TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 15.7.2001 Karel, Report

Na červencový ZEN v klubu ROXY s hlavní hvězdou večera DJ Sashou jsem se celkem těšil, ačkoliv Sasha nepatří mezi moje extra zvlášť oblíbené dj-je, protože slovo trance ho také již moc neoslovuje. Ale je to světově uznávaný DJ a producent, takže jsem vyrazil na ZEN v očekávání hodně dobré muziky, byť spíše progresivnějšího než tranceového ražení.

Do ROXY jsem přišel již v 21:30, protože jako první hrál Electromajk, kterého jsem již delší dobu neslyšel a docela mě zajímalo, jakým směrem se jeho hraní v současnosti ubírá. Na party jsem si nebral fotoaparát a to z jediného důvodu. Nechtělo se mi fotit, zvláště když jsem si uvědomil, že na party bude x dalších lidí, co budou fotit jako o život. Moje očekávání se potvrdilo, protože na party bylo opravdu hodně fotografů, kteří skoro nenechali dj-je na pokoji a neustále je ze všech možných pozic fotili. Jak jsem pozoroval dj-je, tak někdy je to trochu otravovalo a já se jim ani nedivím, když někdo fotí jednoho dj-je snad 20x, tak to už je fakt asi příliš. Takže abych to shrnul, tady na trance.cz fotky ze ZENU nenajdete, kdekoliv jinde se jich ale zcela určitě brzy dočkáte.

Jak jsem již napsal v úvodu, jako první hrál Electromajk a bohužel měl trochu smůlu, že hrál na začátku, protože minimálně na polovinu jeho setu takřka nikdo netancoval, přestože lidí bylo v ROXY již dost, ono asi tančit před 22 hodinou je zdraví škodlivé .) Electromajk hrál hodně dobře, už jsem se smířil s tím, že trance nehraje a tak když se v některých momentech objevily tranceové náznaky, bylo to pro mě příjemným překvapením. Většinu setu ovšem tvořil Electromajkův dnes již typický progresivní sound, který sice nepatří mezi moje nejoblíbenější styly, ale dobře se na to tancuje a je to rozhodně lepší, než čisté techno nebo house. Pokud se mám pokusit shrnout celý set, tak Electromajk nijak výrazně nepřekvapil, ani nezklamal, zhodnotil bych to jako standartní, profesionálně odvedená práce s několika zpestřeními v podobě skladeb s tranceovými náznaky a skladeb se zajímavými vokály.

Taneční parket se zcela zaplnil až v druhé polovině Electromajkova setu, takže Joel, který hrál jako druhý, měl výhodu, že odehrál celý set před plným parketem. Joelův styl mě osobně moc nesedí, je to na mě asi přiliš tvrdé a monotónní, nevím, prostě Joelovo pojetí progresivní hudby se mi moc nelíbí. Nutno ovšem podotknout, že celý set nebyl nudný, občas se také objevily třeba i tranceové náznaky, hlavně ke konci, ale ta progresivní část, ta mi moc nesedí. Na Electromajka jsem si již zvyknul, na Joela ještě ne.

V době kolem půlnoci bylo již v klubu opravdu neskutečné vedro a každý bez vyjímky se fakt skvěle potil. Dokonce i podlaha klouzala a zejména slečny měly občas problém sejít po schodech. Relativně nejchladněji bylo v chill-outu ( kdo by to řekl, že ?)) a právě kolem dj-ského pódia, kde byl nejspíš nějaký větrák. Hodně lidí řešilo vedro ( nazval bych to saunou ) tak, že se svlékla do půli těla, no nevím, jestli jim to pomohlo, moc asi ne. No ale je červenec, léto a aspoň můžeme říkat, že červencový ZEN byla žhavá party. Doslova .)

Po Joelovi nastoupil někdy v 1:30 za mixážní pult James Zabiela, pro mě naprosto neznámý dj. Jeho set byl celkem rozporuplný, střídaly se hodně zajímavé skladby s tranceovým nádechem se skladbami, které zněly jako nějaké progresivní elektro nebo tak něco a to moc hezké teda nebylo. Zabielův set byl zpestřen performací dvou tanečnic a jednoho tanečníka. Zabiela mě tedy na jednu stranu zaujal, protože hrál podle mě lépe než Joel, ale ty jeho breaky tam mi moc nesedly tedy.

Asi ve 3:30 nastoupil slavný a všemi očekávaný DJ Sasha. Lidé dá se říct doslova šíleli a s napětím očekávali Sashův výkon. Sasha začal opravdu takovým povedeným intrem, až jsem si říkal, hmm, tak to bude super zážitek. Hmm, no a pak intro skončilo a to co následovalo až do rána, mě teda moc nedostávalo. Samozřejmě, že jsem nečekal, že Sasha bude hrát trance, i když tím skvělým intrem naznačil, že by i mohl třeba. Sasha ovšem odehrál svůj set stylem, který se přiliš nelišil od dj's před ním. Nevím, nebyl to špatný set, ale rozhodně jsem čekal, že se Sasha nějak výrazně odliší od ostatních. To se podle mě nestalo, navíc v některých momentech hrál Sasha celkem nudné skladby. Jeho set není pro mě zklamaním, ale na to, jak byl prezentován, že nic lepšího než Sasha už v ROXY být nemůže, toho určitě moc nepředvedl. Při setu si několikrát na něco stěžoval, z jeho gest jsem pochopil, že to bylo něco se zesilovačem ( asi se přehříval a Sashovi se zdálo, že jeho deska zní divně ) a potom mu asi trochu vadily světelné efekty, které mu svítili někdy přímo do očí.

ZHODNOCENÍ: Zen se Sashou byl pro mě takový normální, celkově mě nějak výrazně nezklamal ( snad kromě Sashy, od kterého jsem přeci jen čekal, že nás všechny dostane do varu a což se mu alespoň v mém případě moc nepovedlo ) ale ani nepřekvapil. Když se pokusím srovnat dj's, tak nejvíc se mi líbil určitě Electromajk, pak James Zabiela, dále Sasha a nakonec Joel. Takže můj závěr je ten, že ZEN je kvalitní party, která by si ale skutečně měla odebrat z názvu název trance, protože každý, kdo hudbě alespoň trochu rozumí, ví, že na ZENU se stále trance nehraje a ani slavný Sasha to nezměnil, což jsem ale na druhou stranu ani nečekal.

P.S. Sasha prý hrál až do 7:45, já jsem byl na ZENU asi do 5:45, takže jsem vlastně slyšel polovinu jeho setu, takže hodnocení Sashy je jen za jeho první polovinu. Jednoduše mě Sasha první polovinou svého hraní nedonutil, abych zůstal i na tu druhou.21.7. 21:10
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ