TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.1.2005 Karel, News

S posledním lednovým dnem k nám vtrhlo nové sněžení a namrzající déšť a tak asi bude lepší zůstat doma a kromě jiných aktivit poslouchat třeba trance hudbu. Proto jsem pro Vás připravil pět nových ukázek. Hammer & Bennet - Language (Santiago Nino Dub Tech Mix) najdete v současných playlistech většiny trance djs, i když skladba je trochu progresivněji zaměřena. Producent a dj Santiago Nino se začíná prosazovat stále více. Vadim Zhukov - Nothing Matters (Original) je kvalitní trance, který tomuto stylu ostudu určitě nedělá, právě naopak. A jak je vidět z jména producenta, původ této skladby hledejme na východ od nás. Mike Foyle Presents Statica - Space Guitar, tak to je typický trance současnosti, tenhle song se hraje opravdu skoro všude. Kytarová melodie je hodně chytlavá, oficiální stránky tohoto producenta jsou TADY. Dido - Sand In My Shoes (Above and Beyond Remix). Zpěvačku Dido není třeba představovat, duo A&B taktéž. Jejich spojením vznikla tahle sice trochu komerční, ale neuvěřitelně chytlavá trancová melodie, opravdu hezké. Poslední ukázkou je nová produkce dua G&D, nazvaná Gabriel & Dresden Feat. Andain - Here Is The House (Austin H.S. Extended Love Mix). Příjemná melodická skladba na oddech, na paření to asi moc není, no i když :) Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 27.1.2005 Libor, News
Tento britský producent sice není na poli Trance úplným nováčkem, ale myslím, že nebude na škodu si talentovaného producenta malinko představit. Adam White se uvedl skladbou Reverence na které spolupracoval s duem Hemstock, Jennings. Poté vytvořil spolu s Andy Moorem projekt Whiteroom pod kterým vydali stejnojmenný singl, který se stal obrovským hitem a Adam se tak dostal do podvědomí celého Trance světa. Nyní ovšem Adam přichází se svojí sólovou skladbou, která se jmenuje Ballerina a vinyl by měl vyjít na labelu Darey Products. Na vinylu kromě Original a dub mixu by se měl objevit i remix v podání Matta Dareye. Při poslechu Original mixu jsem si uvědomil proč vlastně poslouchám Trance music. Ballerina je skladba, která Vás sice nedostane již při prvním poslechu ale čím déle ji budete poslouchat, tím více se Vám bude líbit. Skladba obsahuje skvělou melodii s kterou si Adam hodně pohrál a taky naprosto geniální vokály, které pomáhají vytvořit velmi emotivní atmosféru při poslechu tohoto tracku.
Ovšem nejedná se o obvyklé vokály, ale v tomto případě se jedná o velmi netradiční, které údajně pocházejí z nějakého filmu. Dub mix tyto vokály neobsahuje. Matt Darey patří určitě mezi mé oblíbené producenty, ovšem tento jeho nový remix se mi moc nezamlouvá. Matt celkem netradičně přitvrdil a příliš společného jeho remix s Original mixem nemá. Pro milovníky techtranceu to ale asi bude skvělý remix, ovšem dle mého názoru v porovnání s Original mixem tento remix zní hodně slabě. Ačkoliv mně osobně Mattův remix nezamlouvá, tak tento vinyl rozhodně stojí za koupi a to hlavně díky Original mixu.
Napsat názor do DISKUSE

 26.1.2005 Libor, News
Ačkoliv tato deska vyšla již v říjnu, myslím, že stojí za to, se o ní zmínit i s menším zpožděním. Za projektem Enmass se ukrývají dva producenti, Randy Boyer aka DJ RaNpage a Eric Tadla aka DJ Sonar. Randy, rodák ze státu Massachusetts, se mimo jiné může pochlubit svou vlastní rádio show nazvanou Buzz. Eric, jenž původně pochází z Polska ale nyní již nějaký pátek žije v Americe, se přes klasickou hudbu a jazz dostal až k elektronické hudbě a mezi jeho hudební idoly patří mimo jiné Jean Michel Jarre. Ale nyní zpět k vinylu, který vyšel v říjnu na labelu A State Of Trance. Singl CQ aka Seek You se dá charakterizovat jako kvalitní Trance kousek s kvalitní melodií, která Vás sice do tranzu pravděpodobně nepřivede, ale za poslech určitě stojí. Druhý singl So Please bych charakterizoval jako velmi kvalitní vocal Trance. Skladba je o něco rychlejší a také narozdíl od prvního singlu obsahuje vokály. Mně osobně se zamlouvá více než CQ. Ovšem Randy a Eric mají již hotový nový singl, který by se měl jmenovat Beyond Horizon / Needle Damage, jenž opět vyjde na labelu Asot. Podrobněji se o tomto vinylu zmíním někdy jindy, ale myslím že je ještě lepší než CQ / So Please.
Napsat názor do DISKUSE

 25.1.2005 Dolvich, News
Za německým projektem Mind One se skrývá dj a producent Matthias Max, který se úspěšně uvedl již svým debutem "Star For Me". Nová skladba 23letého producenta se nazývá "Only Memories" a o vokály se tentokrát postarala zpěvačka Annakiya. Jedná se opět a poslechově příjemný vocal trance, kdy na singlu je též obsažena i instrumentální verze. Hlavním znakem "Only Memories" je energetická strhující melodie. I přes to je však song "pouze" nadprůměrným a nedosahuje zcela kvalit "Star For Me". Ale každopádně je to jasná volba pro všechny fandy upliftingových melodií a taktéž klubový trance dj's s klidem mohou tento track zařazovat do svých setů. Skladbu již hrají dj's jako Armin van Buuren, Talla 2XLC a André Visior.
Napsat názor do DISKUSE

 24.1.2005 Libor, News
Holandský producent a DJ Perry O' Neil patří mezi novější objevy holandské Trance scény, ačkoliv již má 26 let. Perry se uvedl skladbou Mind Circles, kterou vydal pod jménem Locust a na této skladbě se podílel také St. John. Tento singl zaznamenal obrovský úspěch a vyšel na labelu Armada, kde nakonec Perry zakotvil. Po té vydal Perry dvě skladby pod svým vlastním jménem Cold Fusion / Fuel a Kubik / Breaking Away, oba tyto vinyly byly vynikající a vyšly u labelu Electronic Elements, který má Perry na svědomí. I třetí sólový počin s názvem Wave Force / Arise vyšel u tohoto labelu, konkrétně 18.října. Začneme skladbou Wave Force. Já osobně bych ji zařadil do progressive Trance, samotný Perry tvrdí, že dělá progressive melodic house. Podstatné ale je, že tento singl se povedl. Jednak díky skvělé melodii, která se Vám určitě neohraje a je také podporovaná masivní basovou linkou, a i díky tajemné atmosféře, která z tohoto tracku vyzařuje. Po většinu skladby je melodie pěkně syrová, ale v určitých pasážích ji střídají naopak velmi melodicky znějící samply, těžko na tomto singlu najít nějakou chybu.
Druhý singl se prakticky nese ve stejném duchu jako Wave Force. Jenom na mě působí více deep a taky ubylo melodických samplů, ale pořád se jedná o vynikající skladbu. Perry na tomto vinylu jasně dokumentoval své kvality a to, že tento vinyl koloval v rukou skoro všech Trance DJs, je také zárukou kvality. V polovině prosince vydal Perry opět na svém labelu velmi zajímavé EP, Perry O' Neil Reworks EP - Part 1, kde najdeme tyto skladby Perry O'Neil - Wave Force Özgür Vs. Yilmaz remix, Katana - Tribal Shock Perry O' Neil remix a Roland Klinkenberg - Monday Groove Perry O' Neil remix, ale o tomto vinylu si povíme někdy příště. Na závěr ještě jedna novinka týkající se Perryho, kterou každou středu na rádiu Di.fm vysílá pořad Electronic Elements, ve kterém hodinu mixuje sám Perry a ve druhé mixuje jeho host, např. už jde hráli Markus Schulz, Max Graham nebo Özgür Can.
Napsat názor do DISKUSE

 21.1.2005 Dolvich, News
Německý dj a producent Marty Schmidt více známý jako DJ Dean začal svojí kariéru profesionálního dj-e v roce 1992 na Hamburgské hudební scéně a nejprve hrál hardcore než přešel k trancu. V roce 1995 se pak stal residentem Hamburgského famózního klubu Tunnel a o dva roky později dokončil své vlastní nahrávací studio a v kolaboraci se Sony Music začali vycházet hardtrancové kompilační série "Tunnel Trance Force", "DJ Networx" a taktéž zajímavé produkce. Největším hitem byl bezesporu song "Ballanation" z roku 2000, který se dočkal následujících verzí "Ballanation Episode 2" a velmi povedené "Ballanation 3 (The Last Crusade)". A kdo ještě nemá dost, tak se může těšit na verzi s pořadovým číslem 4. Jak již DJ Deana známe, tak má rád trochu tvrdší beaty a "Ballanation No. 4" je taktéž uděláno v hardtrance stylu s připojením ženských vokálů s anglickým i německým textem. Jedovatý rytmus můžete cítit již od prvních okamžiků s již známými slovy "do you feel the soud of ballanation?". Každopádně DJ Dean udělal opět nabitou pecku, která je téměř až nutností pro každý trancový klub a o úspěch v charts není taktéž pochyb. Maxi-cd vychází 24.1.2005 a jsou zde obsaženy remixy od Essential DJ Team (E.D.T.), Alex Megane a Virus Inc., kdy posledně jmenovaní se postarali o hodně vypečený mix.
Napsat názor do DISKUSE

 20.1.2005 Libor, News
Producent Elef Tsiroudis aka Plastic Angel momentálně žije v Německu, ovšem jeho jméno prozrazuje, že pochází z jisté země, která se nám stala osudnou na posledním fotbalovém Euru, ale zpět k tomuto novému vinylu, jenž vyšel u labelu Fireglow, který vlastní sám Elef a je to sublabel německého labelu Afterglows. Na vinylu najdeme skladbu Distorted Reality v remixu Markuse Schulze a skladbu Sirene. Začneme skladbou Distorted Reality. Markusův remix se dá přesně charakterizovat jako progressive melody Trance, tedy styl, který se mi v poslední době velmi zamlouvá. Melodie je jakoby vystřižená z velmi kvalitního upliftingu a skladba přímo vyzařuje tajemnou atmosféru, jenž pomáhá dotvářet vynikající dojem z tohoto tracku. Moc povedený remix. Pro skladbu Sirene prakticky platí to samé co pro první skladbu, taktéž se jedná o progressive melody Trance. Jenom bohužel Sirene trvá pouze 6 minut, což mi přijde celkem málo, ale to je jediná vada tohoto tracku a vlastně i celého vinylu, který stojí minimálně za poslech.
Napsat názor do DISKUSE

 19.1.2005 Karel, News

Sekce ukázky by si rozhodně zasluhovala častější update, než jaký se jí dostávalo v minulých měsících. Já tu vždycky slibuju jak se polepším a ve finále skutek utek. Tak uvidíme jak tomu bude v tomto roce :) Hned na začátek jsem dal moji v současnosti nejoblíbenější skladbu, kterou je LSG - Netherworld 2005 (Oliver Prime Remix). Projekt Oliver Lieba se dočkal fantastického remixu od producenta, který si říká Oliver Prime. Dnes tuto skladbu najdete v setech Armina, Markuse Schulze a mnoha dalších a není se co divit, remix je to jednoduše dokonalý. Terradia - Drowning In Dreams (Özgür Can Remix) je rovněž povedená píseň, producent a dj Özgür Can se stal stálicí na trance/progressive scéně a většina jeho tvorby splňuje přísná měřítka kvality. I další ukázka, Steve May - Blend Fourty-3 (Chable & May Remix), již svým názvem ukazuje, že za tímto výtvorem nestojí žádná béčka, ale zkušení producenti. Povedená záležitost. Ava Mea - In The End je hodně pěkný trance, tahle skladba se v těchto dnech hodně hraje v dj setech. Na svědomí jej má producent Galen Behr, známý třeba projektem Passiva. Poslední ukázkou pro dnešek je nový remix "těžkooděnce" E-Craiga. Jeho verze skladby Macmark - Footmassage (E-Craig's Filthy Footmassage Mix) musí na tanečním parketu pobláznit opravdu každého, ostatně poslechněte si ukázku. Všechny ukázky si můžete poslechnout zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 19.1.2005 Dolvich, News
Velký comeback se nepodařil německým producentům Romonovi Zenkerovi a Gottfriedovi Engelsovi s jejich projektem Paffendorf a skladbou "Welcome To Africa" z minulého roku, u které se povedl snad jenom Technopunk RMX. Přes dobré umístění v tanečních charts se skladbě dostalo pouze průměrných kritik. Asi se po Paffendorf čekalo více po hitech z minulosti jako "Where Are You" nebo "Be Cool". Možná proto vydali Zenker a spol. několik měsíců po "Welcome To Africa" vydávají další singl nazvaný "On & On", který je již vydávajícím labelem presentován jako nejlepší singl od "Be Cool". Moto "Back to basics where we started" tu ovšem není na místě, neboť s debutem "Smile" má "On & On" pramálo společného. Kolínští producenti spíše stvořili pro Paffendorf typickou taneční hymnu se solidní chytlavostí, která přitom nepůsobí levně.
Sound je odvozen ze stylu předchozích skladeb "Crazy Sexy Marvellous" a "Welcome To Africa", ale nyní to zní celé svěže, nezávisle a dokonce trochu trancově. Mimo obvyklých mužských a ženských vokálů obsahuje song také sampl "everybody needs somebody" ze skladby "Botich" od Yello. Sečteno a podtrženo track "On & On" sice nemá na kvality "Be Cool", ale každopádně je to lepší než "Welcome To Africa". Maxi-cd vychází 24.1.2005 u labelu Gang Go a bude zde obsažen též T.Luxor Remix a jako bonus "Welcome To Africa", jenž vyšla minulý rok pouze na vinylu.
Napsat názor do DISKUSE

 18.1.2005 Ya Ross Love, Report

14. ledna tohoto roku vystoupila v České republice první trancová hvězda. Vinyly roztáčel německý acid a hardtrancový dj a producent Kai McDonald aka Kai Tracid. Místem konání byly Karlovy Lázně, takže některé věci se daly očekávat. Popisovat prostory tohoto klubu by bylo nošením dříví do lesa, protože myslím, že každý z vás, kdo čtete tento report jste v KL alespoň jednou byl. Do klubu jsem společně s pár přáteli dorazil někdy kolem půl desáté. Po nezbytném odbavení u šatny jsme se přesunuli k baru a těšili se na hlavní hvězdu klubové noci Progressive. Rezidentem této akce je český dj Martin Gredner. A právě hostem jeho rezidentní noci byl Němec Kai Tracid. Společně s těmito dvěma dji vystoupil na akci též progressive dj Rai. Já osobně jsem slyšel a pařil pouze na Kaie, takže popisovat budu pouze zážitek z jeho vystoupení. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 17.1.2005 Karel, News
Také Vás uchvátil americký seriál 24 a patříte k jeho fanouškům? Já si vzpomínám, jak jej před rokem TV Nova s velkou slávou ohlašovala a slibovala opravdu výbornou a napínavou podívanou. A světe div se, pro jednou to byla pravda a seriál si mě získal. Když skončila první série, netrpělivě jsem čekal na tu druhou, která právě v těchto dnech na televizních obrazovkách v Česku finišuje. Kiefer Sutherland jako agent Jack Bauer je tak výborný, že mi nevadí kvůli němu chodit spát po půlnoci, tak pozdě totiž nyní seriál běží v TV. Na světě je i třetí řada (na Amazon.com se dá již koupit) a světe div se, i čtvrtá řada, tu ale myslím zatím jen dávají v USA v TV. Seriál je populární po celém světě a tak bylo zřejmě jen otázkou času, kdy dojde k propojení taneční hudby a melodie ze seriálu, kterou stvořil producent Shaun Callery. To se stalo na konci minulého roku, kdy trance djs začali hrát různé promo vinyly označované názvem 24 - The Longest Day, a tak podobně. Remixy vytvořila i trance ikona Armin Van Buuren a jeho mixy by měly být použity v nových dílech seriálu a jeho dvd edicích. Pro ukázku jsem vybral dub mix (ukázka), který se mi líbí, ale ani ostatní mixy nejsou vůbec špatné. Je zajímavé sledovat, jak se někdy spojí zdánlivě neslučitelné věci, v tomto případě seriál 24 a trance. Ale jak je vidět, funguje to docela dobře, takže proč ne.
Napsat názor do DISKUSE

 17.1.2005 Karel, Press

Cor Fijneman a Mark Norman poprvé spolu ve střední Evropě! 22.DUBEN, MALÁ HALA DUHOVÉ ARENY, PARDUBICE. Vstupenky v sítích TicketPro za 240,- Kč + poplatek, TicketArt za 240,- Kč, na serveru www.vstupenky.cz za 240,- Kč. DJ Cor Fijneman - Tento DJ pocházející z Holandska je jedním z předních světových DJs propagující hudební styl trance. Již od svých hudebních počátků spolupracuje s DJ Tiëstem, se kterým vyprodukoval známé hity Theme From Norefjell nebo Sparkless. Poté co namíchal kompilaci In Trance We Trust 5 se stal velmi vyhledávaným DJem zaplňujícím taneční kluby a haly do posledního místa. V roce 2002 vydal svůj megahit Venus, který se hojně objevoval v playlistech DJů jako jsou Paul Oakenfold, Armin Van Buuren, Paul Van Dyk, Tiësto a další. Cor Fijneman se také pravidelně umísťuje v nejprestižnější anketě světa DJ Mag Top 100. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 16.1.2005 Libor, News
Tato deska vyšla již v květnu na labelu Baroque Records, ale do podvědomí mnoha Trance posluchačů ji dostalo duo Armin van Buuren a Markus Schulz, kteří tuto desku pravidelně hrávali ve svých setech. Bohužel o tomto projektu se mi žádné info nepodařilo sehnat a tak se raději budeme věnovat tomu, co najdeme na vinylu, který vyšel na labelu Armind, což je sublabel Armady. Kromě obvyklého Original mixu zde najdeme také Andy Moor remix. Original mix je velmi pohodový progressive Trance se zajímavými vokály v podání zpěvačky El. Ovšem remix v podání Andy Beardmora aka Andy Moora je naprosto geniální. V jeho podání je skladba o něco svižnější a také Andy podstatně vylepšil hlavní melodii tracku, takže se jedná o geniální progressive Trance, který navíc ještě doplňují skvělé vokály, které pomáhají dotvářet již tak parádní skladbu. A i když se nejedná o žhavou novinku, tak tato skladba i s odstupem času zní pořad skvěle, což je záruka kvality. Na labelu Armind by měl v nejbližších dnech opět vyjít tento singl, ovšem tentokrát s novým remixem od dua Ralph Kyau & Steven Moebius Albert, kteří odvedli skvělou práci a jejich remix jenom potvrzuje, že v poslední době jdou hodně nahoru, ale i tak si myslím, že Andy Moor remix je stále ten nejlepší.
Napsat názor do DISKUSE

 14.1.2005 Karel, Press

V pátek 21. ledna se klub DUPLEX bude opět otřásat v rytmech trance music, jelikož do Prahy opět dorazí čecho-švýcarka LayDee Jane! Jako další host ji doprovodí rezident klubů Mecca a Studio 54 - DJ BonFinix a "duplexí" DJs Madman & Raju v sestavě na 4 gramofony jako Music Madness. Těšit se můžete na exkluzivní dekorace, skvělé drinky, luxusní gogo dancers a další. Vstupné činí pro členy klubu s smskou 150,- ostatní 250,-. Jak se stát zdarma a snadno členem klubu zjistíte na www.duplexduplex.cz/klub. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 13.1.2005 Karel, Press

A je to tady! Hned na začátek druhého měsíce nového roku jsme si pro vás připravili další trancovou lahůdku. Již po šesté proběhne oblíbená klubová akce Neutral Trance Conference (NTC 6). Těšit se jako vždy můžete na vynikající up-lifting, tech-trance a progressive-trance v podání těch nejlepších tuzemských tranceových DJs. Kromě residenta DJe Michaela C, který zazářil po boku Marc van Lindena a Laydee Jane na benešovské X-mas party v prosinci loňského roku.se dále můžete těšit na 2 specialní hosty a to na DJe Levise (technisco.cz), který se stal zároveň i spolupořadatelem této akce a DJe Petera van Zeldena (ntc.cz), který se na konci minulého roku z čista jasna vyšvihl na špičku české tranceové scény. Tuto trojici doplní již dobře známý a ostřílený DJ Athro (ntc.cz). Akce poprvé proběhne v pražském klubu XT3 (ulice : Pod plynojemem 1274/5, Praha 8). Vstupné na akci bude 50,-Kč. Začínáme v půl deváté a končít budeme až ráno. Všechny příznivce kvalitní taneční hudby tímto srdečně zveme a těšíme se na vás. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 12.1.2005 Karel, Press

Vážení příznivci taneční hudby, s příchodem nového roku bychom vám chtěli oznámit vznik nové promotérské skupiny United Music, kterou vytváří agentury JPA Group a G Productions. Smyslem této vzájemné spolupráce je přinést vám v tomto roce co nejvíce kvalitních akcí s žádanými DJ´s a kapelami. Připravujeme pro vás pestrou řadu velkých parties, koncertů, festivalů a klubovek, o kterých vás budeme včas a dostatečně informovat. Důraz chceme dát na kvalitní line-upy, nejvyšší organizační úroveň, nové pojetí dekorcí a performací, dostupné ceny vstupenek a občerstvení, dobrou dostupnost a dostatečné kapacity prostorů a zázemí, tak aby jste se na našich akcích cítili bezpečně a co nejpohodlněji. Během několika dnů bude spuštěn server www.unitedmusic.cz, na kterém budete nacházet aktuální a exkluzivní informace o připravovaných akcích a účinkujících, spoustu zábavy, souteží, hudby, fotoreportů, atd. Věříme, že se nám podaří vše zvládnout tak, abyste si v tomto roce odnesli ty nejlepší zážitky, a mohli si vybrat z co nejširší nabídky akcí, které vám připravíme. United Music (JPA Group & G Productions) info@unitedmusic.cz

Napsat názor do DISKUSE

 11.1.2005 Libor, News
Hned na úvod se musím přiznat, že ačkoliv Alex Morph pochází z Německa, které zrovna není považováno za líheň toho nejlepšího Tranceu, tak na co Alex v poslední době sáhne, nemá chybu. Namátkou vybírám několik velmi povedených remixů v podání Alexe a to pro Talla 2xlc - The Air That I Breathe, Exertion - Partizan, Ozone - Rock a Moonrush - Risky Business, který remixoval pod svým vedlejším projektem Arc In The Sky. Poslední sólový singl Alexe vyšel v únoru, jmenoval se Flaming Clouds a byl velmi kvalitní, na vinylu byl remixem od projektu Airbase. Konečně ale Alex po několika vynikajících remixech vydává svůj nový singl Unification, jenž vychází u labelu Fenology Records. Na vinylu se nachází tři verze, Original mix, Fred Baker remix a dub mix. Začneme Original mixem, který se jednoznačně řadí mezi uplifting. Skladba je trochu svižnější ale může se pochlubit velmi kvalitní melodií, která alespoň na mě působí velmi příjemně, má určité kouzlo, které mě hned při prvním poslechu dostalo. Skladba ještě obsahuje náznaky, které mi připomínají produkci projektů Super 8 či Aalto, které podobně vokály také používají a i v tomto případě to zní moc pěkně. Dle mého názoru uplifting nejvyšší kategorie. Belgický producent Fred Baker, který v poslední době velmi úzce spolupracuje s krajanem Mikem, mimochodem mají již hotový nový singl svého společného projektu Active Sight, odvedl také velmi kvalitní práci. I v jeho podání se jedná o velmi kvalitní uplifting, který obsahuje stejné vokály jako Original. Ačkoliv hlavní melodie je velmi povedená, tak podle mě se z ní vytratilo ono kouzlo, díky kterému Original u mě tolik boduje. Dub mix je prakticky stejný jako Original, ale neobsahuje hlavní melodii z Original mixu a působí ještě svižnějším dojmem. Celkově tento vinyl se povedl, mně osobně dostal jednoznačně Original mix, ale myslím, že remix Freda bude u Trance DJs bodovat.
Napsat názor do DISKUSE

 10.1.2005 Karel, Press

Residentní party dje Martina Grednera otevírá poprvé v novém roce své progressive brány v klubu PARADOGS a hodlá navázat na úspěšné podzimní party s Oliverem Kleinem a Tomcraftem. Začátek party bude jako obvykle v rukou rezidenta Martina Grednera, který si opět připravil to nejaktuálnější a nejkvalitnější z progressive house/trance, máte se tedy určitě na co těšit! Jako Martinův host bude stálice české scény, vynikající dj RAI, který patří do elity české progressive house scény. RAI, se představí v čase 03:00 až 05:30, rozhodně se vyplatí počkat na jeho groovy sound! A kdopak bude hlavním hostem party PROGRESSIVE? Kai Tracid, stálice německé a evropské taneční scény, tedy řekněme si o něm něco. Více zde >>

Napsat názor do DISKUSE

 10.1.2005 Libor, News
Pokud patříte mezi pozorné čtenáře těchto stránek, tak jste si určitě všimli, že na tento vinyl jsem už upozorňoval v článku o Propylon, což je další projekt za kterým se Jonas Steur ukrývá, a sliboval jsem, že na tento nový vinyl se brzy podíváme. Sliby se mají plnit nejenom o Vánocích, takže jdeme na to. Jonas vydal pod projektem Estuera velmi kvalitní vinyl Tales From The South / City Lights, který zaznamenal velký úspěch a hráli ho všichni přední Trance DJs a myslím, že podobný osud čeká i tento nový vinyl. Release date Red Shores / Chapter 2 není ještě známý, ale jisté je, že vyjde na labelu Black Hole Recordings. Skladba Red Shores má něco přes 10 minut, takže Jonas v ní svým talentem rozhodně nešetřil. Již od začátku tracku Jonas dokazuje, že vytvořit skvělou melodii pro něho není problém a přibližně ve třetině se začnou ozývat samply, které Jonas použil již na předchozím vinylu Estuery a celé to zní moc pěkně, i když hlavní melodie je velmi melancholická. I druhá skladba Chapter 2 se pyšní vynikající melodií, která je opět velmi emotivní a při jejím poslechu se budete lehce vlnit se zavřenými oči, alespoň na mě tato skladba takto působila. Stejně jako první skladba se jasně řadí mezi kvalitní uplifting. Tento vinyl se rozhodně povedl a tento 22-ti letý Belgičan se pomalu, ale jistě začíná řadit mezi nej Trance producenty. Jonas své vysoké producentské kvality také potvrdil remixem skladby Waterfall projektu Re:Locate.
Napsat názor do DISKUSE

 7.1.2005 Libor, News
Holandské producentské duo Jeroen Beltman a Martijn Endenburg aka Varian ještě na poli Trance music není tak zavedeným pojmem, ale možná díky tomuto singlu se to změní. Jeroen a Martijn vydali již jeden kvalitní singl No Way Out, který mimochodem remixoval holandský génius Mark Otten aka Lightscape. Novinka se jmenuje Passion a vyšla v listopadu na labelu Varian music. Kromě Original mixu se na vinylu také nachází remix od projektu Phynn. Začneme ale Original mixem. Ten se může pochlubit velmi kvalitní, lehce posmutnělou melodií a celkově zní tento mix velmi dobře. Za projektem Phynn, aby se to nepletlo stojí další z řady holandských talentů Finne Jager. Druhý mix obsahuje ústřední melodii z Original mixu, ale Finne do skladby přidal pár svých samplů, takže to oba mixy jsou rozdílné a i v podání Finna zní Passion velmi kvalitně. Celkově si myslím, že tento vinyl se povedl. Na stránkách tohoto projektu se již také objevila informace o novém singlu Varian s názvem Endless Desire, pro který opět remix vytvořil Mark Otten.
Napsat názor do DISKUSE

 6.1.2005 Libor, News
Když jsem poprvé slyšel tento kousek, byl jsem mile překvapen, jelikož již při prvním poslechu mi bylo jasné, že toto bude hit, minimálně pro mě. Druhé překvapení bylo, jakmile jsem zjistil, že tento projekt má na svědomí švédský producent Jezper Soderlund, který je hlavně známý díky projektům jako např. Airbase, Ozone, Rah či Scarab. Inner State je zcela nový projekt Jezpera, skladba Changes vyjde na labelu Misji Hesloota, First Second. Vinyl kromě klasického Original mixu bude obsahovat i John O' Callaghan remix. Začneme Original mixem. Musím se přiznat, že ten mě dostal již při prvním poslechu a hned se zařadil na nejvyšší stupínek mé osobní top 10. Skladba je o něco pomalejší, ale to vůbec není na škodu, ale právě naopak. Kapitolou sama o sobě je melodie. Ideální melodie pro podzimní večery, navodí příjemnou melancholickou náladu a do toho se ozývají vynikající vokály, prostě při poslechu tohoto tracku Vám dojde, proč se tento styl jmenuje Trance. Co se týká druhého remixu, tak John skladbu o poznání zrychlil, přidal své oblíbené samply, takže je to ideální kousek na taneční parket. I tato verze je velmi kvalitní, ale abych byl upřímný, tak u mě jednoznačně zvítězil Original, který mě uchvátil svojí atmosférou, pokud se Vám tento singl líbit nebude, tak pak Trance není pro Vás to pravé.
Napsat názor do DISKUSE

 4.1.2005 Libor, News
Pierre Cobbaert aka Kobbe a Austin Leeds tvoří dohromady projekt The Pressure pod kterým vydávají první singl s názvem Daze. Vinyl vyšel na labelu Club Elite a kromě Original mixu zde najdeme i remix v podání majitele tohoto labelu, tedy Mika Dierickxa aka M.I.K.E. Mimochodem Pierre a Austin již spolupracovali na tracku Fusion Love a myslím, že to byl kvalitní singl. Ale zpět k jejich společné novince Daze. Original mix bych zařadil do stále populárnějšího stylu, melody progressive, takže na své si přijdou jak vyznavači upliftingu, tak i milovníci progressive. Jenom škoda, že se ve skladbě neobjevuje více vokálů, asi v polovině tracku se na chvíli ozvou ženské vokály, které jsou podle mě skvělé, ale to je jediná výtka k tomuto tracku. K remixu od Mika není moc co dodávat. V jeho podaní je skladba o poznání rychlejší, také onen vokál Mike trochu upravil k obrazu svému a zní hodně zajímavě, trochu do elektra, a také obsahuje typické Mike samply, kterých já osobně nemám nikdy dost, takže u mě tento remix patří mezi nejoblíbenější skladby současnosti.
Napsat názor do DISKUSE

 3.1.2005 Libor, News
O tomto 22-ti letém belgickém producentovi jsem se zde nedávno zmiňoval v souvislosti s projektem Estuera, na kterém se Jonas podílí a vinyl Tales From The South / City Lights zaznamenal velký úspěch na poli Trance music. Na labelu In Trance We Trust, sublabelu Black Hole Recordings, vychází nový Jonasův vinyl s názvem Exile / Morning Glow ale tentokrát pod novým projektem Propylon. Již po prvním poslechu skladby Exile mi bylo jasné, že je to výjimečná skladba, alespoň pro mě. Jedná se o vynikající uplifting Trance s velmi kvalitní melodií, která alespoň na mě působí velmi emotivně. Zhruba ve třetině skladby přichází na řadu hlavní melodie této skladby, která zní sice velmi jednoduše ale v jednoduchosti je krása. Na mě tato melodie působí velmi melancholicky, skoro až smutně, ale o to v Tranceu jde především. Pravda, podle reakcí které jsem na tuto skladbu viděl, budete tuto melodii buď nenávidět anebo milovat, stejně jako já, nic mezi tím. Druhá skladba Morning Glow by se dala charakterizovat jako melodický progressive Trance. I v této skladbě zhruba v polovině zazní velmi kvalitní melodie, která opět vyvolává melancholické pocity. Ačkoliv toto je teprve druhý vinyl, který jsem od Jonase slyšel, tak si myslím, že tento Belgičan má před sebou velmi zajímavou kariéru. Na závěr ještě aktuální informace o novém tracku projektu Estuera s názvem Red Shores / Chapter 2, ale o něm si povíme až příště.
Napsat názor do DISKUSE


13.11. 22:13
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019
11.11. 20:48
Orjan Nilsen 16/11 v Epicu
10.11. 18:37
Paul Van Dyk zahraje v Epicu 7.12.2019
30.10. 2:20
Aly & Fila presents FSOE
30.10. 1:26
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

18.11. 11:30
OUT! [Beyond The Stars Recordings] SounEmot - Si Tan Solo Supieras
18.11. 11:25
OUT! [TAR#138] Ramin Arab - Revolution
18.11. 11:21
OUT! [TAR Oasis] John Grand - Aries
12.11. 14:54
Markus Schulz & HALIENE- 'Ave Maria' - Official Video
12.11. 14:46
Christina Novelli - It'll End In Tears

14.11. 0:18
HØLY WATERS - Little White Lies (Official Video)
10.11. 19:50
Markus Schulz & Haliene - Ave Maria (Official Video)
31.10. 14:54
Purple Haze - You & Me (Official Video)
29.10. 17:20
Roman Messer feat. Roxanne Emery - Lost & Found (Official Video)
15.10. 20:17
Christina Novelli - Beautiful Life (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ