TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 27.5.2010 Karel, Press

Třetí epizoda radioshow Trance.cz in the Mix na radiu Sensation Factory uvítá tento pátek 28.5. začínajícího dje Laucca. Laucco se k taneční hudbě dostal roku 2002, kdy ho Tiestův track Adagio for Strings zavedl k trancu. S djingem se seznámil o dva roky později a začal zkoušet své vlastní hudební koláže. Postupem času zaměřil svůj vkus a výběr tracků hlavně na uplifting a energy trance. Ve svých setech se Laucco snaží kombinovat atmosféru, energii i emoce a vy si nyní, v pátek 28.5. od 19.00, budete moci vychutnat jeden takový set jako příspěvek pro naši radioshow Trance.cz in the Mix!

Napsat názor do DISKUSE

 26.5.2010 Karel, Press

Přinášíme Vám poslední informace k sobotní IN TRance s headlineren Jornem van Deynhovenem, která se koná v prostoru Lucerna v Českých Budějovicích. Připravte se na příjemnou klubovou akci plnou příjemných lidi, hudby a zábavy.

Napsat názor do DISKUSE

 26.5.2010 Karel, Press

V Praze budeš hrát poprvé a my jsme velmi hrdí, že to bude na Decadance. Proto bychom tě rádi trochu vyzpovídali: Byl jsi tu již někdy soukromě? Znáš Prahu? V Praze jsem už jednou byl, ale to jsem jenom projížděl vlakem. Pamatuju si, že město na mě působilo velmi starodávným dojmem, a vlastně už od té doby se těším, až si v Praze zahraju! Decadance má pokaždé nějaké téma. Tentokrát to bude Decadance-Marine a noc bude pojata jako plavba velké zaoceánské lodi, za jejímž kormidlem se na kapitánském můstku vystřídají 4 kapitáni - 4 DJs. Těšíš se na roli kapitána?
Určitě, už se těším, až vás pozvu na svoji plavbu!

Napsat názor do DISKUSE

 25.5.2010 Karel, Press

Přípravy na velkolepou show Sensation, která se opět odehraje v O2 aréně, tentokrát v pohádkovém tématu Wicked Wonderland jsou v plném proudu. Všechny poslední informace, které potřebujete vědet k sobotní noci najdete níže.

Napsat názor do DISKUSE

 24.5.2010 Karel, Press

Stejně jako v předchozích třech letech, i nyní jsou základní vstupenky na domácí vydání Sensation vyprodány. Během tohoto víkendu se doprodaly poslední kusy, a v neděli již nebylo možné vstupenky zarezervovat a ani zakoupit na terminálech. Dnes se uvolnilo posledních cca 200 vstupenek z nevyzvednutých rezervací, a ty se doprodají pouze na terminálech Sazky. V prodeji jsou dále poslední vstupenky kategorie Golden VIP do klubového patra. Ty zakoupíte na pokladnách O2 areny každý všední den od 13 do 18 hodin. Letošní show Wicked Wonderland vás vezme na smyslnou cestu k místu plnému tajemství a překvapení, která se ukrývají za bílými dveřmi. SENSATION tedy opět nabídne dech beroucí scénu s dekoracemi, dokonalou audiovizuální show s nejnovějšími efekty, fantastické performance, a ty nejlepší hudební zážitky, o které se postará pětice světových DJských hvězd jako Martin Solveig, Marco V, Erick E, Jerome Isma-Ae, Michael Burian a Mr. White
Více informací, fotky či videa najdete na www.sensation.com.

Napsat názor do DISKUSE

 21.5.2010 Karel, Press

Dalšími hvězdami festivalu Pleasure Island, který se odehraje v prostorách festivalparku v Hradci Králové, v sobotu 24. července bude tranceové Djské duo Filo & Peri. Na jejich společný set se můžete těšit na Pure Trance stagi, která bude určena pro milovníky tranceové hudby. Kromě Filo & Peri se na stagi vystřídají další slavní Djové a producenti jako Markus Schulz, Giuseppe Ottaviani či Gareth Emery , kteří patří mezi to nejlepší na hudebním poli hudebního žánru trance, který je v České republice velmi oblíbený. Hudební styl amerického dua Filo & Peri je rozvinut do několika hudební žánrů, přes driving techno a tvrdý progressive, až k euforickému trancu. Když jsou Filo & Peri za DJským pultem, není jediného člověka, který by seděl. Tento fakt může dosvědčit i světový DJ Armin van Buuren, který jakmile dostal do svých rukou jejich první deku "Elevation", hrál ji několik týdnů na své radiové show A State Of Trance.

Napsat názor do DISKUSE

 20.5.2010 Karel, Press

Global radioshow Language of Trance přivítá speciálního hosta Jorna van Deynhovena, která bude současně i jako malou ochutnávkou před nadcházející párty IN TRance v Českých Budějovicích. Budete mít jedinečnou možnost si vychutnat exkluzivní set Magic 7 Guestmix v pohodlí vašich křesílek a současně se navnadit na nadcházejí party. V epizodě Language of Trance, která bude mít premiéru 22/5 a bude vysílána celý následující týden na více než 50 světových rádiích pod taktovkou MATAMAR DJs, uslyšíte aktuálních top 7 tracků Jorna van Deynhovena, a budete se moci naladit na upliftingovou vlnu tohoto nizozemského DJ a producenta. Zaručenou pozvánkou a warmupem na IN TRance party tedy bude Language of Trance s Jornem van Deynhovenem, již tuto sobotu 22.5., a celý přístí týden na vlnách více než 50 rádií!

Napsat názor do DISKUSE

 19.5.2010 Karel, Press

Již za necelé čtyři týdny se po několika letech vrátí do Prahy jeden z nejúžasnějších hlasů na světové taneční scéně - britská zpěvačka Julie Thompson, aby živě zazpívala na Decadance Marine. Zde přinášíme rozhovor s ní. Přijíždíš do Prahy pracovně podruhé, že? Byla jsi tu už s takovým tím klukem z Holandska… jak on se jmenoval? Tiesto? :-) To je pravda, i když s Tiestovým turné Elements of Life to nebylo poprvé! Ještě předtím jsem jezdila turné s Freestylers a tady jsme hráli taky. Do Prahy se vždycky budu ráda vracet. Je to nádherné město a české obecenstvo si umí fantasticky užívat.

Napsat názor do DISKUSE

 17.5.2010 Karel, Press

Jorn van Deynhoven ukázal na velké párty, neznámější světové trancové šou Armina van Buurena "A State of Trance 450" jak má skákat správný fanoušek na tanečním place. Jorn svým setem rozskákal a dokonce se dá použit slovo "zfanatizoval" jinak slušné a silně křesťansky orientované Poláky v po strop naplněné Stulecia aréně ve Wroclavi. Více link: http://www.youtube.com/watch?v=BzFX1nTUfjc.

Napsat názor do DISKUSE

 17.5.2010 Karel, Press

Sensation - Wicked Wonderland se již nezadržitelně blíží. Bílý fenomén, který již třikrát beznadějně vyprodal pražskou O2 arenu nabízí posledních několik stovek vstupenek na tuto jedinečnou událost. Pro fanoušky je také čerstvě spuštěna nová webová prezentace na adrese www.sensation.com/events/czech2010. Tato stránka vás bezesporu navnadí a pootevře dveře do světa Wicked Wonderland. Najdete zde profily vystupujících DJs a další praktické informace, ale můžete zde také shlédnout unikátní video trailer z Amsterdamu či dokument o tom jak vzniklo jedinečné téma Wicked Wonderland a celá Sensation jako taková, včetně záběrů ze Sensation po celém světě, rozhovory s DJs a další lahůdky pro všechny fanoušky Sensation. Letošní show Wicked Wonderland vás vezme na smyslnou cestu k místu plnému tajemství a překvapení, která se ukrývají za bílými dveřmi. SENSATION tedy opět nabídne dech beroucí scénu s dekoracemi, dokonalou audiovizuální show s nejnovějšími efekty, fantastické performance, a ty nejlepší hudební zážitky, o které se postará pětice světových DJských hvězd jako Martin Solveig, Marco V, Erick E, Jerome Isma-Ae, Michael Burian a Mr. White. Poslední vstupenky jsou v prodeji v síti Sazka Ticket.

Napsat názor do DISKUSE

 13.5.2010 Karel, Press

Bílý fenomén Sensation, který se vrací do již téměř vyprodané pražské O2 areny, bude kromě fantastických dekorací a dech beroucí scény v tématu Wicked Wonderland hostit i pětici světových DJský hvězd. Mezi ně patří i francouzská DJská superstar Martin Solveig, DJ a producent, který je v současné době jedním z nejuznávanějších houseových ikon jak na poli domácí scény v rodné Francii tak po celém světě. Francouzský DJ Martin Solveig se narodil přímo v jednom z nejromantičtějších měst na světě, Paříži, která je zároveň městem módy, kultury a historie. Dokládá to i fakt, že se v ní stále rodí ti nejžádanější umělci nejen co se módy týče, ale i taneční hudby. Martin Solveig stejně jako jeho kolega David Guetta, se kterým pravidelně vystupuje a produkuje patří k tomu nejlepšímu, co aktuálně prezentuje Francii na poli houseové hudby. Není tedy náhodou, že v roce 2009 získal Martin Solveig ocenění francouzského ministra kultury za významný přínos umění a jeho propagaci ve Francii.

Napsat názor do DISKUSE

 12.5.2010 Karel, Press

Ve druhé epizodě radioshow Trance.cz in the Mix se vám v pátek 14.5. představí dj Johnvas. Tento mladík má za sebou bohaté hudební zkušenosti, studoval na hudební škole, mnoho let hrál na violoncello. Stal se členem symfonického orchestru, účastnil se řady soutěží i doprovázel sólisty Státní opery. Postupem času opustil klasickou hudbu a začal se věnovat té elektronické taneční. Styl, kterým se dnes prezentuje, otevírá dveře různým odnožím trancu a pokud vás zajímá, co si připravil tentokrát, nezapomeňte v pátek 14.5 od 19.00 ladit rádio Sensation Factory a Trance.cz in the Mix! Jen napovíme, že set je plný hutných progressive až techy tracků a současně vybíhá i do upliftu.

Napsat názor do DISKUSE

 11.5.2010 Karel, Press

Teprve dvacetiletý švédský Dj a producent Avicii vystoupí na netrpělivě očekávaném tanečním festivalu tohoto léta, Pleasure Island, který se uskuteční v sobotu 24. 7. v areálu Festivalparku v Hradci Králové. Svým vystoupením vás učaruje na hlavní Illusions open-air stagi po boku jmen jako Paul van Dyk, Markus Schulz či Tocadisco. Již po pár měsících produkce zaregistrovali Aviciiho přátelé jeho nesmírný talent pro tvorbu hudby, se kterým se narodil. Nejprve začal s hudebním remixem počítačové hry "Lazy Lace", která hned putovala na label "Strike Recordings". Avicii, který je nejvíce fascinován hudební produkcí, tráví ve svém domácím studiu spousty hodin, kde vydává jednu skladbu za druhou.

Napsat názor do DISKUSE

 9.5.2010 Dolvich, Review

Za projektem Yenn se skrývá mladý lucemburský dj a producent Yannick C., který se hudbě seriózně věnuje již od roku 2002 a po electro / house začátcích nachází novou inspiraci v moderní vlně trancu. A po releasech na méně věhlasných značkách včetně svých vlastních Noobish a YARecords dostává teď šanci u předního německého labelu Euphonic, kde 26.4.2010 vydal první ryze trancovou záležitost "Monzen", jež měl Yannick C. celé dva roky tzv. v šuplíku. Z tohoto tracku je slyšet, že Yenn má elán i talent na melodické produkce a drží se obecného vzorce labelového úspěchu. Vytváří tak téměř epickou hymnu, která neurazí žádného příznivce žánru. Ronski Speed jako hledač talentů opět nezklamal stejně jako před pěti lety v případě Stoneface & Terminal, a právě jim byl svěřen jediný remix na singlu.

Napsat názor do DISKUSE

 7.5.2010 Karel, Press

Již počtvrté přichází Sensation do České Republiky, a všemi očekávaný termín 29. května, se nezadržitelně blíží. Pro ty, kteří ještě váhají s nákupem vstupenek, přinášíme několik důležitých zpráv. Základní vstupenky na plochu jsou tradičně již téměř vyprodány, a aktuálně jich zbývá posledních 1500 kusů. Tyto vstupenky jsou v prodeji prostřednictvím sítě Sazka Ticket. V prodeji jsou dále poslední vstupenky kategorie Golden VIP do klubového patra. Ty zakoupíte na pokladnách O2 areny každý všední den od 13 do 18 hodin, nebo na emailu klimesova@best.sazka.cz. Letošní show Wicked Wonderland vás vezme na smyslnou cestu k místu plnému tajemství a překvapení, která se ukrývají za bílými dveřmi. SENSATION tedy opět nabídne dech beroucí scénu s dekoracemi, dokonalou audiovizuální show s nejnovějšími efekty, fantastické performance, a ty nejlepší hudební zážitky, o které se postará pětice světových DJských hvězd jako Martin Solveig, Marco V, Erick E, Jerome Isma-Ae, Michael Burian a Mr. White.

Napsat názor do DISKUSE

 7.5.2010 Karel, Press

Dneska se mi dostal pod ruku konečně zase nějaký mixážní pult, tentokrát od firmy Pioneer. Jedná se o poměrně nový digitální mixážní pult Pioneer DJM 700, který se svým kolegou Pioneer DJM 800 pomalinku vytlačují jejich předchůdce oblíbenou "šestistovku" z klubů a řekl bych právem se tam zabydlují. DJM 700 má totiž spoustu možností. Efektová jednotka byla zdokonalena, nejen v možnosti lepšího a intuitivnějšího ovládání, ale byly přidány i některé nové efekty a je zde i možnost ovládání DJ software pomocí MIDI. Rozhodně si nemyslete, že tento mixpult prozkoumáte za 10 minut, možností modulace zvuku je tu opravdu hodně a dá se s ním celkem slušně "vyblbnout".

Napsat názor do DISKUSE

 5.5.2010 Karel, Press

Nejvýraznější srbský DJ jihovýchodní Evropy, Marko Nastič, bude jednou z hvězd zatím největšího tanečního festivalu Pleasure Island. Jeho magické vystoupení se odehraje na Techno Masters stagi,která je jednou ze 7 festivalových scén, na kterých se představí více než 70 zahraničních a domácích hvězd elektronické hudby. Marko Nastič začal se svojí kariérou v problematickém Srbsku v 90 letech. Fascinován syntetizérem a dalšími zvukovými přístroji, začal již v raném věku vytvářet tehdy začínající techno scénu. Nebylo mu ještě ani 18 let, když se stal leaderem tehdejšího DJského týmu zvaného Teenage Techno Punks.

Napsat názor do DISKUSE

 3.5.2010 Karel, Press

První trance v music clubu Lucerna, Kladno pod vedením DJ Weendera. Téma této akce je moderní dotek. Speciální akce na alkohol a speciální drink večera. Velký taneční duch je u nás vítán a lidé co umí prožít hudbu naplno také. Takže doufáme, že i Vy se k nám stavíte na nějaký ten drink, tanec a pobavit se a užít si příjemnou sobotu. Akce začíná od 21h.

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ