TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

Nedávno se na našem serveru rozpoutala debata na téma Electromajk versus techhouse. Nám se to dnes bude docela hodit, protože vás seznámíme s typickým zástupcem tohoto stylu a budete si tak moci udělat obrázek o tom, jak techhouse vlastně vypadá. Název Swayzak si londýnské elektronické duo dalo podle herce Patricka Swayzieho. Chtěli prý něco snadno zapamatovatelného a protože všichni si budeme ještě dlouho Patricka spojovat s pohádkovým Hříšným tancem, šlo o celkem vtipný nápad. Projekt tvoří James Taylor a David Brown, kteří spolu začali pracovat v roce 1996. Tři roky psali postupně do šuplíku, zabývali se technikou ve studiu, poznávali nejnovější zvuky a barvy, zvykali si na sebe a navzájem kombinovali své osobní výtvory, aby se v roce 1997 objevilo na trhu jejich první EPčko jako výsledek usilovného zkoumání nových možností. EP Bueno vychází na jejich vlastním labelu Swayzak Recordings a tak pomalu začíná vzletná cesta za úspěchem. Navzdory velmi malým konexím v londýnské klubové scéně bylo až překvapivé jak se deska chytla. Techhouse byl ještě v plenkách a tak byl každý titul vítán a diskžokejové si mnuli ruce nad jakýmkoli novým příspěvkem, aby v klubech mohli následně provádět techhouseovou osvětu. Oba protagonisté však po tomto fenomenálním úspěchu nezaháleli a vytušili cestu vpřed.

Následoval druhý počin - Speedboat/Low Rez Skyline, který je dnes označován za techhouseovou klasiku a vzápětí práce na debutovém albu jež vyšlo jak v americe (label Medicine), tak v domovské Anglii u specialistů na deep a techhouseovou scénu - labelu Pagan. Jeho název Snowboarding In Argentina už od začátku nutil k přemýšlení. Však také hudba jež se na něm skrývala, byla hodně inteligentní. Každý tón byl s alchymistickou přesností dotahován tak, aby na rozmazlené uši působil co nejpříjemněji. U techhouseu je strašně důležitá celková atmosféra skladby včetně co nejširšího zvukového pásma. Není to ani trance, ani techno, ani house - prostě od každého trošku. Z techna přejímá minimalismus, z houseu postupy a z tranceu celkový prostorový výsledek, jakoby vypůjčený z filmů zabývajících se novými galaxiemi. Bicí jsou zde hodně ploché, hi-haty naopak krátké a syčivé. Debutové album tak nastolilo výzvu pro následovatele, protože tvořilo jakýsi lexikon nového stylu. Bylo hodně pozitivním výletem do zatím neprobádaných světů a ocenila ho taktéž i kritika. Americký časopis Mixer přidělil desce s nádherným obalem statut Album roku! Co víc si mohli oba protagonisté přát? Snad jen ještě více nadšených fanoušků, za kterými se začali vypravovat i se svým živým programem. Loni v období dvou letních měsíců se podívali do amerických klubů, zahráli si dvakrát v Německu a v Anglii se objevili jako hvězdy v tak prestižním klubu, jakým je třeba Fabric.

Zároveň však už bylo nutné vytáhnout do boje proti hudebním konkurentům a tak po osmnácti měsících perné práce ve studiu, vychází nástupce Snowboarding In Argentina - album Himawari. Pokud se však debutové album dalo bez problémů škatulkovat do krabičky s nápisem Techhouse, tady to budeme mít hodně ztížené. Tahle deska má totiž se svým starším bráškou společného opravdu málo. Snad jen objevování nových technologií a moderní přístup. Stylově se tu setkáváme snad se vším co se dá s taneční hudbou kombinovat. Najdete tu techno, reggae, dub, house, aby tyhle útržky Swayzak pospojovali pěknými aktuálními rejstříky a vzápětí zabrali čestné místo v pultech obchodů svým novým přírůstkem. Už první track Illegal se zcela vymyká jejich původní tvorbě. Swayzak vymysleli muziku a aby nebyl výsledek pouze instrumentálka, objednali si jako hosta Benjamina Zephaniaha. Řekl bych, že Benjamin působí jako mužská kopie Ursuly Rucker. Ta je známá tím, že do tanečních melodií vkládá texty svých básní. Benjamin zde přináší také jakousi báseň, tentokrát do velmi pomalých beatů. Ty jedou rychlostí menší než 110 úderů za minutu a Ben má tak dost prostoru, aby nás seznámil s tím co měl na srdci. Jinak tu najdete pro techhouse tradiční echa, smyčky a zvláštní zvuky. Kensal Rising by mohla být klasickou techhouseovou ukázkou, kde nejpozoruhodnějším efektem k pulsujícím beatům, je vynikající sampl jakéhosi větru. Jediné co z tohoto tracku nedělá typického zástupce nového houseového stylu je přidaný soulový vokál, který se sice hodí, ale spousty diskžokejů odradí od nějakých pokusů s testováním téhle skladby na parketu.

Bezkonkurenčně nejdiskutovanějším trackem je skladba State Of Grace. Vokálově ji podpořila v současnosti hojně využívaná Kirsty Hawkshaw. Už jsem se o ní na našich stránkách zmiňoval několikrát - její hlas ozdobil nejslavnější hit pro Opus III - It´s A Fine Day, v současnosti funguje téměř jako dvorní zpěvačka Briana Transeau. Ke konci skoro šokuje výbornou němčinou a my si hned povíme proč. Tahle skladba je dělána s jasným záměrem parodovat éru "Nové vlny". Analogové syntezátory, jednoduché a příliš laciné melodie si dělají legraci třeba z Kraftwerk, Ultravox, Visage či Giorgio Morodera. díky Kirstyninýmu hlasovému fondu a zcela odlišnému přístupu ka skládané hudbě jde o jasný hit! Směsicí electra, breakbeatu a příliš syntetických zvuků je skladba Mysterons. Doobie zase překvapí příjemnými plochami v pozadí jež track postavený na tribalových bicích hodně zjemňuje. Posledním hlasovým hostem je zpěvačka J. B. Rose, které by slušel klasický zpívaný text. Zde je však opakován pouze nejnutnější úryvek. Závěr desky je už konečně spíše v techhouseovém duchu (Floyd, The Frozen Loch), ale opravdový bonbónek teprve přijde. Betek vás totiž nejdříve zaujme školou v programování bicích mašinek, aby vás vsunul vzápětí do svých útrob a dovolil vám sledovat chemickou přípravu tohoto tracku. Opravdu záleží hodně na sloučeninách. Vznikají tu neuvěřitelné postupy, přidávají se další a další nástroje a přitom se vše výborně doplňuje a tak je výsledkem technicky dokonalá skladba jež osloví každého, kdo se jen trochu zajímá o taneční hudbu.
Zhodnocení: Swayzak dokazují jak moc si nepřejí, aby si je lidé někam zařazovali. Začali albem Snowboarding In Argentina, aby lidem vytvořili jakýsi techhouseový slabikář a po dvou letech tenhle styl téměř opouští a snaží se zaujmout i novými hudebními zbraněmi. Ačkoliv jde o dobré experimentování, Himawari už zřejmě na další titul "Deska roku" nedosáhne.
Myclick9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ