TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 8.2.2006 Freezer, Recenze
Projekt Airwave má na svědomí belgický producent Laurent Véronnez nebo také L-Vee. Vystupuje pod celou řadou různých pseudonymů jako Antidote, Planisphere, Green Martian nebo Blue Velvet, ale jeho hlavním projektem byl vždy Airwave. První singl pod Airwave se jmenoval I Want To Believe, který vyšel v roce 1998 na Bonzai Trance Progressive. Následovaly další úspěšné singly jako Alone In The Dark, Save Me, Lightspeed či poněkud tvrdší Another Dimension. V roce 2002 vydal své první Airwave album s názvem Believe. O více než rok později vyšlo toto album znovu pod názvem I Want To Believe a obsahovalo ještě CD2. Z tohoto alba vznikly další hity jako When Things Go Wrong nebo Lady Blue. Neuběhla příliš dlouhá doba a L-Vee nám servíruje další album s názvem Trilogique. A tentokrát je to pořádná porce, jelikože se jedná o 3CD. Každé CD má svou atmosféru. První je zaměřeno na melodičtější trance, druhé na progressive trance/house a třetí obsahuje chilloutové a lounge opusy. Pojďme se tedy na tyto tři světy podívat. Nebudu se příliš dlouho rozepisovat o jednotlivých skladbách, vzhledem k tomu, že jich je opravdu mnoho.

CD1 - Jak jsem již psal, toto CD je zaměřeno na melodičtější trance, ale v žádném případě nečekejte nějaký euforický uplifting trance, nebo snad cheesy trance. Album otevírá jakési mini-intro, na které velmi ryhle naváže skladba Sky Blues (Icarus Mix). Musím říci, že L-Vee nemohl snad volit jako úvodní skladbu lépe, protože Sky Blues je oprvadu parádní (ukázka), poněkud pomalejší trance skladba s velmi zasněnou melodií, opravdová nádhera. Druhá skladba Hello Sunshine (Magical Dub) jako jediná z celého alba obsahuje vokály. Jedná se o mužské vokály, ale jsou různě poupraveny a filtrovány. Tato skladba je pravděpodobně potencionální další singl. Rozhodně se nejedná o špatný počin, ale přeci jenom mně osobně příliš nezaujala, není příliš napáditá. Na třetí skladbě s názvem Angelica spolupracoval L-Vee s Markusem Schulzem a výsledný počin je až příliš nápadně podobný sklabě od Holden & Thomson - Nothing 93 (Returning Mix). Je jasné, že se oba producenti nechali touto skladbu inspirovat. Další v pořadí je Sunday Break (ukázka). Jak už název napovídá, jedná se o break trance. Tato skladba má skutečně díky své tajemné melodii velmi mrazivou atmosféru. Takové tracky já osobně zbožňuji a Sunday Break se zařadila mezi mé největší favority na tomto albu. Další track s názvem Terra Firma je spolešný počin Antidote a Airwave. Antidote tvoří dvojice L-Vee a Mranix B. Skladba se zpočátku tváří poměrně progressivně, ale brzy se objeví melodie, která je opět spíše temnější a zasněná. Následuje track Higher And Higher, který hned od začátku nabere docela slušné obrátky a je přeci jen o něco agresivnější než předchozí tracky. V breakdownu se ozývá velmi pěkná melodie, ale ta se záhy vytratí a track se opět vrátí do své agresivní až skoro hardtranceové podoby. V pořadí sedmá skladba People Just Dont Care je moje vůbec nejoblíbenější skladba na celém albu (ukázka). Markus Schulz jí hraje už od léta minulého roku. Koncem roku jí začal hrát i Armin a další Dj´s. Tato skladba je prostě přenádherný nekončící tranceový opus od začátku až do konce. Melodie je opravdu skvostná, skoro až slovy nepopsatelná. Následuje dvojice skladeb s názvy Summer In a Summer Out. Summer In je spíše pozitivní energií nabitá trance skladba, kdežto Summer Out je spíše melancholičtější záležitost. Oba trakcy jsou velmi pěkné melodické počiny. Desátou skladbou je The Promise I Made, kterou L-Vee složil společně s Johnem O´Birem. Je to velmi povedený song s pěknou, poměrně chytlavou melodií. Na závěr CD1 si pro nás L-Vee připravil opravdovou lahůdku. Jedná se o mashup dvou skladeb z předchozího alba Believe. When Things Go Wrong 2005 Meets Sunspot 2005 je dohromady více než 14 minutový track. První část patří nové verzi When Things Go Wrong a druhá zase nové verzi Sunspot 2005. Oba tracky jsou nabité pozitivní energií a jsou velmi emotivní až euforické. Rozhodně nejmelodičtější počin z tohoto alba. První CD je za náma a bylo opravdu téměř až geniální.

CD2 - Před poslechem tohoto CD jsem měl trochu obavy, aby se nejednalo o více než hodinu nudných progressivních tracků. Ale mé obavy byly zbytečné. Rovnou prozradím, že toto CD je sice velmi odlišné od prvního. Jsou na něm daleko temnější a progressivnější záležitosti, ale rozhodně Vás nebude nudit a některé songy obsahují i melodie. CD2 otevírá opět intro, které nám oznamuje, že nás čeká 74 minut dlouhá progressivní episoda. První track Infusion je zpočátku velmi zasněný a vypadá velmi nadějně, ale nakonec se žádné melodie ani žádného zajímavého motivu nedočkáme. Zajímavější je track Appletonz, který se řadí do žánru break progressive (ukázka). Obsahuje i velmi dobrou melodii, která mě chytla hned na první poslech. Třetí v pořadí 8Bitz je opravdu velmi deep progressive skladba, která mě osobně příliš nezaujala. Daleko lépe je na tom Close Encounters, která obsahuje velmi pěkný motiv, který se stále dokola opakuje, přeruší ho jen velmi podařený breakdown. Následující Ubiquity považuji za nejpovedější skladbu na CD2 (ukázka). Má velmi zvláštní a také velmi chytlavou melodii, která mě také, stejně jako u předchozího tracku, dostala hned na první poslech. Šestou v pořadí s názvem Mice složil L-Vee splolečně s Ozgurem Canem. Zpočátku je tato skladba hodně deep, ale časem se objeví docela povedená melodie. Tuto skladbu už poměrně dlouho hraje ve svých setech Markus Schulz. Buzzer je poněkud rychlejší záležitost s velmi výraznou, ale přitom jednoduchou melodii připomínající nějaké vyzvánění mobilu :-). Skladba Hardtek je, jak už název napovídá, poněkud tvrdší a hodí se spíše do klubů, na domácí poslech není příliš určená, neobsahuje vůbec žádnou melodii. Následující dva tracky považuji za vůbec nejslabší pasáž z celého troj-alba. Progressive Agressive je nejnovější Airwave singl, což je velmi překvapující. Není divu, že se tento singl vůbec nechytil a stal se v podstatě propadákem. Stále dokola opakující se hláška Progressive Agressive je pravdu doslova ubíjející a celkově je tento track opravdu jedna velká nemelodická nuda. Ani poslední track z CD2 na tom není o moc lépe. Ping Pong je spíš experimentální záležitost. Lehce mi to připomíná Mr. Oizo - Flat Beat. Máme za sebou CD2, které bylo, snad jen kromě posledních dvou tracků, také velmi kvalitní.

CD3 - Čeká nás téměř hodina chill-outové hudby. První song Bellytown je velmi pomalý a také poměrně dost deep. Beam mě zaujal podstatně více, velice se mi líbí melodie, která je opravdu nádherná. Celý track zní velmi futuristicky. Opravdová paráda. Třetí Sleep Alone je poněkud svižnější chill-outový kousek a obsahuje dokonce typickou Airwave tranceovou melodii (ukázka). Možná se časem dočkáme nějaké trance podoby této sakldby. Následující skladba Gong Zu je opět o něco pomalejší, obsahuje poměrně výrazné beaty a basová linka připomíná spíše jazz. Gong Zu je poměrně zasněný track, který obsahuje opravdu prapodivné zvučíky. Další skladba má opravdu zvláštní název 80211GOD. Za tímto tajemným názvem se skrývá svižnější záležitost. Spíše bych tuto skladbu řadil mezi breaks progressive než do chill-outu. Skladba mi připomíná některé songy z alba Sashy - Airdrawndagger. CCCP Genius, to je název dalšího chilloutového opusu, tentokrát velmi futuristického s velmi pěknou melodií. Space Beans je další skladba, která by se spíše dala zařadit do breaks progressive. V breakdownu je nám naservírovaná opět velmi pěkná melodie, která poté pokračuje až do konce tracku. Předposlední Faux Semblant je nejrychlejší skladbou z celého CD3 a pravděpodobně i z celého alba. Také se jedná o breakbeatovou záležitost se zajímavou originální melodií. Ke konci se objeví i klavír a celé to zní moc dobře. Na závěr celého alba si na nás L-Vee ponechal titulní track celého alba, tedy track s názvem Trilogique. A je to opravdu zakončení jak se patří (ukázka). Trilogique je ze všech chill-outových tracků rozhodně nejmelodičtější, nejemotivnější a také nejpozitivnější. Ani CD3 v podstatě není co vytknout, v podstatě neobsahuje žádné nudné pasáže.

Na závěr si neodpustím trochu toho srovnání. Když totiž srovnám toto album například s posledním albem Armina nebo Tiesta, je znát podstatný rozdíl. Rozdíl je v tom, že například Arminovo album Shivers má hlavně zaujmout co pokud možno největší spektrum posluchačů a také je děláno za účelem vydělat co největší možnou sumičku. Album Trilogique je přesným opakem. Z alba je cítit, že všechny tracky jsou dělané od srdce a nesnaží se zaujmout kde koho lacinými vokály či snad komerčními tracky. Všechny tracky na albu jsou v podstatě tranceové opusy a ani jeden se, byť je na vteřinku, nesnaží tvářit komerčně. Přestože na tomto troj-albu je jedna slabší pasáž, a to je podle mně závěr druhého CD, tak dát známku nižší než 10/10 by byl hřích. Toto album považuji za jedno z nejlepších trance alb v historii a řadím ho mezi takové velikány jako je třeba Sasha - Airdrawndagger.

Hodnocení:
CD1: 10/10
CD2: 9/10
CD3: 9/10

Tracklist:

Disc 1:
01. Airwave - Sky Blues (Icarus Mix)
02. Airwave - Hello Sunshine (Magical Dub)
03. Airwave Feat Markus Schulz - Angelica
04. Airwave - Sunday Break
05. Airwave Feat Antidote - Terra Firma
06. Airwave - Higher And Higher
07. Airwave - People Just Don't Care
08. Airwave - Summer In
09. Airwave - Summer Out
10. Airwave Feat Jon O'Bir - The Promise I Made
11. Airwave Vs Rising Star - When Things Go Wrong 2005 Meets Sunspot 2005 (Bonus Track)

Disc 2:
01. Airwave - Intrusion
02. Airwave - Appletonz
03. Airwave - 8Bitz
04. Airwave - Close Encounters
05. Airwave - Ubiquity
06. Airwave Feat Ozgur Can - Mice
07. Airwave - Buzzer
08. Airwave - Hardtek
09. Airwave - Progressive Agressive
10. Airwave - Ping Pong

Disc 3:
01. Airwave - Bellywood
02. Airwave - Beam
03. Airwave - Sleep Alone
04. Airwave - Gong Zu
05. Airwave - 80211GOD
06. Airwave - CCCP Genius
07. Airwave - Space Beans
08. Airwave - Faux Semblant
09. Airwave - Trilogique

Celkový čas: 206:33
Datum vydání: 10.03.2006
Label: Banshee Worx

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ