TRANCE.CZ - Novinky z trance hudby, News from world trance dance music


 

Transmission 21.11.2015 dojmy

41 %
Výborné


18 %
Průměr


18 %
Zklamání


23 %
Nebyl jsem na party


Total votes: 22
Starší ankety

4.11..2008
DAVID NEWSUM - 63B CLERKENWELL ROAD
7SKIES AND STATIC BLUE - CENTRAL PARK
ADAM NICKEY - SLIDER
8 WONDERS - THE RETURN
PUSH - DREAM DESIGNER

Report z Marco V Combi:Nations:II v Amsterdamu
Druhý report z party s Paul Van Dykem
Paul Van Dyk v Praze
  More

DJ Fire - Let The Joy Rise / Midnight In Beijing
Tiësto - Elements Of Life
Simon & Shaker - Plan 9 (from Outer Space)
 

Team
Write to us
Icon
W@P
Práce v ČR
 
 Change sending

Od posledního editorialu již uběhla spousta času, a tak je vhodná doba pro menší aktualizaci. Náš web prošel během léta poměrně revoluční proměnou, která už byla zapotřebí. Osobně moc nejsem příznivcem velkých změn, ale v tomto případě se jednalo o posun k lepšímu. Každého jistě potěšily avatary, možnost zasílání soukromých zpráv a přehlednější grafika. Koncekonců, žlutá barva, která je alfou a omegou trance.cz, byla zachována, a tak není důvod si stěžovat. O to, aby se některé diskuse nezvrhly v prachsprostý flame dbají moderátoři z řad veteránů našeho webu. V diskusním fóru se kromě tradičních hudebních témat rozproudila i zajímavá a korektní debata o globálních politických záležitostech a tradicí se stal ID Contest, který nám umožňuje si trochu procvičit paměť. Po okurkové sezóně je opět v plném proudu klubová sezóna a mnohdy je dilematem, na kterou akci zavítat. Zásadním eventem podzimu bude dozajista další díl Transmission s možná nejatraktivnějším line-upem za celou dobu existence této halovky. Na bilanci roku 2008 je poměrně brzo a hodnotit počasí je nevděčné, neboť editorialy se neobměňují příliš často a za pár měsíců bude vše jinak. A protože mě nic duchaplného nenapadá, skončím přáním hodně zábavy na nadcházejících EDM/trance akcích, kde se, doufám, sejdeme v hojném počtu.
Binary, 27.10.2008

 26.6.2017 Freezer, Report

Máme za sebou 2. ročník Open Air festivalu s názvem CityFest, který se konal opět v Pardubicích. Přiznám se, že na tom prvním jsem nebyl a slibuji, že půjdu za trest klečet do kouta, protože jsem zřejmě o hodně přišel. Tento event je docela vážnou konkurencí pro božskou Transmission. Nabízí totiž fantastický koncept, kdy jedna stage je venkovní a jedna indoorová. Máte tedy na výběr, kde budete svůj čas trávit nebo to můžete všelijak kombinovat, dle libosti. Areál ve kterém se tento event odehrává poskytuje několik možností vyžití, ať už jde o atrakce, spousty stánků s občerstvením za docela přijatelné ceny, až po mini-ateliér, kde jste se mohli nechat vyfotit. Bylo zde i místo kde se dalo osvěžit studenou vodou. Počasí naštěstí eventu přálo naprosto ideálně. V předních řadách bylo docela příjemně, protože tam stínila velmi šikovně Tipsport aréna. Venkovní stage byla docela velkolepá a z dálky vypadala fantasticky, řekl bych skoro až futuristicky. Když se v pozdějších hodinách rozjel světelný park na plné obrátky a přidaly se lasery, tak to byla docela pastva pro oči. Velkou výhodou byly i obří obrazovky, kde se promítaly doprovodná videa nebo přímo aktuální dění na stagi. Teď už ale pojďme k tomu, co nás zřejmě zajímá nejvíce a to je hudba.

Letošní druhý ročník byl opravdu napěchovaný jmény světového formátu. Hlavní hvězdu byl Ferry Corsten ale i další jména jako Aly & Fila nebo Kyau & Albert patří mezi přední představitele našeho milovaného stylu trance. Tento event však nemá v názvu slovo trance ani se neprezentuje jako trance akce, proto rozhodně nebudu nikoho hanit, že se tohoto stylu třeba nedržel. Naopak měli bychom být rádi, že na festivalu elektronické hudby tento styl převažoval, a to v drtivé většině...Můj příchod do areálu doprovázel sound od Sunny Lax a Genix, to byla totiž dvojice, který pomalu dostávala publikum do varu. Příjemný melodický sound a trackz převážně z labelu Anjunabeats. To je prostě něco co na rozproudění vyloženě bodne. Dalším v pořadí byl holandský Mark Sixma, který patří přeci jen mez ty větší jména. Projevilo se to i na parketu, kde už pařilo několik stovek lidí. Jeho sound je orientovaný spíše na bigroom ale nechyběly ani trancové melodie a předělávky tracků Children nebo Adagio For Strings. Jeho sound je dost úderný, takže to opravdu solidně dunělo. Na závěr nám zahrál svojí novinku Hartbeat, která má trochu psy-trancové prvky. Na následující duo jsem se velmi těšil, protože moc dobře vím jak skvěle hrajou němečtí Kyau and Albert. Nejen, že jejich sound je velmi kvalitní, ale jsou to i výborní baviči a hudbu si vždy za pultíkem vyloženě užívají. Ralph Kyau kolikrát dovádí tak, že mám podezření jestli neměl náhodou za mixákama schovanou i trampolínu. Zahráli nám spoustu svých hitovek jako About The Sun nebo Memory Lane, ale nechyběly ani fantastické hitovky od jiných interpretů jako třeba božská Alright Now od Above and Beyond, kteří byli hlavními hvězdami na prvním ročníku CityFestu. Na konci svého setu přešli i trochu do uplifting trancu a připravili tak skvěle půdu pro egypťana Filu, který je považován za nejvýraznějšího představitele tohoto stylu. Fila se s tím nemazal a začal docela tvrdě a velmi svižně. Nasadil opravdu drtivé tempo, až jsem měl pocit, že mi to prochází celým tělem. Doslova mi chrastily kosti v těle. V druhé části už přeci jen přešel na ty skvělé a euforické tracky, které máme tak rádi a zazněla i hymna pro FSOE 500 s názvem Chronicles. Pravdou je, že dobrá půlka jeho setu byla pro mně jedno velké ID. Publikum se však bavilo a atmosféra byla naprosto elektrizující. Posledním vystupujícím v outdoorové části byl Ferry Corsten a předvedl naprosto luxusní set, kde nechyběly hned dva Gouryella tracky. Anahera funguje stále velmi dobře a je to jeden z nejhezčích tracků, které kdy vznikly. Vždy mi naskočí husina a to snad i na intimních místech. Jeho set doplňovaly skvělé projekce. Většina tracků byla z jeho aktuálního alba Blueprint. Úplně na závěr jeho setu došlo i na ohňostroj, který ve velkém stylu zakončil venkovní část akce.

Většina osazenstva se pak přesunula dovnitř, tedy do Tisport Arény. Tam to popravdě připomínalo takovou menší Transmission. Stage, osvětlení i lasery byly opravdu velkolepé až mi málem praskly bulvy. Kolumbijec Khomha nasadil docela slušné tempo a i když jeho set byl převážně bigroom trance, tak to mělo solidní grády a fanoušci byli nadšení. Cosmic Gate jsou tak trochu záruka kvality a jejich sound je také dosti charakteristický. Sice pomalejší, ale přesto melodický sound doprovázel celý jejich set. Nechyběly tracky jako Man On The Run, So Get Up, Halo nebo Exploration Of Space. Dalším v pořadí bylo přerostlé mimčo a velký bavič Orjan Nilsen. Jeho sound je trochu více komerčněji orientovaný a z trancem spíše jen koketuje, ale to vůbec nevadí, nejednalo se o trancovou akci, takže to nemohu nijak vytknout. Naopak parket byl stále velmi slušně napěchován při jeho setu. Posledním vystupujícím byl ReOrder, kterého asi není třeba představovat. Jeho sound je ideální na zakončení takového eventu. Byla to kombinace vzletných melodií a psy-trancu. Potěšil z trackem Tomorroworld a Concrete Angel. Bylo to tedy zakončení v opravdu drtivém stylu a bylo až neuvěřitelné, jak byl parket stále velmi slušně zaplněn v tuto dobu.

Co se týče organizace, tak bylo vše zvládnuto naprosto skvěle a nemám snad jedinou připomínku. Nikde se nevyskyt žádný větší problém. Vyžití zde bylo opravdu velká spousta. Když si vezmu v potaz cenu, tak mi přijde skoro až neuvěřitelné, kolik jsme toho za tak málo peněz vlastně dostali. Dvě obří stages se špičkovým, krystalickým zvukem, špičková jména světového formátu a show na kterou jen tak nezapomeneme. Oceňuji velmi, že byl festival zaměřen především na styl trance, který má naprosto unikátní atmosféru i komunitu. Podobné festivaly pomáhají tomuto stylu dostat se opět trochu více do povědomí lidí a to CityFest udělal naprosto ukázkově. Budu se těšit, co na nás pořadatelé připraví příští rok a pevně věřím, že to bude zase bomba! Odnáším si spoustu skvělých zážitků. Už teď je jasné, že nám tu vyrostl skvělý event, který může z fleku konkurovat Transmission. Jen tak dál!

Napsat názor do DISKUSE


9.6. 20:15
A State Of Trance 2008 - 2018 (Radio Show)
9.6. 20:07
Standerwick Live v pražském klubu Epic 15.6.2019
9.6. 18:05
Aly & Fila presents FSOE
7.6. 17:53
Video-recenze novinek (Freezer)
21.5. 20:42
CityFest 1.6.2019

22.5. 9:25
How about drugs?
4.1. 3:20
Hodnot track nad tebou
1.5. 22:38
Máš něco na srdci ? ŘEKNI TO ...
26.4. 6:32
Zájezd na Street Parade 2018
31.12. 1:48
Free tracky

17.6. 10:59
OUT! [TAR Oasis] Firas Tarhini - Moments
17.6. 10:42
OUT! [Liquid Energy Digital] SYFQZUKO - Theory
17.6. 10:29
OUT! [Beyond The Stars Recordings] Andy Jornee - Show Me the Stars
17.6. 10:23
OUT! [TAR#138] Rezwan Khan - Summer 2019
13.6. 17:23
Roger Shah - Magic Island Vol. 9

16.4. 8:12
Markus Schulz & Smiley - The Dreamers (Official Video)
12.4. 21:36
Blümchen - Computerliebe (Official Video)
11.4. 16:44
Futurecode & Roxanne Emery - Dancing In The Rain (Official Video)
29.3. 17:00
Above & Beyond vs Armin van Buuren - Show Me Love (Official Video)
29.3. 16:59
Johan Gielen - Say My Name (Official Video)

15.12. 17:56
prodám 2xpioneer cdj1000mk3 a mix reloop iq2
1.2. 19:12
Vinyly na prodej
13.10. 20:15
Prodam trance/house/dance vinyly
12.9. 15:09
sháním náramek Above & Beyond
18.11. 16:53
PRODEJ: Trance vinyly(z let 2000 - 2008)...
 
ISSN 1213-7340, © 1999 - 2019 TRANCE.CZ