TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 16.3.2002 Dolvich, Review

Psal se rok 1996, když mladý producent z Frankfurtu jménem Kai MacDonald objevil nový recept na úspěšnou taneční produkci: acid jako undergroundový element společně s trancem jako populárním elementem daly dohromady směs jako základ pro pozdější úspěšnou taneční produkci. A tak vznikl Kai Tracid (www.kaitracid.de). Kai Tracid je jeden z těch německých producentů, kterým záleží na vnitřní poentě skladeb, což je na taneční scéně neobvyklé nasazení. Před třemi roky založil svůj vlastní label Tracid traxx, který je bez nadsázky nejlépe fungující vinylový label v Německu. Několik No.1 umístěních v DDC již od roku 1997 ho proslavilo nejen u znalců německé scény. V listopadu 2001 dokonce dokázal se singlem "Life is too short" skok do TOP 10 německé prodávanosti. Nyní, tři roky po vydání debutového alba "Skywalker 1999", vychází Kaiovo druhé studiové album "Trance & acid", na kterém se mimo hitů "Life is too short" a "Too many times" nachází i řada zcela nových skladeb. V posledních dvou singlech se vyskytuje vokál černošského zpěváka, kterého jste mohli vidět ve videoklipu "Life is too short", což je u Kaie, který od svého průlomu v roce 1997 do skladeb přidává zpravidla ženský vokál, velmi nezvyklé. Ale riskantní tah se vyplatil a skladby se chytily k klubech i v hitparádách. Tento hlas byl ale jen dočasným doplňkem Kaiových skladeb. Na albu se mimo již zmiňovaných singlů nachází pouze jedna skladba s tímto vokálem, což je docela škoda, protože to znělo mysteriózně.

Jednotlivé skladby alba jsou mixovány v programu Traktor DJ, ve kterém je mixována i nejprodávanější trancová kompilace Dream dance (osobně tuto kompilaci nepovažuji za nejlepší, ale prodávanost mluví za vše). Kai Tracid také namixoval Traktor DJ mix k poslednímu dílu kompilace s pořadovým číslem 23, který si můžete stáhnout společně s freewareovou verzí programu na stránce www.dreamdance.de.

Track 1: Tracid theme - Lahodivá melodie v pozadí a mužský vokál "Welcome to the world of trance & acid" dělají z tohoto tracku výborné intro. Nejsem si zcela jist, ale vokál je asi samotného Kai Tracida, pokud si dobře pamatuji na jeho hlas z rozhovoru v Club Rotation v době, kdy vydal singl "Too many times". Vnitřní poenta skladby: Vítejte ve světě trancu a acidu. (ukázka)
Track 2: Tiefenrausch (The deep blue) - První známá věc na tomto albu je singl z roku 2000. Je to jednoznačně nejpovedenější skladba alba. Song se rozjíždí melodií jako vystřiženou z nějakého katastrofického filmu, která se postupně mění v acid/trance. Pak následuje ztišení a jemná pianová melodie, do níž ženský vokál prohodí pár slov, opět skvělý acid/trance a vše začíná na novo. Právě ten téměř dokonalý trance doprovázený acidovými zvuky, které jsou vytvářeny na legendárním Acid-Synth TB 303, je Kaiova nejsilnější stránka. Díky tomuto aspektu patří Kai k takovým osobitým DJům jako je Paul van Dyk nebo Mauro Picotto. Vnitřní poenta skladby: Nesmíte podlehnout pokušení. (ukázka)

Track 3: Bad shape - Opět výborný acid/trance založený na skvělé melodii. Objevuje se zde poprvé mužský vokál černošského zpěváka. Celé to má výbornou atmosféru stejně jako předešlý track. Lehce to připomíná kultovní skladbu Missing od projektu Central seven.. Vnitřní poenta skladby: Žíte svůj život spořádaně. (ukázka)
Track 4: Destiny's path - Již klasická skladba od Kai Tracida, která znamenala průlom v jeho kariéře. Díky tomuto singlu se Kai dostal mezi absolutní trancovou špičku a vymyslel opět nový styl, když skombinoval svůj acid/trance s piánovou melodií. Vnitřní poenta skladby: Váš osud je jen ve vašich rukou.
Track 5: Message without words - Základem této skladby je elektro-disco, za které by se nemuseli stydět ani Lexy & K-Paul. Song se vyskytuje na kompilaci Dream dance vol. 23, svým obsahem nezapadá do obvyklého playlistu, ale trochu méně komerce rozhodně neuškodí, i když musím říct, že po zhlédnutí seznamu skladeb mám z této kompilace lepší pocit, protože se tam již nevyskytují takové projekty jako např. Sylver. Vnitřní poenta skladby: song je bez slov a z hudby může mít každý svoje pocity. (ukázka)

Track 6: Too many times - Další známá věc z dob nedávných. Opět excelentní acid/trance doplněný protidrogovým textem. Hlas černošského zpěváka má v této skladbě tajemné zabarvení, což skvěle doplňuje atmosféru. Vnitřní poenta skladby: Neberte drogy.
Track 7: Suicide - Acid/tranceová melodie, která postupně narůstá ve fantastický undergroundový acid, se mění ve skvělý trance doplněný ženským vokálem s občasným (ale o to silnějším) acidem. Tuto skladbu jsem zahlídl v TOP 10 playlistu nějakého tuzemského DJe, což u ne-singlů není zase tak běžné, ale zcela zasloužené, song má vše podstatné, co moderní klubová vypalovačka k úspěchu potřebuje. Vnitřní poenta skladby: Nikdy nespáchejte sebevraždu. (ukázka)
Track 8: Life is too short - Trancové pojetí hudby z Nekonečného příběhu se velmi povedlo, přímo srší optimismem mimo jiné i díky vesele naladěnému černošskému vokálu. Skladbu jste jistě slyšeli v rádiu, neboť je trochu komerčnějšího ražení.. Vnitřní poenta skladby: Život je příliš krátký, tak si ho užívejte.
Track 9: Peyote song - I přes to, že jsou v tomto výborném trancovém songu použity prvky moderního trancu, má spíše atmosféru trancu roku 1999, což ovšem vůbec neubírá na jeho kvalitě spíše naopak. Přibližně ve dvou třetinách skladby je pomlka, během níž pronese ruský mnich modlitbu ve svém mateřském jazyce (alespoň myslím, že to je ruština), která doplňuje už tak tajemnou atmosféru. Vnitřní poenta skladby: ??? (sorry, ruštinu neovládám). Pozn. by Karel: ruština to stoprocentně není, spíš nějaké staré indiánské nářečí .) (ukázka)
Track 10: Trance & acid - Příští singl se zatím drží na horních příčkách DDC. Na začátku skladby je acidový nájezd, který po chvilce ustane, aby dal prostor ženskému vokálu, který neustále připomíná, jaké dva taneční styly můžete v této skladbě slyšet. Celé je to trochu progresivnější. Vnitřní poenta skladby: Když posloucháte tuhle hudbu, tak je to jako byste viděli barvy trancu a cítili sílu acidu. (ukázka)
Track 11: Voyager - Ze začátku to vypadalo, že je to jen průměrná klubovka, ale ke konci už to není tak jednotvárné. Zní to jako italské progressive techno a lá Mauro Picotto. Vnitřní poenta skladby: skladba je bez slov, ale zcela jasně z ní vyřazuje nervozita a zoufalost, hledání něčeho, co je v nedohlednu. (ukázka)
Track 12: Destiny's path (Warmduscher remix) - Kai Tracid je i výborný remixér, tentokrát pod hlavičkou svého vedlejšího projektu Warmduscher. Excelentně zremixovaná skladba má podobnou atmosféru jako předešlý track Voyager, Jedinou vyjímku tvoří trancová pomlka před koncem songu, který v sobě zahrnuje spoustu tanečních stylů. (ukázka)
Track 13:The worst pain of all - Dreamhouseová melodie, acidové zvuky a ženský vokál, tak málo je potřeba k vytvoření výborného outra. Vnitřní poenta skladby: Nevzdávejte se. (ukázka)

ZHODNOCENÍ: Zcela zodpovědně říkám, že je to zatím nejlepší album, co jsem letos slyšel. Všechny skladby mají zcela jedinečnou atmosféru. Jediné, co tomu chybí je více remixů (např. Too many times Yoda remix, Tiefenrausch A.S.Y.S. remix nebo Life is too short RMB mix). I přes svou časově náročnou studiovou produkci neztrácí Kai Tracid kontakt ke svým stále přibývajícím příznivcům. Téměř každý víkend hraje v nejnavštěvovanějších klubech světa. Jeho sláva již prorazila daleko za hranice Německa. ACID IN NOT DEAD. Album je prodáváno také v limitované edici s DVD, na kterém najdete videoklipy k posledním čtyřem singlům, fotografie, biografii a kompletní diskografii.
Tři nejlepší skladby alba: Tiefenrausch, Bad shape, Suicide
Vydání alba: 21. 1. 2002

Tracklist:
1. Tracid theme (1:16)
2. Tiefenrausch (The deep blue) (3:56)
3. Bad shape (6:26)
4. Destiny's path (4:05)
5. Message without words (4:09)
6. Too many times (3:51)
7. Suicide (7:13)
8. Life is too short (3:44)
9. Peyote song (3:45)
10. Trance & acid (7:05)
11. Voyager (7:17)
12. Destiny's path (Warmduscher remix) (6:26)
13. The worst pain of all (2:40)

KAI TRACID - Diskografie:
Alba - Skywalker 1999 (1999), Trance & acid (2002)
Singly - So simple (1996), My own reality (1997), Your own reality (1997) Makin' friends (1997), Dance for eternity (1998), Liquid skies (1998), Waveshaper (1999), Skywalker (1999), 180 degree bassdrum (1999), Destiny's path (1999), Tiefenrausch (2000), Too many times (2001), Life is too short (2001)
Kompilace a mixy - DJ mix (1999), DJ mix vol.2 (2000), DJ mix vol. 3 (2001)
Remixy - např. Culture beat - Inside out (1996), No mercy - Where do you go (1996), DJ Tiesto - The tube (1997), Future breeze - Another day (1998), Space frog - Lost in space 98 (1998), K - Only the strong (1998), United deejays for central America - Too much rain (1998), Mellow trax - Phuture vibes (1998), Der Verfall - Vater unser (1999), BBE - Seven days and one week '99 (1999), Andora - Blade runner (1999), Cosmic gate - The drums (1999)
Další projekty (nejznámější): Formic acid, K, Arrakis, A.S.Y.S.,Warmduscher, Angel of death, Yoda

Napsat názor do DISKUSE


20.9. 4:17
A State Of Trance 2008 - 2019 (Radio Show)
18.9. 20:45
Ram & Thrillseekers v Epicu 21.9.
16.9. 21:53
Video-recenze novinek (Freezer)
10.9. 11:03
Anjunabeats party v klubu Mecca
25.8. 17:55
TRANCENATION w/ Sean Tyas, Menno de Jong, Jorn van Deynhoven, Mark Sherry, James Dymond, Ciaran McAuley, David Forbes, Basil O'Glue @ Mecca Club Prague 16.11.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

19.9. 21:56
OUT! [TAR Oasis] Petr Vojacek - Don't Look Back
19.9. 21:49
OUT! [TAR#138] Artificial State - The Great Escape
19.9. 21:44
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Calvin O'Commor - Light Years Away (George Crossfield Remix)
17.9. 15:43
Solarstone & Jonathan Mendelsohn - This Is Where It Starts
11.9. 21:05
OUT! [Trance All-Stars Records] Jean Luc - Apokalipto

9.9. 23:09
Petr Vojacek - Don't Look Back (Promo Video)
9.9. 22:54
Ben Gold - The City Sleeps Tonight (Official Video)
17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ