TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 29.10.2012 Freezer, Report

Máme za sebou v pořadí již druhou speciální klubovou Trancefusion edici, která se tenokrát přeunula do holešovického klubu Mecca a lákala na takové hvězdy jako jsou populární trancový tvořitel nebeských melodií z Dánska Daniel Kandi nebo holandský drtič a řezník Ummet Ozcan. Nově zrekonstruovaný klub se velikostně značně nafoukl a je tak schopný pojmout mnohem větší množství trance nadšenců než tomu bylo před přestavbou. Krom toho je zde nyní opravdu perfektní ozvučení Funktion One, solidní světelný park, pohyblivá platforma s DJ pultem a co mě zaujalo snad nejvíce byly obrovské Cryogenic turbíny, které čas od času vydechly ledový vzdoušek přímo na taneční parket, což bylo vždy opravdu vítané osvěžení.


Do klubu jsem se probrodil sněhovou vánicí někdy krátce před 23 hodinou a to zrovna válel můj český nejoblíbenější producent Spark7. I přesto, že měl hrát roli rozehřívače, tak bylo už při jeho setu na parketu narváno a Sparkouš se s tím nemazlil a rozdával jednu melodickou pecku za druhou. Nejvíc mě potěšil závěrečnou Omnia - The Fusion, po které už ho vystřídal další český mladý talent Thomas Coastline. Ani on rozjančený parket nijak nešetřil a stylově na Sparka navázal. Hned úvodní skladbou Calm Down (Omnia Remix) od Cosmic Gate si mě totálně získal a mé nadšení pokračovalo po celý zbytek jeho setu. Thomas zahrál místy i relativně tvrdě, když zahrál bigroomové pecky jako Loops and Tings nebo Shotgun. Na konci jeho setu jsem si odběhl na postranní Hard stage, kde zrovna rozjížděl jeden ze svých posledních setů kariéry DJ Revolt. I když mě jeho tvrdší a rychlejší sound docela bavil, tak jsem se vrátil zpět na hlavní stage, kde zrovna finišoval svůj set Thomas Coastline jednou z největších trance klasik Rank1 - Airwave (Breathing).

Pak už nastoupil oblíbený Daniel Kandi, který se zde ukázal po několika letech. Začal sice podle očekávání relativně pomaleji a někdy k začátku zařadil i svůj aktuální singl 3 Strikes UR In. Pak nastal velký okamžik pro Sparka7, jelikož Daniel zahrál jeho novinku Insania a přizval si ho k sobě za DJ pult. Moc velká gratulace! Určitě to byl jeden z vrcholných momentů jeho dosavadní kariéry. Netrvalo to snad ani půl hodinky a se slovy "no more fucking house music" přeřadil Daniel na uplifting trance. Nechyběla Symphonica, Trapeze, jeho nové remixy pro Tritonal a Andyho Moora a především jeho úplně nový remix pro Above & Beyond - Sun In Your Eyes, což byla dost možná i světová premiéra. Jako jednu z posledních věcí zahrál svůj nadcházející singl Trancefamily, což je docela energetická jízda.

Po více jak 2 hodinovém setu vystřídal dánského slaďoura trancový řezník Ummet Ozcan, který je známý svým nekompromisním bigroom soundem. Moc se mi líbila jeho gestikulace kdy jakoby chytal trancové obláčky, když se rozjížděla melodie. Za komunikaci s publikem má tento sympaťák u mně velké plus. Je to neskutečný šoumen a navíc zcela naplnil pověst klubového drtiče. Pecky jako Reboot, The Box, Twisted nebo Next Phase dostaly celý parket do neskutečného varu! Možná to někomu mohlo trošku připadat jakoby na jedno brdo, ale ono je to sakra dobré brdo! Závěr patřil LayDee Jane, která naštěstí v tempu nepolevila a zahrála hodně povedený energetický set, kde nechyběl bigroom sound, uplift a na závěr ani tech-trance. Namátkou si vybavuji znovu zahranou Loops and Tings, Fireisland nebo Pure od Solarstone. Akce končila krátce po 6 hodině ranní a vzhledem k tomu, že se zrovna posouval čas to byla opravdu dlouhá a velká trancová porce.

Celkově jsem naprosto spokojený jak s organizací, tak s jednotlivými DJs. Nevybavuji si snad jediný slabší moment. Bavila mě i Hard stage, kam jsem si čas od času odskočil. Nově zrekonstruovaná Mecca je teď mnohem lepší a větší a rád se do ní budu znovu vracet. Jediná věc, která mě trochu negativně překvapila byl docela velký počet podivínů a náhodných návštěvníků, kteří této hudbě příliš nerozumí a tak se jen na parketu potáceli a vyloženě překáželi. Bylo to zřejmě zapříčiněné relativně přijatelnou cenou, a tak si bohužel cestu našli i lidé nezasvěcený do trancového světa a spletli si to s běžnou diskotékou, ale to je opravdu jen drobná závada na jinak vynikajícím trance večeru. Teď již nezbývá než se těšit na další akci pod taktovkou týmu Trancefusion!

Napsat názor do DISKUSE


20.1. 13:24
Port Of Trance w/ Paul Webster @ Atelier Club, Praha 22.2.2020
15.1. 14:00
Stav trance.cz
13.1. 21:35
Sneijder zahraje v Epicu 18/1/2020
9.1. 9:19
2020/01/11 RESISTRANCE aka Bee's 30 B-Day
8.1. 14:30
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

26.11. 10:33
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

15.1. 22:16
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Alternate High - Hiraeth / Madeira (EP)
15.1. 22:08
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - In The Dark / Far Away (EP)
15.1. 22:01
OUT! [TAR#138] Norex & Adwell - Eternal Life
10.1. 21:28
OUT! [Trance All-Stars Records] VA - The Ultimate Progressive Collection Vol. 10 (2020)
10.1. 21:23
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Nikolauss - Caelius (Zenfire Remix)

18.1. 17:46
Pavel Khvaleev & Avis Vox - Everything (Official Video)
10.12. 11:00
Roman Messer & Cari - Serenity (Official Video)
9.12. 9:50
Armin van Buuren presents Rising Star feat. Alexandra Badoi - Cosmos (Official video)
30.11. 23:06
Ben Gold & HVNNAH - Come Home (Official Video)
22.11. 18:12
Above & Beyond - Another Angel (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2020 TRANCE.CZ