TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 23.8.2001 Petr Makaj, Review
Na začátek si řekněme: kdo nezná BTho? Myslím, že tento Američan se i v naší republice proslavil opravdu dost, i když tady doposud nikdy nevystupoval a ani jeho singly se kupodivu nehrají na komerčních rádiových stanicích, což je docela paradox, když uvážíme jeho typické "slaďárny" jako Remember, Dreaming a další. Brian Transeau, jak zní jeho celé jméno, je znám tím, že kromě melodického zpěvného tranceu dokáže zacházet do stylů, které s ním opravdu moc společného nemají. Jako nejlepší příklad může posloužit jeho poslední deska Movement In Still Life, kde směle koketuje s hip-hopem, drum'n'bassem a klidně i elektrem. Ono když se podíváme, kdo mu s tím vypomáhal, není se ani co divit. Jména jako Adam Freeland, Kevin Beeber, DJ Rap nebo Sasha mluví za vše. S kým však Brian zatím spolupracoval nejvíce, je jeden z nejpovolanějších ve stylu vám tolik notoricky známém (ano, je to trance), Paul van Dykem, který má takto jistě nemalou zásluhu na BTho vzestupu. Naposled spolu natočili track Namistai, kterou jste mohli nalézt na výše jmenovaném albu.

Never Gonna Come Back Down
nejprve vyšla na americké verzi Movement In Still Life, dále se pak objevila na soundtracku k filmu 60 sekund s Nicholasem Cagem v hlavní roli a nakonec je k dostání i jako singl, ovšem opět určený jen pro americký trh.
Jedná se o hodně říznou kytarovku, kterou doprovází ostré elektronické zvuky ne nepodobné těm co mají v malíčku Chemical Brothers, v pozadí jsou rozeznatelné breakbeatové spodky a všechen ten hluk ještě prořezává svým vokálem M. Doughty (Lidé zvyklí na BTho "obvyklé" zpěvačky Kirsty Hawkshaw nebo Jan Johnston by zde byli asi hodně překvapení). Možná je toho vměstnáno na jednu skladbu více než by bylo zdrávo, protože takhle to působí dost chaoticky a vy ani pořádně nevíte, na co se máte soustředit dříve. Přesto zde Brian potvrzuje, že se z něj začíná stávat hodně všestranný hudebník a příští deskou by se mohl dostat zase o stupínek výše.

Singl otevírají 2 mixy od projektu Hybrid. První je Breaktek Mix, který má s originálem společný jen ten vokál. Ten je vsazen do zcela odlišné stavby a struktury tracku. Oproti původní verzi je odebrán zvuk kytary, naopak přidané piáno a housle, tolik typické pro toto hudební seskupení. Hybrid si zde nechali opravdu záležet a dokázali vytvořit velice emotivní a jemnou sedmiminutovou kompozici toho nejlepšího ze stylu zvaného break-trance, která ve svém vrcholu dokonce připomíná skladbu Right Here, Right Now od Fatboy Slima. Druhý Echoplex Dub je údernější a rozjetější alternativou pro první mix, když jsou zde také napřímené beaty. Zvukově se hodně podobá staršímu remixu Hybrid opět pro kámoše BTho na jeho singlu Godspeed. Pokud byste měli slyšet jednu z těchto verzí na party, byla by to pravděpodobně tato.

Timo Maas
je v současnosti jednou z největších hvězd taneční hudby. Jeho věhlas dávno překročil i hranice britských ostrovů, která je pro cizince většinou beznadějně začarovaná. Jeho mix by se dal zjednodušeně nazvat jako funk 21.století podložený pořádně "vlhkým a tvrdým" soundem. Timo dokáže dělat i jemnější záležitosti, tohle se však jeví jako návrat k singlům jako Der Schieber nebo UBIK.
Eric Kupper dělal pro BTho remix už na singl Dreaming. Tady zvolil podobnou taktiku a upřímně, nevím proč. Nutno říct, že se v jeho případě opět jedná o mlácení prázdné slámy. Nemůžu si pomoci, ale v porovnání s předešlými 3. mixy je tento tak trochu nezajímavý a nudný. Vokál v celé své kráse a délce je zachován a místo úderné kytary a agresivních zvuků je zde vložen do změti houseových beatů a rytmů. A remix Paul DeCarliho? Ten snad ani komentovat nemusím, protože je od originálu téměř k nerozeznání... Na singl přispěl také svoji maličkostí Steve Lawler, jehož mix se na CD, které jsem zakoupil, bohužel nedostal...

ZHODNOCENÍ: Never Gonna Come Back Down nepatří ke skladbám, které byste museli za každou cenu mít. BT už udělal lepší věci, přesto i zde odvedl solidní práci a bude velmi zajímavé sledovat jeho tvorbu i nadále, protože toto období je pro něj doslova "movement in still life". Dobře dopadly i remixy, ze kterých se nejlépe vyjímají ty od Hybrid a Timo Maase. Pokud se více zajímate o tvorbu tohoto producenta, tak vězte, že udělal exkluzivní skladbu pro soundtrack k filmu Tomb Raider s názvem The Revolution, která je něco na způsob právě NGCBD, ale je snad ještě více tvrdší. Oficiální web BT-ho najdete na www.btmusic.com20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ