TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 17.4.2002 Spaceboss, Review

Co vznikne, když svoje hudební nápady, svoje zkušenosti a svůj talent spojí dohromady dva nejuznávanější tranceoví producenti současnosti - DJ Tiësto a Ferry Corsten ? Například Gouryella, která přestože vydala pouze několik skladeb a remixů (za všechny jmenujme Walhalla, Tenshi nebo mix pro Binary Finary - 2000), se tak nedmyslitelně zapsala mezi nejpovedenější a nejúspěšnější trance projekty posledních let. Nedávno proběhly internetem zprávy, že Gouryella natočí ještě album a svou činnost ukončí (důvodem bylo velké pracovní vytížení obou producentů), ale jak se říká, nikdy neříkej nikdy a tak se třeba ješte někdy v budoucnosti od Gouryelly něčeho dočkáme ... DJ Tiësto nedávno představil svůj nový singl Lethal Industry, Ferry Corsten zase vydal nové mixy svého loňského hitu Punk. Tentokrát se obě superstar skrývají pod jménem Vimana, jejich singl se jmenuje We Came / Dreamtime (původně vyšlo již v roce 2000, nyní s novými mixy konečně na CD). Mixů najdeme na CD opravdu požehnaně - skladbu We Came si můžete vychutnat hned v šesti verzích a jako bonus je na desce nahrávka Dreamtime ...

Začínáme jak jinak než Radio editem. Ten je příjemně euforický s pohodově tepajícím beatem a nechybí ani silná vznosná melodie. Tato verze mi připadá spíše jako nějaký další ze singlů Ferryho Corstena, než výsledek vzájemné spolupráce s Tiëstem, jehož vliv jsem v této verzi nějak nepostřehnul. Track je v tomto mixu hodně ořezaný a zkrácený, postrádám postupnou gradaci nahrávky a než se vám podaří zaposlouchat se do snivé melodie, je už skladba u konce. Je to zkrátka klasická radio verze, která je určena pouze k jednomu účelu a tím je samozřejmě hraní v radiu. Nic jiného od tohoto zkráceného editu We Came nečekejte. Druhý, téměř devítiminutový mix už je to pravé ořechové pro všechny příznivce pohodového upliftingu. V tomto remixu je už také slyšet Tiëstův podíl na produkci (použité aranže, melodie). Tento mix bych popsal jako melancholický, hladící a nádherně průletový. Singl We Came ale rozhodně není jen o upliftingu a dočkáte se na něm i progresivnějších verzí.Třeba hned třetí mix, Dresden Joy bassoelectro club mix, je už úplně o něčem jiném, než předchozí dvě verze. Zachována zůstala pouze základní melodická linka a jinak se v tomto mixu dočkáte zcela nových aranží, zvuků a také bicí doznaly podstatných změn. Přestože je původní verze od DJ Tiësta a Ferryho Corstena udělaná velice dobře a nelze jí prakticky nic vytknout, snad jen že je až příliš klasická a nepřichází s celkem ničím novým, je tento mix ještě o třídu lepší. Snad proto, že se nebojí si se skladbou opravdu pohrát a nejede pouze v nějakém zajetém a osvědčeném schématu. Joy and Dresden dostali na singlu ještě jednu možnost zremixovat We Came, Joy and Dresdens tribal dub remix. V tomto mixu J a D ještě více přitvrdili beat, přidali spoustu roztodivných kosmických zvuků a v tomto podání je We Came opravdu hodně deep. Nutno ovšem přiznat, že příjemně deep. Přestože tato verze není postavena na původní hitové melodii a sladkých aranžích, poslouchá se velice pohodově a působí maximálně pozitivně. Joy and Dresden nezklamali ani v tomto remixu a udělali si další zářez na pomyslné pažbě svých remixérských úspěchů.
Graham Gold. Když se vysloví kombinace těchto dvou slov, naskočí většině trance posluchačů automaticky další tři slova - kvalitní progresivní trance. Ano, i remix od Grahama Golda na We Came/Dreamland najdeme a podle mě je také tím nejpodařenějším. V případě We Came nebylo jednoduché rozhodnout, který remix je ten nej, všechny mixy jsou opravdu na vysoké úrovni, ale Gold mě nakonec přeci jen přesvědčil... Grahamova kombinace průzračné melodie a progresivního zvuku je prostě neodolatelná a tenhle kousek si prostě zamilujete na první poslech. Šestou verzi na desce obstaral Dave Aude. Jeho remix je celkem nenáročný (rozhodně ale ne hloupý) uplifting, který vás nějak neohromí, ale na druhou stranu vám ani nezkazí náladu. Profesionálně zpracované aranže, lehký beat a mírně poupravená originální melodie, to jsou ingredience, které by na tanečních parketech mohly zabrat. Dave Aude odvedl dobrou práci a jeho verze je pro dje zajímavou alternativou k mixu od Ferryho Corstena a DJ Tiësta. Před námi je závěrečný bonusový track - Dreamtime. Tuto skladbu měli ve své režii opět Tiësto a Ferry Corsten. Dreamtime je pohodová relaxační věcička, která si na nic nehraje a neklade si za cíl nic víc, než vás na pár minut příjemně pobavit a to se jí daří více než dobře. Není to žádná tranceová hymna, ale o to více působí sympaticky. Skvělá věc.


ZHODNOCENÍ: DJ Tiësto a Ferry Corsten opět dostáli své pověsti skvělých producentů a připravili pro nás singl, který je opravdu univerzální. Posloucháte uplifting? Potom se vám jistě bude líbit remix od Ferryho Corstena a Dj Tiësta, případně sáhnete po verzi od Dave Auda. Máte raději progresivnější trance? Potom si zaručeně vyberete mix od Grahama Golda případně zvolíte remixy Joy and Dresden. Zbožnujete chillout? Potom je pro vás jako dělaná závěrečná nahrávka Dreamtime. 7 skladeb a více jak 55 minut báječného tranceu, přesně o tom je nový CD singl od Vimany.

Tracklist:
01 - we_came__radio_edit
02 - we_came__dj_tiësto_and_ferry_corsten_remix
03 - we_came__dresden_joy_bassoelectro_club_mix
04 - we_came__joy_and_dresdens_tribal_dub
05 - we_came__graham_gold_remix
06 - we_came__dave_aude_remix
07 - dreamtime__dj_tiësto_and_ferry_corsten_remix

Napsat názor do DISKUSE


25.8. 18:15
Video-recenze novinek (Freezer)
25.8. 17:55
Trancenation @ Mecca Club Prague 16.11.2019
20.8. 20:40
Gareth Emery zahraje 23.8. v Epicu
4.8. 23:48
Purple Haze v pražském klubu Epic 27.7.2019
9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

23.8. 13:30
OUT! [TAR#138] Corrie Theron - I Am
23.8. 12:42
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee & Zara Taylor - Everything Changes / In Your Eyes
23.8. 12:13
OUT! [TAR Oasis] Paaro - Fusion
16.8. 23:37
OUT! [Trance All-Stars Records] Tommy Kierland - Plethora / Closer to the Sun
16.8. 23:37
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Blue Serigala - Constitution

17.8. 18:24
Ashley Wallbridge feat. Clara Yates - Diamonds (Official Video)
16.8. 17:18
Hooligan - Hear You Now (Da Hool 2019 Remix)
12.8. 4:43
Lostly x Arctic Moon - Runaways (Official Video)
11.8. 20:39
Vadim Zhukov feat. Megan Sampson - Heart Connected (Solarstone Reconstructed Mix)
6.8. 18:45
Ciaran McAuley & Clare Stagg - All I Want (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ