažené. Po zaplacení lidových padesáti korun, jsem po obvyklých procedurách typu dát si věci do šatny a obstarat si nějaký ten drink, vyrazil na rychlý průzkum po všech patrech.

Nic se dle očekávání nezměnilo, první patro okupovali "kinders" a pár zoufalců mužského pohlaví staršího data narození otráveně se snažící prohlídnout přes hustou umělou mlhu na nějaké to vyvinutější děvče. Narazil jsem zde na podivný mladý párek, který si pravděpodobně rád hraje s barevnými fixami. Děvčátko mělo pomalovaný skoro znatelný výstřih a ramena různě barevnými klikyháky, po dotazu jestli je při tom vyfotím, jsem nakonec souhlasil. Jistě pochopíte, že jsem fotky neuveřejnil na webu a hned po prvním shlédnutí putovaly do propadliště dějin. Po tomhle zážitku nad kterým se snad můžu jen pousmát a nepřemýšlet kolik těm dvou vlastně bylo, jsem pokračoval dále. Druhé patro, to je opět a pořád stejná písnička alá 80 léta. Pár párů, oslizlí týpci snažící se ukořistit nějakou zmatenou slečnu a několik černochů předvádějící své taneční kreace. Na třetím poschodí už vyhrává Little Lui ze Slovenska. Vůbec nehraje zle, ale když se po částečném rozplynutí všude přítomné mlhy rozhlédnu, tak prostory nejsou vůbec naplněny a tancuje jen pár lidiček dole v bazénu a pod Djem. Ostatní nepřítomně zírají a nebo postávají u schodů a civí na Dje při hraní jakoby to byl ten největší zázrak. Když slyším tóny Junkie XL - Beauty Never Fades, tak bych si moc rád šel zatancovat, ale nějak moc mě poloprázdný parket neláká a tak volím aspoň pohupování se do rytmu.

Po čase je v prostorách k nevydržení a tak volím protější prostory, kde je bar a posezení. Nesrovnatelně lepší vzduch a klid využívám k rozhovoru s přáteli. Hodina pravdy se však nezadržitelně blíží a tak se přesunuji nazpět. Kupodivu je už slušně zaplněno a je vidět, že jméno Dje přilákalo dost lidiček. Převažuje sice omladina, ale sem tam se najdou výjimky, třeba já a potom Dj a černoušek vedle něho, obsluha u baru a několik dalších, kteří se dají spočítat na prstech rukou. O hlavní hvězdě jsem věděl, že je to pěkný parádník a ani tady v Praze Taucher nezklamal. Pod černým kulíškem mu visely dva copánky, pěkně střižená bradka a tetování bylo nepřehlédnutelné. Byl jsem vcelku rád, že si nehrál na nějakou super hyper mega hvězdu a ke všemu přistupoval v pohodě. Na focení reagoval různými pózy a gestikuloval a snažil se držet si kontakt s lidmi. Jeho hraní mě asi tak z poloviny uspokojilo, měl jsem trochu jinou představu jak bude hrát. Každopádně i na jeho produkci se dalo hodně dobře tancovat a bavit se, toho jsem využil a na různých místech jsem protancoval asi hodinku a půl jeho vystoupení. Nejlepší bylo, že člověk jenom stál a za chvilku byl upocený tak jakoby tancoval x hodin v kuse. To si asi nově příchozí museli říkat, jak to v tom třetím patře hodně jede.

Taucher nezapomínal ani na tranceové plochy a mezihry ve kterých šli ruce nahoru a ozýval se pískot a křik. Atmosféra ve jistých chvílích dosahovala slušně rozjeté "pařby" v Kc Karlov a nebo v Roxy na Zenu, ale bylo to tak maximálně dvakrát a to je ještě přirovnání trochu nadnesené. Bylo vidět, že se Taucher snažil, ale většina lidí co jsem viděl kolem sebe do trochu energického tance a do nějakých projevů radosti moc chutí neměla. Příčinou dle mě byly už několikrát zmíněné podmínky.
Po odehrání se na Tauchera sesypalo hned několik lidí najednou a tak se rozdávaly samolepky s nápisem Taucher, podepisovalo se a fotilo společně s hvězdou večera. Otěže poté převzal černoch, který celé vystoupení Tauchera postával vedle něho. Antony Green se vydal cestou spíše říznějšího skoro techna a tak jsem se přesunul opět vedle pro pití, následnému posezení a rozhovoru.

Nakonec reportu je třeba napsat jaký pocit ve mně akce zanechala a tom se také s vámi hodlám podělit. Je fajn, že vůbec někdo Tauchera k nám přivezl, ale stálo by za to, umístit jeho vystoupení do jiných prostor. Bojím se totiž, že Karlovy Lázně se už nikdy puncu diskotéky pro mladé a mladší a klubu pro turisty nikdy nezbaví. Takže klidně víc podobných Dj's, ale v jiných prostorách a na samostatných akcích a ne jako součást obřího disko a oldies klubu. Na konec ještě pozdravuji všechny nové i staré přátele a těším se na další shledání, ahoj Honza.


Fotografie: Taucher - Karlovy Lázně - Paradogs, 28.02.2003

Napsat názor do DISKUSE


12.12. 18:02
Video-recenze novinek (Freezer)
12.12. 16:16
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
6.12. 21:40
AZiL - trance DJ
4.12. 20:33
Golden Age @ Tresor Club, Praha w/ The Thrillseekers, Scot Project, Jes, Matt Darey, Ronski Speed, Andrea Ribeca (01-12-2018)
30.11. 21:46
Transmission 2018

14.11. 22:26
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky
5.11. 13:05
Off topic

12.12. 13:38
RAM, Alex MORPH & Alex Di Stefano - Grotesque 350
12.12. 13:29
John O'Callaghan & Cold Blue 'Symmetric'
12.12. 13:16
Pavel Khvaleev - The New Album - 'Sonder'
10.12. 12:03
Markus Schulz Wins Third America's Best DJ Title
10.12. 11:50
Giuseppe Ottaviani featuring Clara Yates - Why

5.11. 23:22
Ronski Speed & Ciaran McAuley - Corellia (Official Video)
5.11. 23:21
Markus Schulz feat. Nikki Flores - We Are The Light (Official Video)
12.10. 22:39
Michael Rehulka - Exposure (Music Video)
30.9. 20:37
Alex M.O.R.P.H. - Running For Peace (Official Video)
22.9. 19:27
Paul van Dyk ft. Plumb - Music Rescues Me (Official Video)

1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
21.3. 23:37
Náramky a Torques
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2018 TRANCE.CZ