TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 31.10.2003 Ya Ross Love, Recenze

Tento dj, remixér a producent se narodil 16.12.1971 v německém městě Eisenhüttenstadtu, které se nachází nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Paula hudba zajímala odjakživa, tak už v sedmnácti letech začal hrát. V počátcích hrál house a techno a to nejdříve v berlínském klubu Turbine. V březnu 1991 Paul poprvé vystoupil ve slavném klubu Tresor. Pak držel rezidenství v klubu E-Werk. První Paulův oficiální release vyšel v roce 1992. Bylo jím "Perfect day" a vyšlo to pod pseudonymem Visions of Shiva, což byl PVD a tehdy dost známý projekt Cosmic Baby. O dva roky později vyšel první release pod jménem Paul van Dyk, který se jmenova "The Green Valley E.P". Téhož roku vyšlo Paulovi také jeho debutové album "45 RPM" a dokonce i remixová verze tohoto alba. V roce 1996 mu vyšlo druhé album " Seven Ways". Největší zlom v jeho kariéře byl v roce 1998, kdy vydal skladbu "For An Angel".

Touto skladbou dobyl tolik vytouženou Británii (složil i track Greatness of Britain). V roce 1998 zároveň zakládá svůj vlastní label Vandit Records. V roce 2000 vychází Paulovo předposlední album "Out There and Back", které zaznamenává největší úspěch a to hlavně díky skladbám " Tell Me Why (The Riddle)" a "We Are Alive". V prosinci 2001 namixoval tento němec svoji první kompilaci, kterou bylo 2CD "Politics Of Dancing". Paul se postaral také o řadu remixů. Z těch nejdůležitějších jmenujme např. Jam and Spoon - "Be Angeled", Members of Mayday - "10 in 01", Ghostland feat. Sinead O' Connor - "Guide Me God" nebo Binary Finary - "1998". No a nyní na nás narukoval se čtvrtým longplayerem, který se jmenuje "Reflections".

Album otevírá track, který se jmenuje "Crush" a myslím, že takovouto skladbu se dalo čekat, že Paul udělá. V první minutě a něco je to taková krásná chilloutovka, která se později zlomí na klasický Paulův progressive trance. Po 20 sekundách řekne krásným ženský vokál " I know you want me" a pokračuje se dál. V páté minutě se zase zpomalí a ženský vokál opět nabíhá. O něco míň než dvě minuty to trvá a pak se vrátí opět do onoho progressive, který od něj známe. Takovouto skladbou Paul obvykle začíná svůj set. Na skladbě spolupracoval s projektem Second Sun, jehož zpěvačka právě ty vokály má na svědomí. Skladba končí zpomalením a náběhem na další skladbu, aktuální "Time Of Our Lives". První minuta této skladby je pomaloučký náběh. A pak začíná zpívat John Mc Daid z britské skupiny Vega 4, s kterou PVD na tracku spolupracoval. Skladba obsahuje poměrně dost kytarových rifů. Samozřejmě nechybí Paulův typický sound, ale tato skladba mi připadá spíš jako Paulův remix, než jako Paulova vlastní produkce, i když za spolupráce jiného interpreta. Třetí skladba s jmenuje "Like a friend". Myslím, že takovouhle věc nikdo od Paula nečekal. Je to něco mezi chilloutem a junglem, doplněné ženským vokálem, který má na svědomí zpěvačka, o které není třeba se nijak rozepisovat. Je jí Jan Johnston, která Paulovi na výrobě této skladby pomáhala.

Tuto netypickou Paulovu skladbu vystřídá stejnojmenná skladba jako celé album - "Reflections". Na začátku tracku je jakési pumpování. Když budeme poslouchat dále, tak zjistíme, že změna přichází až ve druhé minutě, kdy přijde zpomalení a náskok ženského vokálu, který mluví mě neznámým jazykem. Pokračuje opět jemný pumping. Tato více jak sedmiminutová skladba je směsí tranceu a junglu. Tak a teď následuje první věc, kterou Paul z tohoto alba vydal jako singl. "Nothing but you" začíná pomaloučku nabíhajícím vokálem skvělé Jan Johnston. Po první půlminutě se to zlomí začne to "šlapat" , jak všichni víme. Netrvá to dlouho a opět klesne BPM a my slyšíme hlásek JJ, jak vyslovuje úžasné "Ah hajiajajajajajjajajajan". A tyto dvě fáze se v celé skladbě pořád střídají. A to stačilo, aby se do mě tato věc tak neskutečně hluboko vryla. Skladba má stopáž sedm a půl minuty. Jediné, co skladbě chybí, ale to až tak zase nevadí, je na začátku mužským vokálem vyslovené "Jeg har ingenting men jeg har alt nar jeg har deg", což znamená "Já nemám nic, ale mám všechno, když mám tebe". Na této skladbě PVD spolupracoval s duem Hemmstock and Jennings, což myslím není třeba připomínat. Číslo šest má na tomto albu věc "Buena Ventura", která začíná elektro zvuky, které asi ve čtyřicáté vteřině první minuty vystřídají líbivé bubínky za podpory jemného ženského vokály, jenž vyslovuje jen "Feel". Bubínky několikrát za skladbu vystřídá jakési elektro piánko. Později "jedou" bubínky i elektropiano současně. Za občasné podpory oněch female vocals to Paul dotáhnul takto až do konce. Dobré by bylo také podotknou, že tuto skladbu Paul už vydal na soundtracku k filmu La Mano Del Zurdo, který vyšel jen v Mexiku. Tahle věc se mi opravdu líbí.

Sedmičku má track, na kterém Van Dyk opět spolupracoval s Jan Johnston a ta se postarala i o vokály k této skladbě. Právě začala věc, která nese jméno "Homage". Na začátku je slyšet pravidelným rytmus různých krásně znějících chrastítek. Právě tyto chrastí vydrží až do konce až na menší intermezza, která jsou ve znamení lehoučkých basových linek. Skladbu nádherně dolaďuje hlas slečny Johnstonové, která zpívá o tom proč se v davu lidí cítí tak sama. Osmá skladba "Never forget" je práce pouze mistra. Na začátku to vypadá jako kdyby Paul udělal hip hopovku, ale díkybohu se to změní a je to z toho krásná chilloutovka, která od Paula asi nebyla očekávána. Chillout mi není nijak proti srsti, takže skladba se mi poměrně líbí. "Never forget" je skladba dost nízkého BPM a je to věc dobrá pro relaxaci. Obsahuje jednoduchou, ale krásnou piánkovou melodii, která se začne vyskytovat hlavně po třetí minutě. Další track na albu na mě alespoň podle začátku moc nezapůsobil. Má to sice rytmus, ale tentokrát je tam ta směs junglu a hip hopu za podpory pumpingu. Pod skladbou není podepsán jen PVD, ale také Toyin Taylor a Atomek Dogg, jehož jméno jsem už někde a to ve spojitosti právě s hip hopem slyšel. Abych nezapomněl věc nese název "Knowledge". První desítku skladeb uzavírá track That's Life, na kterém je slyšet opět hlas Johna Mc Daida z Vega 4. Druhý vokál v této skladbě má na svědomí sám Paul. Na této věci je použito trochu elektra, za občasné podpory bubínků.

Tak a je tu jedenáctka - neboli béčko k "Time of our live", kterou je píseň "Connected". Tuto věc si zvolila firma Motorola do své reklamy. Vystupuje zde i postava samotného mistra. Tato skladbička je krásně trancovatá, ale to nemusím říkat, protože většina z vás ji určitě zná. Kdo ne, tak je několik silně tlučících bubínků a i melodie je silná. Jedna z nejpovedenějších skladeb alba. Můžeme si ji opravdu užít, protože na albu je ve více než šest a půl minutové stopáži. Na řadě druhá věc z druhé desítky a zároveň předposlední track. "Spellbound" se jmenuje a je to na "Connected" krásně navazující další trancová věc. Zatím to vypadá, že dvanáctka bude asi moje neojoblíbenější skladba z tohoto alba. Silnou a líbivou melodii doplňuje zpěv Jan Johnston, která, jak jste si mohli všimnout Paulovi na albu hodně vypomáhala. Třináctka "Kaleidoscope" je také práce pana van Dyka s Jan Johnston. Tato věc je dosti energická a myslím, že tohle přesně ten typický Paulův sound, který jsme mohli zaslechout asi jenom pouze na úvodu alba. Opět hlas oné zpěvačky. A je z toho další věc, kandidující na "titul" nejlepší skladby z alba.

Zhodnocení:
Tohle jsem od PVD opravdu nečekal. Přiznám se, že jsem dost zklamaný. Že mě aktuální věc "Time Of Our Lives" moc nebere, to vím, ale že na "Reflections" najdeme i hip hop a jungle to jsem opravdu nečekal. Jediné co mě napadá proč PVD udělal i takovéto skladby, že chtěl udělat dojem na Ameriku, protože tam přeci jenom taneční hudba nemá tolik příznivců jako v Evropě. Ostatně podívejte se na jmenovce Paula Oakenfolda. Trancer a kvůli Americe - klidně hip hop. Za nejpovedenější věci na alu považuji úvodní "Crush", "Spellbound" a již vyšlou "Nothing but you". Neboli nejvíce povedené tracky jsou ty, na kterých Paulovi pomáhala Jan Johnston. Naopak skladby, které mě vůbec neoslovily jsou hlavně "Knowledge", "Like a friend". Minulé album bylo o něčem jiném, Paul byl dle měho názoru více svůj. Ale je možné, že Paul měl nějaké špatné období (ale určitě ne na dráze profesní) a tím vyjádřil svoje pocity, svoje "reflections". Kdybych to měl obodovat tak bych mu dal 5,5 bodu z možných deseti.

Tracklist
:
01 Crush
02 Time of Our Lives
03 Like A Friend
04 Reflections
05 Nothing But You
06 Buena Ventura
07 Homage
08 Never Forget
09 Knowledge
10 That's Life
11 Connected
12 Spellbound
13 Kaleidoscope

Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.7. 23:14
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Tommy Kierland - Ethereal
17.7. 23:08
OUT! [TAR#138] Anoikis vs. Jerom - Solaris
17.7. 23:00
OUT! [Trance All-Stars Records] Mojashi - Salamander
11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ