TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 18.12.2001 SmallMagus, Report

Poslední zajímavá taneční akce tohoto roku, se konala v Kc Karlov v Benešově u Prahy a já jsem tam samozřejmě nemohl chybět. Jestliže se někomu nechtělo v těchto mrazivých dnech vystrčit nos z domova, je to jen jeho chyba, protože přišel o celkem dobrou párty, kde si mohli na své přijít i lidičky nevyznávající jen house a techno. Před vlastním reportem musím pozdravit dva človíčky z Brna. Skvěle jsme si rozuměli, je vidět, že i daleko od Prahy jsou lidi, kteří mají stejné názory na hudbu a taneční akce u nás a to člověka hned potěší. Napište, můžeme se zas setkat na nějaké akci, třeba někdy v příštím roce zase v Benešově. Tak a teď už k slibovanému reportu. Do Benešova jsme s kámošem dojeli zhruba v devět hodin večer a musím napsat, že zima byla opravdu pekelná (no to není zrovna nejlepší přirovnání) a topení v Českých dráhách za moc nestálo. Vlastní akce začínala v osm hodin, ale do budovy se pouštělo už v sedm.

Po příchodu do Kc Karlov už bylo všude celkem dost lidiček a tak jsme se prodrali k šatně, cestou jsme minuli techno stage, kde už bylo notně nabito. Samozřejmě jsem sem nepřijel kvůli bohapustému technisku, které vás po deseti minutách přestane bavit, ale kvůli hlavnímu pódiu, kde právě dohrávali live a posléze křtili svoje cédéčko Skyline. Parket nebyl zatím moc zaplněn a lidi spíš poslouchali, nemůžu hodnotit vystoupení Skyline, protože jsem z nich viděl opravdu jen kousek.
Když Skyline skončili, tak bylo na pozadí puštěno cédéčko od projektu Dj Trávy Significant Other, mezitím se upravovalo podium a pár nedočkavců už začalo tančit. Já jsem si měl možnost prohlédnout výzdobu, která však byla o dost horší, než při párty se Sander Kleinebergem a sestávala se vlastně jen s pár disko koulí. Oproti předešlé super hmyzácké dekoraci nic moc.

Vlevo bylo nově postaveno jakési molo a z obou stran podia byly dvě obří plátna na promítání animací. Jinak musím zdůraznit, že celkově jsou to stále ty nejlepší prostory na konání parties v Čechách co jsem zatím viděl. Samozřejmě pro jistý omezený počet lidí a nechci tyto prostory srovnávat s obrovskými halami, které můžeme znát třeba s Maasive atd. První Dj večera v hlavní hale byl Josef Sedloň (Lighthouse), i když o něm jeden nejmenovaný časopis píše, že hraje stále lépe a lépe, tak mě se líbil víc na akci s Timo Maasem. Nepřišel s ničím moc novým, zase byl s bubeníkem po boku. Ten někdy celkem vychytával dobré okamžiky, ale po čase už lezl na nervy a v nějakých chvilkách nevyzníval moc dobře. Lidičky už celkem pařili, ale mě to ještě nějak na parket netáhlo a tak jsem pozoroval vše dění z horního patra. Další výhoda těchto prostor, pokud si chcete na chvíli odpočinout, tak není nic jednoduššího, než vyrazit do horního patra a tam si v pohodě sednout a třeba se i občerstvit. Dalším na řadě byl Aifel (Aiffel Records), chvíli jsme ho poslouchali, ale kvůli nedostatku tekutin jsme se vydali k jednomu ze stánků s občerstvením. Je třeba napsat, že mimo stánků s občerstvením jste mohli narazit i na stánek s prodejem svítících tyčinek a stánek se staršíma číslama jednoho časopisu o taneční hudbě u nás a pozor jeho název nezačíná na R.

Vyhýbáme se lidem a najednou zbystřím, vidím stánek s cédéčky a u něj tři týpky od NextEry, kteří přímo na akci prodávali cédéčka. Jeden z nich, mimochodem s opravdu velkým jointem mě neustále ubezpečoval, že mají nejmenší možné ceny a že mají na cédéčkách naprosto minimální rabat. Nedalo mi to a když jsem se podíval třeba na dvoj Cd od PvD - Politics Of Dancing, tak jsem našel na cenovce cenu 550,- Kč a musel jsem jim dát zapravdu. Jejich výběr cd obsahoval jak starší věci, tak i několik novinek, ale na první pohled nic zajímavého a studovat obaly jsem opravdu nechtěl. Prodavač mě ještě ujišťoval, že v Bontonlandu mají to samé Cd za 800,- Kč, ale my už jsme se drali pryč, protože zmíněné Cd už dávno vlastním. Po občerstvení a to za velmi rozumné ceny, jsme se vrátili nazpátek. Aifel ještě stále hrál a dole už bylo celkem plno, ale já jsem si přál, ať už konečně začne to, kvůli čemu jsem do Benešova jel. Nečekal jsem ryzí trance ve své krystalicky čisté podobě jako v Holandsku a co znám s různých setů stažených v mp3 z netu, ale aspoň pár skladeb či náznaky. Vše se mělo brzy v dobré obrátit, ale nepředbíhejme. Vlevo na molu začal být podezřelý pohyb a tak jsem nechal báglík u kamaráda a seběhl dolů. A najednou to začalo. Hauseová Lady - Hear My Tonight, koukám udiveně na Dje, i pár ostatních lidiček přestalo tancovat a já i oni koukáme dopředu co se to děje. Naštěstí to je jen podkres pro módní přehlídku, která právě začala. Beru digitál do ruky a dělám pár prvních snímků modelek, které jsou opravdu fešné.

Ale co to sakra je, displej ukazuje skoro prázdné baterie, tak to je špatné. Aspoň vím pro příště, že vždy je lepší předem zkontrolovat a zvláště u digitálu, který žere jak divý, jeho stav baterií. Modelky jsou dost rozverné a ukazují opravdu docela hodně, vlastně celkově jsou roštěnky při akcích v Benešově hodně pěkné, jen radost pohledět. Celkově mě lidičky na akcích v Benešově připadají daleko více v pohodě, než v Praze. Když do vás někdo omylem strčí, tak se hned omluví a když nesete třeba pití, tak vám uhýbají z cesty atd. Dokonce se mi stalo, že mě uprostřed tance úplně cizí člověk nabízel jestli se nechci od něho napít pro osvěžení.
Najednou se objevuje jeden šílený performer v převleku za nějakého brouka s velkým nosem. To vypadá dosti komicky a společně s ním se u Dje objevuje černoch coby Mc a děkuje za módní přehlídku. Modelové a modelky odcházejí z mola a Mc uvádí předskokana hlavní hvězdy a tím je Tom North (Trust TheDj London), pro mě úplně neznámý Dj a na první pohled sympatický člověk.

Hodně příjemný mladý Dj, který mě hned od začátku zaujal a to hlavně, jak komunikoval s davem a že ze sebe nedělal žádnou hvězdu. Hrál asi nejvíce do trancu ze všech co jsem ten večer slyšel. Pouštěl do hrající skladby třeba krátký úsek jiné skladby a tak vytvářel povedené efekty a set tím dostával nové rozměry.
Jeho chování mělo blahodárný vliv na dav a jak on rozdával úsměvy a dělal různé skopičiny pro zasmání, tak dav mu to vracel potleskem či zdvižením rukou. Jeho naznačování hození desky do davu a posléze naznačování, že má desku jen v jedné kopii a nebo naznačované utírání potu z čela atd. Zkrátka to vše ve spojení s dobrým zvukem dělalo divy, lidi jakoby mávnutím kouzelného proutku pookřáli a začali tancovat ještě více než předtím. To my nedalo, schoval jsem foťák a přidal se k ostatním. Najednou se objevil kamarád s Brňákama a všichni jsme se začali oddávat soundu, kterým nás masíroval Tom North.
Byli jsme v tom největším kotli těsně pod pultem Dje a užívali si. Všude dokola spokojené úsměvy a pohledy lidiček, nad hlavou zelený laser, na okolních ochozech tančili další lidi. Úplně jsem zapomněl fotit a tak jsem vyndal foťák a chtěl jsem udělat nějaké snímky, když tu ke mně přistoupila opravdu pěkná holka a jen se tak na mě dívala. Nenapadlo mě nic jiného, než se jí zeptat jestli nechce vyfotit. Ona však odpověděla, že jen chce abych se usmíval a v tu chvíli jsem jí pochopil, ona sem chodí převážně kvůli tomu aby viděla šťastné lidi, kteří se přišli bavit. Není tohle snad hnací síla, která vede lidičky, aby chodili na takovéhle akce ?
Vím někdo může namítat, že jsou to třeba i drogy, já to nepopírám, ale takový lidi už se netěšej na hudbu, ale na prožitky, které jim droga dá a jen se vezou na oblibě taneční hudby.

Dj hrál skladby s dlouhými nájezdy, ale i temnější kousky, kdy světelná aparatura reagovala pohasnutím světel a zdálo se mi, že Tom se někdy jakoby schválně schovával pod pultem a provokoval tím dav lidiček. V jednu chvíli při konci skladby ubral zvuk na minimum a pozoroval co to bude mítt za následky. Začal sílit pískot, či skoro jekot a dav si vynucoval další hraní. Tom nás nenechal ve štychu a jal se dál podporovat pořádně rozjetou párty. Celkem jsem se ani nedivil, když jeden z Brňáku si podával ruku s Djem a přidávali se i další. Ke konci jeho setu Tom ukazoval zdvižené palce na znamení skvělého publika. Černý Mc svými občasnými hláškami také celkem dodával setu šťávu a ani se mi nechtělo věřit, že už Tom North končí. Další příklad toho, že i Dj, který není moc slavný umí vytvořit skvělou atmosféru. Seb Fontaine (Repressents), hlavní hvězda tohohle večera to měl snadné, tak rozjetý a připravený dav párty people jsem už dlouho neviděl. Mc tedy ohlásil příchod Seb Fontaine a já jsem byl celkem zvědavý, co všechno předvede. Už z rádia Evropa 2, které také vysílalo živý přenos z akce, jsem týden před akcí slyšel reklamu na to, jak Seb Fontaine přiváží do Čech svojí párty Type se kterou se prezentuje v Anglii. Na svou párty si v Anglii zve samé velké jména taneční scény jako je například Timo Maas, Darren Emerson, Circulation atd. O to víc jsem byl zvědavý, ale musím říci, že mě jeho set moc nevzal. Sem tam se mi zdálo, že se to může ubírat tím správným směrem, ale po nějaké době už jsem čekání vzdal a v půlčtvrté ráno jsme to s kámošem zabalili. Moc už jsem necítil nohy, protože jsem protancoval celého Toma Northa a i u Seb Fontainea jsem nezahálel, ale jeho převážně tech-hauseový set s menšími náznaky trance skladeb mi v poměru se skvělým Tomem Northem vycházel hůře. Když jsme odcházeli, tak se mi zdálo, že i tančících lidiček ubylo. Avizovaný Elektromajk hrál pravděpodobně až potom, ale po jeho posledních vystoupení, kdy hrál například v Roxy na Zenu už taky moc netoužím.

Závěrečné zhodnocení bych viděl takto:
Nejvíc mě mrzí můj nepřipravený Canon, měl jsem v plánu udělat panoramatické snímky z horního patra, ale kvůli baterkám už jsem to nezvládl. Snad někdy příště.
Jinak další povedená párty agentury JPA, sice o něco míň horší než se Sander Kleinebergem, ale i tak daleko zajímavější než většina akcí v samotné Praze, natož na Moravě či Slovensku, kde vládne pouhé minimalistické po chvíli ubíjející techno. Pokud tedy chcete slyšet na České poměry nejlepší trance, tak si musíte vybrat a to buď navštívit nějakou menší akci někde v nějaké zapadákově a to bez známých jmen a nebo si vybrat nějakou akci v Benešově. Dobré světla, zajímavý doprovodný program v podobě módní přehlídky, skvěle překvapení v podobě Toma Northa a malé zklamání se Seb Fontaine.Človíček z Brna mi řekl jednu velmi zajímavou věc: Tak dlouho jsme hledali akce, které by nám vyhovovali, až jsme je našli tady v Benešově a já s ním plně souhlasím. Doufám, že i příští rok nám pořádající agentura bude do naší malé zemičky vozit tak slavná jména jako je Sander Kleineberg a nebo Seb Fontaine. A když jsme u toho prvně jmenovaného mohl by to být i další Dj z Holandska. Co takhle Tiesto, Armin atd.20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ