TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.3.2004 Freezer, News
Probspot je jeden z mnoha pseudonymů švédského 25-ti letého producenta Rikkarda Fredrikssona. Do světa taneční hudby ho přivedl styl psychedelic trance, jeho současná produkce se však nese ve stylech deep house, progressive house / trance. Prvním počinem pod pseudonymem Probspot byl singl You And Me. Dal by se zařadit mezi deep house a vyšel začátkem roku 2002 na americkém labelu Dedicated Musique a hráli ho tací Djs, jako jsou Tiesto, Paul Van Dyk, či Johny Fiasco. Koncem roku 2003 vyhrál Probspot Remix soutěž o nejlepší remix skladby Solid Globe - North Pole. V současné době se často objevuje v playlistech novinka 4 Play (správně však Foreplay). Jedná se o svižnější skladbu, přesto se rozhodně nedá zařadit nikam jinam než do stylu progressive. Foreplay vyjde na známém labelu Lost Language na EP společně s trackem Midnight. Dalším singlem, který se objevuje v playlistech Djs je Blueberry, skladba má velký potenciál, a tak se dá očekávat, že z ní bude do budoucna velký hit (ukázka). Skladba by se dala charakterizovat jako typický progressive sound s podmaňivou melodií. Vyjde na labelu Electronic Elements (sublabel Armada), kde vyšel třeba skvělý singl Clear Blue od Markuse Schulze pres. Elevation. Rikkard nezapomněl ani na své remixérské umění, a tak se zanedlouho dočkáme jeho remixu pro skladbu Recluse - Isle Dauphine.
Napsat názor do DISKUSE

 31.3.2004 Karel, Press

Agentura JPA Group představí poprvé v České Republice angličanku Lisu Lashes, která je označována za světovou djku číslo 1.. Je tvrdá a sexy. Je známá díky svým senzačním setům a výstřednímu oblékání. Získala si velkou popularitu po celém světě a má pravidelné rezidentní noci v předních anglických klubech. 23.dubna se na KC Karlov v jejím podání rozjede Hard House, styl, který Lisa hraje a získává si díky svému tvrdému pojetí tohoto hybridu houseu a tranceu přesahujícího 150bpm stále více fanoušků. Z dalších djs, kteří hrají tento moderní styl můžeme například jmenovat Fergie, Maura Picotta, Anne Savage, Tall Paula, Derricka Cartera či Bennyho Benassiho. Sama Lisa říká: "Ať je to jakýkoliv druh house, hraji jej tvrdě a drsně, to je moje nejoblíbenější forma". Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 30.3.2004 Ya Ross Love, News
Nikdo by nečekal, co na nás pro tentokrát "ušijou" pánové Tommy Serano a dj Voodoo. Nejdříve se zabývali tito producenti hlavně acidem (megahit Blood is pumpin' nebo Slide to the vibe), pak to na nás na v minulém roce zkusili s vocal trance skladbami Overload a Give me the power, a nyní vychází jejich sedmý singl This Is Entertainment, který je hlavně electro. Myslím si, že kombinace mužského vokálu s houpající se basovou linkou a výraznou melodii je krok správným směrem. Skladba se nese v podobném duchu jako dělají Lexy and K-Paul. Voodoo and Serano jednoduše upustili od jednoduchého vocal trancu, tak uvidíme jak dlouho jim to vydrží.
Napsat názor do DISKUSE

 29.3.2004 Freezer, News
Švédský producent Jan Gustafsson odstartoval svoji kariéru v roce 2002 pod pseudonymem Inzite, kdy se společně s projektem The Scarab (Jezper Söderlund aka Airbase) postaral o oficiální hymnu stránek trance.nu. Skladba se jmenovala Unity Of Earth. Kromě několika remixů pod pseudonymem Inzite vyšel i singl Everest / Spellbound, který jen potvrdil kvality tohoto producenta. Dalším jeho projektem je Empyreal Sun. Určitě si pamatujete na výborný singl Twisted Reality / Intense Emotion, který v minulém roce hrála velká spousta trance Djs a na nadcházející léto je naplánován nový Empyreal Sun singl, který se bude jmenovat From Dark To Light. O vokály tohoto tracku by se měla postarat známá tranceová vokalistka Elles De Graaf. Nyní již ale k singlu, který je v nadpisu tohoto článku. Singl tentokrát nevyjde pod žádným pseudonymem, nýbrž pod jeho vlastním jménem, tedy Jan Gustafsson. Na a-straně vinylu se nachází track Eternal Light a zatím ho hrajou Armin Van Buuren nebo Piet Blank a brzy jistě přibudou i další, jelikož Eternal Light je výtečný uplifting trance (ukázka) se skvělou melodií. Na druhé straně vinylu se nachází track Hallucination (ukázka), který se stal zcela poprávu Tune Of The Week v pořadu A State Of Trance, jelikož i tento track je naprosto dokonalou ukázkou toho, jak má vypadat kvalitní uplifting trance. Tento vinyl vyjde koncem dubna na labelu Fundamental Recordings, který se může pyšnit takovými skvělými releasy jako jsou např. Solid Globe - North Pole, Re:Locate - Waterfall, či Astura - Orion´s Belt.
Napsat názor do DISKUSE

 26.3.2004 Karel, News

Sekce Ukázky byla v minulých dnech trochu zanedbávána, dneska tu ale mám pět skvělých kousků. O projektu Etnica - Hurricane nevím zbla nic, slova ale nejsou třeba, stačí si poslechnout ukázku. Tuhle skladbu jsem objevil v livesetu projektu PQM, progresivní příznivci by měli chrochtat blahem,) Panoptic - Surface znám již delší čas, ale až nyní se na něj dostalo místo i na Trance.cz. Za projektem se skrývá talentovaný, teprve 20 letý, producent Michael Burns z Birminghamu, znát jej budete spíše pod projektem Blue Haze (thx to Spaceboss). A Matsumoto And Dj Yoshi - Dreamer (MFA Remix), aneb další geniální produkce The Mother Fucking Allstars. Vychází na Precint, to je sublabel Lost Language. O projektu Probspot ještě určitě napíšeme samostatnou newsku, nová skladba Blueberry má báječnou melodii, poslechněte si ukázku, nářez. A poslední ukázka, to je další hudební orgasmus. The Beloved - Sweet Harmony (Kosmas Epsilon Bootleg), aneb více než vydařený remake klasiky taneční hudby. Let's come together, right now, oh yeah, in sweet harmony. Všechny dnešní ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 26.3.2004 Karel, Press

Jak již bylo oznámeno v minulém týdnu, 14.5. se fanoušci elektronické hudby v české republice dočkají dalšího z nejžádanějších Djů světa - tranceové legendy Paula Van Dyka. Na přání managementu Paul Van Dyka, který se byl podívat na posledním ročníku Creamfileds, které dopadli organizačně na jedničku, se promotérem stává agentura JPA. Mediální partneři jsou XMAG, Evropa 2, TV Óčko a server www.techno.cz. Vzhledem k jménu tohoto umělce a tomu, že od jeho posledního vystoupení u nás uplynuly již čtyři roky, zvolil organizační team ke konání akce největší možné a taneční hudbou dosud nedotčené místo. Tím je pražská T-Mobile Aréna. Volba na ni padla i proto, že nabízí kompletní technické zázemí, a umožní návštěvníkům prožít tento speciální večer v plném komfortu. Aby nikdo nebyl ošizen ani o moment z průběhu party, vystoupí opět DJs na otočném pódiu uprostřed haly, projekce bude promítána na obří kostce zavěšené u jejího stropu. Nebudeme šetřit ani na počtu personálu, takže jak v šatnách tak na barech a toaletách budou všichni odbaveni maximálně plynule. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 24.3.2004 Libor, News
Bohužel o projektu Mojado se mi nepodařilo zjistit žadné info, ale Mr. Sam je belgický producent, žijící střídavě v rodné Belgii a také ve Francii. Mr. Sam předvším spolupracuje s Fredericem de Backerem, se kterým se podílí na mnoho projektech např. Blue Screen, Madrid Inc. či Human Angels. V minulém roce vydal Mr. Sam velmi povedené desky, např. Surrender, kde vokály obstarala zpěvačka Rani, která např. spolupracovala s projektem Delerium, druhou byla One More Day, na které se podílel také Tim Coltrane. Společná novinka tohoto dua Naranja vyšla na labelu Black Hole Recordings. Na vinylu najdeme dvě verze této skladby, Mr. Sam Vision mix (ukázka) a Dimitri Andreas Version a také jestě skladbu Terremoto. Naranja není čistý Trance, ale něco mezi Progressive Trance a Techhousem. Jak Mr. Sam Vision mix tak i Dimitri Andreas Version jsou velmi energické a svižné skladby, jenž se skvěle se hodí na různé Trance akce, o čemž svedčí i to, že tato deska se velmi často objevuje v playlistech předních Trance DJs. Skladba Terremoto je dle mého názoru techtrance, ale mně osobně se daleko více líbí Naranja, ale i tak je tato deska velmi kvalitní. Podrobnou recenzi desky najdete TADY.
Napsat názor do DISKUSE

 24.3.2004 Karel, Press

V průběhu své 12-ti leté práce jako Dj, si Moguai vysloužil mezinárodní uznání jak v klubech, tak u svých kolegů Djs. Jeho novátorské sety mohou být popsány jako mix tech-house a progressive trance, a přesto je každé vystoupení jedinečné. To je důvod, proč je Moguai schopen dostat davy lidí do klubů jako Tribehouse/Neuss, Space/Ibiza, Oxa/Zurich, Mach 1/ Nuremburg, Gatecrasher/Eden-Ibiza, Tower/Johannesburg, stejně tak na velké akce jako je Time Warp, Mayday, Nature One, Energy Street Parade, Love Parade atd. Na základě tohoto, mu Německé největší rádio (1 Live) dalo svou vlastní radio show, která dokáže pravidelně (přesněji 1 v měsíci) vtáhnout kvůli 4-hodinovému setu 2 milióny posluchačů. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 23.3.2004 Ya Ross Love, News

Pánové Piet Blank a Jaspa Jones (v studiu ještě Andy Kaufhold) vydávají nový singl, který je opět úplně jiný než jejich předešlá produkce. Za poslední 2 roky se BJ opravdu vypracovali. Po vydání věci "The Hardest Heart" se zpěvačkou Anne Clark, nám naservírovali výborný chillout mix - "The Relax", který později vyšel i v remixové podobě. Světlo světa spatřily také dvě skvělé mixované kompilace "The Mix". No a už jsme u předposledního singlu, který se jmenoval "A Forest" a ještě pořád ho můžeme slyšet v českém éteru. Spolupracovali na něm s Robertem Smithem, jak všichni víme. V lednu vyšla pak remixová edice, na které se excelentně předvedl Holanďan Ron van den Beuken. No a jaká je novinka "Mind Of The Wonderful"? Něco takového bychom od nich určitě nečekali. Na začátky jsou pumpující beaty (ale o poznání pomaleji), pak naskočí výrazná deepová melodie a pak ten líbezný hlas zpěvačky Elles de Graaf. Potom je krásný deep navíc doplněný basovou linkou.
V druhé polovině se skladba víc rozpumpuje a zní to víc trancově. Kdo by čekal nějaký typický Blank and Jones sound bude zklamán. Ale myslím si, že většina z nás je (bude) příjemně překvapena. A spokojena. Pro mě je tato skladba opravdovým skvostem! Vinyl vyšel 26.2. a nachází se něm Original mix a Club mix. Na závěr ještě připomenu, že včera vyšlo po dvou letech nové autorské album, které se prý nese v podobném duchu jako singl "Mind Of The Wonderful" a jmenuje se "Monument". Zde jeho tracklist.
Napsat názor do DISKUSE

 22.3.2004 Karel, News

Holandský Dj Tiësto je ikonou současného trancu. Dvakrát za sebou byl zvolen nejoblíbenějším djjem světa, jako první dj měl vlastní koncert, na jeho vystoupení se těší tisíce lidí po celém světě. Není lehké se s takovou slávou vyrovnat a zavděčit se stále náročnějším fanouškům, kteří neustále diskutují na jakékoliv téma týkající se Tiësta. Hodně diskutovat asi budou i o novém singlu "Love Comes Again", který vyjde v polovině dubna a který vznikl ve spolupráci se slavným hudebním umělcem BT. Tahle píseň je druhým singlem z chystaného alba "Just Be", kde najdeme 10 skladeb, včetně předchozího hitu Traffic. A právě s Traffic bude nový singl srovnáván, jelikož obsahuje podobnou melodii a rytmus, to vše doplněné rozporuplnými BT vokály. Original mix začíná právě těmi vokály a ze začátku je tak skladba skoro až popová, prostě žádný nářez, který by vás měl někde na party dostat. V druhé polovině se vše ale změní a přijde dost nášup ve stylu "Traffic", který vám rozpumpuje krev v žilách (ukázka). Alespoň u mě to tak funguje.
Mark Norman remix je více klubově zaměřený, s výborným náběhem uprostřed skladby, jednoduše jízda od začátku do konce (ukázka). Komu se líbilo Traffic, tomu se novinka bude líbit, ostatní mají asi smůlu. Na party tohle ale bude fungovat stoprocentně, o tom jsem přesvědčen a tak hodnotím singl "Love Comes Again" velmi pozitivně, ostatně ani se nepamatuji, kterou desku jsem si pouštěl 5x za sebou. V poslední době žádnou, Tiësto umí.

Napsat názor do DISKUSE

 22.3.2004 Dolvich, News

Již je to jeden rok, co německý dj a producent kanadského původu Kai McDonald aka Kai Tracid útočil na Top20 MCC s jeho posledním úspěchem "4 Just 1 Day". Možná někteří z vás neví, že Kai Tracid původně začínal jako hiphopový dj, ale v tomto odvětví hudby neslavil žádné výrazné úspěchy, tak se na začátku 90.let přeorientoval na acid a postupně přidával prvky trancu až z toho vznikl jeho současný styl pohybující se na hranici komerce a klubové hudby - trance & acid. Již od konce listopadu minulého roku je na světě nový Tracidův vinyl nazvaný "Conscious". Maxi-cd vyšlo však teprve 15.3.2004 u labelu Urban (Universal), kam Kai Tracid přesídlil od Sony. S touto svou aktuální skladbou chtěl Kai původně překonat svůj dosavadní největší komerční úspěch v podobě songu "Life Is Too Short". Ovšem plány mu nečekaně překazila německá hudební televizní stanice VIVA, která před nedávnem velice silně omezila počet tanečních videoklipů v běžném vysílacím čase. Čímž ubrala na popularitě nejen Kaiovu novému singlu, ale i celé taneční scéně v Německu.
Ale zpět k samotné skladbě "Conscious". I zde se Kai Tracid drží svého osvědčeného stylu a track udělal trochu méně trancovější, avšak o to více plnější různých elementů. Melodickou hudbu opět doprovázejí ženské vokály, jejímž poselstvím je opět něco ve smyslu "osvoboď svou duši, užívej si života". Pro zpestření přiložili remixy Ferry Corsten, Kan Cold a projekt ASYS, na kterém se Kai také podílí. Ovšem je třeba také dodat, že v radio verzi je dvakrát více vokálů než ve staré vinylové verzi, což považuji za následek tlaku Tracidovy nové nahrávací společnosti.

Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2004 Freezer, News
30.dubna se v dortmundské Westfalenhalle uskuteční již v pořadí třináctá Mayday. Letošní motto bude znít "Team X-Treme". Vystoupí na ní tradiční Djs jako jsou Westbam, Paul Van Dyk, Chris Liebing, Tomcraft, Moguai, Timo Maas, ale objeví se i tváře, které na německou Mayday zavítají úplně poprvé. Jednou z nich je i uznávaný holandský trance Dj Ferry Corsten. Stejně jako každý rok bude mít i tato Mayday svou hymnu a nepostaral se o ní nikdo jiný než projekt Members Of Mayday, alias Klaus Jankuhn a Westbam. Tito dva producenti nasadili v minulých letech opravdu vysokou laťku, jelikož všechny předchozí hymny byly výborné. Jen připomenu, že poslední tři byly 10 In 01, Culture Flash a Troopa Of Tomorrow. Hymna pro rok 2004 nese stejný název jako letošní motto, tedy Team X-treme. Vinyl, který vyjde na labelu Low Spirit obsahuje tři verze. První je Original Mix a rovnou musím říct, že je jednoznačně ze všech verzí nejlepší (ukázka). Klaus Jankuhn a Westbam se zřejmě držejí hesla "nikdy neměn vítězný tým", jelikož letošní hymna se velmi podobá těm předcházejícím. Team X-treme je zkrátka hymna hned na první poslech s neskutečně chytlavou melodií.
O remixy se postarali Paul Westman a Pierre Deutschann. Oba remixy už tolik povedené nejsou a navíc jsou poměrně dost odlišné od originálu a ústřední melodii byste v nich hledali marně. Maxi cd vyjde 5.dubna a o týden později vyjde Members Of Mayday 2004 kompilace.
Napsat názor do DISKUSE

 19.3.2004 Karel, Press

Po úspěšném vystoupení Carla Coxe v Brně si časopis Xmag dovoluje představit další úlovek. Na jeho pozvání vystoupí 14.května v zatím utajeném prostoru v Praze další DJ pomyslné špičky světové taneční scény Paul Van Dyk. Paul Van Dyka není třeba českému publiku jistě představovat, na jeho poslední vystoupení v ČR dorazilo téměř 12 000 lidí. Za poslední léta se Paul Van Dyk vyšvihl na pozici jednoho z nejžádanějších DJs na světě. Svědčí o tom i umístění v prestižních anketách, mapujících minulý rok. Čtenáři britského DJmagu jej ohodnotili jako 2. nejlepšího Dje světa, v amerických Dance Star Awards získal ceny hned tři - vedle Dje roku, zvítězil také v kategorii akce roku a jeho spolupráce s Felix da Housecatem byla oceněna jako nejlepší užití hudby v (pochopitelně nejmenované) komerční kampani. Nyní se konečně dočkají i jeho čeští fanoušci, kteří po jeho dlouhé absenci u nás, jistě Paula nadšeně přivítají. O organizaci se opět postará produkční tým, který zajišťoval hladký průběh nedávné akce s Carl Coxem v Brně. Jejím cílem je zajištění bezpečnosti a pohodlí všech návštěvníků. Nejlevnější vstupenky bude možné zakoupit za 299,- Kč + poplatek již začátkem příštího týdne exkluzivně jen v síti Ticketpro.

Napsat názor do DISKUSE

 18.3.2004 Libor, News
Norské duo Frode Kambo Nilsen a Frode "Lavizh" Ryhne, jenž se skrývá za projektem Vascotia, se nám představují se svojí debutovou záležitostí Calibro. Deska vyšla 8. března na labelu Somatic Sense. Vedle klasického Original mixu na vinylu také najdeme Sonicvibe remix. Original mix je velmi pohodový trance uplifting se zasněnými vokály (ukázka), které skladbě rozhodně na kvalitě neubírají, ale právě naopak. Druhý remix má na svědomí 18-ti letý rumunský talent Daniel Grigore, který se uvedl skvělou skladbou Lunation, na které se podílel také Mike Shiver. Sonicvibe remix je o něco málo svižnější, ale stejně jako Original, je to velmi příjemná a kvalitní skladba (ukázka), ovšem už bez zasněných vokálů. Celkově je Calibro velmi kvalitní deska, což také potvrzuje i fakt, že se velmi často objevuje v playlistech předních trance djs.
Napsat názor do DISKUSE

 17.3.2004 Libor, News
Dlouho očekávaná novinka od tohoto tria je konečně tady. Jono Grant, Paavo Siljamäki a Tony McGuinness tvoří tento známý projekt, který ale vydal pouze jednu skladbu Far From In Love, která vyšla už před třemi lety. Nová skladba se jmenuje No One On Earth a o vokály se postarala zpěvačka Zoe Johnston, která také spolupracovala s projektem Delerium. Tato deska by měla vyjít v březnu na labelu Anjunabeats a kromě Original mixu na vinylu najdeme ještě Gabriel & Dresden remix. Original mix je velmi pohodový Trance s kvalitními vokály od Zoe a je to naprostá povinnost pro všechny milovníky vokál Tranceu. Na své si ale příjdou i příznivci progressivnějšího soundu, jelikož Josh a Dave odvedli skvělou práci. Jejich remix je daleko temnější než Original mix, ale je také velmi povedený, těžko říct, který remix je lepší. Jestli tato nová deska bude lepší než předcházející Far From In Love ukáže až čas, ale mně osobně se tato novinka velmi líbí a určitě se bude líbit i Vám.
Napsat názor do DISKUSE

 17.3.2004 Ya Ross Love, News
Psal se rok 1994 a tato úspěšná kapela započala svojí činnost. První singl se jmenoval "Omen III" a zůstal nejúspěšnějším. Tento rok vychází další tři singly (mj. "Give me all your love") a také debutové album "Omen (the story continous..."). Až doteď byli Magic Affair Franca Morgano (zpěv) a A.K. Swift (rap),ale protože oba odešli na sólovou dráhu musel producent Mike Staab sehnat nové tváře. V září 1995 vychází první singl v nové sestavě Jannet De Lara a Anita Davis, který se jmenoval "The Rhythm make you wanna dance". Jenže valného úspěchu se mu ani dalším následujícím (např. "World of freedom", "Energy of light")nedostalo. Předposlední vydaná věc je ze začátku 1999 a jmenovala se "Miracles". 15. března 2004 vychází projektu Magic affair nový singl "Fly away (La Serenissima)", který má celkem ambice na úspěch. Jedná se vocal- trance, který se však neřadí mezi tuctovky belgického rázu. Na maxisinglu se kromě clubmixu a rádio editu najdou remixy od Yanou a LND.
Napsat názor do DISKUSE

 16.3.2004 Dolvich, News

27-letý holandský dj a producent Armin van Buuren patří k nejkvalitnějším dj-ům této planety a lze předpokládat, že se po odchodu Tiesta a Paul van Dyka do hudebního důchodu se stane absolutní špičkou na poli trancu. Mimo svého dj-ského umění se však Armin prezentuje také svými produkcemi vydávanými pod vlastním jménem nebo pod různými pseudonymy a projekty jako Rising Star, Problem Boy, Gimmick, Alibi, Wodka Wasters nebo asi nejznámější Perpetuous Dreamer, o kterém bude právě řeč. Armin pod tímto projektem vydává od roku 1999 a debutovou skladbou se stala "Future Funland". V této době dosahovala trancová scéna svého vrcholu a možná právě proto vydal Armin v témže roce také debutové trancové album nazvané "Boundaries Of Imagination". Ale zpět ke skladbě "Future Funland", která vyšla v limitované verzi 500 kusů, jenž se prodala za jednu hodinu! Dalšími releasy projektu Perpetuous Dreamer pak byly "Dust.wav" a výraznější "The Sound Of Goodbye" s vokály Elles de Graaf a remixem od Blank & Jones.
Nyní opět vychází "Future Funland" s 2004 mixy. Na vinylu se nachází Original Mix a také Astura Remix. Original Mix nikdy oficiálně nevyšel, neboť tento je odlišný od Main Mixu z roku 1999. Track obsahuje pomalejší a redukovanou bassovou linku, která doplňuje ohromující melodii, kterou lze považovat i po letech za jeden z nejlepších Arminových tvůrčích nápadů. Astura Remix vytvořil švýcarský uplifting trance producent Andy Prinz, který minulý rok pod pseudonymem Astura vydal atmosférickou skladbu "Orion's Bell" a v podobném rytmu je i jeho remix. Skladba obsahuje plno letních zvuků a v polovině tracku breakbeatovou část s piánovými samply, které upozorňují na plnou sílu, jenž je vypuštěna společně s nádhernou melodií. Kvalitní melodický track Astura Remix lze tedy považovat za ještě lepší než Original Mix.

Napsat názor do DISKUSE

 16.3.2004 Ya Ross Love, News
Tento britský Dj začal s hraním ve 14 letech, aby o rok později získal rezidentství v klubu Stern v jeho rodném městě Worthing. Během 80. let měl možnost poznat se s takovými jmény jako například Carl Cox. Už v tomto věku jezdil po celém světě. Největší popularitu měl v Austrálii. Dělal rezidenta v klubu Home v Sydney. K jeho dalším rezidentním klubům patřily Harmony (Amsterdam), The Munich brewery (Švédsko) a newyorský Arc, kde má dojednané rezidenství pro letošní rok. Největší zlom však nastal v roce 1990, kdy mu bylo 20 let a byl u něj zjištěna rakovina plic. O 2 roky pozdějí se snaží vrátit na taneční scénu v čemž mu pomohl Cameo Theatre - klub v Miami. V roce 1997 stoupá jeho popularita a label Telstar records ho požádal o namixování kompilace "The Real Ibiza". Následující rok mixuje hned 2 další kompilace "Reactive vol. 13" a "For your Ears". V následujícím roce mixuje i 14. díl kompilace "Reactive" a také "Best Trance Anthems...Ever".
V roce 1999 si založil s kolegou Russelem Floorplayem label Joof Recordings. Velký úspěch ovšem slaví až se svými sólovými singly "Alpha 5" a "Lost in time". Na největší poprask teprve ale čekal. V roce 2001 namixoval další kompilaci - "Euphoria Progressive", které se prodalo 70 000 kusů. Proto ho label Telstar rec. požádal o mixnutí dalších 2 pokračování této kompilace pro rok 2002 a 2003. V roce 2002 se pak dokazuje svoje kvality věcmi "Belfast Trance" (použit sample ze skladby "Belfast child" od Simple minds), "Genetica" - společně s Hemstock and Jennings a také skvělý "Ice Cream" (s M.I.K.E.). První 2 jmenované vyšly u labelu Nebula, Ice Cream pak u Bonzai. Minulý rok pro nás ukuchtil pod hlavičkou projektu Supakane - "Theme from Supakane" a v říjnu "Le Voyage EP", který hrajou taková jména jako Armin či Tiesto. John 'OO' Fleming má i svoji radioshow Global Trance Grooves, která se stala nejoblíbenějším pořadem na rádiu Ministry of Sound. A stejně jako JJ, tak i John občas napíše nějaký ten článek - pro servery M8 a iDJ. No a teď po shrnutí Johnovi kariéry se budeme věnovat tomu, co je v nadpisu. V únoru totiž vyšly Johnovi remixy goa trance klasiky od izraelských Astral projection "Mahadeva". Tento rok vychází už 3. release tohoto tracku - první byl v r. 1995, druhý v r. 1999 a třetí teď. A jak se toho Fleming zhostil? John OO Fleming remix má dost vysoké BPM a také výraznou melodii. Na první části bych nepoznal, že jde "Mahadevu", její melodie se rozezní až v druhé polovině. John se postaral také o druhý Supakane remix. Tento remix má oproti prvnímu o dost pomalejší tempo. V tomto remixu nechal John vyniknout hlavně pozadí originálu. Oba 2 remixy znějí opravdu výborně. Na konec nutno ještě zmínit, že tento rok můžeme očekávat druhý společným track Johna s M.I.K.E. (neboli Pushem), který ponese jméno "Dame Blanche".
Napsat názor do DISKUSE

 15.3.2004 Libor, News
Jim Hermsen a Jop van Amelsfoort, kteří pocházejí z Holandska, tvoří také projekt Draft 2 Design, ale především Outback. Spolupracovat začali oba pánové v roce 2002 a o rok později vydali první skladbu Minds In Motion, která vyšla na labelu Armada. Tato deska zaznamenala velký úspěch a objevovala se v playlistech předních Trance DJs. V minulém roce ještě Jim a Jop udělali velmi kvalitní remix skladby Turtle Beach projektu Empirical Labs. Nyní přichází s novou skladbou State Of Emergency, jenž by měla také vyjít na labelu Armada. Hned po prvním poslechu je jasné, kdo má tuto skladbu na svědomí, jelikož využívá podobné samply jako Minds In Motion. Na druhou stranu to neznamená, že tato deska je špatná, právě naopak se jedná o velmi energickou skladbu, jenž se skvělé hodí na rozjezd pořádné trance akce. Jména remixérů zatím nejsou uvedena, ale i tak je tato deska velmi povedená.
Napsat názor do DISKUSE

 15.3.2004 Karel, Press

Slinky odstartovalo svojí dráhu v roce 1997 v The Opera House v britském Bournemouth. Během sedmi let své existence se z původně nejlepší klubové noci ve Velké Británii podařilo vybudovat celosvětový fenomén na poli tanečního hudebního průmyslu. Fenomén Slinky je vysoce respektován hudebním tiskem, nejlepšími DJi celého světa a co je nejdůležitější, clubery. Slinky dnes již není pouhou klubovou nocí, ale stalo se synonymem pro určitý druh životního stylu. V pátek 19. března 2004 dorazí do Radosti FX dva zástupci Slinky, Djs Dave Lea & Tim Lyall. Dave Lea je člověk, který je zodpovědný za celosvětový úspěch Slinky. Je tím, kdo zná ty správné ingredience k vytvoření té nejlepší party. Během posledních třech let vytvořil z nejlepší noci v UK celosvětový superklub s pravidelnými parties po celém světě. Každý měsíc vystupuje v Tokyu, Singapuru, Dubai a Sao Paulu. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 15.3.2004 Ya Ross Love, News
Regi Penxten, Ivo Donckers a Filip Vandueren jsou producenty tohoto belgického vocal trancového projektu, jehož začátky sahají až do první poloviny roku 1997, kdy vychází jejich úplně první singl "La Vache". Nezůstal osamocený a následovaly ho v roce ještě takoví jako "In my eyes" (1999), "Oceans" (1999), "Walk on water" (2000), "Land of living" (2000), "Livin' a lie" (2001) a "Wide awake" (2001). U nás se dostali víc ve známost až v roce 2001 singlem "Livin' a lie". Všechny výše uvedené singly vyšly v UK edici až v letech 2001-2003, kdy se také dostaly k nám. Na svědomí mají také tři řadová alba "Apocalypse cow" (1999), "Land of living" (2000) a "Closer" (2003). Vydali také 2 best of - první obvyklé - "Double cream" (2001) a pro UK a US "Milk Inc. " (2002). Minulý rok nám pak představili věci "Time/ Breath without you" a Aha cover "The sun always shine on TV", které se zhostili celkem dobře (na rozdíl od M. Lopeze). První release roku 2004 na sebe dlouho nenechal čekat a singl I Don't Care právě vychází. Tentokrát si navíc vypůjčili zpěvačku z konkurenčního projektu Sylver Silvy. Opět se jedná o povedený Milk inc. track, který jsme mohli čekat s tou změnou, že je tam ještě slyšet Silvy.
Napsat názor do DISKUSE

 12.3.2004 Freezer, News
Pod názvem Kuffdam & Plant se skrývá skotská dvojice John Steven a Yannis Roberto. Možná Vám tato dvojice vůbec nic neříká, ale vězte, že tito dva producenti moc dobře vědí, jak dělat trance té nejvyšší kvality. Jejich první vinyl se jmenoval When I'm Missing You / Balearica a vyšel na labelu Above The Sky. When I'm Missing You (ukázka) je opradu výtečná 12-ti minutová skladba nabitá neuvěřitelnou trance energií. O minutu kratší Balearica je podstatně klidnější záležitost s příjemnou melodií a ve své době ji hodně hrával Paul Van Dyk (ukázka). V současně době hrají trance djs, Armina nevyjímaje, již druhý singl od tohoto skotského dua. Skladba se jmenuje Seduction a na vinylu se nacházejí dvě verze. První z nich je The Level Above Mix, jenž dokazuje (ukázka), že uplifting trance má stále co nabídnout. Druhou verzí na vinylu je Original Mix (ukázka), jehož základ je stejný jako u The Level Above Mixu, ale neobsahuje melodii a vyznačuje se prvky z Goa stylu a hodí se spíše do klubů, než pro domácí poslech. Tento výtečný vinyl vyšel v únoru na labelu JOOF Recordings, což je label Johna OO Fleminga. Na duben je naplánován třetí singl Summer Dream a vyjde, stejně jako první, na labelu Above The Sky.
Napsat názor do DISKUSE

 11.3.2004 Libor, News
Projekt Witness Of Wonder patří mezi zcela nové projekty, na svědomí ho mají dva švédští producenti Ulf Petterson a Kalle Karlsson. Mně osobně tato jména nic neříkají, ale myslím, že je čeká velká budoucnost. Jejich debutová skladba by měla vyjít v dubnu na labelu A Trance Communication Release, což také napovídá o kvalitě této desky. Na vinylu bychom měli najít Original mix a The Thrillseekers remix. Original mix je velmi pohodová a příjemně se poslouchající skladba, která Vás asi na taneční parket nedostane, ale spíš uklidní a vyvolá ve Vás velmi příjemné pocity. Druhý remix od The Thrillseekers je ještě o něco málo lepší než Original, ikdyž se to zdá téměř nemožné, protože Original mix je vynikající. Na druhou stranu Steve Helstrip, jenž stojí za projektem The Thrillseekers, skladbu příliš nezměnil, pouze přidal typický sound The Thrillseekers. Já osobně si myslím, že Emotions In Motion je zatím nejlepší skladba, která v tomto roce vyšla.
Napsat názor do DISKUSE

 10.3.2004 Dolvich, News

Ať už je to pro Love Parade, Mayday nebo nověji pro reklamní spot. Maximilian Lenz aka Westbam produkuje skladby pro tyto události. Nejnovější tvůrčí počin se jmenuje "Dancing With The Rebels" a je tentokrát ve znamení Grand Prix contestu v Berlíně, kde Westbam 19.3.2003 nastoupí v německém konečném kole Scooter, Wonderwall, Patrick Nuo, Overground, Sabrina Setlur, berlínská electropunková kapela Mia a mistři komerčního dancu Scooter, kteří zde budou soutěžit s jejich aktuální skladbou "Jigga Jigga". Šance songu "Dancing With The Rebels" však nejsou příliš vysoké, neboť i přes to, že skladba má své klady, tak ovšem není příliš vhodná pro evropskou soutěž songů a tím pádem i šiřší publikum. Uvidíme kdo v Berlínské aréně uspěje a postoupí do evropského kola v Istanbulu. Beaty jsou zde totiž elektronické, a proto k dnešnímu pop mainstreamu toto techno-electro moc nepasuje. K tracku však výborně pasuje rap Afriky Islama, který již Westbama často podpořil jako Mr.X. Hlavní myšlenka skladby je "don't kill the music industry for downloading for mp3". Výrazným však song dělá stále se vracející pískavý efekt, který tak trochu připomíná Teletubbies. Maxi-cd vychází 16.2.2004 u labelu Low Spirit (BMG).

Napsat názor do DISKUSE

 9.3.2004 Freezer, News
Za tajemným názvem Haak se skrývá mladý norský producent Haakon Vingelsgaard. Haak byl dříve pouhým registrovaným uživatelem na stránkách známého belgičana M.I.K.E.a, avšak jednoho dne na tyto stránky umístil do fóra svou skladbu Frenzy ke stažení a to v podstatě náhle změnilo jeho život. Skladba se totiž zalíbila samotnému Mikeovi a release byl zanedlouho na světě. Navíc Haak nyní spadá pod Mikeův label Scanner Records. Nový vinyl Bass Shuttle / Pulling Strings vyjde na labelu Club-Elite, což je Mikeův label spadající pod vydavatelství Armada (ukázka). Oproti singlu Frenzy jsou oba dva nové počiny podstatně temnější a progressivnější. Pokud však nepatříte mezi příznivce stylu progressive trance, pak by Vás mohl více zaujmout projekt Maharishi, který tvoří Haak a Mark Dedross, jenž má na svědomí společně s Mikem projekt The Gift. Na již zmiňovaném labelu Scanner Records vyjde zanedlouho Maharishi - Sonic Breeze (ukázka) a bude obsahovat Main Mix a také Haak Remix. Main Mix je opravdová tranceová lahůdka a připomíná tak trochu projekt Push, což znamená, že se jedná opravdu o masivní track. Zajímavostí je, že na tomto vinylu bude společně s Maharishi ještě jeden release a to Futuro - Blended Threat.
Napsat názor do DISKUSE

 8.3.2004 Freezer, News
Luke Chable pochází z australské metropole Melbourne a patří v současné době mezi nejproduktivnější progressive trance producenty. Na konci minulého roku vydal Luke Chable ve spolupráci s producentem Danny Boniccim na labelu Alternative Route výtečnou skladbu Ride, kterou v té době hráli všichni kvalitní progressive DJs (ukázka). Skladba se vyznačuje opravdu velmi chytlavou a zároveň okouzlující melodií. Luke však ani tento rok nezahálí a již na jeho začátku pro nás nachystal pořádnou porci kvalitní hudby. Kromě remixů pro DJ Yoshi - Dreamer, Powerplant - Blame (ukázka), Sasha - Cloud Cuckoo, či pro Gwill Moris - Time (ukázka) to bude především singl Melburne. Melburne je velmi příjemná breakbeatová záležitost (ukázka), a přestože má se stylem trance společného pramálo, tak se domnívám, že rozhodně stojí za poslech. Další Lukův počin, na který se můžeme tešit je singl Luke Chable pres. Quest - The Shepherd. V tomto případě se již jedná o trance, a to té naprosto nejvyšší kvality (ukázka). Zapomínat ale nesmíme ani na geniální skladbu Lo Step - Burma, o které by si asi málokdo pomyslel, že za ní Luke také stojí. Myslím, že tento australský producent touto skladbou jen dokazuje, že kvalitní trance hudba vzniká opravdu po celém světě, snad jen v našich luzích a hájích tomu tak zatím stále není.
Napsat názor do DISKUSE

 8.3.2004 Libor, News
Bohužel ani na oficiálních stránkách se mi nedodařilo zjistit celé jméno tohoto 27 letého producenta z britských ostrovů, jenž už vydal několik skladeb např. Astrodancer, Into The Sun, One Day, Earth One a všechny tyto singly vyšly na nezávislých labelech. Ovšem novinka od Arksun s názvem Time by měla vyjít na slavném labelu Armada, což už trochu napovídá o kvalitě tohoto singlu. Ja osobně bych Time řadil na pomezí progressive trance a house music s velmi chytlavou melodií a mužským hlasem, který Vám připomíná název tohoto velmi kvalitního singlu. Dalším počinem Arksuna je projekt Luminary, který ješte tvoří s producentem, který si říká Ashley. Společně vytvořili skladbu s názvem My World, která by měla vyjít u labelu Lost Language. I tato skladba je na pomezí tranceu a house music, ovšem tentokrát se ženskými vokály, které tuto skladbu rozhodně nekazí, ale právě naopak. Poslední novinkou je remix pro skladbu Time To Say Goodbye projetku Envio, rmix je už hotov, bohužel release date ješte znám není, ale rozhodně se máme na co těšit.
Napsat názor do DISKUSE

 5.3.2004 Karel, News

Všechny dnešní ukázky jsou jednoduše tak nové, aktuální a především žhavé, že byste neměli váhat ani vteřinu a poslechnout si je. Gwill Moris - Time (Luke Chable Dub), to je poněkud překvapivá deska. V době, kdy většina djs jako J. Holden nebo M. Schulz hrají desku Forme, objevuje se zbrusu nový singl a hned s geniálním electro progressive trance remixem od Luke Chable. Gwill Moris se evidentně rozhodl získat rok 2004 pro sebe, co se týče úspěchu na trance scéně. Marris - Egarnical, toť oříšek, co se týče informací. Skladbu hraje Perry O'Neil, má ji ve své aktuální top10. A víc nevím, nicméně poslechněte si ukázku, stojí za to. Pinkbox Special - Simple je deska, která vyjde na labelu Electronic Elements, což je label Markuse Schulze, již zde vyšla skladba Clear Blue od Elevation. Výtečný progressive trance, ve své nejryzejší / nejčistší podobě. Filterheadz - Yimanya už hraje např. M.I.K.E a brzy budou následovat další djs. Filterheadz vydávají v těchto dnech mixovanou desku Tribalicious, ovšem skladbu Yimanya, která se nese v podobném duchu jako skladba z minulého roku Sunshine, byste tam hledali marně. Německý projekt Taiko mi byl sympatický již od svého vzniku a stejné sympatie si uchovám i po poslechu chystaného singlu Taiko - Revolution. Našlapaná klubová skladba, Judge Jules playlist, škoda že ji nepustil v Radosti FX, těšil jsem se na ni jako malé dítě ,) Všechny dnešní ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 5.3.2004 Dolvich, News

1.3.2004 vychází nový singl britské housové dvojice Jason "Phats" Hayward a Russel Small známá jako Phats & Small, s kterým by tvůrci hitů jako "Turn Around" nebo "Feel Good" mohli obsadit vrchní příčky tanečních charts. Nový pokus se jmenuje "Sun Comes Out" a je to radostný a absolutně pozitivní song, který ve mně probouzí letní náladu podobně jako další aktuální housový hit "Get Back" od Tonky. Phats & Small i zde neopouštějí vody vocal-housu ovšem o vokály se tentokrát postarala žena. Oproti předešlému singlu "This Time Around" tedy příjemná záležitost. 5.4.2004 též vyjde nové album nazvané "Soundtrack Of Our Life", které je však více popovější než jejich předešlá klubová tvorba. Vypadá to, že hoši z Brightonu hledají širší publikum. Uvidíme kam to povede. V současnosti Phats & Small bodují společně s v sedmdesátých letech založenou punkovou kapelou Bad Cabbage, jejichž track "You Rude (Get Fucked)" nově nahráli.

Napsat názor do DISKUSE

 4.3.2004 Dolvich, News

Berlínský dj a producent Roman Boer nevěděl jaký má použít pseudonym, tak se rozhodl pro zajímavé řešení a jako svoje umělecké jméno si zvolil DJ Tocadisco, což z překladu ze španělštiny znamená DJ Gramofon. Dnes 30tiletý rodák z Berlína začínal svou profesionální kariéru dj-e v roce 1996 v Dusseldorfském Unique Clubu. Jako vzor Romanovi sloužil jeho otec, který byl též dj-em. Čtyři roky poté se odstěhoval do Kolína založil si zde své studio a po několika remixech začal dělat také vlastní tvorbu. Výsledkem je po několika méně úspěšných releasech u jednoho španělského labelu skladba "Nobody (Likes The Records That I Play)". Paradoxem je, že titul obsadil vrchní příčky všech důležitých tanečních charts, má také dobré šance pro vstup do prodejních hitparád a ve svých setech tento track již hrají dj's jako Westbam, Moguai, Tom Novy nebo Kid Alex. Song obsahuje hned vícero elementů - dance, techno, house, electro nebo třeba rock, což by se mělo trefit do chuti více lidí. Ovšem chtělo by to širší text, který v tomto případě obsahuje pouze titul skladby. Asi bych to přirovnal ke skladbě Benny Benassi - "Satisfaction", neboť nejvíce je zde cítit vliv electra. Maxi-cd vychází 16.3.2004 u labelu Highball / Superstars.

Napsat názor do DISKUSE

 4.3.2004 Karel, Press

Taneční hudba je dnes celosvětovým fenoménem. Každý takový fenomén má své lepší i horší stránky. Ve skutečnosti je pak skutečným zážitkem setkat se s tím nejlepším, co nám může nabídnout. Někdy se může stát, že na podobné setkání čekáme celý život a i tak nám nakonec unikne. Ne každý je schopen vyrazit za svým štěstím na druhý konec světa a tiše vyčkává jestli si ho jeho štěstí najde. I ve světě taneční hudby dnes existují podobné extrémy. Mají i svá jména, která jsou pro jeho příznivce čímsi posvátným. Není člověka, který by neznal jména jako Carl Cox, Paul Oakenfold, Sasha, Danny Rampling, Paul van Dyk a Pete Tong. Nade všemi těmito jmény se tyčí chrám, respektovaný fanoušky i odborníky celého světa. Největší a nejpopulárnější klubová noc naší planety, kterou znají lidé od Londýna přes New York, Singapur, až po Sydney. Tato noc má své jméno a my můžeme s největší hrdostí oznámit, že v pátek 19.března 2004 se otevřou brány tohoto chrámu podruhé i u nás v České Republice. Dámy a pánové, Slinky přichází. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 3.3.2004 Libor, News
Ferry Corsten se proslavil hlavně díky dvěma svým projektům, prvním z nich je System F a druhým je Gouryella, jenž tvořil spolu s Tiestem, který se bohužel už na tomto projektu dále nepodílí. Ferry má také velmi úspěšný label Tsunami, který založil spolu s Robertem Smitem. V minulém roce vydal Ferry singl Rock Your Body, Rock, jenž vyšel na labelu Tsunami, ale dle mého nazoru byl slabší než třeba Indigo či Punk. Ovšem zajímavostí tohoto singlu je remix v podání Mobyho, který je velmi povedený. V listopadu vydal Ferry nové album s názvem Right Of Way, na kterém se podíleli např. Steve Helstrip, Shelley Harland a Birgit Schuurman. Na začátku ledna vyšel nový singl Ferryho Right Of Way / Kyoto opět na labelu Tsunami. Obě skladby jsou skvělé, jedná se o nádherný Trance, který nemůže urazit ani ty nejnáročnější posluchače. Rozhodně tato deska zatím patří mezi to nejlepší, co v tomto roce vyšlo. Poslední novinkou z dílny Ferryho jsou dva velmi povedené remixy, první z nich je pro skladbu Force Of Gravity, jenž se nachází na novém albu BTho a Ferry tuto skladbu hrál i na nedávné Trance Energy, druhý je pro skladbu Somebody projektu F Massif.
Napsat názor do DISKUSE

 3.3.2004 Ya Ross Love, Report

Jak všichni víme v pátek 27.2. 2004 vystupoval britský dj, moderátor, producent a publicista v jedné osobě Judge Jules v pražském klubu Radost FX. Těm z Vás, kteří jste tam nebyli bych rád přiblížil tuto klubovou noc, kterou opravdu stálo za to navštívit. Začněme polohou klubu. Radost se nachází v Bělehradské ulici a nejbližší tramvajovou a metro zastávkou je IP Pavlova. Kdybych nevěděl, že Radost FX je klub, tak bych si myslel, že je to obchod nejspíš s nějakou obuví, protože průčelí klubu je "ozdobeno" velkou cedulí jako u krámů s nápisem názvu klubu. Na Judge se čekala velká návštěvnost, proto se klub otevíral již o hodině dříve než obvykle - tedy v 21 hodin. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 2.3.2004 Libor, News
Projekt Schiller tvořili Christopher von Deylen a Mirko von Schlieffen, který ale projekt opustil před vydáním třetího alba Leben. Dohromady ale stihli vydat několik velmi podařených singlů, např. Ein Schöner Tag, Ruhe, Das Glockenspiel, Dream Of You a také dvě alba Weltreise a Zeitgeist. Třetí album Leben vyšlo v říjnu minulého roku na labelu Polydor a podílel se na něm pouze Christopher, kterému na albu pomáhali také Anke Hachfeld, Peter Heppner a Kim Sanders. Předchozí singl se jmenoval Liebe, vyšel v září minulého roku, obsahoval skvělé vokály zpěvačky Mily Mar a také velmi kvalitní remixy od ATBho. Novinka se jmenuje Leben ... I Feel You, vyšla v lednu na labelu Polydor a obsahuje remixy od Humate, Sono a Mellow Trax. O vokály se tentoktrát postaral Peter Heppner, který se už podílel např. na geniální skladbě Dream Of You. Já jsem slyšel remixy od Humate a Sono a oba jsou velmi kvalitní, příjemně se poslouchají a při jejich poslechu určitě zapomenete na všechny své každodenní starosti.
Napsat názor do DISKUSE

 2.3.2004 Freezer, News
Midway je projekt holandského producenta Ralphieho Barendse, který se poprvé na trance scéně prosadil s projektem Alpha Breed, pod kterým vydal mnoho kvalitních singlů. Ten největší úspěch však zaznamenal právě s projektem Midway. První singl se jmenoval Monkey Forest a byl natolik úspěšný, že se Ralphie rozhodl s projektem Alpha Breed dále nepokračovat, a tak následoval další neméně povedený Midway singl, který se jmenoval Inca / Kung-fu. Nejnovější počin se jmenuje Amazon. Říkáte si proč o Amazon píši až nyní, když ho již před několika měsíci hráli DJs jako Armin Van Buuren, Tiesto nebo Cor Fijneman? Je to tím, že vinyl vyšel teprve nedávno, konkrétně 20.února. Jedná se vlastně hned o dva vinyly. Na prvním najdeme originální verzi a Sander Van Dien Rmx (ukázka). Originální mix je velmi důstojným pokračováním dvou předchozích výborných singlů. Sander Van Dien produkuje singly pro label Twisted Pulse, ale na trance scéně to není příliš zaběhnuté jméno. Jeho remix není vůbec špatný, ale původní skladbu příliš nepozměnil, což znamená, že remix je tak trochu zbytečný.
Na druhém vinylu se nachází Mesh Remix (ukázka) a Plastic Angel Remix. Pod pseudonymem Mesh se skrývá producent a Ralphieho kamarád Jack Molenschot. Po tak výtečném vinylu jako byl Purple Haze / Esthetic Visions jsem byl na jeho remix velmi zvědavý. Ale ani tento remix není příliš inovativní a od originálu se také příliš neliší, přesto je podstatně lepší než remix Sandera Van Diena. Remix od Plastic Angel jsem zatím neměl možnost slyšet, ale podle slov Ralphieho se jedná o velice dobrý, poněkud temější remix. Tento dvojvinyl vyšel na labelu In Trance We Trust.
Napsat názor do DISKUSE

 1.3.2004 Dolvich, News

Zhruba před jedním rokem vydali němečtí producenti Ralph Kyau a Steven Mobius Albert aka Kyau vs. Albert desku "Review", která byla původně oslavována jako debutové album. S "Review" ovšem přišla jakási kolekce remixů obohacená o singlové releasy jako "Outside" nebo "Save Me". Proto se zakladatelé labelu Euphonic rozhodli v jejich studiu vytvořit skutečné album, které je naplánováno na polovinu tohoto roku. V květnu by ještě měl vyjít další singl, který bude navazovat na jejich aktuální singl "Velvet Morning", o něž projevili zájem u britského labelu Anjunabeats, kde by také mělo vyjít nadcházející dlouhohrající deska. Každopádně jsou Kyau vs. Albert výbornými producenty a remixéry, což dokázali již před třemi roky, kdy udělali pro Kosheen jejich nejlepší remix. Ideální by bylo, kdyby se v podobném rytmu neslo i plánované album.

Napsat názor do DISKUSE

 1.3.2004 Karel, Press

Slinky odstartovalo svojí dráhu v roce 1997 v The Opera House v britském Bournemouth. Během sedmi let své existence se z původně nejlepší klubové noci ve Velké Británii podařilo vybudovat celosvětový fenomén na poli tanečního hudebního průmyslu. Fenomén Slinky je vysoce respektován hudebním tiskem, nejlepšími DJi celého světa a co je nejdůležitější, clubery. Slinky dnes již není pouhou klubovou nocí, ale stalo se synonymem pro určitý druh životního stylu. V pátek 19. března 2004 dorazí do Radosti FX dva zástupci Slinky, Djs Dave Lea & Tim Lyall. Dave Lea je člověk, který je zodpovědný za celosvětový úspěch Slinky. Je tím, kdo zná ty správné ingredience k vytvoření té nejlepší party. Během posledních třech let vytvořil z nejlepší noci v UK celosvětový superklub s pravidelnými parties po celém světě. Každý měsíc vystupuje v Tokyu, Singapuru, Dubai a Sao Paulu. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ