TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 20.6.2001 Karel , Review

S velkou radostí píši recenzi na toto album a to hned z několika důvodů. Jednak jde o 2CD plné holandského tranceu a progressive tranceu a jednak mi jej zaslal sám DJ Misja Helsloot, který celé 2CD namixoval. A je tu ještě jedna věc, díky které mám chuť do psaní, a sice že jsem již delší dobu nic nerecenzoval .)
Pořadové číslo této kompilace je 11, což znamená, že předchozích 10 dílů mi jaksi uniklo (stejně jako spousta další skvělé muziky). Kompilaci namixoval, jak už jsem zmiňoval, DJ Misja Helsloot, o kterém jste si mohli před pár dny tady na trance.cz přečíst krátký článek. Ještě než jsem si CD pustil, hodně, ale opravdu hodně mě zaujal obal CD, který je opravdu povedený. Krásní tygříci, umělohmotný obal zabarvený do oranžovo-žluté, tomu říkám letní grafika!

Uchvácen obalem vkládám do CD přehrávače CD1 a na uši si nasazuji svoje Sennheiser HD-565 Ovation sluchátka .) První skladbou je X-Trax - Plan 94 (The Voyager Original Mix) a hned tahle skladba patří k těm nejlepším na celém albu. Úplný začátek skladby je takový progresivnější, ale asi tak od 2 minuty se objeví pěkné vokály a na pozadí záchvěvy melodie. Od páté minuty se ovšem objeví nádherná melodie, která se mi velmi líbí a právě díky ní považuji tuhle skladbu za výbornou. Druhým trackem je Mark Lowndes - Chemistry. Opět povedený kousek, good progressive holland trance. Žádné tvrdé beaty, ale spousta zvuků, vokálek, opravdu příjemná skladba. Dále tu máme Nemesis - Techno Upstairs. Podle názvu by se mělo asi jednat o techno, ale nenechte se zmýlit. Opět jedeme v rytmu "akčnějšího" tranceu s jakýmysi neidintefikovatelnými zvuky, mě se to zdá jako krákání vrány. Už po třech skladbách je jasné, že celá kompilace je precizně namixovaná, protože přechod z jedné skladby na druhou není vůbec poznat. Dalším kouskem je Manhattan - New York Nights (Karovas Spreading The News Mix). Celé první CD je víc progresivní než druhé CD, které je plné čistého tranceu, takže ani song od Manhattan není vyjímkou. Lemon 8 - Pressure je dalším trackem mezi těmi, které mi zůstaly nejvíc v paměti. Nádherně se stupňující melodie, dobré basy, moc moc se mi to líbí! Skutečný nátlak na moje ouška a tranceové nebe je skoro na dosah ruky ..

2 Men Strong - The Beast Within'
je již šestou skladbou v pořadí. Je v takovém skoro až chill-out stylu, ono vůbec se CD1 skvěle hodí k poslechu při práci nebo tak něčem .) Sedmou písní je Mark Auerback Pres. Muke - Twister Rmx a máme tady další, takřka geniální kousek. Procítěné ženské vokály jistě nenechají žádného fanouška tranceu chladným a ujistí ho, že trance je tím jediným stylem, pro který byl zrozen. Jamnesia - My Memory Is Back je dalším songem, který do mixu perfektně zapadá. Tuto skladbu hraje již několik měsíců ve svých setech např. Paul Van Dyk. Mě se rovněž líbí, ale na albu ji řadím spíše mezi průměrné songy. Zenith - Swarm Chemical Dub je hodně progresivní skladbou, takový chemický dub hehe .) Protentokrát žádné srdcervoucí vokály, ale tvrdší beat a vcelku zajímavé zvuky do toho. Inkfish - Fake (Jon Laprevote Rmx) pokračuje v podobném stylu, s tím rozdílem, že je to ještě více taková underground skladba. Ale pořád dobré, rozhodně lepší, než nějaké komerční songy typu CJ Stone nebo Green Court. Sonorous - Glass Garden (Kyau Vs. Albert Remix) je asi nejkomerčnější skladbou na celém 2CD. Tenhle song znám velmi dobře z německých rádií, protože v .de to byl (je) dost velký hit. Skoro se až na CD1 nehodí, pořád nekomerce a progressive style a najednou Sonorous .) Posledním trackem prvního CD je Scene Crashing - Strange Days. Stejně jako většina názvů na kompilaci, ani tento mi nic neříká. Inu člověk stále objevuje a objevuje a u tranceu (holandského) to platí dvojnásob. Strange Days je už čistá trance skladba a jakoby pobízela k vložení CD2 do přehrávače.

Není důvod proč tak neučinit a já tedy spouštím druhý díl této kompilace. CD2 spouštím druhý den po recenzi na CD1, jsem po obědě, pohodička, připravujeme se na Mysteryland a do toho všeho zní náádherná věc The Green Martian - Computer Weekend. Co říci ke Green Martianovi ? Opravdu úžasná skladba, tohle je trance budoucnosti, ať si kdo chce co chce povídá. Božská melodie, výborná atmosféra, to vše tenhle track navozuje. Dvojku má Intimo - Retention, další vysoce nadprůměrná píseň, která mi v určitých momentech zní jako nějaká hymna. Že by hymna tranceu ?) Jde o projekt, za kterým nestojí nikdo jiný než belgický M.i.ke. Další z vrcholů této kompilace nastává při poslechu "taneční hudby" od Oudja - Opium 2001 (2001 Revisited Mix). Když poslouchám tyhle songy, skoro si říkám, proč já vlastně poslouchám německý trance ?? Odpověd zatím neznám, ale něco tak zajímavého jako je Oudja jsem od něměcké produkce nikdy neslyšel. Oudja rulezz !)) Snad jen ten náběh a gradování je trošku moc dlouhé, ale to je přeci trance. No a když se to rozjede, tak to je opravdu něco báječného.

Na CD1 se mi moc nelíbila skladba od Sonorous, na CD2 je to Moonman - Galaxia (Solar Stone Remix). Ne že by to nebyla kvalitní věc, ale jde o hodně provařenou skladbu, takže mě moc neoslovila. I když teda jak si tu teď sedím a hraje mi to tu, tak se mi to taky dost líbí. Ale je to provařený ) Element Four - Element Four a "trance heaven is coming". Rozsáhlé plochy, originální zvuky, jiná dimenze, kdo říkal že trance lze vychutnat jen s pomocí nějakých stimulátorů ?? Tak teď pozor, je tady podle mě nejlepší kousek celého výběru. Dawnseekers - Protuberance. Zaujalo mě to tak, že jsem ihned začal pátrat po homepage tohoto projektu, bohužel ale Dawnseekers nemají vlastní web, je ve výstavbě a není hotový, protože jsou hodně zaneprázdněni, jak mi bylo řečeno ) Protuberance je skladba plná všelijakých postupů, jedinečné melodie a pěkné basové linky (prostě to hezky basuje). Do toho melodie, která je vytvořena pomocí houslí, nebo něčeho podobného. Opravdu těžko se to popisuje, ale kdyby mi někdo řekl, jakou skladbou bych definoval slovo trance, bez váhání bych mu odpověděl, že to jsou Dawnseekers - Protuberance! Po této tranceové explozi je třeba trochu ubrat melodie, tudíž přichází Robert Armani - Circus Bells (Oliver Klein Remix), který zaujme svými chytlavými zvuky a takovým wet&hard spodkem, však remix nemá na svědomí nikdo jiný než Oliver Klein, který hodně remixuje ve stylu podobném wet&hard.

Máme před sebou poslední 4 skladby alba a první z nich je Airwave - Save Me. Tohle je taky trochu provařená píseň, ale na rozdíl od Sonorous a Moonmana se mi ani po několika měsících, co ji znám, neoposlouchala. Opět jedinečná stupňující se melodie, snad jen ty postupy než naběhne melodie jsou podobné jiným songům od Airwave, například skladbě "Lightspeed". Ale melodie opět rulezz). Clint Fabian & DJ R. Kay - Panorama je hrozně chytlavý track, který se ale po několika poslechnutích tak trochu oposlouchá a pravděpodobně vás přestane i bavit. Má pěkný začátek, ty basy jsou takové tajemné, zastřené a když se pak objeví melodie, máte pocit, že už nikdy nic lepšího neuslyšíte :) Alespoň mě se ale potom ta melodie trochu oposlouchala a navíc mi to připomíná trošku Rank 1 style. Ale jinak je to good. Embargo! - Fantasy Drive a předposlední kousek tohoto skutečně povedeného výběru, navíc tak krásně namixovaného by Misja Helsloot. Ke konci už se oprostíme od sladkých melodií, ostatně po "Panorama" je třeba zase trochu ubrat. Přesto stále zůstáváme na "fantasy jízdě", song od Embargo je pěkný, i když trošku tvrdší. A je tu závěr, poslední skladba je od Nexus - Return From Flatliner (Original Mix). Shodou náhod (nebo chytrého kalkulu ?)) mám tenhle song na vinylu, takže ho znám více než dobře. Také v tvrdším rytmu, ale opět s chytlavou melodií. Celkem se to i hodí na konec alba.

Tak to bylo 2CD Forbidden Paradise 11 - Face the wild, mixed by DJ Misja Helsloot. Opravdu hodně vydařená kompilace, precizně namixovaná, víc si asi nikdo nemůže přát. Ocenil jsem, že na albu je hodně alespoň pro mě neznámých skladeb, takže jsem si zase o něco rozšířil svoje obzory.
Kdybych měl stupnici, dal bych kompilaci hodnocení 10/10.

Tracklisting:
CD1
01. X-Trax - Plan 94 (The Voyager Original Mix)
02. Mark Lowndes - Chemistry
03. Nemesis - Techno Upstairs
04. Manhattan - New York Nights (Karovas Spreading The News Mix)
05. Lemon 8 - Pressure
06. 2 Men Strong - The Beast Within'
07. Mark Auerback Pres. Muke - Twister Rmx
08. Jamnesia - My Memory Is Back
09. Zenith - Swarm Chemical Dub
10. Inkfish - Fake (Jon Laprevote Rmx)
11. Sonorous - Glass Garden (Kyau Vs. Albert Remix)
12. Scene Crashing - Strange Days

CD2
01. The Green Martian - Computer Weekend
02. Intimo - Retention
03. Oudja - Opium 2001 (2001 Revisited Mix)
04. Moonman - Galaxia (Solar Stone Remix)
05. Element Four - Element Four
06. Dawnseekers - Protuberance
07. Robert Armani - Circus Bells (Oliver Klein Remix)
08. Airwave - Save Me
09. Clint Fabian & DJ R. Kay - Panorama
10. Embargo! - Fantasy Drive
11. Nexus - Return From Flatliner (Original Mix)

Thanks to DJ Misja Helsloot for CD.9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ