TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 21.2.2002 SmallMagus, Report

15.2. 2002 bylo nejen datum prvního zápasu našich hokejistů na olympiádě, ale i konání trance párty v klubu Základna v Brně. O akci s celým názvem Dj Live Trance Party už během minulých čtrnácti dnů probleskávaly informace v diskuzi na těchto stránkách. Abych řekl pravdu, tak jsem jel na tuhle akci s mírnou obavou. Byl jsem z dobře informovaných zdrojů v Brně (viď Milane) informován o klubu Základna, o jeho nevelkých prostorách a o lidech kteří tam chodí. Přesto všechno mi to však nedalo a hlodal ve mně pocit, že by to mohla být super akce, přece jenom to dělali lidi pro lidi a i samotné vstupné, kterým byla pouhá padesátikoruna tomu nasvědčovalo. Hlavní hvězdou byla hodně atraktivní Djka Laydee Jane, původem Češka teď žijící ve Švýcarsku. Určitě se podívejte na její stránky na adrese www.laydeejane.com, které jsou i v českém jazyce, najdete na nich spoustu zajímavých informací i její fotky. Dalšími kteří Jane zdatně sekundovali byli dva zástupci z Čech a to Eswl a Cim, ze Slovenska to byl Pico a posledním byl Lucky stejně jako Jane ze Švýcarska.

První reakce po příchodu nebyly moc dobré, celý klub na mne působil dojmem menší diskotéky, ale jak se sami později dovíte, tak nejdůležitější je hudba a lidi kolem Vás. Věci jako výzdoba klubu, světla, lasery dekorace atd. sami o sobě dobrou akci nedělají a vše záleží na Dji a na lidech, jak jeho hudbu přijmou. Pak je ta správná půda pro skvělou atmosféru a protancované hodiny, kdy jen čekáte jakou další skvělou věcí Vás Dj překvapí. Po příchodu jsem prošel spodní patro klubíku a dal si vínko, abych se trošku vzpamatoval z té cesty z Prahy. Zaokamžik jsem se měl možnost seznámit s PNR, který mne postupně seznamoval s ostatními super lidičkami a tak došlo i na Amálku a další (viz. poděkování na konci reportu). Hned zpočátku musím smeknout před místní komunitou lidiček točících se kolem trancu, to protože zorganizovat takovouhle akci nebylo určitě vůbec snadné. Prostory nebyly zcela dle mých představ, ale samotná hudební složka a výběr dj´s to nastokrát vynahradil. Přece jen slyšet v Česku během jednoho večera tolik super věcí jako například Faithless - Muhammad Ali (Oliver Lieb Remix), Azzido Da Bass - Dooms Night (Timo Maas Remix), Dj Tiësto - Suburban Train (v hodně zajímavé verzi), Iio - Rapture, Svenson & Gielen - Twisted (Energy Mix), Delirium - The Silence hrané dokonce v různých remixech dvakrát a spoustu dalších a dalších zajímavých opravdu čistě trance skladeb se jen tak neslyší.

Vrcholem pro mě byla Laydee Jane, protože to co ona předvedla byl trance, který jsem si dlouho přál slyšet v nějakém klubu v Česku. Ani ve snu mne nenapadlo, že zrovna v Brně se mi to splní. Pokud to můžu říci pár slovy, tak to byla jedna velká tranceová jízda převážně holandské produkce s usměvavou skvěle hrající Djkou. Evidentně jí to bavilo a úplně si z lidmi hrála, dělala různé skopičiny s deskami a ke konci jejího setíku, kdy si sundala šátek s hlavy, zábava v klubíku totálně gradovala. Při nájezdech byly ruce nahoře a o pískání a různé povzbuzování typu "tak už to do nás pusť" a nebo "to je hukot" nebyla nouze. Právě v takových okamžicích Vám můžu zaručit, že zapomenete na věci jako je třeba zmíněná "velikost" klubu, světla a nebo povaha pravidelných návštěvníků klubu zvyklých na radio-disco-bullshity. Nebylo tedy nic neobvyklého vidět maníka se zlatými řetězy kolem krku líně rozvaleného u svého půllitru piva a nebo slečinky s troškou větší vrstvou makeupu tzv. novodobé zombie.Ale lidem, kteří sem přijeli kvůli hudbě mohlo tohle vše být naprosto jedno, pro ně to bylo jen o atmosféře a hudbě kolem a když jsou vedle Vás lidičky, kteří se baví stejně jako vy, se kterými jste se před chvíli seznámili a ke všemu mají podobný názor jako vy, tak je to naprosto dokonalé. Při přivření očí jste si při záblescích stroboskopu mohli představovat, že jste uprostřed nějaké mega akce třeba až někde v Holandsku.

Když jsem zjistil, že se sličná Jane chýlí se svým setem ke konci, tak jsem tomu ani snad nemohl uvěřit. Až tak moc mě to bavilo, že jsem ztratil pojem o čase a měl jsem i dokonce totálně vyschlo v krku. Ono taky vidět, že další deska kterou Dj před vámi hází na gramec není nikdo menší než Dj Tiësto Vám prostě opět dodá další energii do tance. Když moje favoritka páteční noci skončila, tak se dala do podepisování svých fotek a nebo jste si dokonce mohli koupit její poslední mixované cédečko i s jejím podpisem. Jednohlasně jsem se z ostatními shodl, že to byla opravdu super jízda na tranceových vlnách a pokud je pravda, že Laydee Jane hraje v Česku pravidelně jednou za tři měsíce, tak nemám naprosto nejmenší důvod na další akci kde bude vystupovat nejít. Mám jistotu, že to bude opravdu realy trance a ne nějaké progresive wet & hard věci typu Joel v Roxy. Po jejím hraní byl na programu psy-trance v podání Brněnského Cima a musím říci, že to rozhodně nebylo vůbec špatné. Po předešlém setu Laydee Jane jsem byl celkem odrovnaný a tak už jsem pouze poslouchal, bylo to zase něco úplně jiného a hodně zajímavého. Lidé na parketu prořídli a mě bylo jasné, že vrchol noci na které budu ještě dlouho vzpomínat je už minulostí.

Zhodnocení:
Ze začátku mě celkem udivilo, že první dj´s hráli pouze z cédéček. Myslím však, že Dj který hraní nebere jako svoje hlavní zaměstnání a hraje jen občas, ani nemůže mít dostatek financí nato, aby si obstarával všechny ty nový desky. Kromě toho, většinu z nich v Česku stejně nesežene a tak se musí vydávat na nákupy k našim západním sousedům a už jen samotná cesta něco stojí. Proto se není třeba divit, že hraje ze singlů a nebo z různých kompilací na cédéčkách. Za celý večer jsem neslyšel jediný nepovedený mix či zaváhání a to ať u Jane a nebo u ostatních. Skvěle musím hodnotit vystoupení vtipně pojmenované Laydee Jane, opravdu perfektní kontakt s lidmi, něco jako Tom North v Benešově akorát v menším měřítku vzhledem k prostorám a návštěvnosti klubu. To je ta správná cesta, tisíckrát lepší než vystoupení některých daleko slavnějších dj´s, kteří si zapálí cigaretu a po chvilce už kouká na hodinky, tváří se nevrle, pořád se mu něco nelíbí atd.
A tak jen houšť a víc takových akcí jako byla tato a scéna kolem trancu pak bude v Česku silnější a do budoucnosti by se snad mohl všem splnit sen o vystoupení nějaké opravdu velké trance hvězdy na párty, která by byla hlavně pro lidi a nejenom o penězích, které shrábnou pořádající agentury neschopné nikdy ani zařídit takové základní věci jako šatny, pitnou vodu atd. Vůbec nelituji peněz vynaložených za cestu, v Brně jsem byl rád a moc mě to bavilo.

Dostávám se k bodu, kdybych chtěl pozdravit všechny nové lidičky s kterými jsem se poznal. Pokud se stane, že na někoho zapomenu, nekamenujte mě, jsem jen člověk, což je jak známo tvor omylný a občas i zapomětlivý.

Poděkování:
1.) Tak předem největší dík patří PNR. Takže díky za super přivítání a seznámení s ostatními lidičkami "postiženými" trancem. Doufám, že jsme se neviděli naposled a že třeba i vyrazíš na nějakou akci blíž ku Praze.
2.) Další na řadě by byl Michal a jeho bratr, oba z Brna. Umím si představit, že jste mému typu moc nevěřili, ale nakonec to bylo nad očekávání, nebojím se to napsat, skoro dokonalé. Doufám, že příští akce budou aspoň tak super good jako tahle. Nezáleží jak je to daleko, hlavně jde o hudbu a o ty perfecto pocity a radost. Jestli bude opravdu v Praze ten Timo Maas, tak určitě přijeďte ! Pokud bude zase hrát jak minulý rok věci z labelu Perfecta a nebo od samotného Oakenfolda, tak se máme hodně těšit.
3.) Amálka, to je další super človíček, kterého jsem měl možnost v pátek poznat osobně. Konečně mi to vyšlo, když jsem v Roxy propásnul šanci. Můžu ti říci rovnou, že neznám žádnou takovou ani trochu podobnou tvému pohledu a přístupu k trancu, ochotnou stát za svým názorem, ačkoliv ti ho někdo může neustále vyvracet a někdy hodně nepěkně a možná jen kvůli nesmyslným předsudkům vůči tobě. Budu hodně rád když se zase na nějaké akci setkáme a i třeba si trochu více pokecáme.
4.) Fotograf fotící pro klub Základna je tím dalším koho chci pozdravit. Dik za příjemný rozhovor, teď už mám o něco větší představu jak to v takovém malém klubu uprostřed Brna chodí, fotky posílám.
5.) Kamarádka Milana a jeho bratra a kamarádi od PNR jsou těmi posledními, které bych chtěl pozdravit. Byli jste super a tak příště třeba zase v Brně.


Napsat názor do DISKUSE


21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ