TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 7.4.2003 SmallMagus, Recenze

Na labelu Black Hole vyšla díky spojení Dje Cor Fijnemana a zpěvačky Jan Johnston koncem února skladba Venus a hned se stala hlavně v Dj Tiësto remixu hojně hraná v setech trance Dj's, ostatně jste jí mohli slyšet i na posledním výběru In Trance We Trust. Kořeny úspěchu je třeba hledat nejen ve skvělém vokálu kdysi dvorní vokalistky BTýho, který jí mimo jiné pro taneční scénu objevil, ale hlavně v již zmíněném mistrovsky zvládnutém remixu. Ten je v pořadí první a hned z počátku je zřetelný rukopis Tiësta, po krátkém úvodu se připravuje na nástup vokálu Jan Johnston a ta vás nenechá na pochybách, že volba padla na správnou osobu. Je až neuvěřitelné, jak na svůj věk má mladý a živý hlas, naprostá profesionalita, zdůraznění na hlasu na těch správných místech a brilantně zvládnuté vokálové pasáže je půlka cesty k úspěšné skladbě. O tu druhou polovinu se postaral Dj Tiësto a to takovým způsobem, že druhý Dj Cor Fijneman Outstanding Mix může jen směle závidět.

Povedenost remixu je hlavně ve skloubení tanečního rytmu s vokálem a to tak, že nezní vůbec křečovitě jako u spousty dalších vokálových skladeb, ale skvěle k sobě obě složky sednou (ukázka). Další věcí je hlavní melodie, tam kde se jiný producent spokojí s průměrnou melodií je pro Tiësta místo jen pro rozjezd a po něm přichází hlavní melodická část skladby. Šikovně načasováno, těsně po doznívajících vokálech to dělá opravdu divy. U Tiësta je třeba ocenit, že když je občas znát v jistých místech jeho oblíbené postupy v produkci remixů, tak na hlavní složku si většinou nechá nějaké to překvapení v podobě povedené melodie, zvuků a hlavně energické a k tanci nadmíru povedené hlavní části. Právě toto platí u tohoto remixu v míře víc než velké a tak tu máme co dočinění s jedním nejpovedenějších remixů od něho z poslední doby. Bohužel druhá verze Dj Cor Fijneman Outstanding Mix je úplný opak prvního povedeného remixu. Jan Johnston tu dostala o něco více prostoru a v počátku skladby jí můžete slyšet v krátkém úseku zcela bez beatu a tak znovu vychutnat naplno její skvělý hlas. Dál už je to ovšem jen a jen o tom samém. Tisíckrát a možná i vícekrát použité laciné postupy, které byly zajímavé možná tak v počátcích tvorby trance vokál skladeb (ukázka). Je to šeď a stereotyp co vás uvede v přesvědčení, že po pár dnech si na tuto verzi ani nevzpomenete. Vcelku škoda, protože jinak by to bylo aspoň v mých očích plné ohodnocení, ale takhle je to hlavně díky Tiësto remixu v uvozovkách jen 4/5.

Zhodnocení je jasné asi už každému, první verze je názornou ukázkou povedeného remixu na kterém je znát naprostá profesionalita a skvěle odvedená práce. Tiesto v něm ukázal, že má stále dostatek nápadů jak udělat skvělou vokálovou skladbu, které je chytlavá, nepodbízivá a maximálně vhodná na párty a nebo do klubu k tanci. Drhá verze je opravdu slabý odvar a víc už snad ani není co třeba říci. Vcelku jsem zvědav na spolupráci Jan Johnston a Paul van Dyka na jeho nové skladbě, ta už je v těchto dnech venku a sám Paul jí hrál už nějaký čas ve svých setech. Doufám tedy, že se s ní prostřednictvím recenze a ukázek podělím s vámi a to samé platí i o novince Dj Cor Fijneman - Exhibition / The Red Bridge.

Styl: Trance
Label: Black Hole
Hodnocení: 4/5

Tracklist:
01. DJ Cor Fijneman feat. Jan Johnston - Venus [DJ Tiësto Remix]
02. DJ Cor Fijneman feat. Jan Johnston - Venus [DJ Cor Fijneman Outstanding Mix]

Napsat názor do DISKUSE


23.6. 14:08
A State Of Trance 2008 - 2017 (Radio Show)
12.6. 19:47
Trancegression Events in Dresden 4.11.2017
5.6. 19:00
Hard Trance někde?
1.6. 12:16
DJ sety / Pokusy z JZD
31.5. 13:56
Golden Age - Nová oldschool noc v klubu Radost FX 26.5.2017

4.5. 11:46
Kde sehnat bílé kalhoty?
1.5. 11:50
Free tracky
5.1. 8:08
Software pro mix a vytváření tracklistu
15.10. 20:08
něco pro zasmání
12.5. 18:46
Taneční publikum dneška?

21.6. 9:57
OUT NOW! DreamLife - Slave of Love [Beyond The Stars Recordings]
20.6. 22:28
OUT NOW! Arggic - Hover [Trance All-Stars Records]
18.6. 17:38
OUT NOW! Delta IV - Beautiful World [Beyond The Stars Recordings]
18.6. 15:48
OUT NOW! French Skies - Cyborg Punch (incl. Obi Remix) [Liquid Energy Digital]
18.6. 15:41
OUT NOW! French Skies & Stephane Badey - The Darkside [Trance All-Stars Records]

22.6. 21:37
Armin van Buuren feat. Josh Cumbee - Sunny Days (Official Video)
22.6. 16:01
Pavel Khvaleev feat. Blackfeel Wite & Avis Vox - Lost At Sea (Official Video)
20.6. 15:12
Misja Helsloot - B.O.T.S. (Music video)
18.6. 21:52
Blank & Jones - Glow (Official Video)
15.6. 22:38
David Forbes - Questions Must Be Asked (Official Video)

4.6. 18:31
CD na prodej
9.1. 13:51
Prodam trance/house/dance vinyly
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
21.3. 23:37
Náramky a Torques
5.12. 14:48
Plakát ATB
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2017 TRANCE.CZ