TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 12.6.2001 Myclick , Review
Nottingham platí ve světě muziky za dost slušnou zásobárnu hudebními talenty. Není tedy divu, že se v poslední době mluví o dalším zástupci z této líhně. Projekt Bent tu vznikl v roce 1997 a dali ho dohromady Simon Mills a Neil Tolliday, přezdívaný také "Nail":-). Před dvěma lety se celkem bez potíží zapsali posluchačům skladbami I Love My Man a Always In My Heart. Kritika je začala přirovnávat k britským The Air, k druhým Groove Armada nebo k čím dál romantičtějšímu Mobymu. Jisté je, že jejich hudba je to nejnádhernější co vás může ve vašem životě potkat. Ačkoliv tahle dvojice vyrostla na houseových seancích, na jejich tvorbě se vliv tohoto čím dál mainstreamovějšího stylu neobjevuje ani náznakem. Skladbám vévodí obrovská hravost, smysl pro detail a lidské pocity. Přirovnání k The Air celkem sedí - stejné xylofonové doprovody, sladké klavírní party a smysl pro silnou melodii. Co víc si jako pohlazení v dnešním přetechnizovaném světě můžete přát? Poprvé jsem tuhle dvojku zaregistroval díky oblíbeným kompilacím Café Del Mar, na jejíchž zatím posledním dílu se objevila vynikající Swollen.


Trochu mě mrzí, že jsem propásl jejich živé vystoupení na 5. narozeninách jednoho z mála deephouseových soundsystémů u nás - Quadrant SS a tak pro mě zbyla jen jediná útěcha - poslech tohoto zvukově hodně bohatého alba alespoň doma. Ještě před tím než se pustíme do poznávání jejich tajuplného světa, se vám musím svěřit s tím, co je mi na téhle dvojce obzvlášť sympatické. Nemám rád budoucí hvězdy showbusinessu, kteří musí za každou cenu propůjčovat své tváře médiím, televizním stanicím a zbytečně tak zdůrazňovat svoje "slávomanství". Bent na tom jsou přesně opačně. Už obal singlu I Remember Johnny představil oba angličany v jakési bláznivé koláži včetně jejich namalovaných podobizen. Jde o celkem vkusnou propagaci a tak mě potěšilo další obrázkové dobrodružství na jejich debutovém albu. Už název desky Programmed To Love, kterou vydala firma Sport, svádí k přemýšlení. Ne tedy náhodou, ale zcela záměrně je tu výjev z nějakého pokoje, kde u slavnostní večeře sedí zamilovaný pár a jako hlavní menu má na prostřeném stole talíře s hlavami obou hlavních představitelů, připravené k okamžité konzumaci. Zbytek bookletu doplňuje naopak celkem pestrobarevný pták s masitou žížalou v zobáku. Říká se, že originální obaly prodávají a tohle je typický příklad, že až do poslední chvíle vám obsah zvukového nosiče zůstane utajen. I s velkou dávkou představivosti totiž neodhadnete vůbec nic...

Vzhůru tedy do tohoto tajuplného světa, za který byli Bent nominováni v soutěži Muzik Awards v kategorii Nejlepší nováček roku. Exercise 1 je opravdovým hudebním cvičením. Oba muzikanti zde procvičují jednak posluchačovy smysly a zároveň zkouší ze sebe dostat maximum už v téhle úvodní, do třech etap rozdělené skladbě. Začátek je jako odlet do vesmíru včetně různých šumů a potřebných ruchů. Ty jsou vzápětí vystřídány mužským dialogem, kterému vévodí jakýsi starý sampl, stále zdůrazňující "I see". Do třetice je tu hlavní motiv skladby - pohodová figurka, která se sice stále opakuje, avšak je doplňována hodně originálními a hlavně nikdy nečekanými efekty, jež jí dodávají zvláštní kouzlo. V Private Road vás možná zaujme hlas, který jste už někde slyšeli. V mém případě tomu bylo u jednoho z tahounů skotského vydavatelství Glasgow Underground - projektu Neon Heights. Zoe Johnston, fungující též pod nickem Zed J, tu připravila stejně něžnou skladbu. Zdá se, že bude vyhledávána čím dál víc, protože spojení jejího hlasu s tanečními beaty až neuvěřitelně sedí. Když to vše podbarvíte tklivou kytarkou a houpavým rytmem, výsledek se logicky musel dostavit. Její hlas kolísá někde mezi Tracey Thorn a Suzanne Vega a je položen chytře tak, aby pohladil každého kdo to potřebuje. Cylons In Love začíná na stejném principu jako zvuk z desky, která se po zmáčknutí tlačítka Start začíná pomalu rozjíždět, po chvilce je však násilně zastavena a hned následuje další poklidný track. Kdo má rád francouze The Air, přijde si zde opravdu na své. Nachlup stejné vokodéry zkreslující hlasy, snad jen trochu více kytar, ale jinak je příjemné sledovat, jak se tahle skladba vyvíjí. Nové a nové nástroje se derou kupředu a stále ještě mají šanci ladit se zbytkem už naprogramovaného tracku.

Chocolate Wings je opět hodně zasněnou baladou, ve které vás nejvíce zaujme novodobý Elvis Presley, jež je tady skvěle imitován. Výborná je i nastíněná atmosféra, kdy si budete při poslechu připadat jako ten pták, který z výše hledí na naší krásnou zemičku a bezstarostně plachtí volným prostorem. Bent dokazují, že by klidně mohli pracovat na zakázku. "Chcete skladbu o lítání? Vteřinku, tady ji máte. Pardon, ještě název - hmm, co třeba Čokoládová křídla:-)?" Invisible Pedestrian jako by vypadla z pera čím dál slavnějšího Mobyho. Kopie jeho skladeb z alba Play je přesně to, k čemu to srovnání svádí. Stejná barva táhlých tónů, zdánlivý smutek, jediné co tu chybí je jeho už tolikrát obehrané piánko. Nejhravější je však zřejmě I Remember Johnny. Těch zvuků a nálad co se tady potkává, společně mísí, vzájemně doplňuje, aby vše nakonec dospělo k dobře odvedené práci pouhopouhých dvou šikovných muzikantů. Jako by šlo o mistrovství v samplingu! Chvílema Kid Loco, chvílema Fila Brazillia, vše doplňuje decentně dosazený pískot fanoušků, ke slovu opět přijdou francouzy tolik využívané hlasové vokodéry, prostě senzace přesně pro letní čas, kdybyste místo u Zlaté Prahy raději poseděli na kávě spíše u takhle pohodové hudby. Bohužel naši restauratéři jsou nekompromisní:-(.

Swollen - skladba, která zapříčinila shánění tohoto alba. Jeden z adeptů Café Del Mar vol.7 opět s hlasově půvabnou Zoe Johnston. I když je hodně smutná, dokáže do vás vnést své poselství. Zoe je přesvědčivá a ukazuje, že na tomhle světě je ještě spousta bolístek, se kterými je nutné se vypořádat. Neznám příjemnější track loňského roku - v té záplavě různých benefikčních akcí máte chuť Zoe podat nataženou ruku a pomoci jí - téměř jako byste ji cítili vedle sebe. Pokud jste doteď nebyli žádnou skladbou obejmuti, Welly Top Mary vám tenhle zážitek umožní. Jsou zde popírána veškerá hudební pravidla a vytvářen jakýsi "Bent World". Oba muzikanti tu našlapali maximum zvuků a nástrojů, přičemž výsledek je ohromující. Tolik klidného experimentování už jsem dlouho neslyšel, vypnutí desky na závěr vás z tohoto sladkého světa jistě probere. Poslední Always je skutečnou lahůdkou. Její délka je téměř devatenáct minut a je rozdělena do třech podskladeb. První Always In My Heart jako by měla posluchači připomenout Nailovo účinkování ve slavném nottinghamském sound systému DIY. Jediný deephouseový track na tomto albu je podpořen hlasem operní zpěvačky, takže představuje tenhle klidný styl v nové poloze. Druhou částí je opičí Toothless Gibbon. Jde téměř o zvukovou techno džungli podbarvenou věrohodnými opičími skřeky a zároveň důkaz, že pro Bent není žádný styl cizí. Triphopový závěr To The Bridge je také unikátní. Poklidná hudba je najednou doplněna dětským zpěvem opakujícím říkanku London Bridge Is Falling Down. To vše za podpory různých zvukových efektů, včetně křiku hrajících si dětí, bouřky a množství hlasových samplů vytržených z kontextu.

Zhodnocení: Deska, u které není jediný zvuk zbytečný a každá vteřina záznamu zaplněna, je zásluhou Bent připravena pro vaše ouška. Poslech je skutečně zábavou a zaručuji vám, že každé další přehrání do vás vnese úplně nové zážitky. Zdá se, že tu máme o další projekt, který to myslí ve studiu vážně, víc. Uvidíme kam to po svém víc než dokonalém debutu dotáhnou...9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ