TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Celkem hlasů: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  Více

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Redakce
Napište nám
Ikonka
W@P
Práce v ČR
 
 Změnit zasílání

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008
 16.8.2005 LukaSH, Report

Tiësto, Paul van Dyk, Armin van Buuren. Když jsem se poprvé na webu dočetl, že tito tři trancoví velikáni vystoupí v srpnu v Zürichu na jedné indoor party, nemohl jsem uvěřit svým očím. Od té doby bylo jasné, kde je téměř povinnost strávit noc ze 13. na 14. srpna. Mírné a jediné rozčarování přišlo týden před akcí, když organizátoři odkryli časový line-up. Tiësto a začínat v 19:15? To přece musí být chyba. Podrobnější pohled na celý časový rozpis však ukázal jasnou věc. Aby si akce na sebe vydělala, muselo přijít co nejvíce lidí a to co nejdříve. Vzhledem k tomu, že jak všichni dobře víte byla v Zürichu i Streetparade a desítky klubu večer praskaly ve švech, byla logika věci jednoduchá - aby organizátoři ukousli co největší kus návštěvnického koláče, šoupli Tiësta do poněkud zvláštní pozice "warm-up" dje. Paul van Dyk od půl jedné do půl třetí mohl být se svým časem spokojen, nicméně pozice Armina a jeho setu mezi 03:30 a 05:30 ukazovala opět na touhu pořadatelů pořádně vydělat a udržet lidi v hale co nejdéle.

Sobotní odpoledne v Zürichu bylo hektické. Nejen příjezd do města, který připomínal parkoviště, ale i stoprocentní obsazenost hotelů ukazovala, že město je víc než plné a že večer by měl být velice zajímavý. A to také byl! Do zbrusu nově zrekonstruované Stadthalle (Energy 05 byla první akcí v hale po mnohaleté rekonstrukci) jsme vkročili přesně v okamžiku, kdy k pultu nastupoval Tiësto. Plocha byla plná tak z jedné čtvrtiny a tak Tijs ani příliš netlačil na pilu. Vlastně celá první hodina jeho setu se nesla v poklidném duchu - žádné rychlé vypalovačky, ale pořádný warm-up. Zazněly tracky jako například Deepsky Feat. Jes Brieden - Host (Filo & Peri Remix), The Drill - The Drill (Original Mix) nebo Ijojs - Physical. Do druhé půlky to už Tiësto ale rozbalil naostro. Damager 02 v remixu od Mac Zimmse dostal celou halu do varu a od té doby už nebyl čas na oddech mimo jiné při skladbách Mark Norman - Touchdown, Tiësto - Forever Today, Adagio For Strings (Original Mix), Randy Katana - Play It Loud. Svůj dvouhodinový set zakončil Tiësto songem od Bart Claessena - Playmo a okamžitě téměř bez rozloučení zmizel. Těžko tak moc pospíchal na letadlo, spíš se mu příliš nelíbila role, do které ho postavili pořadatelé, a proto odvedl svou práci (nutno podotknout, že na výbornou) a dále se už s ničím nemazal.Krátkou chvíli klidu v hale ukončil nástup Yojiho Biomehaniky. Jeho zařazení na 21:15 také zrovna nebylo příliš typické, nicméně lidem to evidentně nevadilo, protože Yojiho set měl velice slušnou odezvu. Během setu tohoto výstředního Japonce zazněl kromě množství hardstylových tracků např. i remix Video Killed The Radio Star nebo i Marcel Woods a jeho Cherry Blossom. Při pozorném poslechu je Yojiho styl velice dobře vypočítaný. Typicky zahraje jeden trance track, na který pak naváže dva, tři tracky hardstylové a celý postup stále opakuje dokola.

Jak neustále opakoval její MC "The most incredible" DJ Tatana přišla na řadu půl hodiny před půlnocí. Její set byl velice cheesy a v hlavě mi neutkvěla ani jedna zajímavá melodie. Dost možná to bylo právě jejím MC, který vykřikoval hodinu tři naprosto stejné věty a tím hodnotu Tatanina setu totálně degradoval. V půl jedné začal Paul van Dyk. Dva notebooky Apple mu posloužily jako zásobárna songů pro vysoce kvalitní dvouhodinovku. Ve velice rychlém tempu naservíroval v té době již širokým masám Timo Maas - Pictures (Paul van Dyk Remix), Marco V. - False light, Naxos Project - Cold Fusion, Paul van Dyk featuring Wayne Jackson - The Other Side (Original Mix), Josh Wink - Higher State of Consciousness (Original Tweekin' Acid Funk Mix)(Paul van Dyk Edit), Nu NRG - Dreamland, DK8 - Murder Was The Bass, Paul van Dyk - Nothing But You, Paul van Dyk - For an Angel. Zvláštností jeho setu bylo, že až do jeho tří čtvrtin se téměř v každém mixu vyskytoval činel ze Senority od Mojado. Napadlo mě jediné vysvětlení - na jednom notebooku měl Paul jako "spodek" puštěnou právě Senoritu od Mojado a z druhého notebooku mixoval. Ovšem to je jen má spekulace. Pro mě pak naprostou novinkou bylo Paulovo chování. Paul van Dyk tančil! Ano, tento pán, který se téměř nikdy ani nehne a neusměje, se nepokrytě usmíval a chvílemi za pultem i křepčil- Příjemné překvapení!

Svého bosse z labelu Vandit vystřídali Italové NU-NRG, se svou live performancí. Přiznávám, že nejsem velký fanda "live acts" kvůli jejich stereotypnosti, ale NU-NRG překvapili. Odvedli dobrou práci a výsledkem byla velice pestrá půlhodinka kvalitní hudby.

Za to další na scéně, DJ Energy, byl jiný případ. Během půl hodiny, kterou měl k dispozici předvedl výkon, že už jej nemusím nikdy ani vidět, ani slyšet. Jediné co stálo za pozornost byl jeho MC, který velice povedeně do jeho tracků zpíval. Ve 3:30 za pult nastoupil mnou nejvíce očekávaný Armin van Buuren. Nic nemá cenu odkládat, prozradím to rovnou - jeho set byl bezpochyby naprostým vrcholem letošní Energy! Začátek obstaralo obligátní Love Theme Dusk (dodnes nechápu, proč v květnu v Praze Armin začínal s Nickelson - Yin), které vystřídalo Around You od Motorcycle. A dál už to šlo ráz na ráz. Společně s Honzou se nám za pochodu podařilo sesumírovat téměř celý tracklist, který exkluzivně přikládám.

Armin van Buuren Live @ Energy 2005, Zürich - 13. 08. 2005

01 - Mike Foyle vs. The Signalrunners - Love Theme Dusk (Intro Mix)
02 - Motorcycle - Around You (Armin van Buuren Edit)
03 - Dogzilla - Without You (12" Mix)
04 - Way Out West - Killa (Orkidea Remix)
05 - Andy Moor - Halcyon (Alex M.O.R.P.H. Remix)
06 - Jonas Steur - Castamara
07 - ID
08 - Epos - Vivagio (Danjo and Rob Styles Remix)
09 - Emjay - Make Some Noise (Mac Zimms Remix)
10 - Police - Message In The Bottle (Sander van Doorn Remix)(AvB Festival Re-Edit)
11 - Scott Mac - Damager 02 (Connected) (Mac Zimms Remix)
12 - Robert Gittelmann - Children Of The Sun
13 - Rank 1 - Top Gear
14 - Marcel Woods - Cherry Blossom
15 - Armin van Buuren - Shivers (Alex M.O.R.P.H. Red Light Dub)
16 - Inertia - The Chamber
17 - Randy Katana - Play It Louder
18 - Thomas Bronszwaer - Close Horizon
19 - Rank 1 - Brathing (Breaks Dub)
20 - Armin van Buuren feat. Jan Vayne - Serenity (Original Mix)
21 - ID
22 - Duderstadt - Mahananda (Original Mix)
23 - Armin van Buuren - Communication (Part 3) (M.I.D.O.R. & Six4eight Remix)
24 - Out Of The Past - Mystery (Fred Baker vs. Vincent Gozack Mix)
25 - T.D.R. - Squelch (Sander van Doorn Remix)

Může to znít neuvěřitelně, ale při konci Arminova setu v půl šesté ráno byla aréna nejplnější z celé noci. Armin si bezpochyby užil největších ovací a já musím napsat, že zcela oprávněně, protože takovou skvělou atmosféru při tak nadupaném a energickém setu jsem ještě nezažil a myslím, že ani v brzké době nezažiju. Bravo!


Po Arminovi se za pult postavil znovu DJ Energy, ale kromě laserové rukavice a Insomnie od Faithless ničím neupoutal, takže nemohl zastavit náš odchod z haly. Co dodat? Energy 05 byla výborná party s neobvyklým line-upem, ale s výborně odvedenou prací hlavních hvězd. Po zvukové stránce se nedalo téměř nic vytknout, světelný park včetně 4 laserů byl oslnivý, atmosféra vynikající a zážitek z toho slyšet TOP 3 DJ's na jedné party je také výjimečný. Nezbývá než se těšit na to, co pořadatelé připraví na příští rok, protože laťka je nasazena hodně, hodně vysoko.

LukaSH feat. Honza


Napsat názor do DISKUSE


9.7. 14:56
NEZNÁMÉ SKLADBY / UNKNOWN TRACKS
29.6. 1:20
Aly & Fila presents FSOE
29.6. 0:58
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
28.6. 17:06
AZiL - trance DJ
25.6. 19:19
Video-recenze novinek (Freezer)

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

11.7. 21:06
OUT! [TAR Oasis] Everi - Even Flow / Release Me
11.7. 20:59
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Paul Steiner - Patet Caleum
11.7. 20:50
OUT! [TAR#138] Andy Kern - Irreversible
11.7. 19:39
OUT! [Liquid Energy Digital] Massive Ritual - Aghori
5.7. 21:30
OUT! [Trance All-Stars Records] Encount3r - Moments

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ